» »

Ime in priimek nosilca ob nakupu vstopnic

Ime in priimek nosilca ob nakupu vstopnic

«
1
2

Malcolm_Y ::

Prvič sem naletel, da sem prek spleta kupil dve vstopnici, in ob nakupu sem moral vnesti ime in priimek oseb, ki bosta vstopnici izkoristila.

Je to neka nova praksa? Kaj pa jih briga, kdo bo prišel? Kaj če si eden premisli, lahko gre kdo drug?

wajdouc ::

To je praksa že nekaj časa. Vprašanje naslovi na organizatorja oziroma prodajalca vstopnic, oni ti bodo najbolj točno odgovorili.

Malcolm_Y ::

Ja, ampak preden grem njim pisat, sem še tukaj vprašal, mogoče že kdo pozna odgovore...

... ki bodo morda prav prišli še komu...

Peter18 ::

Da ni preprodajanja vstopnic.

Malcolm_Y ::

OK, ampak če jaz kupim dve karti za sebe in mojo, pa ona ne more iti ali si premisli, potem nek kolega recimo ne more iti namesto nje?

Bom vprašal direktno prodajalca vstopnic in javim.

kamiKaZaA ::

Peter18 je izjavil:

Da ni preprodajanja vstopnic.

Točno to. Tudi mi smo kupili za drugo leto koncert v tujini vstopnice in so na vseh imena in priimki od nas.

starfotr ::

To je isto, kot pri nakupu digitalnih vsebin, kjer kupljene vsebine ne moreš dati drugemu. Ali letalskih kart.

Najbrž nekaj, da prodajo več kart ali pa da zaračunajo ekstra, če je treba spremeniti ime.

Razlog je več denarja. Vedno in povsod.

Tudi založniki nočejo (po "PS-u"), da posojaš svoje CDje, knjige ipd. Razlog je napisan zgoraj.

Malcolm_Y ::

To bi moral tržni inšpektorat ali nekdo pač prepovedati.

Če kupim tri paštete, koga k briga, kdo jih bo pojedel.

In ene karte kupiš za par mesecev vnaprej.

kamiKaZaA ::

Malcolm_Y je izjavil:

To bi moral tržni inšpektorat ali nekdo pač prepovedati.

Če kupim tri paštete, koga k briga, kdo jih bo pojedel.

In ene karte kupiš za par mesecev vnaprej.

Mi smo kupili za koncert v tujini, kateri bo čez dobrih 10 mesecev od dneva nakupa. Še par dni bi počakali, pa bi ostali brez kart. :)

starfotr ::

No, ja. Tudi na avtobus ne smeš s karto, naslovljeno na neko drugo osebo. Pa je karta plačana.

Vinjete ne moreš prestavit na drug avto. Pa je cestnina plačana in ni šans, da bi se 2 peljala z eno vinjeto.

Minut pogovorov ne moreš dat na drugo telefonsko, čeprav jih imaš neskončno.

Pač živimo v takem glupem svetu, da ponudnike briga, kdo kaj uporablja.

In to je model, da se zasluži še več. Če bi slučajno pozabil karto, guess what, z osebno ne bi mogel vstopiti na letalo/koncert/avtobus.

nejcek74 ::

gre za to, da prekupčevalci pokupijo vse (veliko) karte in potem služijo s preprodajo. Tega ne marajo ne obiskovalci koncertov, ne izvajalci. Pred časom so bile celo dobljene neke sodne prepovedi, ki so prepričevale organizirano prekupčevanje s kartami, poguglaj. Pa preden se preveč razjeziš, si preberi pogoje, ker mislim, da je zamenjava možna.

starfotr ::

Pa koga brigajo preprodajalci? Naj uredijo sistem, da bo anonimen.

Če lahko nekdo kupi 100 kart v 1 sekundi, je to pač neumen sistem.

Kot je neumnen tudi eventim. Sovražim to firmo v dno duše.

nejcek74 ::

starfotr je izjavil:

Pa koga brigajo preprodajalci?.

