» »

Apple predstavil naprave s čipi M2 Pro in M2 Max

Apple predstavil naprave s čipi M2 Pro in M2 Max

vir: Apple
Apple - Pri Applu so najavili nove MacBooke Pro in Mace mini, ki so zgrajeni na najnovejših sistemskih čipih M2 Pro in M2 Max.

Izvirni različici Applovega sistemskega čipa M1 sta sledili močnejši Pro in Max, zato je bilo logično pričakovati, da bodo v Cupertinu strategijo ubrali tudi z drugo generacijo čipa, M2. Recept so res povzeli, z manjšimi spremembami. M2 Pro in M2 Max po osnovnem modelu vnovič pobereta procesorska jedra, v konfiguraciji do 8+4, imata pa močnejši odsek za grafiko. Izrisovalnih enot je v M2 Pro do 19 (tri več kot v predhodniku), v M2 Max pa do 38, oziroma štiri več. M2 Pro lahko kot predhodnik nosi do 32 GB Rama, M2 Max pa kar do 96 GB, kar je še največja razlika glede na M1 Max, ki jih je vseboval do 64 GB. Obenem so posodobljeni tudi ostali segmenti sistemskega čipa, kot je vezje za pospeševanje strojnega učenja Neural Engine.



Pri karakteristikah čipov je predlog "do" z razlogom: inženirji jih lahko močno prikrojijo posameznim napravam. 14-palčni MacBooki Pro se tako začnejo s konfiguracijo z M2 Pro s 16 GB Rama in 512 GB shrambe, 16-palčni pa imajo tudi z M2 Max lahko največ 32 GB Rama. Prenosniki sami sicer niso videli nekih blaznih posodobitev, saj so ohišja, zasloni ter izhodi enaki kot v prejšnji generaciji, je pa brezžična povezava nadgrajena na standard Wi-Fi 6E, medtem ko je skozi HDMI 2.1 mogoče na zunanji zaslon pošiljati sliko v 8K. Omembe vredno je še Applovo izpostavljanje povečane zaloge elektrike, saj naj bi baterija zdržala kar do 22 ur. Prednaročila so že odprta, v prve države pa novi MacBooki Pro prispejo 24. januarja. Cene so še vedno zasoljene in se v Evropi začnejo pri poltretjem tisočaku evrov ter hitro zrastejo.

Prenovljene Mace mini je po drugi strani mogoče dobiti v izvedbah z osnovnim M2 in pa M2 Pro. Med prvimi je začetna z 8 GB pomnilnika in še vedno uborno shrambo velikosti 256 GB ter ceno okrog 800 evrov. Z M2 Pro je mogoče karakteristike pognati do 16 GB Rama in 512 GB SSDja, pri ceni okrog 1750 eur. Z umikom minijev na Intelovi osnovi so tako delovne postaje Mac Pro še edine naprave, ki vsebujejo Intelove procesorje.

105 komentarjev

«
1
2 3

Meizu ::

16GB rama in 512GB SSD za 1750eur leta 2023.... Ajajajajaj

Ene navadne škrtoze so tale japka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

driver_x ::

Ravno prav, saj je 2023 leto za novega Mac Booka.

Ganon ::

Meizu je izjavil:

16GB rama in 512GB SSD za 1750eur leta 2023.... Ajajajajaj

Ene navadne škrtoze so tale japka.


Dokler ima podjetje za sabo stranke, s katerimi lahko prosto pometa, si to lahko privošči. Vsakič gredo korak dlje.

Karamelo ::

čudno to, namesto da bi cene za disk in ram padale, rastejo :) pred nekaj leti sem za manjšo ceno dobil telefon z 2x več rama kot se prodaja sedaj, pa ne apple

driver_x ::

In kaj ima tvoj kitajski telefon veze s prenosniki?

Cr00k ::

Ganon je izjavil:

Meizu je izjavil:

16GB rama in 512GB SSD za 1750eur leta 2023.... Ajajajajaj

Ene navadne škrtoze so tale japka.


Dokler ima podjetje za sabo stranke, s katerimi lahko prosto pometa, si to lahko privošči. Vsakič gredo korak dlje.


