» »

Megane IV, servis veliki

Megane IV, servis veliki

nekoman ::

Megane 4 2017 1.5 dci 90km 85.000km, šparovec
Čas je za servis. Sedaj bi naredili malega, 2024 pa pol glavnega (če se bomo sploh še vozili😀).
Vaša mnenja..?

Wrop ::

Zakaj pa ne bi naredil, kot je predvideno?

feryz ::

Saj piše, kaj je treba opraviti. Zakaj se ti s tem ukvarjaš?

nekoman ::

Počakal bi še eno leto da se jih nabere vsaj 100k km.
Nekateri menjajo tudi kasneje...

bambam20 ::

ja kaj. Mali je pač olje, filtri.. 100€ max..

potem pa še velikega z vsemi jermeni, hladilno, zavorno, svečke.. max. 200€.

darkolord ::

nekoman je izjavil:

Počakal bi še eno leto da se jih nabere vsaj 100k km.
Nekateri menjajo tudi kasneje...
Ja, no, in kje je problem? :)

Pred 120k ali 10 let ob normalni uporabi gotovo nima smisla menjati jermenov.

Zgodovina sprememb…

nekoman ::

Sej tm nekje dobrih 100k km bom zihr počakal pol pa.
Cene so pa nore verjetno.
Za golf 7 pred 2 leti je bilo 600€ glavni.

mikhaair ::

Časovna komponenta menjave jermena ni nepomembna.
Meni je utrgalo mikro jermen po 4 letih npr.

darkolord ::

In kako tvoja okvara kaže na časovno komponento? Ga sedaj menjaš na vsake 2 leti?

nekoman ::

I am back.
Evo, zdej bo mel 100.000 km.
Letnik 08/2017
Se prav 6 let pa 4 mesce je star avto.
Po novem letu velik servis?

hojnikb ::

ne...
#brezpodpisa

nekoman ::

Na kolk bi pa ti dr. hojnik delal servis?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nekoman ()

hojnikb ::

za tako kanto, tolk k predpisuje fabrika. Pri tvojih letnih kilometrih bo avto verjetno prej za odpis, kot za menjavo jermena.
#brezpodpisa

nekoman ::

Kakšno vozilo pa vi vozite?
Za nas smrtnike ki smo med nižjim in srednjim slojem je to to:)

hojnikb ::

Taksno z 4 kolesi.

Razn če mas kaksno posebno klasiko, ali kakorkol vredno zadevo, je, razn če mas emocionalno navezanost ali če delas servise sam, čist nesmotrno delat velike servise na neke hudo skrajsane intervale. Ker to so, hočes nočes, toasterji. Razn če te srbi denar in hočes podpirat lokalnega mehanika. Pol tut svetujem menjavo olja na 3-5k
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

vinkop ::

samo res, tudi sam sem v dvomih kdaj je pravi čas za veliki servis ? Tudi sam imam renault clio, 16V 1.2 bencin, letnik 2017....Sedaj imam prevoženih 111.000km in tudi sam iščem nekako pravo informacijo kdaj naj se opravi veliki servis ?

Likalnik ::

jaz sem pri meganu II delal na 120k km veliki servis....pač ja nekje okoli 100k se naj bi delal...sicer pa bi ti to informacijo lahko povedal tudi lokalni mehanik kateri ti bo delal glavni servis....jaz ga vedno vprašam kaj on misli...in kot rečeno 100k+ naj bi se delalo glavni servis...100,110,120k je čisto OK.

Pač oba tako Vinko kot nekoman imata čez 100k km in začnita počasi razmišljati, da bi naredila glavni servis

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

mikhaair ::

Prava informacija je v servisni knjižici.
Če odlašaš, pa je koristno vedeti ali se lahko v tvojem motorju srečajo ventili z bati. Ker če, potem bo najverjetneje motor ekonomska totalka oz. cel avtomobil.
Če želiš poceni reštev, kupiš na npr. autodoc najcenejši material in lokalni mehanik za menjavo. Bolj sigurno pa je, da pri lokalnem mehaniku povprašaš koliko stane z vključno materialom in seveda, naj ti jasno odgovori glede garancije na delo in material. Ker če mu ti prineseš material, ugibaj kdo bo kriv, če bo kaj narobe.

marvin42 ::

Jaz vozim tak avto, veliki servis sem delal na 150k
Mostly Harmless

hojnikb ::

Uglavnem, da nebote preveč tople vode izuml. Za tega Megana je predpisan interval menjave jermena na 150kkm. Torej ima OP vsaj še ~4 leta čas, da to zamenja.