Organizatorje koncertov verjetno, ker jim sesuvajo biznis.

starfotr ::

Vsi koncerti, kjer obstajajo preprodajalci kart, so razprodani. Torej je organizator prodal vse. Kaj bi se radi? Provizije od preprodajalcev?

Zimonem ::

nejcek74 je izjavil:

gre za to, da prekupčevalci pokupijo vse (veliko) karte in potem služijo s preprodajo. Tega ne marajo ne obiskovalci koncertov, ne izvajalci. Pred časom so bile celo dobljene neke sodne prepovedi, ki so prepričevale organizirano prekupčevanje s kartami, poguglaj. Pa preden se preveč razjeziš, si preberi pogoje, ker mislim, da je zamenjava možna.

To nima veze. Organizatorju je važno, da je koncert razprodan, pipe so itak bolj ali manj stvar najemnikov. Zamenjava je itak možna. Je pa v času gdrp pč čudna praksa.

Malcolm_Y ::

nejcek74 je izjavil:

Pa preden se preveč razjeziš, si preberi pogoje, ker mislim, da je zamenjava možna.
Hehe, ne bom se jezil zaradi tega, samo informativno me zanima, če se je že kdo vpiknil v to. :)

starfotr je izjavil:

Vsi koncerti, kjer obstajajo preprodajalci kart, so razprodani. Torej je organizator prodal vse. Kaj bi se radi? Provizije od preprodajalcev?
Exactly. Karta je prodana. Kaj jih briga, če kupim 20 kart, ker hočem za rojstni dan eno grupo peljat na koncert? Ne morem za vseh 20 vedeti par mesecev vnaprej.

Zimonem je izjavil:

Zamenjava je itak možna. Je pa v času gdrp pč čudna praksa.
No, to, ja. Povsod bi nekaj anonimizirali, tu pa ravno obratno - ko sem kupil karto, sem vnesel ime in priimek moje brez njenega soglasja. Upajmo, da to ne bo nekoč problem.

111111111111 ::

Hja, povem ti lahko izkušnjo iz Stožic. Tega noben ne gleda. VArnsotnik toliko da ošine tisto kodo s skanerjem. Tako da lahko gre s tabo tudi tvoja babica.

Reč je zastavljena bolj za preprodajalce, da ne bi mogli kupovati kart na kile.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Malcolm_Y ::

111111111111 je izjavil:

Hja, povem ti lahko izkušnjo iz Stožic. Tega noben ne gleda. VArnsotnik toliko da ošine tisto kodo s skanerjem. Tako da lahko gre s tabo tudi tvoja babica.

Reč je zastavljena bolj za preprodajalce, da ne bi mogli kupovati kart na kile.
Tnx. Sem pa to tudi sam opazil, da nekje (bolj domače okolje) sploh ne skenirajo teh vstopnic, ampak jih samo pretrgajo. Tehnično bi lahko kupil eno in jo petnajstkrat fotokopiral...

Jure14 ::

In v primeru težav bi ven leteli vsi z napačnimi imeni na kartah.

GupeM ::

Mene pa nekaj podobnega zanima. Karta za trampolin park Woop v Ljubljani. Zakaj za vraga se je treba za vstop registrirati na njihovi spletni strani? Treba je dat tudi kar nekaj podatkov. Ime, priimek, datum rojstva, poštna številka in kraj ter email naslov. Če gre s tabo otrok, moraš še njega vpisat.

A ni to malo preveč podatkov za en klinčev obisk trampolin parka? Vse to je treba narediti, tudi če greš osebno tja in bi tam rad kupil karto in šel noter.

Bi bilo treba takšne prakse informacijskemu pooblaščencu malo poslat?

Groot ::

Skoraj zagotovo je na enem izmed obrazcev, ki si jih izpolnil ali pa poklikal tudi soglasje upravljalcu Woop parka da zbira in obdeluje podatke, ki mu jih daš. Tako da je potem pobiranje teh informacij povsem legit.

Potrebno se je zavedati da GDPR ne prepoveduje zbiranja katerihkoli podatkov, kjer uporabnik poda soglasje k tovrstnemu zbiranju. Tako da tudi navajanje ime in priimka na karti je nekaj k čemur kupec karte skorajda zagotovo posebej pristane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

kow ::

GupeM je izjavil:


Bi bilo treba takšne prakse informacijskemu pooblaščencu malo poslat?


