» »

Paysafecard

Paysafecard

SanAndreas ::

Na Petrolu sem kupil en listek Paysafecard 50€, in ko sem vpisal 16-mesten PIN, se mi je prvič pojavila neka registracija:

Registracija v vaš my paysafecard račun:
- Če želite uspešno zaključiti plačilo, najprej vnesite svoje podatke.
- Med registracijo se preveri vaša številka mobilnega telefona in e-poštni naslov.
- Pomembno: Za registracijo morate svoje podatke vnesti samo enkrat, nato pa vedno plačate le z uporabniškim imenom in geslom.
- Če ste se že registrirali, se prijavite tukaj.

Sem mislil, da bom lahko enostavno plačal kar preko Paysafecard listka brez registracije, tako kot sem par let nazaj plačal po 10€ in 25€ brez registracije, zdaj pa prvič vidim, da je potrebna registracija za My Paysafecard, ki ga sploh ne rabim. :|

Zanima me, zakaj je potrebna registracija, ali so zdaj kakšna nova pravila za 50€ in 100€ ali pa po novem se ne da več plačati preko Paysafecard listka brez registracije?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Meizu ::

Ce se to ne da vec pocet jih kar lepo pozabi in pejdi na Paypal. Point Paysafe carda je ravno to, da je placnik ubistvu paysafecard firma, ti si pa pri njih zakupil denar.

MajorM ::

Pa še tale drobni tisk. Vrednost kartice se ti vsak mesec zmanjša za 3€! Tako, da ne računaj da lahko porabiš denar kadarkoli.

jonystar ::

2 dni nazaj sem tudi sam plačeval, sicer samo v vrednosti 25€ in ni bilo potrebno delati nobene registracije. Mogoče si kje kaj spregledal?

SanAndreas ::

Nisem spregledal, sem tam lepo vpisal 16-mestno PIN kodo in takoj se mi je pokazalo celotna stran Registracije, kjer moram izpolniti vse potrebne podatke :|

Zanimivo, kar je nad 50€ je verjetno potrebna registracija, a se da mogoče zamenjati ta listek 50€ nazaj na Petrolu, da mi ga zamenja 2 listka po 25€ ?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

ETI3n ::

Za uspešno registracijo boš moral posredovati osebni dokument (njim tam, po mailu boš dobil vse potrebne informacije), šele nato boš dobil zeleno luč za uspešno verifikacijo, pa verjemi tudi nad 25EUR, bo vsekakor potrebna registracija.Ne razumem pa zakaj nočeš računa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ETI3n ()

kamiKaZaA ::

Že dolgo je tak, da imaš dve opciji:
1.) vneseš PIN in odkljukaš "strinjam se s splošnimi pogoji", ter klikneš "Plačaj".

2.) Prijaviš se v MY Paysafecard račun in opraviš plačilo.

Da nisi slučajno naredil opcijo 1.) (vnesel PIN) potem pa namesto klika "Plačaj" pomotoma sprožil opcijo 2.) in ti zahteva registracijo My Paysafecard? Mislim, da je tu finta. Zato probaj še enkrat in prosim javi kako si rešil zadevo.

Torej vnesi PIN, odkljukaj "strinjam se s splošnimi pogoji" in klikni "Plačaj". Ne pa kliknit eno okno nižje, ker s tistim okonom nižje sprožiš registracijo/prijavo v My Paysafecard.

Zgodovina sprememb…

Furb ::

Za enkratno placilo nad 50€ je potrebna prijava. To velja od letosnjega leta.
Paysafecard pa lahko ze od nekdaj delis na poljubne zneske. Denar ostane na isti kodi. Torej recimo 1x50, 2x25, 5x10, lahko tudi 33 in 17. Ce pozabis vrednost, lahko tudi preveris stanje na doloceni kodi.

SanAndreas ::

ETI3n -> Se strinjam, ampak zaenkrat ne rabim registracije.

kamiKaZaA -> Sem ponovno še enkrat naredil točno tako kot si napisal pri prvi opciji, torej vpisal sem 16-mestno PIN kodo in ko sem prav zadnjo številko vpisal, se mi je takoj pokazalo celotna stran Registracije, kjer moram izpolniti vse potrebne podatke, zato pa nemorem odkljukat "strinjam se s splošnimi pogoji" in kliknem na "Plačaj" ker tega ni :|

Furb -> Zgleda, da imaš prav, letos so se res malo spremenili pri Paysafecard.

