» »

Obnovljen prenosnik in prazna baterija

Obnovljen prenosnik in prazna baterija

Temo vidijo: vsi

bauci ::

Ima obnovljen 3 leta star HP Elitebook G3, i5-6300, 16 GB rama, SSD 256 GB, Win10 Pro.
Baterija je originalna nova (kupil jaz). Naloženi samo Windowsi in Office.
Baterijo napolnim do konca. Prenosnik je ugasnjen 14 dni in ko poskusim vžgati nič. Baterija je čisto prazna.
To se mi je zgodilo prvič z baterijo, ki sem jo dobil zraven ko sem kupil računalnik. Zaradi tega sem kupil novo originalno baterijo pa se je zgodilo enako.
Kaj bi lahko bilo narobe, saj se mi pri službenem Elitebooku to ne dogaja (če sem na dopustu in imam ta čas službeni računalnik prazen se mi baterija ne izprazni do konca).

hojnikb ::

to je dokaj tipičen pojav pri nekaterih HPjih. Pri določenih primerkih se baterija sprazne sama od sebe po kakšnem tednu ali dveh. Nothin' you can do, razn tega da daš baterijo ven, ko ga ne rabiš daljši cas.
#brezpodpisa

pviran3 ::

Asus in Lenovo isto. v 14 dneh ležanja v omari oba prazna

bauci ::

Za baterijo ven dat je treba odsraufat celo spodnjo stran. Malo zoprno.
Kaj pa nasveti ala 15 sekund drzat gumb za izklop ali ugasnit z ukazom shutdown /s? To dvoje sem najdu, ko sem iskal po netu.

Han ::

Baterija ni originalna, še manj pa nova. :P

bauci ::

Baterija je nova in originalna.
Ce bi prebral kar sem napisal bi videl, da sem jo dodatno kupil.

FrRoSt ::

:)):)):))8-)

Čudno se mi zdi, da še niso iznašli ohranjalca baterije!?? :))

Taako kot za akumulator (npr. motorja), če ga ne voziš pozimi.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

bauci ::

Tvoj point?
Imam naprave v katerih so baterije po pol leta in se ne spraznejo.

kixs ::

Imel sem enak laptop in se je enako dogajalo. Moj je bil 99% casa na docku, pa me to ni motilo.

Imam eno staro Lenovo tablico. Napolnis, pustis in je baterija prazna v dveh dneh.
Imam eno staro Samsung tablico. Napolnis, pustim in je baterija se po pol leta 99%.

FrRoSt ::

bauci je izjavil:

Tvoj point?
Imam naprave v katerih so baterije po pol leta in se ne spraznejo.


:)):)):))

Očitno nimaš! ;)

Point je, da če ta leva firma HP ne more izdelati baterije, ki bi zdržala več kot 2 tedna, naj pa vsaj izdela ohranjevalec baterije! ;) Ta ohranjevalec ti po potrebi polni baterijo, da ti ne crkne do nepovrata! To ni nič kompliciranega in tehnološko zahtevnega. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

bauci ::

Ok. Dezurni saljivec.
Ostali hvala za odgovor. Ocitno nisem osamljen s tem problemom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

FrRoSt ::

Nisi osmljen!?? :))

No, to je lepo slišati! 8-)

Bilo je verjetno pred več kot 10 leti, povsem možno, da celo bliže 20im ali morda celo kakšno leto več!
Ven je prišel novi kamkorder, se pravi kamera in predvajalnik. Če se ne motim, je bil celo od JVC! Ni bil ravno poceni, saj take stvari niso poceni, kaka 2k+, če nekako prevedem v današnje cene. Ljudje so bili zelo zaadovoljni z njim in postal je celo neka prodajna uspešnica, da ne rečem kar standard!
Vse lepo in prav, dokler se niso po nekaj letih pojavile prve odpovedi baterije. :) Tukaj pa se je malo zapletlo! Potem se je začelo vzdigovati malo več prahu okoli tega in proizvajalec je objavil, da ne bo prodajal novih baterij in da naj si kupci namesto tega kupijo kar novi model model! 8-)
Potem so se jezni kupci in stranke začeli povezovat, obveščat in celo hujskat k bojkotu takega proizvajalca!! :O

NO, kaj pa je zdaj point te zadeve!?? :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

bauci ::

Oprosti ampak res ne razumem kaj tvoje pisanje prispeva k rešitvi mojega problema. A imaš kaj proti HP ali proti baterijam ali proti kaj vem komu in čemu? Me pa veseli, da si ves nasmejan, ko pišeše v to temo.

voltaire ::

Namesti si program https://www.passmark.com/products/batmo... in preveri status baterije. HP ima pravtako svoj software za test opreme https://support.hp.com/si-en/help/hp-su...
Preveri in poročaj.