Bolj enostavno bi bilo ne koristiti njihovih storitev. Glasujemo z denarnico.
Mimogrede, kaj se sploh sekiras pri teh receh... jaz si ves cas izmisljujem podatke.



Groot je izjavil:


Potrebno se je zavedati da GDPR ne prepoveduje zbiranja katerihkoli podatkov, kjer uporabnik poda soglasje k tovrstnemu zbiranju. Tako da tudi navajanje ime in priimka na karti je nekaj k čemur kupec karte skorajda zagotovo posebej pristane.


Ja, samo to je problematicna ideja. Na koncert ponavadi ne gres sam. In koncert ni zamenljiv dogodek kot recimo kino ali bowling.
Bos druzini, prijateljem ipd. rekel, da ne gres na koncert, ker jim noces dati stevilke? Sicer lahko - ne bodo pa veseli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

GupeM ::

Groot je izjavil:

Skoraj zagotovo je na enem izmed obrazcev, ki si jih izpolnil ali pa poklikal tudi soglasje upravljalcu Woop parka da zbira in obdeluje podatke, ki mu jih daš. Tako da je potem pobiranje teh informacij povsem legit.

Potrebno se je zavedati da GDPR ne prepoveduje zbiranja katerihkoli podatkov, kjer uporabnik poda soglasje k tovrstnemu zbiranju. Tako da tudi navajanje ime in priimka na karti je nekaj k čemur kupec karte skorajda zagotovo posebej pristane.

Seveda. Ampak GDPR tudi zapoveduje, da ti uporabe storitve ne smejo pogojevati s tem, da jim daš (ali ne daš) podatke, ki niso nujno potrebni, če se ne motim.

Groot ::

GupeM je izjavil:


Seveda. Ampak GDPR tudi zapoveduje, da ti uporabe storitve ne smejo pogojevati s tem, da jim daš (ali ne daš) podatke, ki niso nujno potrebni, če se ne motim.


Drži. Sicer ne vem katere vse podatke zahteva Woop, ampak domnevam da lahko to uresničijo z varnostnimi zahtevami itd. Pri vstopnicah pa kot že omenjeno je razlog preprečevanje prekupčevanja.

kow ::

O kaksnih varnostnih zahtevah govoris? Ne razumem.

starfotr ::

Zbirajo podatke, ker podatki in obdelava le teh=denar.

Zdi se mi, da gre za nesorazmerno zbiranje podatkov. Kaj hudiča rabi en adrenalin park vse to? Rabi izključno denar od prodane vstopnice. In ničesar drugega.

Uprite se temu sranju.

Jure14 ::

GupeM je izjavil:

Mene pa nekaj podobnega zanima. Karta za trampolin park Woop v Ljubljani.

A ni tam glavni razlog za vse te podatke, da se strinjaš, da je skakanje na lastno odgovornost? Pa da bo otrok spoštoval pravila, sicer ga lahko ven vržejo.

Malcolm_Y ::

Update - iz prodajalne kart so mi sporočili, da se vstopnico lahko tudi podari in da ni nujno, da se ime na njej ujema z imenom dejanskega prinesitelja.

Lahko pa, da to velja samo za ta konkretni dogodek, tega pa ne bi vedel.

kow ::

Jure14 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Mene pa nekaj podobnega zanima. Karta za trampolin park Woop v Ljubljani.

A ni tam glavni razlog za vse te podatke, da se strinjaš, da je skakanje na lastno odgovornost? Pa da bo otrok spoštoval pravila, sicer ga lahko ven vržejo.


Ne razumem. A je koncept vidnega napisa, da je skakanje na lastno odgovornost "sel iz mode"?
Najbolj verjetno se zdi, da so to le neprepricljivi izgovori, da pridejo do tvojih osebnih podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

111111111111 ::

Jure14 je izjavil:

In v primeru težav bi ven leteli vsi z napačnimi imeni na kartah.