Drugače pa, ali se da mogoče zamenjati ta Paysafecard listek 50€ nazaj na Petrolu, da mi ga zamenja 2x listka po 25€ ali tudi to ne gre ?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

ETI3n ::

SanAndreas je izjavil:

ETI3n -> Se strinjam, ampak zaenkrat ne rabim registracije.

kamiKaZaA -> Sem ponovno še enkrat naredil točno tako kot si napisal pri prvi opciji, torej vpisal sem 16-mestno PIN kodo in ko sem prav zadnjo številko vpisal, se mi je takoj pokazalo celotna stran Registracije, kjer moram izpolniti vse potrebne podatke, zato pa nemorem odkljukat "strinjam se s splošnimi pogoji" in kliknem na "Plačaj" ker tega ni :|

Furb -> Zgleda, da imaš prav, letos so se res malo spremenili pri Paysafecard.

Drugače pa, ali se da mogoče zamenjati ta Paysafecard listek 50€ nazaj na Petrolu, da mi ga zamenja 2x listka po 25€ ali tudi to ne gre ?

Zamenjat ne moreš, lahko pa najdeš nekoga ki bi ti zamenjal z 2x po 25€, če se najde kaka dobra duša.Vem da bi rad obšel mimo te registracije, ampak žal ne gre, tud z 25€ ti bodo težili, verjem.

Furbo ::

50€ je že tako premoženje, da se moraš registrirati, da ne boš slučajno sponzoriral cele alkaide s tem.
Oziroma tako je vsaj mnenje naših birotatov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dr_M ::

Meni paysafe javlja, da sem porabil mesecni limit placevanja. Meseca julija sem enkrat polnil za 100€, enih 50€ mi je ostalo se od prejsnjega meseca. Vceraj sem hotel polnit za 100€ in nikakor ne gre. Denar rabim nalozen danes.
Davcne stevilke in svojih podatkov ne mislim posredovat, tako da je nov paysafe account edina resitev?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mahoni ::

Saj nimas kaj skrivati. Lepo razkrij podatke.

Dr_M ::

Brez trollov prosim, hvala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mahoni ()

kamiKaZaA ::

Pišem po spominu. Ko si se registriral v sistem "my paysafe" je bilo mislim da možno par 100€ porabiti/naložiti brez, da si jim posredoval KYC. In mislim, da si ti zabasal to možnost in ti ne preostane drugega, kot da skeniraš osebno in jim jo posreduješ. Sam sem to že pred leti storil.

Dr_M ::

Ta paysafe je tak nateg, da vecjega ni. Parkrat sem probal vnest pin in zdej so mi deaktiviral racun, podpora se pa ne odziva sploh.
Osebnih podatkov jim ne mislim dajat, ker jim ne zaupam vec.
Katera inspekcija se ukvarja s takimi primeri?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

satfinder ::

NI nateg. -) Imam mjihov mastercard, ki ga bom zaprl
- visoki stroski (letna clanarina semi zdi, da je 12
EUR - mBills, N26, Revolut, ... kartice so brezplacne).
Polnis ga lahko samo s paysave karticami, ki jih placas
1 EUR nad njihovo nominalno vrednostjo, pri polnjenju
pa potem se naknadno placas nekaj EUR - najdrazja moznost
na trgu. Ko se logiras v spletni racun, moras stvari hitro
urediti, ker te po hitrem casu odlogira iz racuna ven. Pri
vpisu v sistem se jim poslje skenirano osebno izkaznico,
... Ukinitev racuna - kartice pa je enostavna - spraznis
sredstva na kartici, nekaj klikov in zadeva je zakljucena.
Ko jo imas, je treba narediti vsaj 1 transakcijo letno,
sicer placujes vsak mesec dolocene EUR-e za neaktivnost.
Drugace pa sistem deluje b.p. Je pa cenovno nekonkurencen
napram drugim ponudnikom. Prevarantje pa 100% niso - so pa
cenovno nekonkurencni (uporabniki uporabljajo ta sistem iz
razlicnih interesov ... -). Sistem sam deluje 100%.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

Riff ::

Zdravo mene pa zanima če lahko s to kupleno paysafe card na petrolu nabaviš vstopnic za koncert prek interneta če ima slučajn kdo kaj izkušnje s tem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Samael ::

Riff je izjavil:

Zdravo mene pa zanima če lahko s to kupleno paysafe card na petrolu nabaviš vstopnic za koncert prek interneta če ima slučajn kdo kaj izkušnje s tem ?