Za koncept inflacije ste sicer že slišal? Bi razumel, da bi cene samo Apple navil, so jih pa vsi... brez problema kupujete kruh po +5EUR/kg, ki ima bistveno večji negativni efekt, kot pa tistih nekaj prosumer lapotopov.

AtaŠtumf ::

Cr00k je izjavil:

Ganon je izjavil:

Meizu je izjavil:

16GB rama in 512GB SSD za 1750eur leta 2023.... Ajajajajaj

Ene navadne škrtoze so tale japka.


Dokler ima podjetje za sabo stranke, s katerimi lahko prosto pometa, si to lahko privošči. Vsakič gredo korak dlje.


Za koncept inflacije ste sicer že slišal? Bi razumel, da bi cene samo Apple navil, so jih pa vsi... brez problema kupujete kruh po +5EUR/kg, ki ima bistveno večji negativni efekt, kot pa tistih nekaj prosumer lapotopov.


True.

Ravno včeraj smo se pogovarjali, da je kava z mlekom že 1.8 eur in več v Ljubljani v lokalu.

Na mesec, če redno kofetkaš, se kar nabere!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Geho ::

Meizu je izjavil:

16GB rama in 512GB SSD za 1750eur leta 2023.... Ajajajajaj

Ene navadne škrtoze so tale japka.

16GB na macu je malo drugače kot 16GB drugje, tu je optimizacija spomina popolnoma drugačna in ni za primerjat direktno.
512GB SSD je pa res smešno, ampak za nezahtevne uporabnike tudi kar dovolj. Cena pa v EU precej dražja kot v US, bi se že lahko navadili, da pri nas poleg same cene še plačujemo mafijo...

asdf_jklc ::

Kolikor je meni znano so se cene dvignile povsod ne samo pri Applu. Podobno tudi pozabljate, da so na Applovih straneh za US cene brez davka in da je davek v Ameriki od 0% do 10%, pri nas pa te država obere z 22%. Se pravi za pošteno primerjavo, je potrebno pogledati ceno US app stora in pri nas odbiti DDV. Tudi za američana na Aljaski, kjer ni prometnega davka je mac za 10% cenejši kot za prebivalca kalifornije. Ampak Apple je kriv ane.

Cene so absurdne že, ampak to je itak standard, kot pri precenjenih avtomobilih in še marsičemu. Kar se pa kave in podobnih stvari tiče: lokali so polni, očitno je vse skupaj še prepoceni. Skuhajte si jo doma, pa ne bo problema. Enako se tudi kruh doma speče za bistveno manj kot 5€. Samo je pa treba nekaj delat vložit.

Melanholija ::

Ali pa enostavno nehajte piti kavo in kupovati predragih računalnikov. Bo svet precej lepši. Če pa luksuz ali razvado rabiš pa ne jamraj in plačaj.

asdf_jklc ::

Melanholija je izjavil:

Ali pa enostavno nehajte piti kavo in kupovati predragih računalnikov. Bo svet precej lepši. Če pa luksuz ali razvado rabiš pa ne jamraj in plačaj.

Če katerikoli računalnik uporabljaš za brskanje po internetu in gledanje youtuba in ta stane 4.000 €, si pa usekan in bebav, da si dau toliko za računalnik. Če pa računalnik za 4.000 € uporabljaš za delo in z njim zaslužim recimo 100.000 € na leto, je pa to zanemarljiv strošek. Sploh, če je naprimer MacBook predpogoj za tvoje delo.

Še bolj zanimivo je, da npr. MacBooke z M1 čipom uporablja dosti Android razvijalcev... in če Androidaš zasluži 8.000 € na mesec, zakaj nebi smel imet potem računalnika za 4.000€? Ta take primere se kupi tak računalnik, ne za tajnico, ki piše maile.

V splošnem pa ja, folk se pederiši, sploh kake najstnice od bogatih očkov s Macbooki za 5.000 €, pa ga komaj odpret zna... ati ji ga more pa verjetno še polnit dat.

