» »

Slo-Tech Linux nagrajen

Slo-Tech Linux nagrajen

sash ::

izvorna novica

Čestitam, kr tako naprej :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

moj_nick ::

Čestitke tudi z moje strani.

Nekaj mi govori, da ta "skromen" prispevek ne bo ravno upočasnil delo :D

Matek ::

Cestitke Gandalfarju, pa se tako naprej!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

OmegaBlue ::

Čestitam Gandalfar :D .

(zdaj je nekje mrtvo pjan :) )
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

kopernik ::

Odlično, čestitke tudi od mene !

prix ::

Elow!:D

Ni kej. Mislim da je bil ze skrajni cas da Slovenska Vlada oziroma Ministerstvo za Informacijsko družbo naredi nekej glede Odprtekode in to je naredila zelo dober.

Gandalfar kt tko naprej.:D
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Nikita H ::

čestitke

Mercier ::

Čestitam! :)

BaRtMaN ::

Wow. Čestitke še z moje strani.

McHusch ::

Restecpa. :))

Elemen_T ::

Svaka čast!

Vse čestitke.

Tero ::

čestitke tudi od mene.
In Gandalfar kaj boš naredil z miljončkom?:D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Brane2 ::

Čestitke tudi z moje strani. Zdaj vsaj vem, kdo časti na naslednjem piru .... >:D

Nisem pa vedel, da je ST Linux prijavljen na tovrstne natečaje...

mare_ ::

Čestitam......
A bo šla nagrada za pohitritev ST serverja>:D

ahac ::

sicer me boste zdej popljuval..
ampak žalostno, da v SLO nimamo opensource projekta, ki bi bil kaj več kot samo prevod ali rekompajl nečesa že narejenega..
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kopernik ::

Problem je čas in denar. V Sloveniji skorajda ni firme, ki bi take projekte sponzorirala (kot npr. kakšen apache, Eclipse, ... ) Zato večjih projektov (še) ni. Manjši pa so - check sourceforge.net. Verjamem tudi, da nas je kar nekaj takih, ki na kakšnem sodelujemo (ne-slovenskem).

mchaber ::

Se spomiš, ko sem ti posodil milijonček0:) , zdaj lahko vrneš.:))











Lahko tud 2× po 500k:)















>:D
.

undefined ::

Krompirjevc. >:D

Čestitke! 8-)

boom-bar ::

Zdej pa s tem miljončkom pošlte Primoža na tečaj ''Instalacija phpBB foruma na ST strežnik''>:D
Legalizirajte mehke droge!!!

Maria ::

Čestitam;)

Maria

Aspirinix ::

Bravo za pravega mojstra.

BigWhale ::

Ahac:

Ocitno za IceWM se nisi slisal... Samo eden, ki se ga sedaj spomnim...

:)

madviper ::

Čestitke tudi z moje strani:D in kar tako naprej!


Sam ne zastopim zaka ni Gandalfar-ja blizu te teme? A se boji da bo moral dat za eno rundo al pa kupit nov S-T server>:D ?!?

Gandalfar: Kje si? Komentiri0:) !!!
I'd like to do something crazy!

Gandalfar ::

:)

Ni kaj veliko za rect. Projekt je bil prijavljen in uspelo nam je dobiti nekaj denarja. Mogoce bi edino lahko poudaril, da bo denar sel za stroske (tiskanje cdjev ob naslednjem sejmu,..) in da bo ves razvoj se vedno temeljil na prostovoljni ravni.

Tako, da si ocitno se vedno ne bom mogel kupiti novih windowsov in bom moral 'zivotariti' na linuxu ;-)

undefined ::

1 mio SIT za peko nekaj 10 CDjev?? 8-O

r5r ::

Iskrene čestitke gandalfar :)

Kdaj pa bodo naslednje verzije, ki so zapisane v tabeli ? 1.0.1, 1.1.0 ...
And it makes me wonder.

ahac ::

BigWhale: IceWM ne opažam med nagrajenci.