To ni odvisno od paysafe kartice (ki je zgolj ena potencialnih metod plačila) ampak metode plačila, ki jih podpira posamična stran za prodajo vstopnic, ane.
Metoda plačila (kreditna, paypal, SEPA nakazilo...) je običajno navedena nekje na strani oz. če ni pojdi skozi postopek naročanja vstopnice in ko prideš do plačila, vidiš katere metode stran podpira. Mi tega ne moremo vedeti, saj ne vemo kje kupuješ karte, Eventim na primer podpira sledeče plačilne metode:

1. Plačilne kartice (kartice z odloženim plačilom in posojilne kartice)
2. VALÚ
3. Paypal
4. Z gotovino na prodajnih mestih
5. Nakup vstopnic s položnico

(paysafe kartic očitno ni med njimi)
Vir: https://www.eventim.si/si/placilne_meto...
Samael != Samuel

Furbo ::

Riff je izjavil:

Zdravo mene pa zanima če lahko s to kupleno paysafe card na petrolu nabaviš vstopnic za koncert prek interneta če ima slučajn kdo kaj izkušnje s tem ?

Če si že itak na Petrolu kupiš karte kar tam.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Riff ::

hvala obema za te informacije , sm zvedu vse kar nucam :):):), se mi je zdelo pa sm še za vsak slučaj tle napisal

V-i-p ::

V bistvu lahko in to precej enostavno. V kolikor poznaš koga, ki ima paysafe mastercard kartico, napolnita s tvojo kodo paysafe račun in naredi prenos na to mastercard, saj je v trenutku denar na kartici, potem pa itak nima več veze, ker je kot vsaka druga in plačuješ z njo povsod. Jaz paysafe mastercard furam že leta in je ne zamenjam za nič, četudi je kaj dražja od drugih, ampak dela pa 110% plus meni najbolj pomembno, lahko grem ob 3h zjutraj na Petrol in mastercard takoj nafilam, če bi rabil.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Samael ::

Uff, kakšen overkill od nasveta :)
Samael != Samuel

V-i-p ::

No daj objasni. V kolikor ima paysafe kodo, recimo za 50€, ki je nima kje porabit, ker je mislil, da bo s tisto kodo kupil karte za Olimpijo je ne rabi stran vrečt. Lahko s kolegom recimo, kateri ima paysafe mastercard njegov račun nafilata za teh 50€, jih prestavi iz paysafe računa na paysafe mastercard in takoj kupi tiste karte ali pa tangice za punco, če mu paše. Zdaj razumeš?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Samael ::

Po vsej verjetnosti si edini "kolega" ki ima paysafe mastercard kartico, pa še to vemo zgolj zato, ker smo priviligirani opazili to temo. Pa tudi sicer je nadležno ljudi naokoli spraševati, če so si pripravljeni nafilati kreditno z našo PSC, se registrirati v stran, kjer prodajajo karte in s svojo kartico za nas izvesti transakcijo online nakupa. No, razen če si najstnik.

Na splošno pa obstajajo razumnejše pa hkrati cenejše opcije online plačila kot ob treh ponoči šibati na Petrol filati paysafe mastercard, ane :) Razen če plačo prejemaš v gotovini in jo hraniš v nogavici. Potem ja ... najbrž je razumno. Ostali uporabljamo pa kreditne, debetne, paypal, ipd ... ter plačujemo doma iz naslanjača.

Pa ne se zdaj jeziti - to je zgolj moje lastno razmišljanje :)
Samael != Samuel

Meizu ::

To je zakomplicirano za brezveze. Imaš dandanes predplačniške kartice na bilokateri banki, plačaš v 1 minuti in postopek ne zahteva pešačenja na petrol, kupovanja dobroimetne kartice, fehtanja kolega za kartico, nalaganje denarja nanjo, ter šele nato dejanskega plačila.

V-i-p ::

Seveda, govorim izključno za dotični primer zgoraj, da mu paysafe koda ne gre v nič. Zato sem omenil to možnost.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paysafe

Oddelek: Omrežja in internet
225540 (973) Route66
»

Nakup paysafecard kode Online

Oddelek: Pomoč in nasveti
114516 (4062) V-i-p
»

Nakup iger preko SMS-a?

Oddelek: Igre
121637 (1408) Machete
»

Nakup Steam iger z Paysafecard

Oddelek: Igre
72147 (2001) hojnikb
»

Ne morem dodati Steam prijatevljev

Oddelek: Igre
101472 (1206) Tilen

Več podobnih tem