Najverjetneje res, če bi karte preverjala policija. Varnostniku nisi dolžan pokazati osebnega indentifikacijskega dokumenta, nisem pa prepričan, če te lahko vrže ven, ker mu nisi pokazal dokumenta.

GupeM je izjavil:

Mene pa nekaj podobnega zanima. Karta za trampolin park Woop v Ljubljani. Zakaj za vraga se je treba za vstop registrirati na njihovi spletni strani? Treba je dat tudi kar nekaj podatkov. Ime, priimek, datum rojstva, poštna številka in kraj ter email naslov. Če gre s tabo otrok, moraš še njega vpisat.

A ni to malo preveč podatkov za en klinčev obisk trampolin parka? Vse to je treba narediti, tudi če greš osebno tja in bi tam rad kupil karto in šel noter.

Bi bilo treba takšne prakse informacijskemu pooblaščencu malo poslat?

Hja, gre za visoko rizično dejavnost in morajo imeti krito kar se zavarovalnice tiče, da lahko enoznačno identificirajo uporabnika, imajo papirje, da so starši privolili v odgovornost poškodb itd...

kow je izjavil:

Ne razumem. A je koncept vidnega napisa, da je skakanje na lastno odgovornost "sel iz mode"?
Najbolj verjetno se zdi, da so to le neprepricljivi izgovori, da pridejo do tvojih osebnih podatkov.

Napis ni dovolj, določene primere pokrije vseh pa ne. Tudi na igralih ne. Rabiš podpisano izjavo staršev oz. polnolentnih uporabnikov.
https://www.pravozavse.si/napisi-na-las...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

starfotr je izjavil:

Zbirajo podatke, ker podatki in obdelava le teh=denar.

Zdi se mi, da gre za nesorazmerno zbiranje podatkov. Kaj hudiča rabi en adrenalin park vse to? Rabi izključno denar od prodane vstopnice. In ničesar drugega.

Uprite se temu sranju.
Eni imate bujno domišljijo.

Kako točno lahko trampolin park zasluži z obdelavo teh podatkov?

GupeM ::

Jure14 je izjavil:

A ni tam glavni razlog za vse te podatke, da se strinjaš, da je skakanje na lastno odgovornost? Pa da bo otrok spoštoval pravila, sicer ga lahko ven vržejo.

In za to rabijo poštno številko? Pa email naslov? Pa nasploh registracijo na spletni strani? Vse to se da naredit brez obvezne registracije, ampak v Woop parku je pa registracija obvezna.

Poleg tega otrok mlajši od ne vem koliko let sploh ne sme biti sam noter, tako da lahko takoj fotra/mamo za rokav pocukajo, če otrok ne spoštuje pravil.

111111111111 je izjavil:

Hja, gre za visoko rizično dejavnost in morajo imeti krito kar se zavarovalnice tiče, da lahko enoznačno identificirajo uporabnika, imajo papirje, da so starši privolili v odgovornost poškodb itd...

Glede na to, da še nisem slišal za smrtne izide v Woop parku, bi rekel, da je smučanje precej bolj rizična zadeva, pa se ni treba nikamor prijavljat, da lahko karto kupiš. Tudi druge ljudi precej bolj ogrožaš na smučanju, kot pa na trampolinih. Poleg tega smučaš ponavadi cel dan ali vsaj nekaj ur, kar pomeni večja utrujenost in večja verjetnost za poškodbe/nesreče. Na trampolinih si pa eno uro, max dve.

Pa če se poškodujem, me z zapestnico ne morejo enoznačno identificirati. Ponavadi je to lažje z osebno izkaznico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

starfotr ::

darkolord je izjavil:

starfotr je izjavil:

Zbirajo podatke, ker podatki in obdelava le teh=denar.

Zdi se mi, da gre za nesorazmerno zbiranje podatkov. Kaj hudiča rabi en adrenalin park vse to? Rabi izključno denar od prodane vstopnice. In ničesar drugega.

Uprite se temu sranju.
Eni imate bujno domišljijo.

Kako točno lahko trampolin park zasluži z obdelavo teh podatkov?


