» »

Vse več dela, kaj sedaj !?

Vse več dela, kaj sedaj !?

«
1
2

Worf9 ::

Pozdravljeni,

Vsakodnevno prebiram forum že leta in leta, a tokrat imam tudi sam vprašanje.
Torej, kot ste že lahko prebrali iz naslova teme gre zato, da je v službi vse več dela, saj nekateri kar sami zapuščajo podjetje. Ostali pa moramo prevzeti tuje delo. Problem pa je, da to delo, ki bi mi ga delodejalec rad dodatno naložil ni v opisu mojih delovnih nalog oz. ga ni v opisu dela po pogodbi.
Seveda se je sedaj zapletlo s strani delodejalca, saj trdi, da mi lahko naloži tudi delo za katerega nisem podpisal pogodbe.
Jaz sem to dodatno delo zavrnil, delodajalec pa mi sedaj grozi, da mi bo dal opomin pred izredno odpovedjo, ker naj bi zavračal delo. Kar pa seveda ni res saj jaz ves čas polnih 8ur dobro opravljam svoje že obstoječe delo po pogodbi.
Seveda je opcija, da sam dam odpoved, kar so mi tudi sugerirali, a tega zadovoljstva jim ne dam. Ali res lahko kar nalagajo dodatno delo, ki sploh ni po pogodbi !? In še, ko bi opravljal to dodatno delo, nebi opravljal svojega dela, ki pa bi ga potem moral opraviti sodelavec.

Torej zanima me kaj storiti? Ali lahko zavračam delo, ki ni po pogodbi ? In ali me zato lahko kar odpustijo ?

Lep pozdrav, Worf

Tidule ::

Odgovor na obe vprasanji je da. Torej ti lahko zavrnes delo in delodajalec te lahko zato odpusti. Zdaj ali si ti upraviceno zavrnil delo, ali pa te je delodajalec upraviceno odpustil, pa lahko presodi samo sodisce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Jure14 ::

V pogodbi ti v opisu del verjetno piše "... In ostala dela po nalogu delodajalca".
Tako da, ja, lahko ti daje nove zadolžitve.
In če praviš, da ljudje odhajajo, se z DD verjrltno ne da dogovoriti.
Nazaj mu napiši, da dodatnih del ne moreš opraviti znotraj redega delovnega časa.

Bolf3nk ::

Tako je. Ponavadi je v pogodbi definirano kakšno je tvoje delo.

Na koncu pa "ostalo po navodilu nadrejenega"

Tidule ::

Pri cemer morajo bit te naloge primerljive zahtevnosti. Tolk da si ne bo kdo domisljal, da je to lahko karkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Tody ::

To je problem ljudi ki ne znajo razmišljati. Vzames delo in se lepo zahvalis. Potem delas svoje delo naprej. Ko sef pride pizdit ga lepo vprašaj po prioritetah. Ker pojma ne bo imel bo odšel. Cez cas bo prisel z idejo o nadurah, povprašaj ga če so plačane. Ko bo rekel ne se lahko posvetujes s inšpektorjem za delo. Ali je to dobro delovno okolje? Ali si tako uničuješ zdravje? Ali lahko najdeš boljšo službo? Bralec naj za vajo odgovori na ta vprašanja sam.

nightrage ::

Zahtevaj večje plačilo, al pa jim samo reč fuc* of*.

Zgodovina sprememb…

Worf9 ::

Dandanes ima že kar vsaka pogodba na koncu ...in ostala dela po nalogu delodajalca. Tudi v mojem primeru je tako.
Pa vendarle jaz že opravljam redno delo, ki je opisano v pogodbi. Obojega skrati ob istem času ne morem opravljati in tudi nisem šolan za to delo, če lahko tako rečem. Naj dodam, da imam pogodbo za nedoločen čas, sedaj pa bi se me radi znebili z izredno odpovejo, ker sem zavrnil dodatno delo.

Tody je izjavil:

To je problem ljudi ki ne znajo razmišljati. Vzames delo in se lepo zahvalis. Potem delas svoje delo naprej. Ko sef pride pizdit ga lepo vprašaj po prioritetah. Ker pojma ne bo imel bo odšel. Cez cas bo prisel z idejo o nadurah, povprašaj ga če so plačane. Ko bo rekel ne se lahko posvetujes s inšpektorjem za delo. Ali je to dobro delovno okolje? Ali si tako uničuješ zdravje? Ali lahko najdeš boljšo službo? Bralec naj za vajo odgovori na ta vprašanja sam.