MrStein ::

Zanimivo, PC nad 1000-2000 EUR je "preseravanje", avti za 40, 50 ali 60 tisoč EUR pa so čisto "normalni" (vsaj po pisanju na ST sodeč).

PS: Asahi Linux za Apple Silicon je v dobrem beta stadiju, dela večina stvari (ne pa vse).

Na hitro po spominu, dela:
- mreža (LAN, WLAN)
- CPU
- USB (razen TB priključkov)
- GPU
- no, poglejte na https://github.com/AsahiLinux/docs/wiki...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

stara mama ::

driver_x je izjavil:

In kaj ima tvoj kitajski telefon veze s prenosniki?

To, da so oboji narejeni na kitajskem?
Samo pri slednjih je par programerjev mal bolj švicalo za uporabniški vmesnik. Marketinški oddelek pravtako.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

16GB na macu je malo drugače kot 16GB drugje, tu je optimizacija spomina popolnoma drugačna in ni za primerjat direktno.


A dej dej, cut the crap. To so te večne fore ja iz jabek kampa - poslušam že po studijskih forumih kako pa res na meku ram ni enakovreden ostalim ramom, jadajada. Ram je ram, noter lahko naložiš točno toliko in nič več. Če nucaš aplikacije ki žrejo dosti rama, potem bo mek pokleknil še preden mu boš dal šanso.

Kupiš meka za 3 jurje če rabiš procesni power ter močan GPU engine ali kaj podobnega, ja. Ampak praksa bo počasi taka, da boš dal 3 jurje za PC zato, da boš lahko imel dovolj rama, a procesne moči imaš že z M1 več kot dovolj. Čista nategunska praksa, kar se mene tiče.

Edit: Po tvoje recimo, če aplikacija ali skupek aplikacij žre recimo 10gb rama, tvoj mek ga ima pa samo 8 - kam torej mek naloži ostale zadeve? Swap? Može, ampak RIP SSD na dolgi rok. Pa RIP tudi brzina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

scipascapa ::

Nehajte kupovat jabka pa bo.

Zimonem ::

No dej povej kaj čudež ima macos , da spravi isti dataset v poceni memorijo?

nejcek74 ::

Geho je izjavil:

16GB na macu je malo drugače kot 16GB drugje, tu je optimizacija spomina popolnoma drugačna in ni za primerjat direktno...

totaln bulshit, ki samo ustvarja nezadovoljne kupce. Odprte datoteke zasedajo približno enako RAM na Winsih in OSX. In ko naenkrat začne mlet po disku je na obeh prepočasno. Kako pa hendla sistem 1000 odprtih tabov v browserju, zato mi pa čisto dol visi.

shock ::

Saj se najdejo norci, kjer bi kupili macbooke tudi če bi koštali 5k€. Na takih podjetje živi.
Če mi kdo zna razložit zakaj je macbook boljši pri pisanju kode v VSCode-u in mi dokaže finančno korist/prihranek, grem ga takoj jutri kupit.

Invictus ::

nejcek74 je izjavil:

Geho je izjavil:

16GB na macu je malo drugače kot 16GB drugje, tu je optimizacija spomina popolnoma drugačna in ni za primerjat direktno...

totaln bulshit, ki samo ustvarja nezadovoljne kupce. Odprte datoteke zasedajo približno enako RAM na Winsih in OSX. In ko naenkrat začne mlet po disku je na obeh prepočasno. Kako pa hendla sistem 1000 odprtih tabov v browserju, zato mi pa čisto dol visi.

Folk pač nabija, ne ve pa niti kaj je memory management, kako deluje, kaj šele da bi poznal razliko med Mac OSX in Windowsi.

Važna so orodja, ki so ti na voljo in ki jih poznaš. Če si navajen Maca, pač kupiš Maca, drugače si na Windowsih ali celo nekateri, Linuxu.

Drkati se o tem, ali profesionalno delo lahko opravljaš na 16 GB RAM, je otročje. Če ti je na Macu dovolj 16 GB RAM, potem že ne delaš kaj takega kjer bi služil cel kup denarja. Sploh na področjih, kjer je Mac močan, to je video in picture production. Ker to je igračka za srfanje...

