» »

Socialni "ghosting"

Socialni "ghosting"

Raptor F16 ::

Ghosting je nenadna odsotnost osebe s katero smo še včeraj živahno kramljali prek socialnih omrežij, telefona, messenger aplikacij, e-pošte...

Verjetno ste že naleteli na scenarij, ko spoznate neko osebo, s katero ste vzpostavili nek odnos. Glede na komunikacijo se vse zdi v najlepšem redu, naslednji dan se oseba brez vsakega pojasnila neha odzivati. Najprej samo prebira brez odgovorov ali pa v celoti ignorira nadaljnja sporočila.

Ghosting se je v zadnjem desetletju skupaj z razvojem socialnih omrežij in širjenjem rabe podobnih aplikacij močno razširil.

Seveda, ni ga čez komot. Zakaj bi se obremenjeval ko ti postane neprijetno, če pa lahko stisneš "ignore". Ampak tako onašanje je dejansko problematično:
Tovrstno ravnanje lahko prizadane sogovorca za nameček pa oseba ne dobi nobene povratne informacije kaj je šlo narobe (običajno duhec postane nesiguren in se boji da bo moral zapustiti svoj safe space) .

It is shitty feeling in res je, zaradi ene osebe se ne splača sekirat. Zaskrbljujoča je naraščujoča pogostost takega vedenja. Mogoče počasi postajamo družba socialnih debilov, kjer se dva med sabo niti v ku*ac ne bosta znala poslat, ko se bosta sprla (če lahko karikiram).


Kako vi gledate na ghosting?
Kaj menite da so dejanski razlogi za tako vedenje ?
Kaj je skupno osebam, ki to počno?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

nomo ::

Raptor F16 je izjavil:


Kaj menite da so dejanski razlogi za tako vedenje ?


Nisi ji spolno privlačen.

Gejspodar ::

Ghostam vse, predvsem sodelavce.

nirm ::

če sklepaš, da bo človek vedel, za kaj ga ignoriraš, potem ne vidim problema v tem.

večji problem je, če človeku ne daš vedeti, za kaj ga ignoriraš. seveda v primerih, ko se s človekom poznaš in te z njim veže nekaj skupne zgodovine. v tem primeru je pa ghosting popolnoma neprimeren in kaže na sociopatsko vedenje. pomeni, da sočloveka ne dojemaš z kančkom empatije ampak samo kot številko oz. kot objekt in ti je popolnoma vseeno, kaj bo z njim.
in tega sociopatije je z razvojem socialnih omrežij pri milenijskih generacijah žal vse več.

Raptor F16 ::

nomo je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Kaj menite da so dejanski razlogi za tako vedenje ?


Nisi ji spolno privlačen.


Mislim da ti ne razumeš kaj Ghostanje je.

Dajva tvoj primer vzet: Recimo da sta se prej kurila na polno, ona tebi pošiljala sexy slikice, ti njej kontra treat, potem si pa eden od vaju kar naenkrat premisli oz. te kar naenkrat ne pozna več ?


Še huje. Kolega je zaposlil delavca. Mladega poba direkt frišno iz srednje šole in tip je po enem mesecu dela enostavno izginil. Ni se več pokazal, na telefon se ga ni dalo dobit... nazadnje je v gostilni njegovega fotra povprašal kam je njihov izginil, če je vse ok... fotr reče da je mali baje dal odpoved.

Pa najboljš so tiste fore, ko se z nekom dogovoriš, da se boste dobil, ker... pijača, sestanek, profaja, druženje whatever... običajno se še tak jebiveter zadnjo minuto izgovori da ga ne bo ker ma nekaj nujnega. Ghoster pa te niti obvestil ne bo niti se ti ne bo javil kasneje. Samo puff... kot da bi izginil.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

slawc ::

nirm je izjavil:

če sklepaš, da bo človek vedel, za kaj ga ignoriraš, potem ne vidim problema v tem.

večji problem je, če človeku ne daš vedeti, za kaj ga ignoriraš. seveda v primerih, ko se s človekom poznaš in te z njim veže nekaj skupne zgodovine. v tem primeru je pa ghosting popolnoma neprimeren in kaže na sociopatsko vedenje. pomeni, da sočloveka ne dojemaš z kančkom empatije ampak samo kot številko oz. kot objekt in ti je popolnoma vseeno, kaj bo z njim.
in tega sociopatije je z razvojem socialnih omrežij pri milenijskih generacijah žal vse več.


Kako lahko sklepaš, kaj druga oseba ve? Ne moreš in ni prav. V vsakem primeru gre za nezrelo in strahopetno dejanje. Poveš, da ti ni in konec.
LP, Slawc

IL_DIAVOLO ::

Razlogi so lahko za ghosterja precej logicni, za drugega pa verjetno ne.

atubbuta ::

Odlična tema in vrhunski prispevek.

Razlogi so pa verjetno različni. V večini primerov gre za nerešene stvari v glavi (jezo, pomanjkanje pozornosti, pomanjkanje energije, .............)

Dostikrat pa gre tukaj tudi za kako taktiziranje. Napenjanje živcev sogovorniku v prid boljšemu kompromisu. S takim načinom lahko mogoče zdrmaš tistega, ki blefira.

Sam sem imel že mnogokrat priložnost doživeti take izpade na vseh mogočih področjih. Sem pa mogoče ene 2x v celem življenju tudi jaz prekinil komunikacijo, ko sem menil, da je pripeljala nesramnost sogovornika predaleč. V takem primeru se mi to edino zdi prav, saj s tem pokažeš, kje je tvoja meja in ob enem se rešiš nepotrebnega problema. Zlorabljanje take poteze za vsako ceno pa je preprosto nezrelo.
:)

s7nf ::

To je to k je folk navajen da je internet serious business. 15 let nazaj je bilo normalno da kar si rekel na internetu ni nič veljalo, itak si bil anonimen. Če si se kej zmenil si se v živo. Pri meni internet =/= rl. Pokličeš na telefon in je to to.

blackbfm ::

Kaj menite da so dejanski razlogi za tako vedenje ?