Seveda je sef že rekel kaj so prioritete in to je to "novo delo". Nadur ne bi bilo.

nightrage je izjavil:

Zahtevaj večje plačilo, al pa jim samo reč fuc* of*.

No tudi na ta način sem probal, a kaj več kot par eur ni bilo ponujeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Worf9 ()

nightrage ::

Worf9 je izjavil:

Dandanes ima že kar vsaka pogodba na koncu ...in ostala dela po nalogu delodajalca. Tudi v mojem primeru je tako.
Pa vendarle jaz že opravljam redno delo, ki je opisano v pogodbi. Obojega skrati ob istem času ne morem opravljati in tudi nisem šolan za to delo, če lahko tako rečem. Naj dodam, da imam pogodbo za nedoločen čas, sedaj pa bi se me radi znebili z izredno odpovejo, ker sem zavrnil dodatno delo.

Tody je izjavil:

To je problem ljudi ki ne znajo razmišljati. Vzames delo in se lepo zahvalis. Potem delas svoje delo naprej. Ko sef pride pizdit ga lepo vprašaj po prioritetah. Ker pojma ne bo imel bo odšel. Cez cas bo prisel z idejo o nadurah, povprašaj ga če so plačane. Ko bo rekel ne se lahko posvetujes s inšpektorjem za delo. Ali je to dobro delovno okolje? Ali si tako uničuješ zdravje? Ali lahko najdeš boljšo službo? Bralec naj za vajo odgovori na ta vprašanja sam.


Seveda je sef že rekel kaj so prioritete in to je to "novo delo". Nadur ne bi bilo.


Smem vprašat kaj za vraga še delaš v taki firmi potem takem? Ni nadur plačanih, več dela, wtf?

Worf9 ::

Pač do sedaj je delo potekalo nemoteno, a po novih zahtevah, da naj bi sedaj vmes delal delo ki ga nimam po pogodbi je ratalo že res 2much.

Alien123 ::

Napiši vsaj kaj je to dodatno delo, da si bomo predstavljali

svecka ::

Delaj svoje delo, ignoriraj sefa in mu sam govori ok, vmes pa išči drugo delo. Kdaj pa kdaj skoči na bolniško, reči da te je v križu zagrabilo (to ti zdravnik ne more dokazati, da se lažeš in ti pripada min 2 tedna počitka). Še posebej kar sredi dela vstani in odditi, če te bo sef napizdeval, potem pa kar naj se šef jebe z delom, ko boš odšel domov v bolniško. DELAVCEV JE PREMALO, SEDAJ IMAŠ TI MOČ.

Worf9 ::

Alien123 je izjavil:

Napiši vsaj kaj je to dodatno delo, da si bomo predstavljali

Seveda, saj bi rad, ampak zaradi osebnih podatkov žal ne morem. Vem, da bi si tako lažje predstavlali situacijo...

mr_chai ::

Hej Korel, od danes naprej boš samo 4 ure zlagal konzerve na police. Preostale 4 ure, pa boš programiral v pythonu, ker je naš edini dev odšel.

Worf9 ::

mr_chai je izjavil:

Hej Korel, od danes naprej boš samo 4 ure zlagal konzerve na police. Preostale 4 ure, pa boš programiral v pythonu, ker je naš edini dev odšel.

No evo, nebi mogel bolj opisat.:) S tem, da zlagam na "police" 8 ur.
Po novem pa bi moral 5 ur zlagat na police, 3 ure pa delat v cvetličarni, kot cvetličar, čeprav tega nimam v pogodbi. Po navodilih nadrejenega... In zaradi tega me hočejo odpustiti...?
Čeprav sem zaposlen kot delavec v skladišču, če se lahko tako izrazim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Worf9 ()

Scaramouche3 ::

Če ostali bežijo,zakaj ti ostajaš, če ti šef nalaga delo, te očitno ne spoštuje ampak gleda samo svoj interes, to nebi delal nekomu, ki je prioriteta za firmo.
Delaj in med tem išči novo delo...

Tody ::

Zgornji post je malce sarkastičen. Ti dam en nasvet, da te noben ne bo prišel rešit. Če šef reče da mores to delat pac mores to delat. Ce ti delo ni všeč lej tam so vrata. Če pa te skrbi za sodelavca je sicer lepo ampak si prepričan če bi bilo obratno bilo enako?