Ne bi vedel. To njih vprašaj. Imaš pravico izvedet, kaj in kdo obdeluje tvoje podatke.

joze67 ::

Moja izkušnja, iz tujine sicer. Sem od sodelavca kupil vstopnici na prireditev (večerja z dramsko igro), pač klasika: QR koda, brez imen. Pridem mimo vstopne kontrole, do naslednje točke, kjer me povpraša po imenu in na podlagi tega pove, katera je moja miza.
K sreči sem se spomnil njegovega imena :)) sicer bi moral stopiti ob stran in iskati po e-pošti.

Ampak GDPR tu pri nas (žal) ne prime.

blink ::

Sem kupil tudi ze karto za dogodek na HR in HU portalih, isto so zahtevali osebne podatke. Ne vem zakaj, mogoce da izstavijo racun na tvoje ime, ali pa ko ti posljejo digitalno karto, da zacnejo mail s tvojim imenom...itd.

Samael ::

Personalizirane karte so kar pogosta stalnica tujih festivalov in koncertov, pri nas pa (še) ne ravno.
Letos prvič tudi MetalDays prodaja personalizirane vstopnice (za drugo leto). Če se oseba festivala ne bo mogla udeležiti, bo mogoče preko MD trgovine zamenjati ime nosilca karte, kar pa običajno ni brezplačno.
Pri MD se še niso zjasnili koliko bo ta "processing fee" nekaj drugih tujih festivalov pa za to zaračuna od 10 do 20 eur (Nemški Wacken je lani za to storitev zaračunal 10 eur, Belgijski Pukkelpop 16 eur, itd...)

Vsaki dodatni stroški so malce zoprni, po drugi strani pa tako učinkovito omejiš scalperje (preprodajalce) vstopnic - sploh ko gre za dogodke, kjer je število vstopnic močno omejeno in jih scalperji s pomočo botov na hitro pokupijo predno običajen smrtnik sploh naklika vse potrebno.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

blink ::

Samael je izjavil:

Personalizirane karte so kar pogosta stalnica tujih festivalov, pri nas pa ne ravno.
Letos prvič tudi MetalDays prodaja personalizirane vstopnice (za drugo leto). Če se oseba festivala ne bo mogla udeležiti, bo mogoče preko MD trgovine zamenjati ime nosilca karte, kar pa običajno ni brezplačno.
Pri MD se še niso zjasnili koliko bo ta "processing fee" nekaj drugih tujih festivalov pa za to zaračuna od 10 do 20 eur (Nemški Wacken je lani za to storitev zaračunal 10 eur, Belgijski Pukkelpop 16 eur, itd...)


Pa se to zgolj pri online nakupih. Pri fizicnem nakupu karte me se nihce ni vprasal po imenu in priimku (doma in v tujini). Tako, da spet ugotavljamo da je za zasebnost najboljsa izbira dobra stara gotovina + nakup fizicne karte.

Samael ::

Metaldays je personaliziranje vstopnic utemeljil s zapleti, kjer je večje število platform prodajalo vstopnice, potem pa je prišla korona, dogodek je odpadel oz. se prestavil na prihodnje leto, ena platforma je v tem času celo bankrotirala... sami pa niso imeli sledljivosti prodanih vstopnic, ko so ljudje podajali zahtevke za vračilo denarja. S personaliziranimi vstopnicami prodanimi izključno preko njihove lastne platforme naj teh težav v prihodnje ne bo.

Seveda pe se je po drugi strani moralo Bobanu tudi kolcati, ko je TicketSwap delal profit s posredovanjem pri prodaji second hand nepersonaliziranih MD vstopnic, pa si je rekel, da bo drugo leto ta profit raje pobasal sam :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

kow ::

Pa pri teh personaliziranih koncert kartah koga dejansko vprasajo za osebno izkaznico? Drugace si lahko nadanes pac malo bolj kul ime, ali pac?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

blink ::

kow je izjavil:

Pa pri teh personaliziranih koncert kartah koga dejansko vprasajo za osebno izkaznico? Drugace si lahko nadanes pac malo bolj kul ime, ali pac?


Lahko si tudi Miki Miska, kot iranci v NLB.