A ne bi bilo veliko bolj primerno ta denar razdelit med več projektov?
Kot je očitno opazil samo IceMan, ST res ne rabi miljona za CDje snemat in marketinga Linuxa, razen če misljo dat reklamo na TV. Ampak potem bo to verjetno reklama za ST ne za Linux.
Zgrešen je pristop ministrstva k nagrajevanju. Namesto treh velikih nagrad bi moral z primernejšimi vsotami nagradit več projektov. Lahko bi dal recimo nekaj prevajalcem Mozille, da sami posnamejo CDje (Mozilla oz. Firebird za Winse se veliko bolj uporabljata kot ST Linux) pa še komu in bi še vedno dovolj ostalo za ST, OOo in Pingo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

BigWhale ::

Ahac,

Jaz sem ti samo povedal, da so tudi drugi open source projekti, ki nastajajo pri nas in niso 'samo' prevodi ze obstojecih stvari.

Kar se pa drugega dela tice, o sistemu nagrajevanja in o delitvi denarja. In o 'peki desetih CDjev'.

Stvar je taka, da ne ti in ne IceMan (to sem si upal predvidevat) nimata pojma kaj pomeni prevesti neko distribucijo, koliko je dela s testiranjem, raznimi majhnimi popravki in spet s testiranjem in popravljanjem. Izvolita, naredita nekaj boljsega kot je ST Linux in/ali Pingo Linux. Mogoce bosta potem znala malo bolje ovrednotit zadevo.

Komentarji okrog nagrajevanja so pa tudi povsem neumestni, saj je ocitno, da ne veste kateri open source projekti pri nas so ze dobili podporo s strani MIDa, kdo vse jih je pripravljal in kaj vse so ti projekti vsebovali. To je v bistvu prvi natecaj, pred tem je bilo pa ze tri leta zapored se vsaj deset drugacnih razpisov za razlicne open source projekte. Resnicno, dajta se malo informirat preden kvasita traparije.

Sicer pa, zacnita pomagat! Grem stavit, da vaju bojo pri vseh teh projektih precej veseli, ce bosta pripravljena kaj pomagati... :)

BigWhale ::

PS: Poleg tega je pa tudi res, da se mora na razpis projekt tudi prijaviti. In to mora nekdo storiti. Ce tega nihce ne stori in ce nikomur ni do tega, da se prijavi na razpis je to njegov problem.

Tudi loto listek moras kupiti, ce hoces kaj zadeti.

undefined ::

Kar se tiče MIDa, je že dolgo znano, da ta oddelek ministrastva le razmetava z denarjem davkoplačevalcev. En veleznano zgrešen projekt je recimo E-Šola, kjer ima vsaka učilnica po 10 računalnikov z novimi Pentiumi 4, kamor lahko pride otročjarija in igra igrice (cybercafe financiran s strani ministrstva). Gandalfar pa je vsekakor pametno izkoristil to njihovo glupo potezo in si nabral lep kupček denarja, za to mu je res samo za čestitat, saj marsikdo sploh ni bil pred nekaj meseci toliko na tekočem (kot Gandalfar), da bi sploh vedel za to. Kurc, še jest bi šel kaj prevajat al pa celo delat LFS projekt, če bi za to vedel. Vsekakor je dobro imeti nekoga v visokih krogih, da te obvestijo o teh rečeh. :)

mchaber ::

IceMan, samo misliš na denar.:O



Take se dela>:D



Tist denar bi lahk jst bolje zapravu:)
.

Brane2 ::

IceMan:

Kaj pa ce je MiD-u bilo ukazano (posredno ali neposredno), naj nagradi najperspektivnejse projekte in je tako tudi storilo ?

Kaj, ce so bili ti trije dejanjsko najboljsi ?

Mogoce so pri MiD-u ravno s tem hoteli vzpodbuditi stvari. Vsi mislijo, da to lahko opravijo z levo roko.

Mogoce pa bo od "vseh" do naslednjega leta le nastal kak novi kandidat za nagrado ?

Sploh pa, mislim da stvar le ni tako zgresena. Ne glede na kriterije jo je koneckoncev dobila prava ekipa, ki je ves ta cas delala prakticno zastonj.