Bralec še vedno lahko odgovori na vprašanja.

PacificBlue ::

Fortunae faber est qulibet ipse suae.
I’m out.
:3

Worf9 ::

Pravijo vsak je svoje sreče kovač. Pravijo pa tudi kovačeva kobila je bosa.

TheBlueOne ::

Bolf3nk je izjavil:

Tako je. Ponavadi je v pogodbi definirano kakšno je tvoje delo.

Na koncu pa "ostalo po navodilu nadrejenega"


Dvomim, da bi sodisce to razumelo kot, da lahko dela karkoli. Verjetno lahko tolmacis "ostalo v sklopu dogovrjenega obsega dela.". Ce ni tako, potem bi bila skrajno lahko odpustiti delavca brez odpravnine, ga pac trpicnis.

Mi je pa cudno, da delodajalec ze sedaj nima ljudi, grozi pa, da bo odpuscal delavca, ki mu normalno dela. Se bere konktraproduktivno in maloverjetno. Tak bi morda blefiral, na vsak nacin pa sel v riziko, da ga bodo naprej zapuscali.

Utk ::

Jaz bi vzel to novo delo, bil tam prisoten 8 ur, ne bi bila pa strašna prioriteta da bi tisto novo zares delal. Z malo spretnosti ne bi rabil delat več niti starega niti novega (kaj dost). Seveda bi si istočasno iskal drugo službo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

GupeM ::

Normalno da vzameš novo delo. Vprašaš šefa, kaj se bolj mudi in se lotiš tistega, kar je bolj pomembno. Če si "slučajno" precej neproduktiven pri novem delu, bo menda šef hitro dojel.

Če je bil že gor primer s cvetličarno ... Ko pride stranka, da bi rada šopek, pač nekaj skupaj namečeš. Kako bo izgledalo, te niti ne briga. Če se stranka pritoži, pokličeš šefa in naj se zmeni z njim. Vedno si lahko štorast ali neproduktiven pri novem delu.

gtx970op ::

Nekje sem slišal da ti lahko delodajalec delo ki ni specifično opisano v pogodbi torej "ostala dela, ki ti jih naloži delodajalec" lahko naloži samo za neko kratko obdobje... Drugače rabiš novo pogodbo

Invictus ::

Vzemi dodatno delo, in delaj 8 ur.

Če ni narejeno, jim daj poročilo, da se pač tega ne da narediti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Worf9 je izjavil:

Pozdravljeni,

Vsakodnevno prebiram forum že leta in leta, a tokrat imam tudi sam vprašanje.
Torej, kot ste že lahko prebrali iz naslova teme gre zato, da je v službi vse več dela, saj nekateri kar sami zapuščajo podjetje. Ostali pa moramo prevzeti tuje delo. Problem pa je, da to delo, ki bi mi ga delodejalec rad dodatno naložil ni v opisu mojih delovnih nalog oz. ga ni v opisu dela po pogodbi.
Seveda se je sedaj zapletlo s strani delodejalca, saj trdi, da mi lahko naloži tudi delo za katerega nisem podpisal pogodbe.
Jaz sem to dodatno delo zavrnil, delodajalec pa mi sedaj grozi, da mi bo dal opomin pred izredno odpovedjo, ker naj bi zavračal delo. Kar pa seveda ni res saj jaz ves čas polnih 8ur dobro opravljam svoje že obstoječe delo po pogodbi.
Seveda je opcija, da sam dam odpoved, kar so mi tudi sugerirali, a tega zadovoljstva jim ne dam. Ali res lahko kar nalagajo dodatno delo, ki sploh ni po pogodbi !? In še, ko bi opravljal to dodatno delo, nebi opravljal svojega dela, ki pa bi ga potem moral opraviti sodelavec.

Torej zanima me kaj storiti? Ali lahko zavračam delo, ki ni po pogodbi ? In ali me zato lahko kar odpustijo ?

Lep pozdrav, Worf



Pojdi iz principa na bolniško ker izgorevaš... to bo največja kazen
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tidule ::

Sodišču je precej jasno kaj so druga dela po navodilu nadrejenega:

https://www.sodnapraksa.si/?q=*:*&datab...

