» »

Vse več dela, kaj sedaj !?

Vse več dela, kaj sedaj !?

1
2
»

wcpapir ::

Iz lastnih izkušenj ti povem. Pri vsakem morebitnem sporu z delodajalcem je najboljše zdravilo mesec ali dva bolniškega staleža, da se zadeve uredijo in strasti umirijo.

Če ne veš kako bi prišel za 2 meseca v bolniško lahko komot butneš 2x po 30 dni vmes pač dan delaš. Potem pa se vsi umirjeni pogovarjate dalje.

Mato989 ::

wcpapir je izjavil:

Iz lastnih izkušenj ti povem. Pri vsakem morebitnem sporu z delodajalcem je najboljše zdravilo mesec ali dva bolniškega staleža, da se zadeve uredijo in strasti umirijo.

Če ne veš kako bi prišel za 2 meseca v bolniško lahko komot butneš 2x po 30 dni vmes pač dan delaš. Potem pa se vsi umirjeni pogovarjate dalje.


Točno tako... sploh zdaj ko kadra ni... če ti delodajalec teži samo bolniška, izgorelost, bolečine v križu, glavoboli, neizmerljivo bolniška takoj... konec zgodbe, delodajalci se pa naj naučijo spoštovat kader in delat zanj, ne obratno. delodajalec ima denar ker delavci zanj delajo, če se grdo obnašajo jih pač jebimo v glavo, prav tako.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tidule ::

Mato989 je izjavil:

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

zdaj pa delodajalec logično misli da če si ti zaposlen za 40 ur na teden da si on lahko izmišljuje kaj boš teh 40 ur delal (minus malica)


??? Ja kaj pa bo??? S pogodbo o zaposlitvi sta se obe strani strinjali... Delojemalec delodajalcu "proda" 7,5 ure svojega časa dnevno, delodajalec pa mu za to plača vsoto, navedeno v pogodbi. S tem postane čas delavca, teh 7,5 ur na dan vir-sredstvo v "rokah" delodajalca. In ta je odgovoren (do firme), da ta čas razporeja na način, da je učinek (produktivnost) čim višja. Iz tega vidika si "izmišljuje", kaj boš 40 (oz. 37,5) ur delal, ja. Če oz. ker je dovolj pameten, delo odreja kadru, ki to delo zmore na način, da je vse opravljeno. In če in ker je pameten, to sproti ureja tudi dokumentarno. Začasno z "ostala dela po nalogu nadrejenega", kasneje z dodatnimi opisi del in nalog v pogodbah in po potrebi z dodatnim nagrajevanjem. It's called management.
Na drugi strani pa je večina delojemalcev, prvenstveno zaradi neudeležbe v uspehih (in neuspehih) podjetja, ki v firmo hodijo "na šiht" in ne "na delo", ki pa težko dojemajo da to, da nekdo vse delo opravi v 3 urah... ni dovolj...



Seveda sta se obe strani strinjali, ampak obe strani sta se tudi strinjali skupaj z prakso delovnih sodišč in zakonodajo ki razlaga da če si ti zaposlen kot skladiščnik, tudi če nimaš dela kot skladišnik te brez aneksa in ustrezne višje plače ne more delodajalec kr razporedit da boš pa zdaj še obračunaval plače... ker to ni v opisu tvojih delovnih nalog, tisti člen da delaš tudi druga dela pa ni dovolj ker ne dopolnjujejo tvojega osnovnega dela...

Its called menegment če je vse po zakonih in navodilih, če pa ni pa je to samo šalabajzerstvo in izkoriščanje delavca...

Zakaj razlagaš stvai za katere je potreben IQ nad 10? imaš zgoraj sodbo sodišča, ki direktno kaže, da pojma nimaš o čem govoriš.

GregiB ::

wcpapir je izjavil:

Iz lastnih izkušenj ti povem. Pri vsakem morebitnem sporu z delodajalcem je najboljše zdravilo mesec ali dva bolniškega staleža, da se zadeve uredijo in strasti umirijo.

Če ne veš kako bi prišel za 2 meseca v bolniško lahko komot butneš 2x po 30 dni vmes pač dan delaš. Potem pa se vsi umirjeni pogovarjate dalje.


In potem se folk sprašuje, zakaj morajo biti 2 leti zaposleni kot agencijski delavci nato še dve leti za določn čas, preden dobijo pogodbo za nedoločen čas.... zato...
V podjetjih v katerih sem delal delavci, ki so "spore" reševali z odhodi na "daljše" bolniške se po 2 mesecih niso imeli s kom več pogovarjat...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Magic1 ::

Ta bolniška ne pali najbolje za slabo plačana dela. Mogoče v JU, če se vsem j***. Ker na koncu nasankajo ostali sodelovci, ki morajo še za manjkajočega oddelat. Pri kvalificiranem kadru je to lažje, ker te težje nekdo nadomestijo.
Magic

Tody ::

A to z bolniško dela tako da rečeš povišica al grem pa za 2 meseca na bolniško? Noben ni nezamenljiv...