Seveda bo pa lokalni mehanik reku "menjaj" prej, sj mu je to sluzba. Večkrat k ti neko storitev prodal, več ima €€€.
#brezpodpisa

Mato989 ::

hojnikb je izjavil:

Uglavnem, da nebote preveč tople vode izuml. Za tega Megana je predpisan interval menjave jermena na 150kkm. Torej ima OP vsaj še ~4 leta čas, da to zamenja.

Seveda bo pa lokalni mehanik reku "menjaj" prej, sj mu je to sluzba. Večkrat k ti neko storitev prodal, več ima €€€.



To je isto kot pri gumah.... interval je X let ali XXX k km... Običajno se veliki servis dela na cca 5 let in enako se gume menjajo na cca 4-5 let... oboje menjaš prej če narediš XXX k km...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hojnikb ::

5 let je veljal 20+ let nazaj, k so bli jermeni shit. Danes jermen kamot zdrzi 10+ let ali pač kilometri, kar pride prej.

Lahk pa menjuješ 2-3x bolj pogosto, ampak praktično brez potrebe.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Daniel ::

Odvisno. Na Megane 3 smo imeli pri 120k km jermen čisto obglodan ob eni strani. Najbrž kaka napaka pri proizvodnji in je nekje ob strani drsal, za drugega še ne vem, v kakem stanju je, bo pa tudi počasi prišel čas za menjavo, tam okrog 100k km.

IL_DIAVOLO ::

vinkop je izjavil:

samo res, tudi sam sem v dvomih kdaj je pravi čas za veliki servis ? Tudi sam imam renault clio, 16V 1.2 bencin, letnik 2017....Sedaj imam prevoženih 111.000km in tudi sam iščem nekako pravo informacijo kdaj naj se opravi veliki servis ?


Tak kot je predpisano. Jaz imam 240k ali 10 let, ampak to je traktor.

Daniel je izjavil:

Odvisno. Na Megane 3 smo imeli pri 120k km jermen čisto obglodan ob eni strani. Najbrž kaka napaka pri proizvodnji in je nekje ob strani drsal, za drugega še ne vem, v kakem stanju je, bo pa tudi počasi prišel čas za menjavo, tam okrog 100k km.


Verjetno mikrojermen, zobatega ne vidis.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

Starejši megani 1.9dci letijo oz. so leteli veliko km, tudi brez servisov. Leto in pol nazaj sem od stranke kupil 1.9 dcija 2012 ker je bil poceni in se malo vozil z njim, ostal je doma in se še kar malo vozimo, pa smo naklepali 30kkm, prodajalec pa je povedal da rabi in velik servis in menjavo olja. Jermen je bil zamenjan enkrat v 330k km. Sedaj čakam kdaj rikne, da ga odpeljem na odpad.

hojnikb ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

vinkop je izjavil:

samo res, tudi sam sem v dvomih kdaj je pravi čas za veliki servis ? Tudi sam imam renault clio, 16V 1.2 bencin, letnik 2017....Sedaj imam prevoženih 111.000km in tudi sam iščem nekako pravo informacijo kdaj naj se opravi veliki servis ?


Tak kot je predpisano. Jaz imam 240k ali 10 let, ampak to je traktor.

Daniel je izjavil:

Odvisno. Na Megane 3 smo imeli pri 120k km jermen čisto obglodan ob eni strani. Najbrž kaka napaka pri proizvodnji in je nekje ob strani drsal, za drugega še ne vem, v kakem stanju je, bo pa tudi počasi prišel čas za menjavo, tam okrog 100k km.


Verjetno mikrojermen, zobatega ne vidis.

mikrojermen za razliko od zobateka nebo crknu katastrofalno. Če ga utrga, bos v najslabsem primeru po en času obstal zarad praznga akkuja...
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Ja mi ga je odtrgalo poleti...naenkrat mrkne klima, opozorilo za aku. Prvo sem pomislil na fuc alternator.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nekoman ::

Bom prav pogledal v knjižico, ko bo avto doma.
Da vidim kaj piše. Sam mislim, da sem enkrat že, pa da piše 120000 km ali 5 let; bom preveril.

nekoman ::

Evo, danes sem megana opral s šamponom 2x :)

Program za vzdrževanje piše:
Na 6 let ali 150000 km:
- zamenjajte jermen razdelilnega sistema in njegovega kolesca
- zamenjajte jermen za pogon opreme motorja in njegova kolesca

V zakup lahko vzamemo, da original jermen kateri je v novem avtu, je sigurno dost boljši, kot jermen, katerega dobiš not ko ga zamenjajo.
Torej, lahko bp počakam da bo avto star 7+ in bo imel cca 120000 km, za zamenjavo obeh jermenov

cang ::

Verjetno se pri velikem servisu menja tudi vodna pumpa.

cvalsr ::