Drugo...
Pač si dobil eno izmed defektnih baterij v seriji. Se zgodi pri takšni količini. Baterijo zapakiraš, kontaktiraš dobavitelja, vrneš in dobiš novo. Zadeva rešena.

bauci ::

Hvala. Bom probal jutri.

hojnikb ::

Decki, ne izumljat tople vode, to _ni_ problem baterije, ampak laptopa. Na maticni je enostavno vampire battery drain. Lahk menjas 10 baterij, pa bo problem isti. Resitev je zgolj, da odstranis baterijo, če te to moti.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

GupeM ::

FrRoSt je izjavil:

bauci je izjavil:

Tvoj point?
Imam naprave v katerih so baterije po pol leta in se ne spraznejo.


:)):)):))

Očitno nimaš! ;)

Point je, da če ta leva firma HP ne more izdelati baterije, ki bi zdržala več kot 2 tedna, naj pa vsaj izdela ohranjevalec baterije! ;) Ta ohranjevalec ti po potrebi polni baterijo, da ti ne crkne do nepovrata! To ni nič kompliciranega in tehnološko zahtevnega. ;)

Daj, pametnjakovič, a sploh veš kaj pišeš? Katera stvar točno naj bi polnila baterijo, ko prenosnik leži v omari? Naj notri dajo hrčka in kolo, ki ga bo gonil da bo polnil baterijo?

Han ::

bauci je izjavil:

Baterija je nova in originalna. Ce bi prebral kar sem napisal bi videl, da sem jo dodatno kupil.
Sem prebral, a še vedno trdim, da pač ni "nova", niti originalna. Me lahko demantiraš z dokazom? Kje si jo kupil, koliko si dal zanjo...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

dope1337 ::

Najbrz bo tako kot je hojnik predlagal in nima veze s samo baterijo.

Ce imas voljo, odpri laptop, vzami baterijo ven za en teden, jo vstavi nazaj, in ce je baterija priblizno enako polna kot prej, se nauci ziveti s tem. Drugace pa zahtevaj menjavo.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Glugy ::

jz ne vem kako to da tok škrt robo delajo. to ni dopustno.

Assass1n ::

There are two possible reasons:
1) fast startup is enabled, or
2) power off charging is enabled.

https://pcsupport.lenovo.com/us/en/prod...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Matko ::

Takšni problemi so bili že dolgo nazaj
Poznam primere, ko je takšno praznenje baterijo fizično uničilo (globoko izpraznjene).
In ne samo ene :(

bauci ::

Po 13 urah sem preveril stanje baterije. V ugasnjenem stanju ( drzal tipko za off 15 sekund) mi je porabilo 5% baterije.

tikitoki ::

V BIOS izklopis opcijo za fast startup. Ce imas to vklopljeno, je PC v neke vrsti pripravljensoti, ki pocasi prazni baterijo. Sam bi preveril, ce ti to povzroca tezave.

Glede na vse bedaste odgovore, se mi zdi, da je ta forum postal cist srot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

bauci ::

Se popolnoma strinjam s tabo.
Hvala za nasvet - bom pogledal v bios zvecer ko bom spet prekontroliral baterijo.

kixs ::

tikitoki je izjavil:

V BIOS izklopis opcijo za fast startup. Ce imas to vklopljeno, je PC v neke vrsti pripravljensoti, ki pocasi prazni baterijo. Sam bi preveril, ce ti to povzroca tezave.

Glede na vse bedaste odgovore, se mi zdi, da je ta forum postal cist srot.


Tole zna biti to. Sam tega nisem preverjal, ampak, ker sem ga imel vecino casa v docku, me niti ni motilo. Baterija je bila kljub temu po 6-ih letih kot nova:

 x

x



 x

x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

hojnikb ::

tikitoki je izjavil:

V BIOS izklopis opcijo za fast startup. Ce imas to vklopljeno, je PC v neke vrsti pripravljensoti, ki pocasi prazni baterijo. Sam bi preveril, ce ti to povzroca tezave.

Glede na vse bedaste odgovore, se mi zdi, da je ta forum postal cist srot.

tole vejretno ni problem, ker se je ta tezava pojavljala na masinah, ki predejta ta fičer... Lahko pa proba

Btw, fast startup je Windows fičer, ne bios. V biosu mas kvecjemu fast boot, ki preskoči nekaj checkov pri POSTu.
#brezpodpisa

Enron x86 ::

Drži tipko SHIFT, ko stisneš gumb za izklop računalnika.
Tako naj bi se dejansko izklopil, namesto šel v "deep sleep" ali kar koli že imajo Windowsi prizveto.
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

DamijanD ::

bauci je izjavil:

Po 13 urah sem preveril stanje baterije. V ugasnjenem stanju ( drzal tipko za off 15 sekund) mi je porabilo 5% baterije.