Kar se LFSja tice, probaj, in se potem hvali. Mislim, da bos mogoce sel se tezit na MiB da je miljoncek premalo... :D

Saj LFS je najs, a to je bolj samotarski Linux. Ni za mase. Preden bos pa tam imel kaj splosno zanimivega za pokazat, bo minilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja, pa kokr vem, so te stvari objavljene v Uradnem Listu. Ne rabis tezkih zvez, le nekoga, ki spremlja te stvari...

In takih je kar nekaj. Folk se kar prijavlja na natecaje itd...

undefined ::

Brane2, kar se tvojega prvega odgovora na moj zgornji post tiče, ti svetujem, da si še enkrat prebereš kar sem želel povedat. :)

marS ::

:D pridružujem se čestitkam:D ,
za vse ki pa sedaj po tipično slovensko>:D zavijajo z očmi pa:
- kar redno spremljajte razpise MID, so na njihovi spletni strani
- denarja je dovolj, samo pisat projekte je potrebno, kar pa ne pomeni da je to lahko in enostavno, cel kup dokumentacije je, ki jo moraš pripravit, in niti ni nujno da te bodo izbrali po vsem tem martranju....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Brane2 ::

O.K. Jaz sem predvsem reagiral na tole:


Kar se ti?e MIDa, je ?e dolgo znano, da ta oddelek ministrastva le razmetava z denarjem davkopla?evalcev. En veleznano zgre?en projekt je recimo E-?ola, kjer ima vsaka u?ilnica po 10 ra?unalnikov z novimi Pentiumi 4, kamor lahko pride otro?jarija in igra igrice (cybercafe financiran s strani ministrstva).



- je kritika MiB sicer lahko na mestu, da pa je kdajpakdaj (ajde, recimo pet minut na teden :D ) mogoce treba znati pogledati na stvari tudi iz njihovega zornega kota.
Mogoce pa so ta denar morali porabiti, ce ne bi bli videti skopuski ? Ali pa bi jim ocitali neaktivnost ? Mogoce je blo celo treba izpolniti kvoto za letos in porabiti $$$, da jim ga naslednje leto tudi namenijo ? Kar se eSole tice, pa mogoce ne vidimo celotne slike. Sicer je lahko brezveze, vendar pa le prinasa 10 P4k v sole, ki imajo ponavadi crap opremo in itak rabijo renovacijo. Verjetno teh masin ne uporabljajo samo za eSolo.

Tudi ce eSolo ocenis kot butasto, je bil mogoce namen ministrstva dati nekaj nazaj domacemu gospodarstvu. Saj ce bi jim bilo samo do eSole kot take, bi ziher lahko nabavili stvar ceneje v tujini...



in tole:


Vsekakor je dobro imeti nekoga v visokih krogih, da te obvestijo o teh re?eh.


-so te informacije javne, torej ne rabis nujno zanje nekoga "v visokih krogih". Pravzaprav tu velja neka mogoce malo cudna logika. Ministrstva rada dajo namenjeni $$$ a bog ne daj da se stvar ponesreci. Takrat lahko letijo glave. Zato imajo tam radi izvajalce s preverjenim "track recordom". Ker zakon trga velja tudi tu, se zagrebi na naslednji natecaj, ce ti milijon SIT kaj pomeni. Mislim resno. Mnogi to pocnejo. Delo z drzavo ima svoje glavobole a tudi prednosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Gandalfar ::

>> Vsekakor je dobro imeti nekoga v visokih krogih, da te obvestijo o teh re?eh.


Ko je bil razpisan objavljen je bilo par mailov tako po lugosovih mailing listah, kot tudi na kiberpipa mailing listo. Za ta razpis je vedel prakticno vsakdo, ki se vsaj malo ukvarja z open source zadevami (torej zanj je zvedel takrat, ko je bil javno objavljen). Toliko, da ni bila o njem napisana novica na Slotechu. Tako, da...

