» »

Domači VM strežnik

Domači VM strežnik

1
2
»

Ales ::

Zimonem je izjavil:

Kaj pa fali portainerju?

Ni namenjen VM-jem.

Zimonem ::

Razsvetli ne kaj je vm.

Ales ::

Zimonem je izjavil:

Razsvetli ne kaj je vm.

Na tej grafiki je kar v redu razloženo, to v sredini so VM-ji, to zadnje pa containerji:



...s tem, da je recimo OpenVZ morda za korak med VM in containerji. Ker gre za paravirtualizacijo, VM-ji pri OpenVZ-ju uporabljajo kernel od HW node, vsak VM torej nima svojega.

Od tod tudi zmogljivost... En način, kako imeti oboje, razmejitev, kot med polnimi VM-ji in hitrost, kot bi šlo za containerje...

rostrum ::

incognito je izjavil:

Več kot mesec je že naokoli odkar sem odprl temo, no in ta teden sem le zaključil s konfiguracijo; sedaj čakam dobavo. Najprej hvala vsem, ki ste napisali svoje izkušnje in predloge.

Vem, da se da vse to in še več kar sem napisal, da poganjati na osnovni strojni opremi (RPI, synology). Vseeno, pa meni osebno odzivnost in višja stopnja zanesljivosti sistema odtehtata razliko v ceni. Prav tako sem iskal konfiguracijo, ki bo delovala in zadoščala za vsaj 5+ let; ter po potrebi omogočala širitve. Mislim, da se tukaj moj pogled še najbolj približa uporabniku @krho. Hvala tudi uporabniku @jukoz za enterprise pogled; HP Microserver mi je všeč, vendar si želim pustiti odprto možnost širitve sistema v prihodnosti.

Torej, če bo še komu v pomoč, moj build:

Pri tem na matični plošči ostajata dva prosta slota za RAM in pa 6 za diske.

Edit: list formatting


Zdravo, mi je zelo všeč tvoja izbira in predvsem veliko možnosti, ki si si jih pustil za naprej!

Sam imam doma HP microserver Gen8, ki je deloval super, dokler je bil v igri primarno samo Freenas & Plex. Ko pa želim še kaj več, pa hitro zmanjkuje RAM-a in procesne moči.

Že nekaj časa iščem kako naprej, pa se mi še najbolj dopade, da bi gradil nov server v smeri okoli te plate: Asrock Rack X570D4U
Izkušnje uporabnikov: forum.level1techs.com

Micro-ATX, ECC RAM (max 128 GB), Ryzen ZEN2/3 CPU (3100 do 5950X), 2x M.2 (PCIe4.0), 8x SATA, IPMI. Razmeroma ugodno za začeti in hkrati ogromno potenciala za nadgradnje.
https://geizhals.eu/asrock-rack-x570d4u...

Ima kdo od vas kaj izkušenj s to ali starejšo X470D4U plato?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VMware - copy/paste ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
311585 (1104) Invictus
»

[docker] Poganjanje celotne virtual machine v dockerju

Oddelek: Operacijski sistemi
194271 (3695) c3p0
»

kaj zanimivega pocet z vpsom

Oddelek: Omrežja in internet
132376 (1354) Ales
»

Gostovanje PHP, MySQL

Oddelek: Izdelava spletišč
348151 (7483) _Dejan_
»

Virtualizacija - xen in vmware

Oddelek: Pomoč in nasveti
243195 (2949) Daedalus

Več podobnih tem