» »

Poškodba avta na lastnem dvorišču

Poškodba avta na lastnem dvorišču

Pezdicek ::

Pozdravljeni,
doma na dvorišču mi je oče s traktorsko prikolico potegnil leva vrata in še luč je počena.
Zanima me, kaj je bolj pametno, da uveljavim svoj kasko ali mi on da "kupon". Traktor je zavarovan.
Oba imava zavarovano pri isti zavarovalnici.

starfotr ::

Traktor polico uveljavi.

Tidule ::

Praviloma je ugodnje uveljavljat zavarovalno polico traktorja. So pa zavarovalnice alergicne na take dogodke tako da ti znajo komplicirat.

Gospod ::

Odškodninska odgovornost zavarovanje med družinskimi član ne velja uveljavi kasko.
Lp.

wcpapir ::

Če imaš odbitno franšizo in nimaš odkupa 1.škode na AK bi bilo vrjetno bolje, da uveljaviš AO polico s traktorja.

H kombinacije ne moreš, ker je povzročitelj znan. Imaš na polici poškodovanje vozila ?


Odškodninska odgovornost zavarovanje med družinskimi član ne velja uveljavi kasko.


Ta zadeva pa mi ni znana je to kaj novega ?

starfotr ::

Ma to je zagotovo neka zavarovalniška fora.

Saj ti tudi podrte smreke na lasten avto na lastnem dvorišču ne krijejo škode s police od hiše. Moraš imeti kasko. Če bi bil pa sosedv, bi pa krilo škodo.

Avenger ::

Hm. Kaj pa če sta obe vozili v lasti dveh različnih družinskih članov, ali pa celo od samo ene osebe, vozilo, ki je poškodovalo drugo, pa je vozila tretja oseba, znanec?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Likalnik ::

kot ti je bilo svetovano...uveljavljaj zavarovalno polico od traktorja ker je ta bolj ugodna....zavarovalnice so pa še posebej pozorne na to, ker se ponavadi na ta način goljufa....
poglej pa še kakšna je odbitna franšiza...da ne bo višja kot pa celo popravilo

D3m ::

Pezdicek je izjavil:

Pozdravljeni,
doma na dvorišču mi je oče s traktorsko prikolico potegnil leva vrata in še luč je počena.
Zanima me, kaj je bolj pametno, da uveljavim svoj kasko ali mi on da "kupon". Traktor je zavarovan.
Oba imava zavarovano pri isti zavarovalnici.


Katera zavarovalnica?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pezdicek ::

Sava...
Nič, morem do cenilca/zavarovalnice, da vidim kako je dejansko na stvari pri takšnem primeru.

black ice ::

Itak traktor polica. Sploh ni za razmisljat, ker se ti bo naslednjo leto poznalo minimalno, tj. ranga par evrov. Odbitna fransiza je takoj nekaj sto evrov.

wcpapir ::

Pezdicek je izjavil:

Sava...
Nič, morem do cenilca/zavarovalnice, da vidim kako je dejansko na stvari pri takšnem primeru.

Kar s poškodovanim avtom prijavit škodo, uveljavi polico s traktorja ;)

starfotr je izjavil:

Ma to je zagotovo neka zavarovalniška fora.

Saj ti tudi podrte smreke na lasten avto na lastnem dvorišču ne krijejo škode s police od hiše. Moraš imeti kasko. Če bi bil pa sosedv, bi pa krilo škodo.


To je logično, kak bullshit pa bi bil da bi tvoje drevo padlo na tvoj avto in bi dobil izplačano s police od bajte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

Tidule ::

Gospod je izjavil:

Odškodninska odgovornost zavarovanje med družinskimi član ne velja uveljavi kasko.


Vir za to neumnost?

SG_101 ::

Kaj parkinga pa nimas zavarovanega?

tonttu ::

starfotr je izjavil:

Ma to je zagotovo neka zavarovalniška fora.

Saj ti tudi podrte smreke na lasten avto na lastnem dvorišču ne krijejo škode s police od hiše. Moraš imeti kasko. Če bi bil pa sosedv, bi pa krilo škodo.

Ne, ne bi. Tudi sosedov avto se krije iz avtomobilovega kaska. Imel skoraj identicen primer (s tem da sosedu ni padlo na avto ampak naredilo skodo na premicninah in nepremicninah) in dobil tako od svoje kot sosedove zavarovalnice, da se skoda v tem primeru krije iz zavarovanja, ki ga ima sosed in ne lastnik drevesa.

delavec44 ::

Bučke. Če meni sosed poruši svoje drevo na mojo hišo, bo to on plačal tako ali drugače. Kaj ima moja (če jo sploh imam) zavarovalnica tu veze?

tonttu ::

Kaj si ti mislis kdo bo placal je tvoja stvar. To kar sem napisal ni bilo kaj si jaz mislim, ampak odgovor zavarovalnice. Je pa res, da je drevo padlo zaradi vetra ne, ker bi ga jaz podrl na njegovo parcelo. Tvoja zavarovalnica ima pa veze v toliko, da je tvoja hisa zavarovana za taksne primere in gre zato skoda iz tvoje police ne iz moje, ker uradno jaz s tvojo hiso nimam nic.

wcpapir ::

Pa imaš. Odgovornost iz posesti.

