» »

Nov iPhone 12 z zataknjenim pikslom

Nov iPhone 12 z zataknjenim pikslom

volts ::

Zdravo, zanima me če ima kdo izkušnje oz. ve kaj so moje opcije v primeru da sem v petek (3 dni nazaj) dobil nov iphone 12 ki ima zelo moteč zataknjen rdeč piksel.
Telefon sem vzel na vezavo pri telekomu.
Vem da ima apple 0 pixel policy pri tem in da ne bi bilo nobenega problema za popravilo tega, vendar telefon je direkt iz škatle, malo mi ni všeč ideja da se bo telefon odpiral in po vsej verjetnosti izgubil IP68 zaščito.

Kaj menite da bi bilo najboljše, grem na telekom ali kar direktno na apple? Se da sploh urediti zamenjavo artikla namesto pošiljanja na servis?

DeeCoy ::

Stvarna napaka, zahtevaš novo napravo in ne popravila. Ne nosiš na servis ampak k operaterju. Pojdi tja, kjer si ga kupil in prijazno poveš, da uveljavljaš stvarno napako..

volts ::

DeeCoy je izjavil:

Stvarna napaka, zahtevaš novo napravo in ne popravila. Ne nosiš na servis ampak k operaterju. Pojdi tja, kjer si ga kupil in prijazno poveš, da uveljavljaš stvarno napako..


Tocno to sem naredil, se je pa zadeva fejst zakomplicirala ko so telefon poslali na "pregled" na EPL, kjer so baje opravili samo restore ios-a pred pregledom in piksla nato niso več našli. Torej zataknjen piksel so popravili s software updejtom.... nekaj kar seveda ni logično. Telefona nisem sprejel.

Če pa kdo iz googla kdaj naleti na ta thread pa vam močno odsvetujem kakršnokoli poslovanje s telekomom, ker je več kot očitno da jih totalno boli k. za stranko.

OutOfTheBox ::

Torej zataknjen piksel so popravili s software updejtom.... nekaj kar seveda ni logično


Če je pixel samo zataknjen potem ga lahko popraviš softwersko (Si prepričan da so samo posodobili OS?). Verjetno so zagnali kakšno orodje podobno temu https://www.jscreenfix.com/ , ki pomaga popraviti zataknjene piksle.

Telefona nisem sprejel.


Kaj boš sedaj oz. kaj so rekli? Kaj je naslednja poteza? Drugače hvala za update.

Zgodovina sprememb…

DeeCoy ::

volts je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Stvarna napaka, zahtevaš novo napravo in ne popravila. Ne nosiš na servis ampak k operaterju. Pojdi tja, kjer si ga kupil in prijazno poveš, da uveljavljaš stvarno napako..


Tocno to sem naredil, se je pa zadeva fejst zakomplicirala ko so telefon poslali na "pregled" na EPL, kjer so baje opravili samo restore ios-a pred pregledom in piksla nato niso več našli. Torej zataknjen piksel so popravili s software updejtom.... nekaj kar seveda ni logično. Telefona nisem sprejel.

Če pa kdo iz googla kdaj naleti na ta thread pa vam močno odsvetujem kakršnokoli poslovanje s telekomom, ker je več kot očitno da jih totalno boli k. za stranko.

Če je sedaj okej se ne sikiraj preveč. Imaš dokaz, da je bila napaka prisotna pri nakupu, kar je podlaga za dokazovanje stvarne napake v kolikor bi se ponovila. Spravi papirje skupaj s škatlo nekam da se ne izgubijo in teži za stvarno napako, v kolikor se zadeva ponovi.

volts ::

OutOfTheBox je izjavil:

Torej zataknjen piksel so popravili s software updejtom.... nekaj kar seveda ni logično


Če je pixel samo zataknjen potem ga lahko popraviš softwersko (Si prepričan da so samo posodobili OS?). Verjetno so zagnali kakšno orodje podobno temu https://www.jscreenfix.com/ , ki pomaga popraviti zataknjene piksle.

Telefona nisem sprejel.


Kaj boš sedaj oz. kaj so rekli? Kaj je naslednja poteza? Drugače hvala za update.


Imel sem namen vrniti telefon ker je še bilo vse skupaj v roku 14 dni, zaščitili so se z zaračunavanjem grozno visoke uporabnine.
Telefon sem zato prevzel in ga takoj dal spet nazaj za stvarno napako, ker je zadeva bila še prisotna. EPL-u se torej ni dalo testirat, me ne preseneča, prebral sem same slabe stvari o njih.
Po 8 dneh ni bilo odgovora, deveti dan sem prijazno omenil tržni inšpektorat, naslednji dan pa je bila zadeva rešena in so mi dali novo napravo.

OutOfTheBox ::

Zanimivo, hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo telefona zaradi napake - A1?

Oddelek: Mobilne tehnologije
457319 (5523) MrStein
»

Izdelek z napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
141214 (563) St235
»

S8 polizdelek "frcaj" da dela

Oddelek: Mobilne tehnologije
316474 (5348) klinker
»

Mrtev piksel na zaslonu novega prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8412201 (10304) coffeetime12
»

Uveljavljanje stvarne napake?

Oddelek: Mobilne tehnologije
322732 (2307) MadMicka

Več podobnih tem