» »

H7 led dovoljeno

H7 led dovoljeno

1
2
»

Egii ::

hojnikb je izjavil:

pa kupi kaksno drugo kanto, razn če mas 10 člansko familijo. 5 ljudi se pa tut spodobno pelja v kateremkol karavanu

Ja povej kero kanto za normalen denar, noja zaj je itak vse nenormalno.

darkolord ::

hojnikb je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ti govoriš o delavskih avtomobilih, v te namečejo samo zastarelo sranje, ker delavec ni vreden nič očitno.

Proizvajalci delajo tocno to kar trg zahteva :)
Ne, prodajalci delajo, kar se jim sprdne, trg je pa preveč pussy, da bi karkoli zahteval.

WizzardOfOZ ::

mikhaair je izjavil:

kriptobog je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Kdaj bodo proizvajalci naredil da boš lahko LED žarnico menjal kot je tale Osram, za ~100EUR? Aja nikoli? Ker trenutno moraš pri vseh teh LED žarometih menjati cel žaromet ranga 800EUR+. In EU namesto da bi se zbunila glede tega, jim je pomembneje da ima iPhone usb-c konektor, kjer je strošek par evrov, kot pa v tem primeru ko bo folk vozil brez luči ker ne bo dal noben slabega tisočaka na rabljenem avtu za menjavo LED žarometa.


Zavarujes luci in ce crkne jo pac zbijes. Ali pa kupis, avto, ki nima led luci, pa menjaj zarnice, ce ti je prevelik strosek ob morebitni okvari.Verjetno se dobi tudi kake kitajske kopije ali pa obnovljene, kot turbine. :))

Prej pa moraš preveriti, kako na servisu naročajo kose. Baje je luč marsikje sestavljena iz ohišja, svetil, elektronike. Ločene šifre. In ko razbiješ, bo zavarovalnica plačala le steklo, ne pa notranjih delov luči.


Večina novih ima tako narejeno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

energetik ::

PersonaRuda je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Če pa gledam nasproti vozeče avte, pa so mi led bistveno bolj moteči od navadnih žarnic. Ko pa voziš, je pa ravno kontra...

Mene najbolj motijo tiste avtomatske dolge luči, če se tako vozilo vozi za mano, ker ko malo zavije v levo, mi tak nabije luč v stransko ogledalo, da me celega zaslepi pri odboju.

Jaz bi zakonsko prepovedal te "avtomatske dolge luči", ker so moteče za druge in še nevarne. To bi si sam vključil le takrat, ko ne bi bilo vozil pred teboj...
Glede tega se strinjam, jaz sem na svojem le prvič preizkusil te avtomatske dolge, ampak so uporabne le pri ravni cesti. Kakor hitro je zavita, mnogo prepozno reagirajo in zaslepijo nasprotni avto. Sam že davno prej vidim nasprotni avto in izklopim dolge. Itak pa dolgih praktično nikoli ne rabim, ker je vse razsvetljeno, ali vožnja v koloni ali pa je AC.
vires in numeris

šernk ::

kaj vozite za ene kište?

ker je 2x za menoj vozil avto z adaptivnimi led lučmi in kapo jim dol. Najvkljub mojim H7 led so mi razsvetlili cesto levo in desno še dodatno. In niti 1x me niso nikjer zaslepili v nobenem ovinku.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

delavec44 ::

Adaptivne led ni enako kot avtomatske dolge halogenke. Čeprav moram reči, da pri meni zadnje delujejo zelo ok, hitreje preklopi kot bi v večini primerov sam na roke.

Alfonso ::

mikhaair je izjavil:

kriptobog je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Kdaj bodo proizvajalci naredil da boš lahko LED žarnico menjal kot je tale Osram, za ~100EUR? Aja nikoli? Ker trenutno moraš pri vseh teh LED žarometih menjati cel žaromet ranga 800EUR+. In EU namesto da bi se zbunila glede tega, jim je pomembneje da ima iPhone usb-c konektor, kjer je strošek par evrov, kot pa v tem primeru ko bo folk vozil brez luči ker ne bo dal noben slabega tisočaka na rabljenem avtu za menjavo LED žarometa.


Zavarujes luci in ce crkne jo pac zbijes. Ali pa kupis, avto, ki nima led luci, pa menjaj zarnice, ce ti je prevelik strosek ob morebitni okvari.Verjetno se dobi tudi kake kitajske kopije ali pa obnovljene, kot turbine. :))

Prej pa moraš preveriti, kako na servisu naročajo kose. Baje je luč marsikje sestavljena iz ohišja, svetil, elektronike. Ločene šifre. In ko razbiješ, bo zavarovalnica plačala le steklo, ne pa notranjih delov luči.