Imaš zunanjo baterijo? Ali lahko narediš isti check tudi tako, da baterijo fizično odklopiš?

kixs ::

G3 ima tako smotano narejeno, kot tudi novejsi HP-ji, sel kup vijakov, da lahko prides do baterije.

twom ::

hojnikb je izjavil:

Decki, ne izumljat tople vode, to _ni_ problem baterije, ampak laptopa. Na maticni je enostavno vampire battery drain. Lahk menjas 10 baterij, pa bo problem isti. Resitev je zgolj, da odstranis baterijo, če te to moti.

Meni se je začela prazniti baterija na (ugasnjenem) deset let starem prenosniku. Če baterijo odstranim se ne sprazni nič tudi po tednu ali dveh.

Domnevam da je v napajalnem delu začel puščat kakšen kondenzator. Baterija pa nima samopraznenja, res pa zdrži samo še pol toliko kot nova ;)

bauci ::

Kot je bilo že napisano brez sraufanja baterije ni možno dati ven. Jaz tega raje ne bi probal.
Po dveh dneh je nekaj porabilo 21% baterije torej cca 10% na dan.
Sedaj bom probal vsak dan z različnimi kombinacijami izklopa, da bom videl ali bo kej spremembe.
Včeraj sem uporabil 15 sekundni pritisk gumba za izklop. Ne deluje.
Danes sem izklopil s shift in pritiskom na gumb.
Poročam kaj se bo dogajalo.

hojnikb ::

ja v vseh primerih bo isti rezultat, ti ze kr v startu prihranem "eksperimentiranje"
#brezpodpisa

bauci ::

Upanje umira zadnje :).

NuMaN ::

Kaj pa pandorina skrinjica? Tam je bilo nekaj z varljivim upanjem.

bauci ::

Evo sem stestiral vse možne načine ugašanja prenosnika, kar sem jih našel na internetu.
Nič ne pomaga. Baterija se enako prazni ne glede na to na kakšen način ugasnem prenosnik.
Hojnikb imel si prav :).

hojnikb ::

Of source i did. Tezava je čist HW narave in no amount of fiddling ti nebo rešu problema.
#brezpodpisa

bauci ::

Ponujena mi je brezplačna zamenjava matične plošče. A bi to kaj pomagalo?

A. Smith ::

Glede na to, da si stestiral že vse ostalo, go for it.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Valvoline ::

Ker je 6 gen cpu nalozi si win7. Thank me later. Se prej pa probaj posodobit bios ce znas kako ce obstaja novejsa varijanta biosa.

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

2) power off charging is enabled.

Si ugasnil to v bios. Meni je na legon praznilo baterijo, to je bila rešitev.

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

gedo7 ::

Pišem kar tule, ker se navezuje kamor je šla ta tema.
Kupil nov prenosnik Fujitsu A3511 brez Win. Testiral nekaj dni in je izgledalo vse v redu. Po cca 1 mesecu opazil, da se baterija prazni, ko je ugasnjen cca 2-3% na 24ur. Normalno?
Ko je laptop prispel je najbrž bila baterija čisto izpraznjena, tako sem najprej napolnil (ob pritisku na gumb 'power' se ni zgodilo nič). Tako ne vem ali je bila prazna ali ne...
Verjetno je tudi tu kakšna hardverska napaka?
V biosu je izklopljen usb charging, fast startaup ne dobim nikjer.

Battery report:
DESIGN CAPACITY 45036
FULL CHARGE CAPACITY 42768

Baterija je na cca 95% pri popolnoma novem prenosniku.

Ker je baterija lahko odstranljiva, sem nekaj časa rabil laptop brez. Takrat se baterija ni izpraznila...

Naredim kaj ali pustim tako? Garancija še cca 10 mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gedo7 ()

bauci ::

Še zaključek teme.
Prodajalec mi je brezplačno zamenjal matično ploščo in disk (veze in poznanstva) in sedaj je stanje normalno. V enem tednu se je baterija izpraznila za 4%.

mrTwelveTrees ::

Si preveri verzijo biosa pred in po zamenjavi ?

bauci ::

Zal ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija v prenosniku je prenehala delovati

Oddelek: Strojna oprema
395543 (4731) Ahim
»

Reset bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
321723 (1307) DeeCoy
»

ASUS K73E, Ko baterija pade na cca 45% se računalnik izklopi ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
212504 (2138) sočan
»

Baterija pri ugasnjenem prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
141317 (1120) menjalnik
»

Windows 7 ubija baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8621463 (16877) nekikr

Več podobnih tem