Delavec in delodajalec v pogodbi o zaposlitvi med drugim opredelita naziv delovnega mesta oziroma vrsto del, s kratkim opisom dela (tretja alineja prvega odstavka 29. člena ZDR), ki pa že po naravi stvari ne more obsegati vseh opravil, ki jih je delavec dolžan opravljati v delovnem procesu. Zato je v pogodbi o zaposlitvi v zvezi z vsebino nalog delovnega mesta poleg bistvenih opravil tudi ustrezno določiti, da bo delavec delal tudi druga potrebna dela po nalogu vodje oziroma nadrejenega. Gre za dela in naloge, ki vsebinsko spadajo k bistvenim opravilom določenega delovnega mesta, upoštevajoč tudi obseg dela in organizacijo delovnega procesa pri delodajalcu.

cias ::

Odvisno. Pri nas vem da so morali za take podvige vprašati kdo se s tem strinja, pa še zdravniški so morali opraviti. Potem so ti ki so bili za dobivali nekaj več pri plači, delat pa jim ni bilo na koncu treba nič ekstra, ker ni pol firme umrlo zaradi tistega smrtonosnega virusa.

Vetrpiha ::

Tidule je izjavil:

Pri cemer morajo bit te naloge primerljive zahtevnosti. Tolk da si ne bo kdo domisljal, da je to lahko karkoli.

In dodatno ne sme samo en delavec biti podležen večjemu obsegu dela.

Worf9 ::

Zdravo,

Najprej hvala, za vse vaše iskrene odgovore in zanimive ideje. Že danes sem se držal vaših nasvetov >:D in dan je minil relativno hitro ;((
Tako še jutri in kmalu bo prišel nov teden 8-)
Ker pa vem, da se tu na forumu dostikrat javi kdo, ki ima več pravne kilometrine ali pa je celo iz stroke pa bi prosil še za kakšno pravno mnenje glede opravljanja dela ki ga nimaš v pogodbi. Pa bi bil vesel, če ga napiše tu spodaj saj vem, da bo prišlo prav še marsikomu in mu pomagalo pri pravi odločitvi, da že od začetka enostavno reče ne.:)

Tidule ::

Sem ti zgoraj linkal konkretno sodbo. Dokler so dodatne naloge primerljive zahtevnosti in smiselno povezane s tvojim delovnim mestim ti jih lahko dodelijo. Seveda do razumne mere koliko se lahko opravi v rednem delovnem casu. Se pa to lahko presoja samo na konkretnem primeru.

LukiYo ::

To je drugo delovno mesto in niso primerljive naloge. Najmanj, kar je, lahko zahtevaš uvajanje/izobraževanje.

mertseger ::

Povej da nisi kvalificiran za delo ki ti ga hočejo dodatno naložiti, pa daj jim pisno da jih boš potem na delovnem sodišču še iztožil plače za nazaj.
Drugače pa najdi drugi šiht, danes to ni problem razen če res ni neko specialno delo. kadra se išče toliko kot še nikoli, zadnjič poslušam električarje s 3 letno poklicno ki se pritožujejo da pod 10 neto/uro ne bo noben več delal. Kaj si nor, ampak očitno lahko ker lahko najde 5 šihtov v roku 10 minut.

Valvoline ::

mertseger je izjavil:

Povej da nisi kvalificiran za delo ki ti ga hočejo dodatno naložiti, pa daj jim pisno da jih boš potem na delovnem sodišču še iztožil plače za nazaj.
Drugače pa najdi drugi šiht, danes to ni problem razen če res ni neko specialno delo. kadra se išče toliko kot še nikoli, zadnjič poslušam električarje s 3 letno poklicno ki se pritožujejo da pod 10 neto/uro ne bo noben več delal. Kaj si nor, ampak očitno lahko ker lahko najde 5 šihtov v roku 10 minut.

V zda ter aus izkusene elektricarje, vodovodarje, avtomehanike itn se placa tudi preko 100usd na uro. V SLO pa tudi sirse eu so place za tak kader dobesedno 0 glede na svetovno pomankanje ter povprasevanje. V zda trenutno elektricar zasluzi povprecno 2x vec kot profesorski kader. Ampak tam kapitalizem deluje, tu se igramo komunizma.


