» »

Apple predstavil naprave s čipi M2 Pro in M2 Max

1 2
3
»

Geho ::

Meizu je izjavil:


No pejt si pogledat kako dela GPU na klasični x86 arhitekturi... pa prid pol nazaj...


No pa še enkrat:

;((

GPU ne bo delal več kopij na RAM kot jih rabi, če imaš unified memory sistem bo ta ista kopija ravno tako tam, samo access bo hitrejši. Prišparal pa ne boš nič.


Pa ponavaljajmo dokler ne boš zgruntal:

Geho je izjavil:

I will just drop this here... /micdrop

Res si funkcionalno nepismen... in še 1x. V navadni arhitekturi GPU skopira vse, pa še frame buffer imaš dodatno. Če je dedicated GPU je kopija v lasten VRAM in ima lasten frame buffer. V Unified memory ne rabi kopirat nikamor - prišparaš na placu in hitrosti.

Meizu ::

Omojbog. To sploh ni point debate človek. Valjda da VRAM kopira stvari. Ampak ne ustvarja pa dodatnih kopij na samem sistemskem RAMu. Mi govorimo o sistemskem ramu. Daj to doumi že enkrat.

Geho ::

Meizu je izjavil:

Omojbog. To sploh ni point debate človek. Valjda da VRAM kopira stvari. Ampak ne ustvarja pa dodatnih kopij na samem sistemskem RAMu. Mi govorimo o sistemskem ramu. Daj to doumi že enkrat.

Ma ti doumi, ko ti govorimo, da prvič na macu ne rabiš toliko rama kot drugje in da je mac zaradi unified mermoy-ja hitrejši. Ti lapaš nasprotno. Prvovrsten dokaz pa so ti lahko iPhone-i, kjer imaš največ po 6GB RAM-a, marsikateri še manj in delajo popolnoma tekoče napram androidnim požrešnežem, ki jim niti 16GB ni dovolj!
Zdaj pa nehaj glumit prazno slamo...

Meizu ::

Ma ti doumi, ko ti govorimo, da prvič na macu ne rabiš toliko rama kot drugje


Pravkar si zmlatil za en šleper slame, človek.

driver_x ::

Fantje, a ste za to, da začnemo zbirati zamaške in nato z zbranimi sredstvi Meizuju kupimo enega MacBook Proja?

Meizu ::

Kaj mi bo. Sem imel mace 10 let v studiju. Dovolj mi je težav s konstantnim overload opozarjanjem v Logicu.

Oziroma ne, kar pošljite mi enega (pošljem nazaj, pa izberite srečneža, ki ga bo prejel), toliko, da vam pokažem kako se zafila 16GB uber superiornega epl rama, ki lahko magično naloži več kot 16Gb vase, bi rekel Geho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil naprave s čipi M2 Pro in M2 Max (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10510232 (5971) Meizu
»

Apple predstavil čip M2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
15917050 (10695) Meizu
»

Apple procesorji (začeli so z M1) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15721308 (11084) FireSnake
»

Apple predstavil nove macbooke pro z močnejšimi čipi družine M1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11218019 (12496) Mike_Rotch
»

Applova pomladna predstavitev: čip M1 v vsako stvar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7920049 (14629) Step2en Wolf

Več podobnih tem