Če ga pa uporabljaš za drag terminal, potem pa že gre...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

driver_x ::

Zanimivo, da o slabostih Macov največ vedo tisti, ki jih sploh nimajo. Kako že gre tista o lisici in kislem grozdju?

kriptobog ::

Pa kaj vas tako moti, ce nekdo kupu macbooka? :)) To zganjate fovsdijo al kaj? Res ne stekam. Vsak si kupi kar si zeli ane.

Sicer pa imam, Thinkpada X1 yogo gen7 in macbook pro m1 in je yoga vecino casa v omari. Predvsem na racun baterije in dobre povezljivosti z ostalimi jabuk napravami. Ce sem kje zunaj in rabim dodaten ekran, enostavno vzamem ven ipada in ga uporabim kot externa, display. En klik in poveze. Pa se nekaj podobnih bombonckov se najde.

Invictus ::

Saj nas ne, sam si kupim Thinkpada v Mac Book Pro rangu... Mi pač Mac OSX ne ustreza...

Pač nisem v Apple ekosistemu...

Pa danes se prepirati o 16 GB RAM, ko je tako poceni, da ga 2 dnevna tarifa kupi kolikor ga hočeš... Brez zvezna debata...

Če bi kupoval Maca, bi dal pač tistih 800 USD da bi imel 96 GB RAM, in se ne bi več zafrkaval... Plus 2 TB SSD za 400 USD.

Cena povsem primerljiva z Windows škatlami...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

Saj nas ne, sam si kupim Thinkpada v Mac Book Pro rangu... Mi pač Mac OSX ne ustreza...

Pač nisem v Apple ekosistemu...

Pa danes se prepirati o 16 GB RAM, ko je tako poceni, da ga 2 dnevna tarifa kupi kolikor ga hočeš... Brez zvezna debata...


No tudi moja X1 yoga je prisla s 16GB rama. So mi takrat rekli, da ni druge opcije za narociti :))

Invictus ::

kriptobog je izjavil:


No tudi moja X1 yoga je prisla s 16GB rama. So mi takrat rekli, da ni druge opcije za narociti :))

Jaz imam tud 16 GB Thinkpad X1. Pa ni šlo več noter. Sam je že dedek, 8 let star :)). Še čisto uporaben, sam malo počasen zaradi SATA SSD ;(. Bo za mulo, ko ji crkne x240...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

fikus_ ::

Geho: "...napisal sem da je 16GB na macu bolje izkoriščenih kot 16GB na ostalih PC-jih"

To me pa res zanima, kako to deluje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

driver_x ::

To deluje tako, da iste aplikacije, ki se na Windows stroju z enako rama zatikajo, na Macu delujejo gladko.

kriptobog ::

driver_x je izjavil:

To deluje tako, da iste aplikacije, ki se na Windows stroju z enako rama zatikajo, na Macu delujejo gladko.


No, da ne bo pomote. Tudi na macu kak app posteka ;)

fikus_ ::

driver_x je izjavil:

To deluje tako, da iste aplikacije, ki se na Windows stroju z enako rama zatikajo, na Macu delujejo gladko.


Dvomim, da je za to "odgovoren" samo ram.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

s1m0n ::

Od kar je tudi IO boljši (vsaj te zadnje generacije Projev) nimam pripomb... Če pa ti je dovolj samo kak Thunderbolt priključek pa je že Air z M1 za skoraj vsakogar dovolj dobra mašina, čeprav je osnovni z 8GB malo bog, a se da verjetno 90% stvari, ki bi jih kdo za redno uporabo potreboval delat.

Meni osebno na prenosniku že kar nekaj let zadošča 16GB (ja več bi vedno prav prišlo ampak, če je prilotano bo težka...) za ostalo pa je stacionarc...

Razen z kakšnim editiranjem videa (pa še to pri 4K ali več) in 3d rendiranja (arhitektura, Unreal...) ne pridem, da bi 16GB bilo premalo.

