» »

Domači server

Domači server

miko22 ::

Fantje, če me kdo usmeri, kaj bi bilo bolje.
Sedaj imam zakupljen strežnik(za poceni 4€/mesec)+domena, imam pa dostop preko cpanel, ki mi je kar super. Letno sicer to znese cca 70€.
Dejansko mi kaj veliko več se laufa gor, vseeno pa imam nekaj uporabnih malekosti gor, pa bi to imel kar doma.
Potrebujem pa pošiljanje maila(smtp strežnik); da maili letijo na uro bi rabil neki alternativo cron-u.
Pa kaka spletna stran bi tudi bila gor.

Razmišljam o windows serverju, ki dejansko lahko vse to ponudi, vendar to laufa kot virtualka na domačem računalniku(ki je itak nonstop prižgan), brez virtualke pa bi verjetno rabil kaki apachi sever z dodatnim smtp strežnikom, glede crona pa niti ne vem kako in kaj.

Kaki nasveti, da bi vse delalo, pa ne bi rabil ne vem koliko študirat in nastavljat...
Zadeva je bolj zame, kot bi bi morala biti dostopna nazven.
Kaj vi uporabljate?

Karen ::

S ceno ki jo imaš sedaj, doma še elektrike ne boš pokril, tako da če gledaš ekonomsko ostani na tem kot si. Drugače pa poglej kak Synology NAS, plus verzija, rukneš še eno palčko rama not, pa furaš v dockerjih kar rabiš, mail server je že v sistemu, cron dela, dobiš vse prednosti NAS-a, poraba je pa tam recimo med 15 in 25w, pa tišina, lahko ga imaš v dnevni sobi. Ni pa za windows server poganjat, samo če sem prav razumel win serverja niti ne rabiš. Če štroma ne plačuješ ti pa če ti je vseeno če tuli ko strela pa dobiš teh starih rack serverjev, kak hp gen6, 7, 8, al pa Dell-ov, kolikor hočeš poceni na bolhi.

miko22 ::

Meni obstoječi hišni računalnik laufa nonstop, tako da bi kar na tega dal. Itak laufa, zato me ne skrbi poraba ali hrup. Je pa zmogljiv, tako da komot poganjam eno virtualko. Tako bi bil čisto brez stroškov, samo da mi dela to kar sem zgoraj napisal.

abazuu ::

Unraid.

Voluharr ::

Potem priporočam namestitev VirtualBox-a in kreiranje virtualke, ne glede na to ali je za interno ali externo rabo. Na virtualko naloži tebi priljubljeno distribucijo linux/win skonfiguriraj potrebne strežnike (Apache, Nginx, ...) na routerju preusmeri ustrezne porte in če imaš statični IP bi morala zadeva delovat.

Sicer bi priporočal, da to ločiš v svoj VLAN in svoj network zaradi varnosti, ampak to je verjetno že kompliciranje.

Seveda, je to napisano bolj na grobo...
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

blackbfm ::

S ceno ki jo imaš sedaj, doma še elektrike ne boš pokril, tako da če gledaš ekonomsko ostani na tem kot si.


kako pa veš kakšno ima ceno.. poglej mal hiše okoli, precej jih že ima fotovoltaiko in višek elektrike

miko22 ::

Hehe, ja na hiši je SE
Saj vseeno, če računalnik dela. je lahko tudi kot server.
Sedaj mi že laufa plex, pa sftp, tako da če še bo en server dodatno ni panike.
Verjetno bom gor dal kak xamp ali pa appserv. Toliko, da bo v odzadju gnalo to kar rabim. Na zunaj pa itak ne bo dosegljivo.
Čeprav mi ideja o windows serverju je tudi všeč(virtualka). Načeloma ne rabim pol nikoli nič nastavljat, če bi kdaj primarno mašino spreminjal. Samo skopiram virtualko pa že dela.

Nimam pa nič izkušenj z IIS na Microsoftu. Ne vem kako tam dela kaj php, ker imam vse kar rabim v php napisano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home Server

Oddelek: Pomoč in nasveti
9999 (762) PrimoZ_
»

Domači VM strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
537265 (4830) rostrum
»

Server 2016 in Win10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
576637 (4575) dottor
»

V Windows 8 prihaja Hyper-V (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5120333 (14566) MrStein
»

[python] razvijanje na remote virtualki

Oddelek: Programiranje
71432 (1214) keworkian

Več podobnih tem