» »

Plačilo avstrijske globe za prehitro vožnjo - kaj storiti z Identifikationsnummer?

Plačilo avstrijske globe za prehitro vožnjo - kaj storiti z Identifikationsnummer?

honzek ::

Pozdravljeni!

Iz avstrijske Štajerske smo po pošti prejeli lepe pozdrave zaradi minimalne prekoračitve hitrosti. Kazni ne bom izpodbijal (čeprav je glupo, da imajo table z omejitvami postavljene na levi strani ceste, ponekod skrite še za grmičevjem), vendar pa mi pri navedenih podatkih za plačilo ni jasno, kaj mislijo pod "Identifikationsnummer" oziroma v priloženem prevodu nič kaj jasneje prevedeno "identifikacijska številka", kjer gre za 12-mestno številko zadeve, ki je navedena tudi v glavi dopisa. IBAN in BIC sta jasno navedena, pri tej identifikacijski številki pa ne vem, kako bi jo pri spletnem plačilu navedel s slovenskim sistemom za reference. S sistemom SI najbrž ne, pri obliki RF pa me vmesnik elektronske banke DH opozarja, da manjka še dvomestna kontrolna številka (zapis naj bi bil v obliki RFxx XXXXXXXXXXXX). Te številke na pamet ne znam izračunati, vmesnik pa je tudi sam od sebe žal ne ponudi in mi izvrže le velik rdeč klicaj.

V polje za namen sem to številko že vpisal, ampak ker ne vem, katero polje se pri njih gleda, bi se rad na vsak način izognil kakšnim pomotam in bistveno višjim kaznim zaradi neplačila. Ali pa moram namesto UPN sploh uporabljati kateri drugi obrazec (Plačilo v tujino)? Hvala za kakšen nasvet!

janezvalva ::

v tujini večinoma gledajo namen
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

nejc_nejc ::

Pejt na pošto plačat al pa banko.

kamiKaZaA ::

Sam sem imel podoben problem in nikakor nisem znal pravilno izpolniti položnice. Na koncu sem šel na pošto v Avstrijo, dal teti za šaletrom ta A4 list s kaznijo in mi je ona vse lepo izpolnila, ter sem plačal kazen. Kazen (prekoračitev +12 km/h, ko sem prišel iz avtoceste na navadno cesto pred rondojem s 50 km/h) je bila 65€ + 4€ za storitev. In še danes imam po več letih odrezek položnice v avtu.

tin01 ::

Jaz sem pri podobni zadevi vpisal to številko v polje za namen in je bilo ok.
Res pa je, da sem poslal še email (ki je naveden na zahtevku) in so mi potrdili, da je vse plačano.

T

joze67 ::

Identifikationsnummer vstavi pod namen, referenco pusti prazno. Če ne gre s prazno, uporabi SI99.

Lahko pa seveda konhtrolno številko RF izračunaš sam. Poglavje 5 in Priloga 4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12716953 (442) redtech
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109787 (37708) Andro457
»

Kazen (radar) v Avstriji, kjer nisem bila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9328540 (21177) Mare2
»

Remote programiranje - prejetje plačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5114326 (11676) M.B.

Več podobnih tem