» »

Prekinjanje deljenja povezave preko telefona, ki deluje kot USB modem

Prekinjanje deljenja povezave preko telefona, ki deluje kot USB modem

birtija ::

Pozdravljeni, moj problem je sledeč:
• Na oddaljeni lokaciji imam mobilni internet HOT . Namesto modema uporabljam telefon Samsung A12, ki ima v nastavitvah za deljenje povezave poleg drugih možnosti tudi možnost USB modem.
• Telefon je z USB kablom povezan v usmerjevalni ASUS RT-AC2900. V slednjega imam preko mrežnega kabla RJ45 (cat5e) povezan vmesnik na Panasonicovi toplotni črpalki.
Problem je, da telefon iz meni neznanega razloga sam ( ali pa zaradi operaterja HOT) prekine deljenje povezave kot modem in s tem nimam nadzora nad TČ (preko Panasonic Clouda). Sam telefon ostane povezan na internet in na njem vse deluje kot treba (razen deljenja povezave!)
Nisem sicer še poskusil preko namenskega modema, ker ga trenutne ne posedujem.
Ko sem na lokaciji in ponovno vzpostavim povezavo na telefonu, vse deluje OK, povezava do TČ kot tudi lokalno WIFI ali internet preko kabla na PC.
Kaj je potrebno spremeniti, da bi zadeva delovala kot sem si jo zamislil?
Hvala za vaše odgovore.

starfotr ::

Mogoče ti bi s takim adapterjem bolj zanesljivo delalo.

https://www.enaa.com/search?q=usb%20c%2...

birtija ::

starfotr je izjavil:

Mogoče ti bi s takim adapterjem bolj zanesljivo delalo.

https://www.enaa.com/search?q=usb%20c%2...



Ja, telefon ima v meniju tudi možnost deljenja povezave preko ethernet adapterja.

birtija ::

Torej,
danes sem po nasvetu zaposlenega iz ene naših IT trgovin na telefonu nastavil/ustavil avtomatske update sistema, ki so resetirali telefon in nastavitve (upam, da bo to držalo), uredil "Display always on" in poleg deljenja poveza "preko USB modema" potrdil še stalno delujočo "hotspot" točko.

Upam, da bo telefon zdržal naslednji teden.

V-i-p ::

Ajoj, spodoben 4g in zelo "robusten" Huawei ruter je cca. 50€. Zakaj si živce kravžljaš za tak znesek?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

birtija ::

V-i-p je izjavil:

Ajoj, spodoben 4g in zelo "robusten" Huawei ruter je cca. 50€. Zakaj si živce kravžljaš za tak znesek?


Hvala za nasvet. Točno to je bila rešitev, Huawei B535 in vse dela kot namazano.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo laže bral Linuxove datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5014805 (11119) Glugy
»

monitor ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
15867 (631) Han
»

Samsung predstavil Galaxy S9 in S9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5118005 (13366) xda develope
»

Kvaliteta mrežnega adapterja vpliva na hitrost prenosa podatkov?

Oddelek: Omrežja in internet
9866 (600) Sheteentz
»

WireShark Sniffing

Oddelek: Pomoč in nasveti
243547 (1705) zbrisan

Več podobnih tem