4.40

Zgodovina sprememb…

LukiYo ::

mertseger je izjavil:

Povej da nisi kvalificiran za delo ki ti ga hočejo dodatno naložiti, pa daj jim pisno da jih boš potem na delovnem sodišču še iztožil plače za nazaj.
Drugače pa najdi drugi šiht, danes to ni problem razen če res ni neko specialno delo. kadra se išče toliko kot še nikoli, zadnjič poslušam električarje s 3 letno poklicno ki se pritožujejo da pod 10 neto/uro ne bo noben več delal. Kaj si nor, ampak očitno lahko ker lahko najde 5 šihtov v roku 10 minut.


Pravilno, da se delavcem in izvajalcem plače zvišujejo. Kar je pod tem, je mizerija za te čase.

Magic1 ::

Valvoline je izjavil:

mertseger je izjavil:

Povej da nisi kvalificiran za delo ki ti ga hočejo dodatno naložiti, pa daj jim pisno da jih boš potem na delovnem sodišču še iztožil plače za nazaj.
Drugače pa najdi drugi šiht, danes to ni problem razen če res ni neko specialno delo. kadra se išče toliko kot še nikoli, zadnjič poslušam električarje s 3 letno poklicno ki se pritožujejo da pod 10 neto/uro ne bo noben več delal. Kaj si nor, ampak očitno lahko ker lahko najde 5 šihtov v roku 10 minut.

V zda ter aus izkusene elektricarje, vodovodarje, avtomehanike itn se placa tudi preko 100usd na uro. V SLO pa tudi sirse eu so place za tak kader dobesedno 0 glede na svetovno pomankanje ter povprasevanje. V zda trenutno elektricar zasluzi povprecno 2x vec kot profesorski kader. Ampak tam kapitalizem deluje, tu se igramo komunizma.


4.40

Ali si prepričn, da ne mešaš jabuka in hruške? Ali si kot delavec plačan 100$/h ali je zaračunano toliko stranki?
Magic

Valvoline ::

100 dolarjev delavska ura, stranka placa se vec. Za *master electrician* po njihovo neka licenca za profija 200+ dolarjev na uro. Lahko pa primerjamo soferske place, wallmart ponuja 110.000 letno plus bonusi, kolk ponuja nas najboljsi sosed? Svabski najboljsi sosed? Pa to je za zacetnike, plus signup bonus 5000 dolarjev na roko ob podpisu pogodbe za eno leto. Izkuseni k so tam vec kot 10 let sluzijo po novem 150.000usd+.
https://www.bloomberg.com/news/articles...

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

preseli se, pa nehaj smetit po temi, ki nima nič s tvojimi blodnjami.

energetik ::

GupeM je izjavil:

Normalno da vzameš novo delo. Vprašaš šefa, kaj se bolj mudi in se lotiš tistega, kar je bolj pomembno. Če si "slučajno" precej neproduktiven pri novem delu, bo menda šef hitro dojel.

Če je bil že gor primer s cvetličarno ... Ko pride stranka, da bi rada šopek, pač nekaj skupaj namečeš. Kako bo izgledalo, te niti ne briga. Če se stranka pritoži, pokličeš šefa in naj se zmeni z njim. Vedno si lahko štorast ali neproduktiven pri novem delu.
Točno tole. Če je dela več, kot se ga lahko opravi v delovnem času, se vpraša šefa, kaj je prioriteta. Če zahteva delo izven rednega delovnega časa, seveda morajo to biti plačane nadure, v skladu s pogodbo, kjer je opredeljeno tudi koliko je lahko teh nadur. Sicer zakaj hudiča bi delal zastonj? Ampak glede na izjave delodajalca je očitno, da bo bolje počasi poiskati drugo delo.
vires in numeris

cyberwarfare ::

če sem se kaj naučil xy letih, nikoli ne reci ne, ker jim boš dal razlog za odpoved na pladnju (vprašanje tudi kaj bo z dodatkom na zavodu). pač naredi po svoje, delaj na easy, na reglja šef (ignoriraj ga) - če ne gre, ne gre pa to (princip "Nihče me ne more plačati tako slabo, kolikor slabo lahko jaz delam")... pa vmes išči novo službo...