Phantomeye ::

GupeM je izjavil:

Jure14 je izjavil:

A ni tam glavni razlog za vse te podatke, da se strinjaš, da je skakanje na lastno odgovornost? Pa da bo otrok spoštoval pravila, sicer ga lahko ven vržejo.

In za to rabijo poštno številko? Pa email naslov? Pa nasploh registracijo na spletni strani? Vse to se da naredit brez obvezne registracije, ampak v Woop parku je pa registracija obvezna.

Poleg tega otrok mlajši od ne vem koliko let sploh ne sme biti sam noter, tako da lahko takoj fotra/mamo za rokav pocukajo, če otrok ne spoštuje pravil.

111111111111 je izjavil:

Hja, gre za visoko rizično dejavnost in morajo imeti krito kar se zavarovalnice tiče, da lahko enoznačno identificirajo uporabnika, imajo papirje, da so starši privolili v odgovornost poškodb itd...

Glede na to, da še nisem slišal za smrtne izide v Woop parku, bi rekel, da je smučanje precej bolj rizična zadeva, pa se ni treba nikamor prijavljat, da lahko karto kupiš. Tudi druge ljudi precej bolj ogrožaš na smučanju, kot pa na trampolinih. Poleg tega smučaš ponavadi cel dan ali vsaj nekaj ur, kar pomeni večja utrujenost in večja verjetnost za poškodbe/nesreče. Na trampolinih si pa eno uro, max dve.

Pa če se poškodujem, me z zapestnico ne morejo enoznačno identificirati. Ponavadi je to lažje z osebno izkaznico.



Če uvedeš ukrepe, da bi zmanjšal število nesreč, pa se število nesreč zares zmanjša - to pomeni, da ukrepi delujejo. Odsotnost nesreč ni argument, zakaj so ukrepi nesmiselni ("sej ni nobenih nesreč").

Tko, da mogoče pa sistem deluje, da ni večjih pizdarij?

starfotr ::

No, potem pa zgradimo npr. zid z bodečo žico okoli nekega objekta, mogoče lokalne trgovine z živili. In ker zaradi zidu zunaj ni v trgovini nihče padel in se poškodoval, aplicirajmo to nebulozo na vse objekte, kjer so ljudje.

Samael ::

kow je izjavil:

Pa pri teh personaliziranih koncert kartah koga dejansko vprasajo za osebno izkaznico? Drugace si lahko nadanes pac malo bolj kul ime, ali pac?


Jah ne veš ane, potem pa planiraj dopust in se igraj s 300eur karto iz druge roke ali fake imenom.

Za metaldays:

"Ticket replacements due to canceled festivals in 2020 and 2021 have shown that ticket personalisation is the right solution for many problems that can arise when reselling tickets, in the case of a canceled festival and in the case of illegal sales of fake tickets.
That is why it was decided that tickets for MetalDays for the 2023 edition and all future editions will be personalised.
What are personalised tickets?
Personalised tickets are tickets which include the name of the visitor to the event. At the entrance, the name on the tickets will be compared to the visitors ID. If they don't match, entrance to the event will be denied.
For those who buy tickets and want to transfer them to a third party for any reason, we will offer a safe transfer through our shop.This function is in the process of being set up and will be enabled in due course."
Samael != Samuel

Vetrpiha ::

Malcolm_Y je izjavil:

Prvič sem naletel, da sem prek spleta kupil dve vstopnici, in ob nakupu sem moral vnesti ime in priimek oseb, ki bosta vstopnici izkoristila.

Je to neka nova praksa? Kaj pa jih briga, kdo bo prišel? Kaj če si eden premisli, lahko gre kdo drug?

Vstopnice so tudi načeloma prenosljive.

Phantomeye ::

GupeM je izjavil:

Jure14 je izjavil:

A ni tam glavni razlog za vse te podatke, da se strinjaš, da je skakanje na lastno odgovornost? Pa da bo otrok spoštoval pravila, sicer ga lahko ven vržejo.

In za to rabijo poštno številko? Pa email naslov? Pa nasploh registracijo na spletni strani? Vse to se da naredit brez obvezne registracije, ampak v Woop parku je pa registracija obvezna.