Japjade: passat - od zunaj se sploh ni videlo da je z prednjo lučjo kaj narobe, tudi delala je povsem normalno. Rahlo butnjen je bil samo blatnik. Na servisu pogruntali da je zlomljen nek plastični nosilec, zamenjali cel žaromet. Strošek za zavarovalnico 3k€ +.

mikhaair ::

Ja glej, jaz samo napišem, ker sem slišal, da so se ljudje že nahecali s tem, da so razbijali luči in ostali z dolgimi nosovi. Seveda je odvisno tudi kaj in kako imaš zavarovano. Poudarjam, slišal sem, nimam izkušnje, mogoče bo kdo kaj več povedal, če naleti na to temo.

Kodi ::

Kaj priporočate za Ford Fiesto. Lansko leto takle čas sem menjal iz klasični H7 žarnic, ki so bile serijsko not na Osram NIGHT BREAKER 200 H7
https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/...
Ne vem ali s časom izgubijo na svetilnosti ali pa se oči privadijo. V glavnem slabo vidim in bi menjal.
Gledam Osram LED ŽARNICE H7/H18 LEDriving HL INTENSE ali BRIGHT
https://www.mimovrste.com/avto-zarnice-...
Kaj predlagate? Kaj drugega? Kje drugje?

Mohimm ::

Vse te "močnejše" žarnice s časom izgubijo svetilnost & preidejo na bolj rumeno barvo.

edit: možno je tudi da močnejše žarnice poškodujejo lečo/odsevnik, ampak če nisi eksperimentiral s kakimi res extremnimi "racing" žarnicami ali LED, verjetno ne bo to.

Torej lahko kupiš "long life" varjante, ki slabo svetijo, ampak jih menjaš enkrat na 7 let.
Ali pa "high intensity" in menjaš na vsake par mesecev.

Sicer sem ravno v sorodni temi napisal. Uporabil sem osram, pa potem prešaltal na Philips X-tremeVision. Ko je nova skoraj ni razlike v svetilnosti proti Osram, po enem letu je cca enakovredna poceni žarnici. Je pa po testih in osebniih izkušnjah nekoliko dlje zdrži (osram crknil po par mesecih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mohimm ()

Kodi ::

Hvala za odgovor.
Tiste sorodne teme o kateri praviš nisem zasledil, ker tista tema jo meglenkah, tam pa se debatira o vsem drugem kot o meglenkah.
Jaz sem iskal po iskalniku in se mi je ta tema zdela še najprimernejša, da ne odpiram spet nove.
No pa nazaj na žarnice.
Mene bolj skrbi, da te, ki jih bom kupil ne bodo že na začetku iste kot tiste, ki jih imam sedaj v avtu in pa da gredo sploh v "ohišje" z tistim dodatnim nastavkom, ker so le cca 100€ in pa kako je z "homologacijo" upam, da so dovoljene.

255211 ::

Serija LEDriving ni street legal. Offroad use only. Samo NightBreaker LED je homologirana za nekatere avtomobile, seznam je tukaj: https://media.osram.info/media/img/osra...

Nazz ::

Homologacije ni, po praksi se najboljse svetijo neke novsight iz amazona (nekje €35 par).
Nasproti vozecih ocitno ne moti (vsaj 3 leta na vseh kombijih, noben ne blenda), policiji na kontroli prometa je vseeno, na tehnicnem ne komplicirajo.

Koliko in kaj je legalno, pa si naj vsak razlaga po svoje.

Kodi ::

255211 je izjavil:

Serija LEDriving ni street legal. Offroad use only. Samo NightBreaker LED je homologirana za nekatere avtomobile, seznam je tukaj: https://media.osram.info/media/img/osra...

Čudno da bi potem mimovrste in podobne spletne trgovine to prodajale in zraven dale še garancijo?

hojnikb ::

zakaj pa ne?

Lahko imas za offroad vozilo, k nebo nikol vidlo ceste...
#brezpodpisa

Kodi ::

Nazz je izjavil:

... po praksi se najboljse svetijo neke novsight iz amazona (nekje €35 par).

Lahko podaš kakšen link do dotičnih žarnic, ker jaz jih ne najdem na amazonu?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko nadomestim glavne prednje žarnice avta z led (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6016488 (4448) simnov
»

Slepljenje LED svetil v prometu (AMZS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8311371 (8364) blackbfm
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378115721 (51693) polkar
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815844 (14438) Scorpy84

Več podobnih tem