GregiB ::

Dejte se mal v vlogo delodajalca postavit, saj tle poznamo le zgodbo s strani delavca (pa še to zelo okrnjeno). Torej, nekdo zapusti podjetje. Kakšno je stanje v podjetju, ne vemo. Kakšna je stopnja produktivnosti, ali je dela toliko, več ali manj kot pred npr. letom dni... Delodajalec zaposluje x ljudi. S temi x ljudmi ima sklenjene podogbe, po katerih "zakupi" 7,5 ure njihovega časa na dan. Na delodajalcu je, da smotrno razporeja te ljudi na dela na način, da z čim manj inputa dobi čim več outputa. Takle na hitr, pa je to čist IMHO, dotični glih ni bil zaposlen 90%+ oz. celotna ekipa ni bila produktivna toliko, kot bi lahko bila. In zdaj delodajalec uvidi, da lahko s prerazporeditvijo del in nalog skompenzira manjko odhajajočega... In potem pride na dan slovenska ploretarska logika... "Prej sem delal efektivno 3 ure na dan za jurja, zej pa šef hoče, da delam 5 ur na dan efektivno.... show me the money or fcuk off..." al kako?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Dejte se mal v vlogo delodajalca postavit, saj tle poznamo le zgodbo s strani delavca (pa še to zelo okrnjeno). Torej, nekdo zapusti podjetje. Kakšno je stanje v podjetju, ne vemo. Kakšna je stopnja produktivnosti, ali je dela toliko, več ali manj kot pred npr. letom dni... Delodajalec zaposluje x ljudi. S temi x ljudmi ima sklenjene podogbe, po katerih "zakupi" 7,5 ure njihovega časa na dan. Na delodajalcu je, da smotrno razporeja te ljudi na dela na način, da z čim manj inputa dobi čim več outputa. Takle na hitr, pa je to čist IMHO, dotični glih ni bil zaposlen 90%+ oz. celotna ekipa ni bila produktivna toliko, kot bi lahko bila. In zdaj delodajalec uvidi, da lahko s prerazporeditvijo del in nalog skompenzira manjko odhajajočega... In potem pride na dan slovenska ploretarska logika... "Prej sem delal efektivno 3 ure na dan za jurja, zej pa šef hoče, da delam 5 ur na dan efektivno.... show me the money or fcuk off..." al kako?


Seveda... ti moraš gledat to s strani delavca...

1. Delavec dela za 1.000EUR to in to
2. Delavec dobi dodatne naloge za isto plačo in kaj delavec tu vidi? Da delodajalec njega izkorišča da ne rabi zaposlit novega kadra

Problem je naše balkanske miselnosti ker je celoten sistem nastavljen na to da si ti zaposlen za 40 ur na teden, namesto da bi bil zaposlen zato da NAREDIŠ to, pa ono pa tretje... tu je osnovna težava... zdaj pa delodajalec logično misli da če si ti zaposlen za 40 ur na teden da si on lahko izmišljuje kaj boš teh 40 ur delal (minus malica)

In ta logika tudi neposredno pripomore k temu da nižamo lastno produktivnost... kaj točno nekdo dobi ki naredi nekaj v 5 urah namesto 8? Ja dodatno delo, ker delodajalec gleda kot si napisal ti... in tako zgubiš motivacijo nekaj efektivno naredit, ker boš nagrajen z dodatnim delom (ne dodatno plačo ali prostim časom)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Mato989 je izjavil:


Problem je naše balkanske miselnosti ker je celoten sistem nastavljen na to da si ti zaposlen za 40 ur na teden, namesto da bi bil zaposlen zato da NAREDIŠ to, pa ono pa tretje... tu je osnovna težava... zdaj pa delodajalec logično misli da če si ti zaposlen za 40 ur na teden da si on lahko izmišljuje kaj boš teh 40 ur delal (minus malica)
Če pa samo malce obrneš, če si plačan samo, da narediš določeno stvar, potem ni več varovalke, da ti delodajalec ne more naložiti toliko dela, da ga ne moreš opraviti v 40h. Morda še v 80h na teden ne. Ker potem ti lahko naloži nemogoče naloge in roke, samo da se te znebi, recimo.