Nevem kaksni posebni razlogi bi mogli bit. Ghosterju oseba enostavno ni dovolj zanimiva da bi blo zanjo vredno trošit pozornost in čas.

PLUS navidezna izbira da imamo vsak trenutek nešteto drugih "boljsih" ljudi na dosegu klika.

Kaj je skupno osebam, ki to počno?


Ne verjamem da obstaja kdo ki tega ni nikol počel.. Instant komunikacije samo odkrivajo PRAVO naravo cloveka in odnosov. Včasih smo pac hlinili prijaznost, danes ignore/block, imam stvari ki so bolj pomembne kot vzdrževanje stika z nekom kjer ni neke naveze ali karkoli skupnega.

Ampak guess what, slej ko prej smo tudi sami ghostani.

Cruz ::

Jaz sem bil v začetku srednje šole takšen piece of shit in ghostal nekaj deklet(3 ali 4) vsakodnevno v živo. Online sploh ne štejem, ker jih je bilo preveč. Zakaj sem začel ghostati? Ker so mi postale nezanimive ali pa preveč "nadležne" in sem imel na voljo kup drugih priložnosti. Enostavno je pritisniti "ignore" na Internetu, kot si @OP povedal, v živo pa je malo težje. Sem se počutil slabo, pa vseeno prakticiral. Ena se je še močno jokati začela, kar na hodniku šole. Gre za neko mešanico arogantnosti in nezmožnosti razumevanja posledic, prav tako nisem imel jajc, da bi osebi povedal, da pač hočem prekiniti ta odnos(v večini primerov je verjetno to). Pomaga tudi, če se družiš s samimi podobnimi cvetkami.

Verjetno k splošnemu razvijanju ghostanja pripomore tudi permisivna vzgoja, ki otrok ne nauči, da posledice obstajajo. Ne vem. Parkrat sem bil ghostan online, za kar se preveč ne sekiram, čeprav mi je za nekatere primere zelo žal. Na srečo nisem težki uporabnik socialnih omrežij, tam je verjetno to kar stalna praksa, ker pač ljudje ob takšnem izboru hitro izgubijo interes. Sploh na redditu tu pa tam kaj prebiram o nasvetih za moške na Tinderju in vidim kako močno se trudijo, da čimprej čimbolj močno sprožijo interes. Saj ok, to velja tudi v živo, ampak online je dosti večji pritisk.

Furbo ::

Raptor F16 je izjavil:

Tovrstno ravnanje lahko prizadane sogovorca za nameček pa oseba ne dobi nobene povratne informacije kaj je šlo narobe (običajno duhec postane nesiguren in se boji da bo moral zapustiti svoj safe space) .

Kaj menite da so dejanski razlogi za tako vedenje ?
Kaj je skupno osebam, ki to počno?


Raje se vprašaj, kaj je skupno osebam, s katerimi folk ne želi imeti več stika.
Npr. dejstvo, da uporabljajo besedno zvezo safe space in na sploh mislijo, da jih nič v življenju ne bi smelo prizadeti, užaliti, misliti drugače..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Raptor F16 ::

Furbo je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Tovrstno ravnanje lahko prizadane sogovorca za nameček pa oseba ne dobi nobene povratne informacije kaj je šlo narobe (običajno duhec postane nesiguren in se boji da bo moral zapustiti svoj safe space) .

Kaj menite da so dejanski razlogi za tako vedenje ?
Kaj je skupno osebam, ki to počno?


Raje se vprašaj, kaj je skupno osebam, s katerimi folk ne želi imeti več stika.
Npr. dejstvo, da uporabljajo besedno zvezo safe space in na sploh mislijo, da jih nič v življenju ne bi smelo prizadeti, užaliti, misliti drugače..


Ghosting se vsaj po mojih opažanjih običajno pojavlja pri ljudeh, ki smo jih spoznali na novo in kjer komunikacija povečini poteka prek telefona, socialnih omrežij, storitev za izmenjavo sporočil...

Eno je če komunikacija pade postopoma ker se človek legitimno s časom naveliča družbe ali pa enostsvno nima več časa.

Drugo pa je, če te ta oseba dosti redno sprašuje, sodeluje v razpravi, dejansko daje vtis kot da jo vse zanima. Čez noč pa kar naenkrat samo prekine niti ne odgovori z izgovorom "nimam časa", "kdaj dfugič..."

Če ti gre nekdo na živce ga pošlješ v kurac ali pa mu daš nekako vedet da te ne zanima. Ne moreš pa kot en čudak enostavno postat neodziven in mrtev z mislijo "saj bo pozabilo"... zakaj taki ljudje sploh načenjajo karkoli, če pa ne mislijo niti zaključit ampak samo pustijo in gredo.

Ne boš me prepričal, da je v odnosih normalno čez noč obrnit interes. Bistvu moraš bit moten da si tega sploh sposoben...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Predolgo si zavlačeval s povabilom na kofe pač.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Raptor F16 ::

Furbo je izjavil:

Predolgo si zavlačeval s povabilom na kofe pač.