6 let in 90kkm je dokaj normalno vožen avto.
Drži se intervalov iz servisne knjižice, tudi časovnih.
Vem za konkreten primer: Predpisano 90kkm oziroma 6 let; navoženih šele 87kkm ampak že 9 let; strgan zobati jermen - razsuta mašina, ...
Seveda je bilo zraven tudi nekaj smole, normalno bi se jermen še ne smel strgat, ampak če bi ga menjal pri 6 letih, mašina ne bi bila razsuta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

nekoman ::

Z avtom se na AC ne gre sploh.
Menda če se ne voziš po AC naj bi jermen zdržal dlje časa...?
Ker manj trpi, ker se ne pospešuje tolk na hard,pa manjše hitrosti so..
Kaj menite o tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nekoman ()

hojnikb ::

menimo, da delas znanost iz stvari, k so ze prestudirane. Tankaj in vozi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DamijanD ::

nekoman AC je najbolj prijazen do avta na prevožen km (pri normalni vožnji)

Blinder ::

nekoman je izjavil:


Menda če se ne voziš po AC naj bi jermen zdržal dlje časa...?
Ker manj trpi, ker se ne pospešuje tolk na hard


kaj? Če sprememba hitrosti vpliva na jermen, je potem najbolj škodljivo v mestni vožnji, ker so hitre spremembe obratov motorja. Še najbolj škodljivo je prestavljanje prestav torej, ko obrati motorja hitro padejo in jermen mora sledit obratom

nekoman je izjavil:


pa manjše hitrosti so..

na avtocesti se bo motor vrtel hitreje in jermen isto

Katera stvar bolj skrajšuje življenjsko dobo jermena - spremembe hitrosti ali hitrost - pa ne bo vedel noben na forumih
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mato989 ::

Logika bi meni rekla da so spremembe hitrosti slabše kot konstanta.... do neke mere (250km/h verjetno ni ta meja (pustmo če avto zmore)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DamijanD ::

ampak na AC (v 6.) narediš z enim obratom jermena večjo razdaljo, kot v prvi prestavi ali bohnedaj, ko čakaš v gužvi. Tako, da verjetno so enakomerne hitrosti, ko si lahko že v 6. najboljše. Recimo poštarski ICE avti, ki več kot polovico časa laufajo v prazno imajo servisne intervale skrajšane na polovico.

z3ro ::

Na meganu III 2012 1.5 dci 110 sem na 150.000km naredil veliki servis, nato na 190.000km še preventivno menjal ojnične ležaje, ki bi naj bili problematični in so bili res malo obrabljeni, ne pa toliko da bi bila že kriza..potem sem ga pri 225.000km prodal ker je bila potreba po večjem avtomobilu. Drugače sem bil brez pripomb, delal kot mora.

Orias ::

Jaz bi vseeno naredil velik servis. Samo ne na uradnem servisu, razen če imaš kakšno jamstvo ali garancijo.
Jaz sem za servis scenica l.17 (1.6dci 130KM) dal 500€ (mikrojermen, menjava olja, menjava zavorne tekočine). Še dobro, da imam verigo. Pa avto nima niti 60.000km.
Jih kar nekaj poznam, ko jim je počil jermen. Večina je bilo takšnih, ki so delali malo kilometrov. Zato pa bolje dati 300€ pri lokalcu, kot pa da imaš potem razsuto mašino. Bolje vrabec v roki, kot golob na strehi :D :D.

XIIT ::

hojnikb je izjavil:

5 let je veljal 20+ let nazaj, k so bli jermeni shit. Danes jermen kamot zdrzi 10+ let ali pač kilometri, kar pride prej.

Lahk pa menjuješ 2-3x bolj pogosto, ampak praktično brez potrebe.

Na srečo motorji nimajo drugih premičnih delov (napenjalci, ležaji, (plastična) vodna pumpa), ki lahko odpovejo prej kot jermen.
Strošek menjave mašine in ostale nevšečnosti (izguba x ur s čakanjem na avtovleko ter urejanjem nadomestnega vozila ko moraš nekam it) pa so miniaturni v primerjavi z mirom, ki ti jih prinese ko daš 200-300€ za predčasno menjavo gibljivih delov.

Če ti avto zariba po 8 letih pri 120k km, je pa itak kriv proizvajalec, ker dela zanič avte.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preskok zobatega jermena (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
599339 (7053) wcpapir
»

"Življenjske dobe" vaših avtomobilov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15450222 (26525) krneki0001
»

Velik servis kje dobiti dele

Oddelek: Na cesti
386432 (1597) shintaro
»

Opel Corsa ali Renault Clio ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6226362 (24774) žana
»

Je že komu odtrgal zobati jermen pri avtu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10548889 (46222) Pyr0Beast

Več podobnih tem