Poleg tega, ne more imeti DD tako nastavljen sistem, da gre delo ravno skozi s 40h/teden. Vedno mora biti rezerva, za bolniške, odpovedi in podobne izredne dogodke. Če so vedno vsi na limitu z 40h, je to hoja po čistem robu in vsaka anomalija lahko povzroči kolaps.
vires in numeris

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Problem je naše balkanske miselnosti ker je celoten sistem nastavljen na to da si ti zaposlen za 40 ur na teden, namesto da bi bil zaposlen zato da NAREDIŠ to, pa ono pa tretje... tu je osnovna težava... zdaj pa delodajalec logično misli da če si ti zaposlen za 40 ur na teden da si on lahko izmišljuje kaj boš teh 40 ur delal (minus malica)
Če pa samo malce obrneš, če si plačan samo, da narediš določeno stvar, potem ni več varovalke, da ti delodajalec ne more naložiti toliko dela, da ga ne moreš opraviti v 40h. Morda še v 80h na teden ne. Ker potem ti lahko naloži nemogoče naloge in roke, samo da se te znebi, recimo.

Poleg tega, ne more imeti DD tako nastavljen sistem, da gre delo ravno skozi s 40h/teden. Vedno mora biti rezerva, za bolniške, odpovedi in podobne izredne dogodke. Če so vedno vsi na limitu z 40h, je to hoja po čistem robu in vsaka anomalija lahko povzroči kolaps.


Seveda je varovalka... pogodba... V pogodbo se naj zapiše kaj so tvoja dela... Če imam jaz danes nalogo da preskladiščim 3 tone robe in to storim potem sem zaključil za danes... če pa ne preskladiščim in mine 8 ur pa tudi zaključim... delodajalci pa zaradi tega ker če preskladiščiš prej dobiš dodatno delo, ne nagradijo dodatnega dela, pač demotivirajo zaposlene da bi sploh pohiteli in efektivno nekaj opravili...

To videvam vsak dan vsepovsod...

Razen pri delu doma... doma grem takoj rešim ticket, pol sem pa fraj in pišem 1 uro dela za 20 min dela... zato ker bi pač naj mel 1 uro časa da to rešiš... ampak doma mi je to dobro, ker lahko potem 40 min nabijam igrce, surfam po netu itd... na firmi pa sem pač čvekal pri kafe avtomatu in debatiral itd... na koncu je bilo pa 1uro in 7 min za ziher ko sem opravil... Ker če bi na šihtu opravil v 20 minutah bi za nagrado dobil nov ticket >:D plača pa ista
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Tidule ::

lej, da se tebi celotno življenje vrti samo okrog tega kako koga nategnit za par centov smo že ugotovili, tako da lahko nehaš nakladat.

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

zdaj pa delodajalec logično misli da če si ti zaposlen za 40 ur na teden da si on lahko izmišljuje kaj boš teh 40 ur delal (minus malica)


??? Ja kaj pa bo??? S pogodbo o zaposlitvi sta se obe strani strinjali... Delojemalec delodajalcu "proda" 7,5 ure svojega časa dnevno, delodajalec pa mu za to plača vsoto, navedeno v pogodbi. S tem postane čas delavca, teh 7,5 ur na dan vir-sredstvo v "rokah" delodajalca. In ta je odgovoren (do firme), da ta čas razporeja na način, da je učinek (produktivnost) čim višja. Iz tega vidika si "izmišljuje", kaj boš 40 (oz. 37,5) ur delal, ja. Če oz. ker je dovolj pameten, delo odreja kadru, ki to delo zmore na način, da je vse opravljeno. In če in ker je pameten, to sproti ureja tudi dokumentarno. Začasno z "ostala dela po nalogu nadrejenega", kasneje z dodatnimi opisi del in nalog v pogodbah in po potrebi z dodatnim nagrajevanjem. It's called management.
Na drugi strani pa je večina delojemalcev, prvenstveno zaradi neudeležbe v uspehih (in neuspehih) podjetja, ki v firmo hodijo "na šiht" in ne "na delo", ki pa težko dojemajo da to, da nekdo vse delo opravi v 3 urah... ni dovolj...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

zdaj pa delodajalec logično misli da če si ti zaposlen za 40 ur na teden da si on lahko izmišljuje kaj boš teh 40 ur delal (minus malica)