No? Kaj pa, če se ignoriranje pojavi po prvem povabilu ? Reče DA, nato pa oseba glumi gljivu ...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Glugy ::

Men se to zdi grdo pač to se ne dela. Ne sklepat da oseba ve zakaj se ji ne dopadeš to je napačna miselnost ker 100 ljudi 100 čudi ; nemogoče je da bi vsi enako dojel situacijo ; če ne veš si pol hitro lahko kej domišljaš pa narobe razlagaš in s tega se lahko rodi depresija; pomanjkanje samozavesti itd. Morš vedt da ti imaš mogoče res polno ljudi in si lahko zbirčen in ti nič ne pomen če se te par oseb znebi z takim ali drugačnim prijemom ampak osebi s katero govoriš pa ti mogoče predstavljaš mnogo več; če ta oseba nima velik drugih res dobrih prijateljev; če nima toliko drugih; potem je to izredno težko za tako osebo; za vsako osebo ki jo izgubi je to lahko kr mal kriza. Pa tud če oseba daje vtis da ima prjatle je to lahko tud sam zato da daje vtis da "they fit in" ; da so tako kot ti in ostali; da pripadajo; da niso neki "outsaderji" ; nedostopni in nemogoči za razumevanje, druženje.

Ghosting se enostavno ne dela če nisi egoist. Čisto preprosto. Sam zato ker poznaš nekoga na internetu to še ne pomen da je sam številka; da to ni "resno prijateljstvo". Zate mogoče ni za drugo osebo pa je. Eni pravijo kak je porast raznih mladih da ima neke osebnostne težave večje ali manjše. Jz mislm da je razlog ravno tem, ker eni jemljejo internet kot bolj za hec enim pa tud oseba na internetu pomeni skor tok k bi jim če bi jo v živo poznal. In pol ta egoizem enostavno poje druzga človeka ker mu ni jasno točno kaj je naredil narobe, se lahko sprašuje pa ne najde zadovoljivega odgovora; si misli ok če bi rekel takrt kej drgač bi mogoče blo drgač vseskp; išče situacije kjer misli da je morda naredil napako da ga oseba ne mara. In če se to povrh vsega zgodi večkrat pol se še človk tok bolj sprašuje kaj je narobe z njim.

V resnic so pa lahko ljudje na drugi strani sami totalni sebičneži ki samo zgledajo kot dobri ljudje ko pa se naveličajo te pa vržejo stran kot odpadek samo zato ker te lahko. Ampak do tega ni lahko pridt in mnogi do tega ne bodo nikol prišli. Vedno bo pri teh ljudeh obstajal dvom. Lahko da bodo zarad paranoje da bi kej narobe naredil sami tud drugač se začel obnašat in s tem še tiste dobre ljudi potiskat stran. S tem mislim predvsem na to da bi zarad previdnosti da bi spet naredili kakšno napako se preveč zaprli al pa izgubil svojo osebnost kot posledico poskusa preobrazbe v osebo ki ne bi delala napak.

3p ::

"Get over it."

Na netu že od pamtiveka ljudje v popolnosti realizirajo svojega notranjega kretena. Sploh če so lahko anonimni. Ali pa vsaj psevo-anonimni.

To, da nekoga lahko "odžagaš" je pač ena prednost take vrste stikov.
V enem primeru gre najbrž enostavno za to, da ima vsak neko število ljudi, s katerimi hoče vzdrževati stike. Recimo da je za Mojco to ~20 ljudi s katerimi čveka. Ogovori jo 21, ki je oh in sploh zanimiv (če nič drugega vabljivost novega). En iz prejšnje dvajseterice izpade.
Potem imaš tu še razne fiktivne osebnosti, ki jih ljudje ustvarijo in ko jim v nekem trenutku presedejo, jih ukinejo skupaj s striki.
Pa iskrene Jožice, ki si najdejo (ali vsaj mislijo tako) resnega partnerja, in zaradi nekakšne morale ali strahov novega partnerja prekinejo stike z vsemi.
Nenazadnje tudi to, da je nekdo na drugi strani enostavno ugotovil, da mu sogovornik ni (več) zanimiv. In se hoče izogniti mučnemu utemeljevanju.

louser ::

Raptor F16 je izjavil:

nomo je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Kaj menite da so dejanski razlogi za tako vedenje ?


Nisi ji spolno privlačen.


Mislim da ti ne razumeš kaj Ghostanje je.

Dajva tvoj primer vzet: Recimo da sta se prej kurila na polno, ona tebi pošiljala sexy slikice, ti njej kontra treat, potem si pa eden od vaju kar naenkrat premisli oz. te kar naenkrat ne pozna več ?


Še huje. Kolega je zaposlil delavca. Mladega poba direkt frišno iz srednje šole in tip je po enem mesecu dela enostavno izginil. Ni se več pokazal, na telefon se ga ni dalo dobit... nazadnje je v gostilni njegovega fotra povprašal kam je njihov izginil, če je vse ok... fotr reče da je mali baje dal odpoved.

Pa najboljš so tiste fore, ko se z nekom dogovoriš, da se boste dobil, ker... pijača, sestanek, profaja, druženje whatever... običajno se še tak jebiveter zadnjo minuto izgovori da ga ne bo ker ma nekaj nujnega. Ghoster pa te niti obvestil ne bo niti se ti ne bo javil kasneje. Samo puff... kot da bi izginil.

Grow a pair of balls.
Če mene kaj moti na nekem neznancu, mu nisem dolžan nič obrazlagati
Enostavno grem mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Cruz ::

louser je izjavil:

Če mene kaj moti na nekem neznancu, mu nisem dolžan nič obrazlagati
Enostavno grem mimo.
Ja, tukaj je tisto vprašanje, če nekomu poveš iskreno ali ne. Sicer se na papirju vsi zavzemamo za iskrenost, ampak v realnosti je stvar drugačna in sem se že parkrat opekel.

Konec koncev je v nekaterih primerih najboljše rešiti odnos z ghostanjem ali pa lažjo(it's not you, it's me!), ker z iskrenostjo hitro pljuneš na karbid in ne dosežeš miru.