Tidule ::

Zakaj pa misliš, da je Mato najbolj glasen v temah kjer objokuje svoje neuspehe v življenju?

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Ta bolniška ne pali najbolje za slabo plačana dela. Mogoče v JU, če se vsem j***. Ker na koncu nasankajo ostali sodelovci, ki morajo še za manjkajočega oddelat. Pri kvalificiranem kadru je to lažje, ker te težje nekdo nadomestijo.


Pali odlično zadnja leta, ker ne moreš več iz danes na jutri dobit delavca za minimalca... Praktično to pali zdaj na kateremkoli delovnem mestu ker KADRA preprosto ni, kar je odlično za moč delavca, če se jo zavedaš.

Tody je izjavil:

A to z bolniško dela tako da rečeš povišica al grem pa za 2 meseca na bolniško? Noben ni nezamenljiv...


Seveda ni, samo se spomnim v enem manjšem CNC podjetju so meli dobavo in pogodbo z Dojčland, pa ni hotel lastnik dat povišic, so 3/5 šli na bolniško je takoj podpisal povišice ker drugače bi bili penali taki da joj... da ne omenjam da kadra ni, kdo se bo priučil dela v 1 mesecu ali 2?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Magic1 ::

Fak si čorav. A to da sodelavce potunkaš pa zate ni problem? Sej tako stanje ne bo več dolgo in se bo tako nesnago počistilo.
Magic

darkolord ::

Naj mu sodelavci plačajo pa jih ne bo potunkal =)

/s

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Fak si čorav. A to da sodelavce potunkaš pa zate ni problem? Sej tako stanje ne bo več dolgo in se bo tako nesnago počistilo.


To je stvar menegerjev...

Tvoja logika je enaka kot ko sem bil namestnik poslovodje v trgovini in mi je hodla sodelavka BOLANA delat... sem jo naganjal domov ker nas bo okužila ona je pa prišla ven z isto foro kot ti... da ne more na bolniško ker bomo mogli vsi mi več delat, in sem jo nadrl naj spoka domov, ker to ni njen problem ampak problem nadrejenih...

Enako velja tukaj... vodja ekipe ali direktor ali kdorkoli se mora ukvarjat s tem povečanim obsegom dela, nikoli ne smemo dopustit da nas skrb za druge prisili v podrejen položaj napram šefu :)

Če jaz zbolim sem na bolniški, PIKA... če mora zato sodelavec delat 2 uri več, se naj zmeni s šefom, nimam jaz s tem nič... to je stvar nadrejenih ne delavca...

Enako velja za fejk bolniško, če me delodajalec jebe v glavo, bom jaz njega nazaj, če bo zato trpel sodelavec naj gre še sodelavec na bolniško, na koncu bo najbolj najebal lastnik ki jebe delavce.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

urli ::

Magic1 je izjavil:

Fak si čorav. A to da sodelavce potunkaš pa zate ni problem? Sej tako stanje ne bo več dolgo in se bo tako nesnago počistilo.


Saj na boliško se ne hodi na dopust. Tudi dobiš jo ne kar na lepe oči. Če je delodajalec takšna svinja, da mu zaposleni odhajajo na bolniško zaradi izgorelosti in stresa, si ne zasluži le, da bo delavec 2 meseca manjkal ampak tudi visoko kazen zaradi mobinga.

Mato989 ::

urli je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Fak si čorav. A to da sodelavce potunkaš pa zate ni problem? Sej tako stanje ne bo več dolgo in se bo tako nesnago počistilo.


Saj na boliško se ne hodi na dopust. Tudi dobiš jo ne kar na lepe oči. Če je delodajalec takšna svinja, da mu zaposleni odhajajo na bolniško zaradi izgorelosti in stresa, si ne zasluži le, da bo delavec 2 meseca manjkal ampak tudi visoko kazen zaradi mobinga.


Jaz dobim bolniško v 1 min samo pokličem zdravnico pa mi napiše kolikor rabim...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj bi storili, če bi namesto plačila nadur dobili thank you kartico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11113649 (8779) Furbo
»

Izgorelost (burnout) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9917289 (13051) krneki0001
»

Koriscenje viska ur v sluzbi

Oddelek: Loža
357371 (5876) deltacqb
»

Neustrezna pogodba o zaposlitvi in izkoriščanje izobrazbene stopnje delavca s strani

Oddelek: Loža
4210116 (8907) solatko
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5321069 (18747) Invictus

Več podobnih tem