Poleg tega otrok mlajši od ne vem koliko let sploh ne sme biti sam noter, tako da lahko takoj fotra/mamo za rokav pocukajo, če otrok ne spoštuje pravil.

111111111111 je izjavil:

Hja, gre za visoko rizično dejavnost in morajo imeti krito kar se zavarovalnice tiče, da lahko enoznačno identificirajo uporabnika, imajo papirje, da so starši privolili v odgovornost poškodb itd...

Glede na to, da še nisem slišal za smrtne izide v Woop parku, bi rekel, da je smučanje precej bolj rizična zadeva, pa se ni treba nikamor prijavljat, da lahko karto kupiš. Tudi druge ljudi precej bolj ogrožaš na smučanju, kot pa na trampolinih. Poleg tega smučaš ponavadi cel dan ali vsaj nekaj ur, kar pomeni večja utrujenost in večja verjetnost za poškodbe/nesreče. Na trampolinih si pa eno uro, max dve.

Pa če se poškodujem, me z zapestnico ne morejo enoznačno identificirati. Ponavadi je to lažje z osebno izkaznico.


ko je bila že debata - je tale zelo blizu prišel (če celo ne bo) - pa je profi.
https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

kow ::

Eh, to je profi, ki je verjetno delal nevarne "manevre". Zato ravno ne steje. Poznas kaksnega obiskovalca, ki bi se razbil? Osebno poznam dva, ki sta utrpela precej resne poskodbe na smucanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Groot ::

kow je izjavil:

Eh, to je profi, ki je verjetno delal nevarne "manevre". Zato ravno ne steje. Poznas kaksnega obiskovalca, ki bi se razbil? Osebno poznam dva, ki sta utrpela precej resne poskodbe na smucanju.


Ja poznam vsaj 3 ki so si konkretno zjebali hrbet v Woop. Ne bit ignorant če pač slučajno sam ne poznaš oseb

Phantomeye ::

kow je izjavil:

Eh, to je profi, ki je verjetno delal nevarne "manevre". Zato ravno ne steje. Poznas kaksnega obiskovalca, ki bi se razbil? Osebno poznam dva, ki sta utrpela precej resne poskodbe na smucanju.


Drži, pri profijih so poškodbe hujše, ko gre kej narobe - ampak isto velja za smučanje. Ampak bistveno je, če je X bolj nevarno, kar nihče ne trdi, da ni - še ne pomeni, da ni smiselno, da je manj nevarno aktivnost zagotovljena varnost.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Ocitno podcenjujem to aktivnost. Na oko se mi je aktivnost zdela, vsaj 10x, ce ne 100x bolj varna kot kaksno smucanje - kjer se je res enostavno razbiti. Izgleda, da me intuicija vara in si moram iti pogledati to zadevo enkrat v zivo. Mimogrede, kako te razne identifikacije oz. podpisi dodatno zavarujejo? Mislis, da si v praksi toliko ljudi potem premisli? Ce prav razumem, gre bolj za biznis optimizacijo - da si zmanjsajo pravne stroske (zavarovalnine, tozbe ipd.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

GupeM ::

Vsekakor s tem, ko daš ime, priimek, email, pošto in ne vem še kaj, nisi popolnoma nič bolj varen kot brez tega. Tudi otrok ni niti malo bolj varen. Še posebej, ker do neke starosti morajo starši tako ali tako biti zraven in sta ime in priimek otroka popolnoma nepomembna.

In kot sem že omenil, na smučiščih je precej bolj nevarno, da poškoduješ drugega, pa redarje imajo, pa včasih celo policaje... Imena pa priimka pa ne vem česa pa nihče ne zahteva, ker je popolnoma nepomembno za varnost.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Kam na koncert? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
212141430 (670) Kurzweil
»

Woop ljubljana registracija

Oddelek: Loža
173339 (1319) MIHAc27
»

Paysafecard

Oddelek: Loža
265501 (3533) V-i-p
»

Listki za parkiranje (LJ) in prenosljivost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716376 (13472) Mehmed
»

Svetovno prvenstvo v košarki - Turčija 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13921470 (18151) jrtjtejtt

Več podobnih tem