Raptor F16 ::

louser je izjavil:


Grow a pair of balls.
Če mene kaj moti na nekem neznancu, mu nisem dolžan nič obrazlagati
Enostavno grem mimo.


Kdo?

Čakaj, saj si vendar ti tisti, ki se izogiba konfrontaciji. Saj ne rabiš napisat romana.

Še po balkansko "Idi u kurac" bolj človeško izpade.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

IL_DIAVOLO ::

Imam v družini tako osebo, tako da razumem frustracije. Ne vem pa, kaj je razlog.

Morda blaga depresija, nesocialnost...

louser ::

Nekomu,s katerim se pogovarjam kako vreme je zunaj, je nesmiselno obrazlagati, zakaj se o brez vezni temi z njim ne pogovarjam.

Na Tinderju tudi nisem pisal ženskam, zakaj me ignorirajo. Tudi one meni ne, zakaj rabim mesec dni, da odpišem ali pa sploh ne.
Še že nismo zanimali dovolj drug za drugega.

Ta posiljena social bonding in iskanje razlag "čka, zakva me ne maraš" je metanja časa stran.

Če oseba zgine med duhove, ji nisi bodisi dovolj pomemben bodisi se ji je nekaj pripetilo in ji isto tako nisi dovolj pomemben.

Tovrstno ravnanje lahko prizadane sogovorca za nameček pa oseba ne dobi nobene povratne informacije kaj je šlo narobe (običajno duhec postane nesiguren in se boji da bo moral zapustiti svoj safe space) .

Mene pa moti, ko me neke nepomembne osebe ogovarjajo. A se zdaj naj mečem po tleh?
Na vprašanje "A ni lepo vreme?"
Odgovorim z da in grem dalje.

Vas niso naučili, da v življenju ne dobite vedno vsega, kar si želite?
Zakaj ste potem butthurt?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Raptor F16 ()

Raptor F16 ::

louser je izjavil:

Nekomu,s katerim se pogovarjam kako vreme je zunaj, je nesmiselno obrazlagati, zakaj se o brez vezni temi z njim ne pogovarjam.

Na Tinderju tudi nisem pisal ženskam, zakaj me ignorirajo. Tudi one meni ne, zakaj rabim mesec dni, da odpišem ali pa sploh ne.
Še že nismo zanimali dovolj drug za drugega.

Ta posiljena social bonding in iskanje razlag "čka, zakva me ne maraš" je metanja časa stran.

Če oseba zgine med duhove, ji nisi bodisi dovolj pomemben bodisi se ji je nekaj pripetilo in ji isto tako nisi dovolj pomemben.

Tovrstno ravnanje lahko prizadane sogovorca za nameček pa oseba ne dobi nobene povratne informacije kaj je šlo narobe (običajno duhec postane nesiguren in se boji da bo moral zapustiti svoj safe space) .

Mene pa moti, ko me neke nepomembne osebe ogovarjajo. A se zdaj naj mečem po tleh?
Na vprašanje "A ni lepo vreme?"
Odgovorim z da in grem dalje.

Vas niso naučili, da v življenju ne dobite vedno vsega, kar si želite?
Zakaj ste potem butthurt?


Prvo pardon za predlog izbrisa.

Kot drugo, zakaj z za vas nepomembnimi osebami razvijete odnos, ki ga na lepem samo prekinete? Zakaj se je treba najprej sprenevedat in zavajat, nato pa stisnit pi*** in se pobrat ?

Pač vi ste tisti, ki drugim kradete čas ki si ga vzamejo za vas.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

slawc ::

louser, popolnoma si zgrešil point.

Ni govora o neznancu, ki te na ulici ogovori o vremenu ampak o osebah s katerimi že imaš razvit odnos (kakršen koli). To je znana oseba s katerim že imaš stike.
Ni govora, da ljudje niso sposobni sprejeti zavrnitve (btw, slab poskus, da obrneš temo) ampak o osebah, ki se, namesto zdravega končanja odnosa odločijo, da te ne poznajo in te nikoli niso poznale.

Govora je o (copy-paste vprašanj OP):

Kako vi gledate na ghosting?
Kaj menite da so dejanski razlogi za tako vedenje ?
Kaj je skupno osebam, ki to počno?
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

atubbuta ::

Raptor F16 je izjavil:


Kot drugo, zakaj z za vas nepomembnimi osebami razvijete odnos, ki ga na lepem samo prekinete? Zakaj se je treba najprej sprenevedat in zavajat, nato pa stisnit pi*** in se pobrat ?

Pač vi ste tisti, ki drugim kradete čas ki si ga vzamejo za vas.


Bravo! Odlično napisano in tako tudi je. Nekdo, ki zna reči bobu "bob".
:)

SambaShare ::

Se vseeno zdi da nekateri nočete razumeti besede ne ali zavrnitve. Tudi taki se najdejo, ki ne razumejo ne na 10 načinov, sledi pač ignore.

observer82 ::

Raptor F16 ::

SambaShare je izjavil:

Se vseeno zdi da nekateri nočete razumeti besede ne ali zavrnitve. Tudi taki se najdejo, ki ne razumejo ne na 10 načinov, sledi pač ignore.


Ignoriranje po že izrečeni zavrnitvi NI ghosting.

to sta dve različni zadevi.