Furbo ::

Verjetno res dobiš iz svoje police, tvoja zavarovalnica pa potem terja sosedovo zavarovalnico oz. soseda.
Kot pri avtomobilih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

wcpapir ::

SG_101 je izjavil:

Kaj parkinga pa nimas zavarovanega?

Parking je pogoj, da avto poskoduje neznano vozilo.

tonttu ::

wcpapir je izjavil:

Pa imaš. Odgovornost iz posesti.

Ja ampak za to mora iti sosed na sodisce itd. Pogovarjamo pa se o tem, katera zavarovalnica placa to. In se enkrat, to kar sem jaz napisal ni nekaj kar si nekdo predstavlja ampak je cisto realen primer, ki se je dejansko zgodil in pri katerem imam odgovora obeh zavarovalnic. Skoda se krije iz police lastnika hise/parcele kjer je bila skoda povzrocena.
Precej podoben primer je bil pred meseci v Kranju, ko je z bloka pometlo streho in je bilo unicenih nekaj avtomobilov. Kot je bilo v medijih, se skoda krije iz avto kaska in ne s strani lasnikov stavb oz. moras imeti se pri tem nekaj srece, ker se lahko izgovarjajo na naravne nesrece, ki pa v vecini primerov niso krite.
Tako da lahko si mislis kar si zelis, jaz sem ti povedal kaj sem v realnem primeru dobil s strani moje zavarovalnice in kaj je sosed dobil s strani svoje zavarovalnice. In oba odgovora sta enaka... skoda se krije z zavarovalne police lastnika poskodovane stvari. Ce zavarovanja nima, se lahko obrise pod nosom oz. gre na sodisce in te tozi, ampak to nima vec veze z zavarovanji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonttu ()

Tidule ::

Zavarovalnica pokrije tisto kar pokriva polica. Če nehamo bluzit o hišah in gremo nazaj na temo je obvezno avtomobilsko zavarovanje specifično v tem, da je vsebina in odgovornost v velikem delu specificirana v zakonu. Tako, da lahko zaključimo te blodnje o tem, da obvezno zavarovanje ne velja, če so udeleženci prometne nesreče sorodniki.

Osprey ::

Glede odškodninskih primerov v nesrečah med sorodniki sem tudi jaz slišal, da je lahko zelo problematično. Npr. da se oče in sin vozita en za drugim, in se en drugemu zabije v zadek je menda veliko možnosti, da zavarovalnica ne bo želela izplačati škode. Me res zanima, ali to drži.
Če se ne motim, je to izjavil celo zavarovalni agent.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

Utk ::

Da ne bo želela je dejstvo, da bo vseeno morala, pa tudi.

Jaz si tudi marsičesa ne želim, pa vseeno moram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

FrRoSt ::

Tidule je izjavil:

Zavarovalnica pokrije tisto kar pokriva polica. Če nehamo bluzit o hišah in gremo nazaj na temo je obvezno avtomobilsko zavarovanje specifično v tem, da je vsebina in odgovornost v velikem delu specificirana v zakonu. Tako, da lahko zaključimo te blodnje o tem, da obvezno zavarovanje ne velja, če so udeleženci prometne nesreče sorodniki.


:))

Kje si pa ti to prebral!? Saj tega ne trdi NIHČE!! Dilema je samo za kasko. 8-) Morda pa je kakšna klavzula!? Če ti ga razbije žena s kladivom, ko izve za ljubico!?? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Tidule ::

Samo zate, ker si očitno nepismen:

Gospod je izjavil:

Odškodninska odgovornost zavarovanje med družinskimi član ne velja, uveljavi kasko.


Bo pa vsekakor zabavno slišat, kako boš razložil svoje blodnje o ženi s kladivom v kontekstu obveznega avtomobilskega zavarovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212614 (1648) kixs
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841582 (7648) Mateja88
»

Zavarovalnica Sava - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
3813018 (10913) koyotee
»

Odgovornost poškodba vozila na parkirišču avtoservisa

Oddelek: Na cesti
324910 (3480) zk_eu
»

Avtomobilsko zavarovanje- par idej in vprašanj (kje je najceneje, ga je možno opravit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13520750 (16179) ivanuscha

Več podobnih tem