» »

iphone - fotografije

iphone - fotografije

lolipop2 ::

Hej!

Eno težavo imam. Odkar sem na iPhone naložil iOs 15 (semizdi), mi je začelo fotke zlagati v nekakšne direktorije. V prejšnjih verzijah so bile vse fotke v enem direktriju in sem jih lahko z Explorerjem prenesel na računalnik, sedaj pa mi dela te direktorije, ki so nepregledni in "čudni"
Pozna kdo rešitev, kako nazaj na "normalno" shranjevanje fotk na telefonu?



Hvala!

Apple ::

iPhone ze od nekdaj shranjuje slike v folderjih oz vec le-teh.

Tukaj je zapisanih nekaj nacinov: link
LP, Apple

DeeCoy ::

Odgovor, ki ga iščeš je 3utools. Tam lahko poljubno exportaš/importaš slike, vidiš kot "camera roll" in po albumih ne pa kot mape.

aljo558 ::

Jaz uporabljam iCloud Photos in mi vse slike sinhronizira z iCloud in je neomejen prostor, da ti odpre videoposnetke in slike pa moraš biti povezan na internetu.

Link: https://support.apple.com/sl-si/HT204264

zee ::

Prostor na iCloud-u ni neomejen. 5 GB je zastonj, več je plačljivo. Najdražji paket ponuja 2 TB.

Alternativa je denimo Google Photos. Tudi plačljiva, če imaš dosti fotografij.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

aljo558 ::

zee je izjavil:

Prostor na iCloud-u ni neomejen. 5 GB je zastonj, več je plačljivo. Najdražji paket ponuja 2 TB.

Alternativa je denimo Google Photos. Tudi plačljiva, če imaš dosti fotografij.



Res je, na iCloud je omejen in nato plačljiv, govorim za iCloud Photos, to je povsem druga zadeva, ki je brezplačna in neomejena, izključno namenjena shranjevanju slik in video posnetkov.

AudioVideo ::

Pozdravljeni,

mene zanima kako bi lahko slike iz iclouda prenesel na zunanji disk?

Imam cca 15000 slik.

shadeX ::

Jaz sem jih prenesel iz iClouda direktno. Hakeljc je samo v tem da lahko izbereš samo 1000 slik naenkrat. Torej če jih imaš 15000, boš moral 15x ponoviti postopek (več slik izbereš tako da klikneš na prvo sliko in s SHIFT+CLICK izbereš zadnjo).

BaTeMaN ::

Torej, če prav razumem kopiraš 1000 + 1000 + 1000 na disk..in pol brišeš če želiš sprostiti iCloud.

Moram to delat za drago. Ima 16.000 datotek. cca 50 gb..

Želi da ji shranim na disk in brišem s telefona in iz iClouda, da ji ostanejo samo slike iz zadnjega meseca.... kako to najlažje narediti?

Sedaj ima zakupljenih 50 GB, kar je hitro postalo premalo... in ne vidi smisla v večanju.

Vsi postopki so zelo zamudni :)

Hvala za kak nasvet.
less then zero

Apple ::

Če ne vidi smisla v večanju, naj se ona ukvarja s temi postopki... :)
LP, Apple

DeeCoy ::

BaTeMaN je izjavil:

Torej, če prav razumem kopiraš 1000 + 1000 + 1000 na disk..in pol brišeš če želiš sprostiti iCloud.

Moram to delat za drago. Ima 16.000 datotek. cca 50 gb..

Želi da ji shranim na disk in brišem s telefona in iz iClouda, da ji ostanejo samo slike iz zadnjega meseca.... kako to najlažje narediti?

Sedaj ima zakupljenih 50 GB, kar je hitro postalo premalo... in ne vidi smisla v večanju.

Vsi postopki so zelo zamudni :)

Hvala za kak nasvet.

V vsakem primeru bo tole zamudno, mene bi bolj skrbelo teh 15k slik.. Ker to ni normalna številka. Jaz bi ji predlagal brisanje viška na roke, ali pa ji pokazal postopek z icloudom. Še vedno pa lahko plača povečanje :D

aborko ::

Je kr velika cifra, ni pa zdej full pretirana. Moja jih ima nekje 10k, pac 4 leta lastnistva telefona, dosti potovanj in pride povprecje 7 slik na dan.

Horas ::

seveda ker je pa dandans treba nardit selfie za vsako bedarijo, slikat vsak obrok,...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Snzh ::

aljo558 je izjavil:

zee je izjavil:

Prostor na iCloud-u ni neomejen. 5 GB je zastonj, več je plačljivo. Najdražji paket ponuja 2 TB.

Alternativa je denimo Google Photos. Tudi plačljiva, če imaš dosti fotografij.



Res je, na iCloud je omejen in nato plačljiv, govorim za iCloud Photos, to je povsem druga zadeva, ki je brezplačna in neomejena, izključno namenjena shranjevanju slik in video posnetkov.


Ma kaj ti sanjas… Nikjer ni unlimited, in niti free. iCloud je iCloud, tvoj “iCloud Photos” ti shranjuje na tvoj iCloud storage, na kateremu mas zastonj le in samo 5GB…


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil nove iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 in tvOS 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5813151 (5785) lolipop2
»

backup iCloud Photos

Oddelek: Pomoč in nasveti
7534 (444) Apple
»

Applova ponudba za prevzem Dropboxa zavrnjena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5217723 (14051) CaqKa
»

Apple WWDC: iCloud (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6928900 (26456) Lonsarg
»

Zakaj je založbam Apple iCloud všeč, Amazonov Digital Locker pa ne

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
119163 (7769) techfreak :)

Več podobnih tem