Cr00k ::

Jaz imam 2018 macbook proja z 8GB rama, pa tudi v 2023 deluje bp... bolj kot ram, se pozna počasen cpu. Imam tudi M1 minija z 16Gb rama, pa je redko zaseden več kot polovico, pa precej delam v CaptureOne, Affinity Photo 2,... mi je vseeno kako ta magic deluje, je pa neprimerno bolje kot služben win10 laptop (Lenovo P15s z 16Gb rama).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()

Bencc ::

OK.. .sem misli neki drucga napisat, pa sem na mimovrst kot prvi hit našel tole:
Lenovo Yoga 7 prenosnik, i7-1255U, (14), 2,2K, 16GB, 512GB, W11H 1.469,99 €

se pravi za apple, ki je cca 250€ dražji (pa boljš konf.), zgnjate cel pomp... mislim brez veze.... grow up...

če ti ni... se obrn stran in ne seri

kriptobog ::

Bencc je izjavil:

OK.. .sem misli neki drucga napisat, pa sem na mimovrst kot prvi hit našel tole:
Lenovo Yoga 7 prenosnik, i7-1255U, (14), 2,2K, 16GB, 512GB, W11H 1.469,99 €

se pravi za apple, ki je cca 250€ dražji (pa boljš konf.), zgnjate cel pomp... mislim brez veze.... grow up...

če ti ni... se obrn stran in ne seri


Jaz imam X1 yogo, ki je bila celo malenkost drazja kot macbook :)
https://www.mimovrste.com/lenovo-prenos...

Bencc ::

@kriptobog.. ma mene to ne moti... če ti tako paše kupi in uživej... moti me nabijanje kako apple obira folk in kakšne ovce so vsi povprek... mislim ko da bi moral vsak mesec applu prispevke nakazovat... idiotizem do amena...

s1m0n ::

Ko sem sam iskal bi me tudi Windows prenosnik prišel čez 2k€... Pač, ko začneš gledat, da je lahek, avtonomijo baterije, dober zaslon... se hitro začneš gibat v istem cenovnem rangu kot je Apple je pa ceneje dogradit RAM/disk (naknadno).

Drugače pa se dobijo tudi mašine pod 1000€, če dobro spreljaš cene, ki imajo boljši konfig kot vstopen macbook.

Karamelo ::

dejstvo je da je apple dražji zaradi imena

s1m0n ::

Jah niti ne vem... Mogoče je to včasih držalo :) Poglej si malo cene kakšnih Thinkpadov, prenosnikov za Creatorje... nič kaj ceneje kot Apple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

MrStein ::

Apple troli bodo pač apple troli.

Zanimivo, kako pomanjkljivosti epl naprav najbolj bolijo tiste, ki jih nimajo. (je že nekdo napisal)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nejcek74 ::

MrStein je izjavil:

Apple troli bodo pač apple troli.
Zanimivo, kako pomanjkljivosti epl naprav najbolj bolijo tiste, ki jih nimajo. (je že nekdo napisal)

Mogoče pa moti točno tiste, ki jih imamo. Predvsem to nabijanje o RAM-u je nadvse otročje. Ko prestopiš mejo uporabnega RAM-a začne škripat, določeni programi pa se tudi sesujejo. Tudi na OSXu.

Cr00k ::

OSX ze leta ne obstaja, tako da verjamem, da ti steka, ce na tok stari masini delas :) Sicer pa ja... tudi 32Gb rama lahko enkrat zmanjka... pa 128Gb tud.

AtaŠtumf ::

Cr00k je izjavil:

OSX ze leta ne obstaja, tako da verjamem, da ti steka, ce na tok stari masini delas :) Sicer pa ja... tudi 32Gb rama lahko enkrat zmanjka... pa 128Gb tud.


Točno tako.

Bistvena razlika med Mac in Windows računalnikom je, da Apple dela omejeno število naprav in so večinoma bolj optimizirane zadeve, Windows dela pa praktično na vsakem računalniku od vsakega proizvajalca in so zato zadeve večinoma slabše optimizirane.

Pa to še vedno ne pomeni, da ti ne bo zmanjkalo RAMa na Macu, ali da ti kak program ne bo zaštekal, ali pa, da je PC neuporaben.