Zgodovina sprememb…

undefined ::

Brane2, dejstvo je, da razmetavajo z denarjem. MID je nepotreben! Drugo ni važno.

Gandalfar, sem malo pobrskal in ugotovil, da je bil razpis javno objavljen šele en mesec pred zaključkom? Morda sem bral napačno stran in se motim, tako da me lahko popraviš z ustreznim linkom. :)

undefined ::

Sicer pa, Gandalfar, jest upam le v tvojo poštenost, da boš dobljeni denar pošteno razdelil med vse, ki so ti pomagali pri prevajanju... kot sem opazil, teh ni malo. :)

Gandalfar ::

IceMan: razpis se je dejansko pojavil kr naenkrat in deadline je bil cez en mesec. Zabavno, mar ne? :)

Kar se pa denarja tice ga pa najprej moram dobit. Zaenkrat sem se odlocil samo to, da ga ne bom jaz pobasal. Kako se ga bo pa porabilo je pa zaenkrat prehitro za govorit.

BigWhale ::

IceMan:

S enkrat preberi dokumentacijo... Gre se za NATECAJ. Natecaj za ze narejene projekte, ki so koncani in ze delaj, tecejo, se uporabljajo, etc...

To ni bil razpis za sofinanciranje projekta, ki je se v teku ali pa se ravno zacenja. Razlika je ocitna.

Preberi se enkrat. In ne kvasi neumnosti...

undefined ::

BigWhale, če bi ti bolj točno prebral moj post, ne bi zdaj kvasil neumestnih neumnosti.

Pa da ti pojasnim, ker si dons očitno mal počasen. Menil sem, da je Gandalfar verjetno za to izvedel že pred razpisom tega natečaja. To je bilo to. Bo zdaj šlo? :\

BigWhale ::

V bistvu je ta tvoja trditev se bolj trapasta... In ni nic drugega kot hm, obtozevanje in namigovanje, na nevem kaj...

Zadrzi se...

undefined ::

Dvomim, da je Gandalfar kaj zameril. Bolj tebe nekaj peče, kot njega. On je vesel, ko je dobil nagrado, ti pa si nekam nesrečen pa se tukaj neki usajaš. Zadrži se. :))

Mercier ::

Ne moreš verjet, končno se spodbujajo pametne stvari na edini pameten način, pa se že najde kdo, da mu gre v nos.

Najboje bi bilo, da bi nagrajence peljali na sladoled, jim razdelili diplome in jim dali možnost, da prosijo za jurja.

1.5 MIO je pi*kin dim za nek resnejši projekt v RL.

undefined ::

> 1.5 MIO je pi*kin dim za nek resnejši projekt v RL.

Ja, najbolj, da jim dajo kar 10+ mio SIT, pa jim še Milionarja pri Jonasu ne bo treba igrat. ;)

Gejmer ::

Ice: Kaj pa e uporablja Linoks? >:D
Nanda yo?

Tr0n ::

Wow, cestitke! :D

BigWhale ::

> Dvomim, da je Gandalfar kaj zameril. Bolj tebe
> nekaj peče, kot njega. On je vesel, ko je
> dobil nagrado, ti pa si nekam nesrečen pa se
> tukaj neki usajaš. Zadrži se.

Ah, ko bi ti vedel... :) Verjemi mi, ce je kdo nesrecen, to sigurno nisem jaz. Usajas se pa ti... :P

undefined ::

> Verjemi mi, ce je kdo nesrecen, to sigurno nisem jaz. Usajas se pa ti... :P

Ah, zanikanje. Ignorance is bliss. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Irski predlog o programskih patentih sprejet

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
372706 (2706) ||_^_||
»

Pingo prvi, Slo-Tech GNU/Linux drugi in OpenOffice.org 1.1 tretji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
626407 (6407) HardwareMaster

Persona Rudis 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
904828 (3495) perci
»

Celeron 700 navit na 1929 MHz?

Oddelek: Novice / Procesorji
231864 (1864) Gejmer
»

Linux kot igričarski sistem?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
252735 (2735) CaqKa

Več podobnih tem