??? Ja kaj pa bo??? S pogodbo o zaposlitvi sta se obe strani strinjali... Delojemalec delodajalcu "proda" 7,5 ure svojega časa dnevno, delodajalec pa mu za to plača vsoto, navedeno v pogodbi. S tem postane čas delavca, teh 7,5 ur na dan vir-sredstvo v "rokah" delodajalca. In ta je odgovoren (do firme), da ta čas razporeja na način, da je učinek (produktivnost) čim višja. Iz tega vidika si "izmišljuje", kaj boš 40 (oz. 37,5) ur delal, ja. Če oz. ker je dovolj pameten, delo odreja kadru, ki to delo zmore na način, da je vse opravljeno. In če in ker je pameten, to sproti ureja tudi dokumentarno. Začasno z "ostala dela po nalogu nadrejenega", kasneje z dodatnimi opisi del in nalog v pogodbah in po potrebi z dodatnim nagrajevanjem. It's called management.
Na drugi strani pa je večina delojemalcev, prvenstveno zaradi neudeležbe v uspehih (in neuspehih) podjetja, ki v firmo hodijo "na šiht" in ne "na delo", ki pa težko dojemajo da to, da nekdo vse delo opravi v 3 urah... ni dovolj...



Seveda sta se obe strani strinjali, ampak obe strani sta se tudi strinjali skupaj z prakso delovnih sodišč in zakonodajo ki razlaga da če si ti zaposlen kot skladiščnik, tudi če nimaš dela kot skladišnik te brez aneksa in ustrezne višje plače ne more delodajalec kr razporedit da boš pa zdaj še obračunaval plače... ker to ni v opisu tvojih delovnih nalog, tisti člen da delaš tudi druga dela pa ni dovolj ker ne dopolnjujejo tvojega osnovnega dela...

Its called menegment če je vse po zakonih in navodilih, če pa ni pa je to samo šalabajzerstvo in izkoriščanje delavca...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

tudi če nimaš dela kot skladišnik te brez aneksa in ustrezne višje plače ne more delodajalec kr razporedit da boš pa zdaj še obračunaval plače...


Lej, tle razmetujemo z nekimi poceni floskulami... Ne poznam situacije, kjer bi nek delavec za trakom šel delat analize denarnega toka, niti v nekem malem podjetju ne... Delodajalec bi moral svoje delavce, preko vodstvene strukture poznati na način, koliko delajo, kaj delajo, kaj zmorejo in koliko imejo prostih kapacitet. Če se pojavi "luknja" na višjem nivoju, se v primeru, da obstaja v ekipi nekdo, ki lahko glede na svoje dosedanje uspešno delo to luknjo pokrije, se takšnemu ponudi napredovanje z novo pogodbo in primerno višjo nagrado (plačo). Če pa gre za luknjo v procesu (na istem nivoju) pa se oceni, ali se lahko delavce razporedi tako, da se luknja pokrije ali je pač treba dodatno zaposliti.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

mr_chai ::

Točno tako. Če si delal v skladišču na viličarju, zakaj bi mogu polovico delovnega časa še za blagajno v trgovini sedeti. Nisi kvalificiran za trgovca in čao. Al se mu naredi nova pogodba, al pa nj ostane v skladišču.

Mato989 ::

mr_chai je izjavil:

Točno tako. Če si delal v skladišču na viličarju, zakaj bi mogu polovico delovnega časa še za blagajno v trgovini sedeti. Nisi kvalificiran za trgovca in čao. Al se mu naredi nova pogodba, al pa nj ostane v skladišču.


Še nisem videl primera ko bi se to zgodilo, sploh v manjših firmah do nekaj 10 zaposlenih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

mr_chai je izjavil:

Točno tako. Če si delal v skladišču na viličarju, zakaj bi mogu polovico delovnega časa še za blagajno v trgovini sedeti. Nisi kvalificiran za trgovca in čao. Al se mu naredi nova pogodba, al pa nj ostane v skladišču.

To ni nikjer navedeno... for all we know je lahko, da mu je delodajalec poleg "viličiranja" dodal še kakšno komisioniranje, prejem blaga, vhodno/izhodno kontrolo, pisanje CMR-ov ipd. For all we know si lahko OP predtavlja, da če mu v pogodbi piše "delo skladiščnika", da to zajema le in samo šofiranje viličarja... in tako naprej, in tako naprej...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj bi storili, če bi namesto plačila nadur dobili thank you kartico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11113649 (8779) Furbo
»

Izgorelost (burnout) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9917289 (13051) krneki0001
»

Koriscenje viska ur v sluzbi

Oddelek: Loža
357371 (5876) deltacqb
»

Neustrezna pogodba o zaposlitvi in izkoriščanje izobrazbene stopnje delavca s strani

Oddelek: Loža
4210116 (8907) solatko
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5321069 (18747) Invictus

Več podobnih tem