Vsakemur svoje!

Recimo ti novi Apple procesorji so zelo dobri, če gledaš porabo in uporabljaš specifične aplikacije, še vedno pa imaš na trgu hitrejše AMD in INTEL procesorje ali NVIDIA/AMD grafične!

Osebno me prav zanima, kdaj bo ARM arhitetkura resnično uporabna v Windows okolju, ker tole zaenkrat, kar je bilo priazano, je igračkanje.

Je pa vedno zanimivo opazovati Apple teme, kjer takoj pride kup trolov se dret, da je jabuk precenjen drek, seveda v kaki drugi temi, teh trolčkov ni!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Meizu ::

OSX ze leta ne obstaja, tako da verjamem, da ti steka, ce na tok stari masini delas :) Sicer pa ja... tudi 32Gb rama lahko enkrat zmanjka... pa 128Gb tud.


Predlagam da pišeš eplu da je 1GB rama čisto dovolj. Memory compression pa to.

Bistvena razlika med Mac in Windows računalnikom je, da Apple dela omejeno število naprav in so večinoma bolj optimizirane zadeve,


Mogoče bo zvenelo kot totalen šok ampak večina uporabnega softwara je cross platform.

kjer takoj pride kup trolov se dret, da je jabuk precenjen drek, seveda v kaki drugi temi, teh trolčkov ni!


Če pa je no! 1700eur za mašino s 16gb rama? Resno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

nejcek74 ::

Cr00k je izjavil:

OSX ze leta ne obstaja, ...

ko zmanjka argumentov...

s1m0n ::

Meizu je izjavil:


Če pa je no! 1700eur za mašino s 16gb rama? Resno?


No ja tu nekje se začnejo Thinkpadi z 16GB, ki nimajo pohabljen procesor (low TDP). Ah mogoče je kakšnih 100-200€ cenejši to je pa vse.

Meizu ::

No ja tu nekje se začnejo Thinkpadi z 16GB, ki nimajo pohabljen procesor (low TDP). Ah mogoče je kakšnih 100-200€ cenejši to je pa vse.


Jebeš leptop. Problem je, da bodo iste confige tlačili v minije. Evo tu je problem.

AtaŠtumf ::

Meizu je izjavil:


Če pa je no! 1700eur za mašino s 16gb rama? Resno?


WTF, pazi tole Mac za 3200 EUR s samo 256 GB diska in samo 16GB Rama.

ps: Aja sorry, ni Mac, je Lenovo...
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Meizu ::

WTF, pazi tole Mac za 3200 EUR s samo 256 GB diska in samo 16GB Rama.

ps: Aja sorry, ni Mac, je Lenovo...


A si me kje videl, da nisem kurcal tudi ostalega? Seveda je predrago. Seveda je bullshit. Si videl kaj moje poste v Nvidia in AMD temah? Epl še zdaleč ni edini na listi kurcanja, ampak je pa definitivno prvi, ki je pričel z virozo skopušnikus maximus in ko so ostali proizvajalci videli da se na tak način da lupit stranke so ta virus fasali tudi sami.

A bo smešno če povem, da sem leta 2012 kupil za 800eur Asusov prenosnik 15 col s 1080p resolucijo, quad core procesorjem in 16gb rama? Noro ne? Ja, ni imel 20 ur avtonomije, me bo pa težko kdo prepričal, da 10 let kasneje za isti luksuz (vzporedno z napredkom tehnologije) danes doplačam še jurja. Norija.

AtaŠtumf ::

Meizu je izjavil:


A bo smešno če povem, da sem leta 2012 kupil za 800eur Asusov prenosnik 15 col s 1080p resolucijo, quad core procesorjem in 16gb rama? Noro ne? Ja, ni imel 20 ur avtonomije, me bo pa težko kdo prepričal, da 10 let kasneje za isti luksuz (vzporedno z napredkom tehnologije) danes doplačam še jurja. Norija.


Zakaj bi bilo smešno?

Če ti zadeva dela, good for you, še več, celo vesel sem, da si zadovoljen (še vedno) z izdelkom, ki si ga kupil.