Primer kako se normalno prekine razmerje:

Imaš odnos s punco, ok ugotoviš da nista za skupaj. Ob pozivih ji poveš, da te druženje ne zanima ali pa da nimaš časa zanjo. Če te vpraša zakaj ji pač poveš da se ne vidiš z njo v bodoče in da je ne vidiš kot svojo punco. Od tu dalje ne rabiš ničesar več razlagat niti odgovarjat in lahko prosto prekineš stike. En sam stavek in potem ignoriraj kolikor te je volja. Nihče ne zahteva doktorske disertacije na temo "kaj je šlo narobe". Samo en DECENT odgovor, da človek 100% ve pri čem je... ne pa da nato čaka in zafrustrirano ugotvalja kaj je narobe.

Primer kako prekineš razmerje kot sociopat:
Ona izkazuje odkrit interes, ti njej vračaš pozitivno povratno informacijo. Deluješ zainteresirano, pogovarjata se o osebnih stvareh, mogoče se kurita in fliratata, smeješ se njenim štosom, ko sta skupaj ji daješ pozornost... naenkrat se odločiš da ti je dosadno ali pa gre odnos dlje kot si pričakoval in naslednji dan brez pojasnila ne odgovarjaš več na klice in sporočila. Bum, ona zate več ne obstaja čeprav ti ni nič slabega naredila. Običjano "duhec" tudi ob srečanju v živo pogleda stran in gre mimo. To je Ghosting. S čim si je punca v tem primeru zaslužila izrabo zaupanja zato, da si imel malo pozornosti in zabave nato pa si jo odvrgel kot čigumo ? Ne vem ampak taki kalibri si zaslužijo, da se jih ljudje začno ogibat ker so nezanesljivi in zaupanja nevredni.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Cruz ::

Raptor F16 je izjavil:

Primer kako prekineš razmerje kot sociopat:
Ok, to je zelo redko. Ponavadi je tako, da interes začne popuščati, nehaš takoj odpisovati ali na dolgo ipd., so neki znaki. Velikokrat je tako, da tisti, ki je žrtev ghostinga ne vidi teh znakov že prej.

Sicer še vedno gre za zelo nizkotno odločitev, ampak vsaj v mojem primeru je veljalo tako(zdaj več tega seveda ne izvajam), ni bilo vse v redu, potem pa drugi dan popolni ignore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

atubbuta ::

SambaShare je izjavil:

Se vseeno zdi da nekateri nočete razumeti besede ne ali zavrnitve. Tudi taki se najdejo, ki ne razumejo ne na 10 načinov, sledi pač ignore.


Opažamo predvsem, da nekateri ne morete razumeti, da ne govorimo o skrajnih primerih, kjer je tako postopanje neizbežno. Govora je o mrkanju iz športa.
:)

atubbuta ::

Spominjam se, kako sem se z eno iz Srbije dopisoval. Pač za krajšat čas. Pošiljala sva si slike, muzko, ... Bila je zgovorna, prijazna in ažurna. Potem pa kot bi odrezal. Občutek je zelo neprijeten. Ne veš, kaj stoji za tem. Pomisliš, da ti je nekdo špioniral in ko je dobil želeni podatek je delo zaključeno.
:)

Raptor F16 ::

atubbuta je izjavil:

Spominjam se, kako sem se z eno iz Srbije dopisoval. Pač za krajšat čas. Pošiljala sva si slike, muzko, ... Bila je zgovorna, prijazna in ažurna. Potem pa kot bi odrezal. Občutek je zelo neprijeten. Ne veš, kaj stoji za tem. Pomisliš, da ti je nekdo špioniral in ko je dobil želeni podatek je delo zaključeno.


Zdaj si me spomnil na eno zanimivo izjavo od prijatelja.

"Nekateri prijatelji so samo nadzorne kamere"

Dočim se to dost nadrealno sliši kot scenarij iz DDR kjer je bil vsaj en sosed obveščevalec za STASI... počasi verjamem da imajo tudi določeni krogi ljudi take "pse", ki samo poizvedujejo nato pa gredo drugam.

Recimo da bi to bila ena skupina ljudi, ki nato ghosta.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

atubbuta ::

Raptor F16 je izjavil:



"Nekateri prijatelji so samo nadzorne kamere"



Se tudi lahko zgodi. Ni pa to prav pogosto in praviloma pri takih obstajajo neki pokazatelji, s katerimi jih prepoznaš: - v vseh stvareh se s tabo strinjajo, - so za odtenek bolj vsiljivi, - dostikrat se proglašajo kot rešitelji kakega tvojega problema, - če znaš biti pozoren, vidiš, da jim ni dosti mar zate, ...
:)

louser ::

Raptor F16 je izjavil:

louser je izjavil:

Nekomu,s katerim se pogovarjam kako vreme je zunaj, je nesmiselno obrazlagati, zakaj se o brez vezni temi z njim ne pogovarjam.

Na Tinderju tudi nisem pisal ženskam, zakaj me ignorirajo. Tudi one meni ne, zakaj rabim mesec dni, da odpišem ali pa sploh ne.
Še že nismo zanimali dovolj drug za drugega.

Ta posiljena social bonding in iskanje razlag "čka, zakva me ne maraš" je metanja časa stran.

Če oseba zgine med duhove, ji nisi bodisi dovolj pomemben bodisi se ji je nekaj pripetilo in ji isto tako nisi dovolj pomemben.

Tovrstno ravnanje lahko prizadane sogovorca za nameček pa oseba ne dobi nobene povratne informacije kaj je šlo narobe (običajno duhec postane nesiguren in se boji da bo moral zapustiti svoj safe space) .

Mene pa moti, ko me neke nepomembne osebe ogovarjajo. A se zdaj naj mečem po tleh?
Na vprašanje "A ni lepo vreme?"
Odgovorim z da in grem dalje.

Vas niso naučili, da v življenju ne dobite vedno vsega, kar si želite?
Zakaj ste potem butthurt?


Prvo pardon za predlog izbrisa.

