» »

napajalnik

napajalnik

polozweii ::

Star računalnik že nekaj let kmalu potem ko grem stran pogosto zablokira. Slika postane rahlo motna in miška/tipkovnica ne reagirata. Pomaga le trdi reset.

Novo inštliranje Windowsa ni pomagalo. Rečeno je bilo da je vzrok v starem napajalniku.

Včeraj sem zamenjal z novim cenejšim napajalnikom pa ni nič bolje.
Je vzrok v HDD ali je lahko tudi stara osnovna plošča? Kondenzatorji niso napihnjeni.


- Odprl sem star napajalnik in opazil en napihnjen kondenzator (lani še ni bil)
Če prav vem stari napajalniki niso dobri za PC čeprav imajo dobre kondenzatorje. Kje bi lahko ponucal star 550W napajalnik? Če se ne motim se iz napajalnika dobi 5, 7, 12 V.

Baja ::

lahko je karkoli, zacni pri graficni, ce zadeva zmrzne so lahko tudi rami, plata, hdd (ce ma bad sektorje)

na vsakem napajalniku pise katere napetosti da ven in kolio amperov zmore na posamezni liniji

DarwiN ::

Plata najbrž..

Ampak ne razumem, zakaj se sploh ukvarjate z ~10 let starimi kištami, ki niso vredne počenega groša.

Za 200€ dobiš nov mini PC, ki bo primerljiv oz. boljši v vseh pogledih. Pa 10x varčnejši, kar pomeni, da bo računalnik v nekaj letih sam povrnil levji delež plačanega zneska.

Medtem pa zgubljaš čaš, kupuješ napajalnike za ~50€, druge komponente.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Baja ::

Star računalnik že nekaj let kmalu potem ko grem stran pogosto zablokira.


če se dogaja samo ko gres stran je mozno da je kaj z acpi. nastavi v win da ne gre nikoli v spanje, ne ugaša ekrana, diska, usb-jev, ....

pomagale biti tudi kaksne specifikacije. plata, cpu, ram, ... win 10? xp? 3.1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

strom_15 ::

polozweii je izjavil:

Star računalnik že nekaj let kmalu potem ko grem stran pogosto zablokira. Slika postane rahlo motna in miška/tipkovnica ne reagirata. Pomaga le trdi reset.

Novo inštliranje Windowsa ni pomagalo. Rečeno je bilo da je vzrok v starem napajalniku.

Včeraj sem zamenjal z novim cenejšim napajalnikom pa ni nič bolje.
Je vzrok v HDD ali je lahko tudi stara osnovna plošča? Kondenzatorji niso napihnjeni.


- Odprl sem star napajalnik in opazil en napihnjen kondenzator (lani še ni bil)
Če prav vem stari napajalniki niso dobri za PC čeprav imajo dobre kondenzatorje. Kje bi lahko ponucal star 550W napajalnik? Če se ne motim se iz napajalnika dobi 5, 7, 12 V.


A ni tako, da da napajalnik izhod 3,3V; 5V in 12V.

Gagatronix ::

ATX napajalnik daje iz sebe +/- 5V in +/- 12V. Drugace pa fukni bek pa kupi nekaj novega za 200 eur, namesto da se z deset let staro gajbo jajcas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknil napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
485181 (3561) Marko86
»

Nov napajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
252377 (2105) Hribowc
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
184308 (4061) hudychk
»

Izbira napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
362597 (2248) BuBBle.D
»

Kišta se resetira.

Oddelek: Pomoč in nasveti
14962 (737) j3rn3jk

Več podobnih tem