Če boš danes kupil nov Asus prenosnik za 800 eur ali 2800 eur, ti osebno ne bom pametoval, ali, da si škrtuh, ali, da si bogatun, ali karkoli pač že.

Niti te ne bom obmetaval s tem, da si Asus Lover, Asus fan, ali Asus ovčka in isto pričakujem od tebe pri odnosu do drugih uporabnikov.

Mogoče kdo rabi danes Lenovo s Quadro za 5000 eur, mogoče si nekdo želi Apple Macbook Max za xyz fičinkov, če ga kupi, mu je bil kupljen, je to, čisto njegova zadeva, pa, če ga rabi ali pa ne.

Upam, da je z zadevo zadovoljen, če ni, naj pove konkretne razloge zakaj ne, če pa je, pa lahko pohvali zadevo, mogoče bo komu prišlo prav, mogoče pa ne.

Zakaj bi se moral s tem osebno obremenjevati, zakaj bi ga moral okarakterizirati in obmetavati z nekim nadimkom, imam več kot dovolj, lastnih problemov, da bi se ukvarjal z enim neznanecem na internetu!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

Meizu ::

Če boš danes kupil nov Asus prenosnik za 800 eur ali 2800 eur, ti osebno ne bom pametoval, ali, da si škrtuh, ali, da si bogatun, ali karkoli pač že.

Niti te ne bom obmetaval s tem, da si Asus Lover, Asus fan, ali Asus ovčka in isto pričakujem od tebe pri odnosu do drugih uporabnikov.

Tole smrdi vse skupaj po znanih problemih iz preteklosti in sedanjosti - reče se jim odvisnost. Odvisnost od računalnikov je huda zadeva, ki jo v komunah obravnavajo identično kot odvisnost od drog, tudi simptomi so lahko zelo podobni. Dejansko bi bil že skrajni čas za proper psihoanalitično evalvacijo tega, koliko res nekdo prostovoljno kupi računalnik za 3000 eur, zato, ker ga res rabi ali zato, ker je od tega dejansko odvisen. V slednjem primeru gre za bolezensko stanje, ki ga trg (trenutno) legalno izkorišča.

Skrb in varstvo potrošnikov mora vedno biti na prvem mestu.

AtaŠtumf ::

Meizu je izjavil:

Če boš danes kupil nov Asus prenosnik za 800 eur ali 2800 eur, ti osebno ne bom pametoval, ali, da si škrtuh, ali, da si bogatun, ali karkoli pač že.

Niti te ne bom obmetaval s tem, da si Asus Lover, Asus fan, ali Asus ovčka in isto pričakujem od tebe pri odnosu do drugih uporabnikov.

Tole smrdi vse skupaj po znanih problemih iz preteklosti in sedanjosti - reče se jim odvisnost. Odvisnost od računalnikov je huda zadeva, ki jo v komunah obravnavajo identično kot odvisnost od drog, tudi simptomi so lahko zelo podobni. Dejansko bi bil že skrajni čas za proper psihoanalitično evalvacijo tega, koliko res nekdo prostovoljno kupi računalnik za 3000 eur, zato, ker ga res rabi ali zato, ker je od tega dejansko odvisen. V slednjem primeru gre za bolezensko stanje, ki ga trg (trenutno) legalno izkorišča.

Skrb in varstvo potrošnikov mora vedno biti na prvem mestu.


In po kakšnem ključu si prišel do cifre 3000 eur?

Glede na svoje prihodke, ali osebe, ki kupi računalnik za ta denar?

Zakaj ne številka 500 eur, ali 800 eur, ali 1000 eur, zakaj 3000 eur?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil naprave s čipi M2 Pro in M2 Max (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
1059837 (5576) Meizu
»

Apple predstavil čip M2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
15916660 (10305) Meizu
»

Apple procesorji (začeli so z M1) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15720892 (10668) FireSnake
»

Apple predstavil nove macbooke pro z močnejšimi čipi družine M1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11217693 (12170) Mike_Rotch
»

Applova pomladna predstavitev: čip M1 v vsako stvar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7919685 (14265) Step2en Wolf

Več podobnih tem