Kot drugo, zakaj z za vas nepomembnimi osebami razvijete odnos, ki ga na lepem samo prekinete? Zakaj se je treba najprej sprenevedat in zavajat, nato pa stisnit pi*** in se pobrat ?

Pač vi ste tisti, ki drugim kradete čas ki si ga vzamejo za vas.

Ker če ignoriram vsakega, ki me ne zanima, me družba označi za motenega.
Še pravi ste si ekstroverti sami krivi, ker vsiljuje te svoj pogled drugačnim od sebe.

louser ::

Lep primer: imam prijatelja, z njim sodelujem, se družim, ga opozarjam na napake.
Nekega dne mi poči in zame več ne obstaja. On začne jokat "zakaj si me ghostal?".
Ker se mu tokrat ne morem izogniti mu rečem lepo "opozarjal sem te jaz, opozarjali so te drugi. Butelj si in tvoj pogled na svet se nikakor več ne ujema z mojim.

Ljudje se razvijajo. Če niste sposobni dohajati ali vsaj razumeti ljudi okrog sebe, jih ne označevati za sociopate, ko vas skenslajo.

Ljudje gredo dalje, si ustvarijo družine, dobijo nove (poslovne) priložnosti, imajo stiske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

atubbuta ::

louser je izjavil:


Ker če ignoriram vsakega, ki me ne zanima, me družba označi za motenega.


Ja. Ker ni vse v življenju to, kar bi te zanimalo. Ponavadi moraš početi tudi stvari, ki te manj zanimajo. To me spominja na neko tipično razmišljanje razvajenega otroka iz hotela mama. Uspešni ljudje redko tako razmišljajo. To pa še ne pomeni, da se spuščajo z vsakim v debato, ampak so asertivni. Znajo predstaviti svoja stališča s sočutjem in razumevanjem do sočloveka.

louser je izjavil:


Se pravi ste si ekstroverti sami krivi, ker vsiljuje te svoj pogled drugačnim od sebe.


Ni to vsiljevanje ampak nek tisočletja uveljavljen način komunikacije. Tisti, ki je introvertiran, se ne bo spuščal v komunikacijo, porabil npr. 2x po 4 ure časa nekomu, potem pa bo preprosto mrknil brez enega odgovora, ker se mu je pač zazdelo, da to ni to. Takega potem nihče ne jemlje več resno.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

FormerUser ::

Raptor F16 je izjavil:


Kaj menite da so dejanski razlogi za tako vedenje ?

Razlogi so lahko različni, naprimer:

- manipuliranje: že od začetka gre za zafrkancijo/pumpanje ega, ki se enkrat, sploh ko je treba narediti korak naprej, pač izteče
- nezrelost: oseba ti postane nezanimiva in namesto, da se na primeren način razideš, jo pač dumpneš
- užaljenost: oseba te užali ali izveš o njej nekaj slabega in se ti ne zdi vredno zadev razčiščevati ampak jo enostavno odpikaš
- slabe izkušnje: imaš slabe izkušnje z osebami, ki zavrnitev ne sprejemajo dobro in delajo dramo/stalkajo.... in zato raje naenkrat odrežeš, sploh če je tudi dotična oseba med komunikacijo oddajala zatežen vibe
- nesamozavest: oseba nima dovolj samozavesti, da bi se soočila in zadeve končala na primeren način, zato izbere lažjo pot
- krizna situacija: lahko da ima oseba tudi kakšno krizno stanje doma, smrt v družini, bolezen... in enostavno nima časa za relativno nepomembne zadeve

otago ::

Lahko da si z osebo v odnosih, karsnikolih in domnevas, da si v dobrih, prijateljskih (kaj vec), da spada v tvoj inner circle (prvi najozji, drugi, tretji sirsi). Druga oseba te morda daje v krog visje oz. si na meji beznega znanca, ceprav (mislis da) imas zgodovino.

Nekateri povedo svoji okolici veliko o sebi, drugi malo. Imel sem primer, ko je punca, sostanovalka in prijateljica ghostala vecji krog. Vsak zur, pikniki itd... Naenkrat gre na izmenjavo, smo se nakljucno srecali ob izselitvi. Povedla ni niti cimri. Prejsni dan je bil zur. Klices po telefonu, se ne javi, ne takoj, ne cez en teden.

Ce si ghostan od dolgoletnih znancev, prijateljev... ko si naenkrat spet zanimiv in te kontaktirajo (selitev v tebi bliznji kraj, rabi podatke o delovnem mestu, skupni znanec ima npr. poroko), kako odreagirati? Online ze lahko ghostas, kako bos pa v zivo na poroki?

kuall ::

Raptor F16 je izjavil:

Kako vi gledate na ghosting?
Kaj menite da so dejanski razlogi za tako vedenje ?
Kaj je skupno osebam, ki to počno?


Heh, ja zanimiv pojav in zanimiva tema.
V bistvu takole gledam na to:
Razna sporočila so precej zasvoljiva. Saj je neka raziskava rekla, da večina ljudi prvo stvar zjutraj ko se zbudi naredi to, da gre preverit nova sporočila.
No in če si z nečim zasvojen pride tudi do nasprotnega pojava. Ko te tako mine, da se ti niti odgovoriti ne da več. Značilnost zasvojenosti je, da se ti zagravžajo, ti postanejo dolgočasne, posebej če jih primarjaš s časom, ko so ti bile zanivive so ti še toliko bolj dolgočasne, da se ti sploh odgovoriti ne da več.

Jaz sem bil na obeh straneh.
Zelo zoprn občutek, ko ti to nekdo naredi.
Po drugi strani če jaz to komu naredim me zaradi bolj razvite empatije, zavesti in tega, ker sem bil bolj pogosto na slabši strani tega pojava kar mau peče vest. Še za une linkedin rekturetke me mau peče vest, zakaj jim nisem nič odgovoril.

