» »

Baterija pri ugasnjenem prenosniku

Baterija pri ugasnjenem prenosniku

prtenjam ::

Pozdravljeni,

Ali ima kdo izkušnje z baterijo v prenosniku, ki je ugasnjen? Preprosto nimam izkušenj z ugasnjenimi prenosniki, ker pri meni vedno vsi računalniki kar-naprej delujejo. Če pa že ne delujejo nekaj časa pa sploh ne vem kako je z baterijami.

Problem je torej v povsem LOW-level prenosniku (konkretno HP 15-g000sm E1-2010), ki ima napolnjeno baterijo in ga uporabnik ugasne. Čez 6 dni ga prižge in baterije je samo še 50% ga takoj ugasne nazaj in čez teden dni samo preveri baterijo in baterije je 25%. Na računalniku so instalirani WIN 7 (32 bit, čeravno ima 4GM RAM, a to ni važno)... Računalnik je nov in ob WIN 7 ni gor instalirano ničesar.

Ali gre za HW napako ali bi lahko bilo kaj drugega ali pa je to celo "normalno"?

Glede modrovanja zakaj bi kdo imel računalnik ki ga ne uporablja, zakaj bi na takšnem računalniku preverjal baterijo.... gre za starejšega "uporabnika" in tako pač je.

Hvala
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

5er--> ::

Lahko, da se računalnik ne ugasne zares, ampak gre v sleep mode. Tam se baterija porablja.

prtenjam ::

Sem tudi jaz takoj pomislil na to, a na žalost temu ni tako. Računalnik se zares ugasne; torej Start/Zaustavitev sistema :(
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Master_Yoda ::

Kolikor vem baterije izgubljajo energijo s casom tudi ce niso uporabljene. V primeru polnilnih AA/AAA naprimer imas navadne NIMH ki se praznijo zelo hitro ce niso uporabljene, imas pa tudi NIMH LSD (low self discharge), ki ne izgubijo toliko. Kaksne baterije pa v prenosnik delajo pa se nevem. Ce googlas laptop battery self discharge je kar nekaj odgovorov.

prtenjam ::

Hvala za povezavo!

Izgleda, da je to dokaj normalno... Si nebi nikoli mislil.

Hvala
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

jest10 ::

Master_Yoda je izjavil:

Kolikor vem baterije izgubljajo energijo s casom tudi ce niso uporabljene. V primeru polnilnih AA/AAA naprimer imas navadne NIMH ki se praznijo zelo hitro ce niso uporabljene, imas pa tudi NIMH LSD (low self discharge), ki ne izgubijo toliko. Kaksne baterije pa v prenosnik delajo pa se nevem.

To res nima nobene veze s problemom.
Pač nekateri prenosniki počasi cuzajo baterijo, tudi ko so vgasnjeni. Če baterijo odstraniš, ti napolnjena lepo zdrži več let.

Master_Yoda ::

Ja sem tudi sam to videl iz googla, tako da self discharge ni kriv ampak to, da nekatere stvari v prenosniku rabijo strom tudi, ko je vgasen.

Bojan xxxx ::

Mene je pred par leti hecala povsem ista stvar. Prenosnik je že v enem dnevu neuporabe izgubil 8% baterije.
Potem sem ugotovil, da se po zaustavitvi sistema mrežna kartica ne ugasne ampak gre v stanje pripravljenosti.
WOL (Wake on LAN) je ostal delujoč. Bang.
Na prenosniku imam Linux. En simpl dodan ukaz je rešil zadevo:
echo "ethtool -s eth0 wol d" >> /etc/rc.local.shutdown

Baterija je potem po enem dnevu ne-delovanja prenosnika začela izgubljat minimalno, ne vem točno 0.5%, cca.

Upam da to kaj pomaga.
Pojma nimam kako se to naredi v Windowsih.

kixs ::

Tisti prenosnik ziher nima NiMH tipa baterije, ampak kaksno Li-ion.

Nastavitve za WOL so v BIOSu.

lp

prtenjam ::

Ja; saj jaz tudi sumim, da nekaj preprosto mora ostati prižgano :). WOL pa lahko tako ali tako izključim v BIOS-u, če je sploh vključen. Konkreten gospod WOL-a tako ali tako nikoli ne bo uporabljal.

Ampak v tem primeru to niti ni tako zelo pomembno; bolj gre za to, da lahko gospoda pomirim, da je vse normalno.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

kixs ::

Odstrani baterijo in problem resen ;)

twom ::

Meni se je baterija pra vtako praznila cca 8% na dan.
Baje je normalno, da se baterija sprazni v 150 dneh neuporabe (če je na prenosniku - tako so mi rekli na servisu).

Moj problem so rešili na servisu, bil je še v garanciji, kaj so naredili pa ne vem.

Lp, Peter

hojnikb ::

8% na dan je kr huda in defenitivno ni normalno :)
#brezpodpisa

RejZoR ::

Probaj če se isto dogaja tud če se baterija ne nahaja v prenosniku. Torej da jo napolniš na 100% in vzameš ven. Če bo isto se baterija prehitro prazni sama od sebe (high self discharge).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

menjalnik ::

Moja praktično nova 6 celična baterija se sprazni 10% v 5ih dneh, zunaj prenosnika pa samo 1-2%


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AA akumulator&polnilec

Oddelek: Loža
373317 (1303) Digibyte
»

Polnilne baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71010 (673) Master_Yoda
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21965007 (39438) McLuzo
»

nove Ni-MH baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173498 (3298) hojnikb
»

polnilec + baterije AA + AAA?

Oddelek: Kaj kupiti
338693 (7728) hojnikb

Več podobnih tem