Še to bi dodal: ko nekoga ghostaš si s tem pomanjšaš občutek osamljenosti.
In obratno, če ti kdo to naredi se občutek osamljenosti poveča.
Osamljenost pa je ena večjih pizdarij na svetu.
Pač cenen trik, ki se ga ljudje poslužujejo, da bi se počutili bolj zaželjeni, manj osamljeni kao jaz sem te odjebal, ne ti mene, ker sem tako priljubljen, da si to lahko privoščim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

louser ::

atubbuta je izjavil:

louser je izjavil:


Ker če ignoriram vsakega, ki me ne zanima, me družba označi za motenega.


Ja. Ker ni vse v življenju to, kar bi te zanimalo. Ponavadi moraš početi tudi stvari, ki te manj zanimajo. To me spominja na neko tipično razmišljanje razvajenega otroka iz hotela mama. Uspešni ljudje redko tako razmišljajo. To pa še ne pomeni, da se spuščajo z vsakim v debato, ampak so asertivni. Znajo predstaviti svoja stališča s sočutjem in razumevanjem do sočloveka.

louser je izjavil:


Se pravi ste si ekstroverti sami krivi, ker vsiljuje te svoj pogled drugačnim od sebe.


Ni to vsiljevanje ampak nek tisočletja uveljavljen način komunikacije. Tisti, ki je introvertiran, se ne bo spuščal v komunikacijo, porabil npr. 2x po 4 ure časa nekomu, potem pa bo preprosto mrknil brez enega odgovora, ker se mu je pač zazdelo, da to ni to. Takega potem nihče ne jemlje več resno.

Gre Louser zjutraj v trafiko po čaposis in zvečilke. Tam sreča starca Polozweija, ki piše stavbe listke. Ker je Polozwei osamljena duša, prične nagovarjati mladega Louserja. Pa govorita kako lepo zjutraj sonce vzide in večer zaide, kako se vsak mesec pojavi luna, kako imajo avtomobili štiri kolesa in kako je lesen stolček na katerem sedi Polozwei v bistvu nekoč bilo drevo. In tako vsak dan. Mladi Louser se seveda s starcem pogovarja iz vljudnosti.
Ampak nato mladeniča nekaj dni ni.
Ni ga nekaj tednov.
Ko začne mladec spet zahajati v trafiko, se nima več volje pogovarjati s starcem o nesmiselnih zadevah. Ima mladec polno glavo drugih stvari.
Starcu se to zdi nevljudno. Ne zna si ob razlagati, ko mladenič gre samo mimo njega, ko pa sta poprej tako lepo klepetala.
Starc se počuti užaljene ga in v tistem besu po tihem zagodrnja "Prekleta mularija! Za časa Tita smo starce spoštovali!!!"

Starec ne pomisli, da mladeniču v življenje ni vnesel nič kaj dosti pomembnega. Starec misli, da so mu vsi primorani izkazati pozornost, zato ker jo on njim.
Starec je ostal v ujet v izgubljenem času.
Starec je Polozwei.
In ta zgodba je bistvo te teme.

D3m ::

Fak ej, pravkar so te postarali Polo. xDDDD
|HP EliteBook|R5 6650U|

Raptor F16 ::

louser je izjavil:


Gre Louser zjutraj v trafiko po čaposis in zvečilke. Tam sreča starca Polozweija, ki piše stavbe listke. Ker je Polozwei osamljena duša, prične nagovarjati mladega Louserja...


Ti to malo živiš navidezno resničnost? Ker kokr se spomnim sem jaz konkretno mlajši od tebe. Pa na tvojo žalost me moški niti malo ne zanimajo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Cruz ::

Mladost se kaže v razmišljanju. :)

louser ::

Raptor F16 je izjavil:

louser je izjavil:


Gre Louser zjutraj v trafiko po čaposis in zvečilke. Tam sreča starca Polozweija, ki piše stavbe listke. Ker je Polozwei osamljena duša, prične nagovarjati mladega Louserja...


Ti to malo živiš navidezno resničnost? Ker kokr se spomnim sem jaz konkretno mlajši od tebe. Pa na tvojo žalost me moški niti malo ne zanimajo.

Torej te moti samo takrat, ko te ghostajo tebi simpatična dekleta?
Pa razmisli zakaj te dejansko ghostajo.
Si jim nezanimiv. Kar je ok, ker ne moreš biti vsakemu zanimiv.
Ni pa ok se jokati na forumu zaradi tega, ker te nekdo na socialnih omrežjih ignorira.
Te pa vsaj na forumu ujčkamo in ti dajemo pozornost.

D3m je izjavil:

Fak ej, pravkar so te postarali Polo. xDDDD

Starec je sinonim za ignorantskega egocentričnega otroka. In obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Raptor F16 ::

louser je izjavil:


1.) Torej te moti samo takrat, ko te ghostajo tebi simpatična dekleta?
2.) Pa razmisli zakaj te dejansko ghostajo.
3.)Si jim nezanimiv. Kar je ok, ker ne moreš biti vsakemu zanimiv.
4.)Ni pa ok se jokati na forumu zaradi tega, ker te nekdo na socialnih omrežjih ignorira.
5.)Te pa vsaj na forumu ujčkamo in ti dajemo pozornost.


1. V večini primerov, da ker pride do bolj osebnih ali celo intimnih odnosov.

2. Kaj naj se zamislim ? Saj niti ne vem, kaj je osebo iznenada zmotilo.

3. Ni problema. Pričakujem samo, da človek to nekako pokaže, ne pa da iz "strašno zainteresiranega" preklopi v "i do not exist". Še pri vsaki, ki je rekla "mam fanta, me ne zanima" sem razumel, ok sory 4 bothering, bye.

4. Nihče ne joka. Samo ti zganjaš sociopatijo ker uživaš v situacijah ko meniš da lahko nekoga užališ ali ga spraviš v slabo voljo.

5. Oh, kako velikodušno. Sistemsko podjebavanje je nekaj za kar bi moral biti človek hvaležen.

Jaz ne vem kako so vas doma učili ampak definitivno pri nas nihče ni podpiral sistema "stisni rit" in izgini, ko se je treba zjasnit pri čem smo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

atubbuta ::

Probajte ne reševati svojih osebnih problemov v tej temi ampak se poskušajte meniti objektivno.

Ker je nekaj odličnih prispevkov v temi, bi bilo škoda, da se jo zapaca, kot se to mnogim temam zgodi.

Nihče ne reče, da je včasih težko komu razložiti, da dojame. Ampak to je potem že njegov problem. Naloga posameznika je, da poda sporočilo o zaključku komunikacije in da pove, da ni pripravljen navajati razlogov za to. Ta poteza res ni tako težka, da je nekdo ne bi mogel izvesti.

Po mojem mnenju je pojav bolezenski znak družbe in je samo eden od dveh polov, ki ne moreta eden brez drugega. Bolj kot se to v družbi pojavlja, bolj se na drugi strani pojavljajo tako imenovani "policaji", "detektivi", "sateliti", "neumorni težaki" in podobni, pred katerimi je treba bežati in se pred njimi skrivati. Nič od tega ni zdravo vedenje, v bistvu pa eno drugo goji in obratno (drugo goji tudi prvo).
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

atubbuta ::

otago je izjavil:



Ce si ghostan od dolgoletnih znancev, prijateljev... ko si naenkrat spet zanimiv in te kontaktirajo (selitev v tebi bliznji kraj, rabi podatke o delovnem mestu, skupni znanec ima npr. poroko), kako odreagirati? Online ze lahko ghostas, kako bos pa v zivo na poroki?


Najbolje je reči: "Ne želim se s teboj ubadati, saj sem tu z namenom, da se imam dobro." Če tega ne premoreš lahko ali ignoriraš ali pa glumiš prijaznost. Jaz prijaznost težko glumim. Se spomnim, ni bila poroka, ampak neka otvoritev razstave, ko sem preprosto ignoriral brez slabe vesti. Niti odzdravil nisem. Dotična oseba dobro ve, da ni primerno se delati več frende. Za ostale pa ne mislim polagati računov, zakaj ne odzdravim nekomu, ki hlini prijaznost. V kolikor te prisotnost take osebe pretirano moti pa preprosto odideš z zabave. Nobeden ni dolžan biti žrtev psihičnih pritiskov in manipulacij, kar ghosting definitivno je.
:)

kuall ::

dosti je ljudi brez občutka, ki bi morali biti bolj prijazni tudi do ljudi, kateri jim gredo na živce, vsaj neko interakcijo obdržati z njimi, ker eni so pač taki, da jih nobeni ne marajo in potem takim ostane samo še jebena osamljenost, ki je velikanski problem v današnjem svetu,samo se o njej ne govori.
npr starih noben ne mara večinoma, ker so staromodni, ni zabavno v njihovi družbi. ampak ne moremo zdej nič družit se z njimi, ker je to enostavno nesramno in vrsta mučenja, da bodo oni zdej pa stalno sami.

showsover ::

Raptor F16 je izjavil:

Kaj je skupno osebam, ki to počno?

Preveš razmišljaš o tem. Za vsak slučaj si naredi 'socialni portfelj', da je utrpena 'socialna izguba' čim manjša, nauči se tudi zavestno manj 'investirati'. Če pa se nakopiči toliko 'socialne izgube', da ti grozi 'socialni bankrot', potem pa res premisli o svojih 'investicijskih strategijah' in jih začni spremljati tudi skozi 'vodilne indikatorje'.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

digitalcek ::

Se mi zdi, da nihče ni omenil "nenormalno" količino stikov.

Mogoče to opazimo samo starejši, ki smo imeli stike že leta 60, 80, 80.

In ti naši stiki NIKOLI, res nikoli, razen v zelo redkih primerih, niso šli čez neko manjšo številko. Kaj pa vem: 5, 8, 12. 20+ je bila izjema.

Danes pa je komuniciranje, postalo najbrž tudi moda, način samopotrjevanja.

Odtod influencerji (ki mislijo, da na koga vplivajo, name pač ne), Fb zbiralci in predvsem zbiralke všečkov, pisanje blogov, kjer mi od avtorjeve "prijaznosti" in želje, da bi bil pisec pohvaljen, čimbolj pogosto klikan od čimvečjega števila uporabnikov spleta, po ekranu dobesedno teče med.

In še en vzrok je, da imamo starejši bistveno manj virtualnih kontaktov: čas.
Nekako čutimo, da s stotimi ne kaže komunicirati. Da ne kaže dnevno na spletu porabiti 4 ali 6 ur.
In zakaj odgovarjati petnajstim, če pa lahko samo trem?

Čisto nazadnje pa (mlajši) ljudje verjetno razmišljajo tudi takole: ker iščem službo, seks, poslovno idejo, karkoli, je boljše komunicirati s 150 ljudmi, kot z desetimi.
So večje, boljše možnosti.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delodajalec si izmišlja stvari / mobing / odpoved

Oddelek: Loža
418228 (536) 2f4u
»

Obrekovanje - kaj lahko storim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
598207 (5751)          
»

Boj za pravice žensk v techu: Google noče razkriti plač svojih zaposlenih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5716891 (14018) xmetallic

Več podobnih tem