» »

Sprejeti službo ali ne?

Sprejeti službo ali ne?

«
1
2

nekoman ::

Zdravo.
Sem v dilemi. Imam dokaj dobro službo, dve izmeni, brez vikendov ipd.
Napredovanje ni možno.
Veliko je neprijetnih/strupenih vonjav, temperaturnih sprememb med prostori kjer delam, ter vlaga/mokro delo ipd.

Na voljo imam novo službo, z isto začetno plačo in možnostjo kasnejšega napredovanja.
Tukaj ne bo fizičnega dela, gre se v bistvu za nadzor avtomatiziranega procesa.
V štartu mi dajo za nedoločen čas, s 6 mesečnim uvajanjem.
V novi službi bi moral delati 3 izmene, občasno tudi sobote... Regres, nagrade ipd. je dosti večji kot sedaj.

Je vredno sprejeti?
Skeptičen sem glede nočnega dela...

koyotee ::

Če nimaš majhnih otrok in ti nočno delo ne zjebe ritma in je mirna okolica, da lahko spiš dopoldne, pol probaj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

z3ro ::

Nočno delo je tudi "strup", ki ga nekateri ne prenesejo. Če misliš da ti to ne bi bil problem in če ti je okej delat kakšno soboto potem go for it.

sdafsda ::

Nočn deu je shortcut v alkoholizem.

d4vid ::

Mene nočna popolnoma zjebe. Siten, tečen, jezen na vse kar vidim. K sreči sem v letošnjem letu naredu 3 tedne ponoči, nič več. Za tiste par 100€ dodatka je škoda zdravja.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Okapi ::

nekoman je izjavil:

Zdravo.
Sem v dilemi. Imam dokaj dobro službo, dve izmeni, brez vikendov ipd.
Napredovanje ni možno.
Veliko je neprijetnih/strupenih vonjav, temperaturnih sprememb med prostori kjer delam, ter vlaga/mokro delo ipd.

Odločitev je preprosta. Vprašaj se, ali bi rad v tej službi, brez možnosti napredovanja, ostal do penzije?
Ugibam, da ne? Kar pomeni, da boš to službo hotel zamenjati za kakšno drugo, boljšo. In če imaš sedaj priložnost, ki je v marsičem boljša (predvsem pa boš v njej lahko tudi napredoval), jo izkoristi. Nobena služba nioli ne bo idelana. Če ti nočno delo nikakor ne bo odgovarjalo, oziroma ga bo preveč, boš pač začel iskati neko drugo službo in ko jo boš našel, boš dal odpoved in zamenjal.

Kayzon ::

Ne delat nocne izmene ce ni fiksna,v smislu da opravljas zgolj nocno delo. Ker ti bo po domace povedano unicilo bioloski ritem.

Orias ::

Jaz bi bil bolj pozoren na foro: Možnost napredovanja. To ponavadi delodajalci omenjajo, da privabijo delavce. V praksi pa napredovanje pomeni, da ti naložijo še več dela za isti denar. Zato se prej pozanimaj, kaj pomeni možnost napredovanja v praksi ?

janezvalva ::

nočna: velik no-go, še posebej za starejše osebe (starost>40let)
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

nekoman ::

1 teden dopoldan
1 teden popoldan
1 teden nočna

kuall ::

janezvalva je izjavil:

nočna: velik no-go, še posebej za starejše osebe (starost>40let)

Res je noč ni za nas starčke. Ni zaman dopoldne cela lj penzionerjev.

Jaz se še neki silim bit pokonc ponoč pa ne bom več dolgo zdržal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Zimonem ::

Nočne niso napačne , če si jih lahko privoščiš. Morajo biti pa ustrezno plačane. Tudi če si samo nadzorni je treba biti buden in sem pa tja posredovat.
Moral boš sam presodit kaj lahko in kaj ne.

zobnik ::

Ponoč se spi, podnevi se dela. Vse ostalo so smeti. Včasih sem tud ponoč hodil nekam in se je zadeva peklensko obrnila in konačala.. Danes 1000% nič več. Ponoč se spi !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Zimonem ::

Lahko bi že spal. Poznam kup mehanikov , ki se ponoči valja pod stroji , da te sploh čez dan delajo. Ravno tako informatikov.

zobnik ::

Teli mehaniki so se valjal pod stroji ko so bli stari 30-35 let, družina, hiša, zdej ne več pri 40+

Horas ::

kaj pol sem edini ki mi nočna najbol paše. ubistvu je tako kot popoldanska, ponoči delaš dopodlen spiš do 14-15h. to je to. men je pa jutranja najslabš. sem ko zombi popoldan zvečer pa zaspat ne morem.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Alien123 ::

Jaz delam delni ruski turnus in ne bi menjal za nič, ker bi me monotonost ubila pri teh službah, ko je vedno isti nastop.

dvihtelic ::

nekoman je izjavil:

Zdravo.
Sem v dilemi. Imam dokaj dobro službo, dve izmeni, brez vikendov ipd.
Napredovanje ni možno.
Veliko je neprijetnih/strupenih vonjav, temperaturnih sprememb med prostori kjer delam, ter vlaga/mokro delo ipd.

Na voljo imam novo službo, z isto začetno plačo in možnostjo kasnejšega napredovanja.
Tukaj ne bo fizičnega dela, gre se v bistvu za nadzor avtomatiziranega procesa.
V štartu mi dajo za nedoločen čas, s 6 mesečnim uvajanjem.
V novi službi bi moral delati 3 izmene, občasno tudi sobote... Regres, nagrade ipd. je dosti večji kot sedaj.

Je vredno sprejeti?
Skeptičen sem glede nočnega dela...


Delam že 20 let samo ponoči, zaupaj mi to novo službo da grem poskusit;)

Mato989 ::

Težava nočnih je da so ŠIT plačane...

Tu bi morala država posredovat in bi se nočna morala plačat najmanj 100% dodatka in to računano od povprečne SLO plače (razen če imaš višjo osnovo od povprečne pol od tiste)

Dejansko bi moral obiti tako, če delaš 1 teden ponoči bi moral dobit na tvojo osnovno plačo najmanj 25% dodatka... pol bi še šlo, tako pa k jih gleda...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Kul.
Delati ponoči je ubitačno, jebe organizem, uničuje bioritem ...
Ampak če dajo 25 procentov dodatka, potem vsi problemi čudežno izginejo.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Kul.
Delati ponoči je ubitačno, jebe organizem, uničuje bioritem ...
Ampak če dajo 25 procentov dodatka, potem vsi problemi čudežno izginejo.


To nikakor, ampak za 25% dodatka na 1 teden nočne na mesec (oz podvojeno plačo če delaš cel mesec ponoči) bi vsaj vesel zakaj se ubijaš recimo 1-2 leti morda 3-4 in bi nekaj prihranil tako pač ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Šihtov je kot blata, zakaj bi kompenziral nekaj, kar je že v štartu slabo?
Po mojem mnenju, z malo truda ni težko najti boljšega, tudi za 25 procentov več. Človek se mora le potruditi in glavo obrniti naokrog.

TheBlueOne ::

Zdravje je praviloma na prvem mestu, tako da lahko samo sam tehtas med:
"

nekoman je izjavil:


Veliko je neprijetnih/strupenih vonjav, temperaturnih sprememb med prostori kjer delam, ter vlaga/mokro delo ipd.

"
in nocnimi.

Lahko pa menjas in isces.

Jaz bi verjetno lazje delal nocne v udobju, kot pa ce so res smotane temperature in je mokro.

Furbo ::

nekoman je izjavil:

1 teden dopoldan
1 teden popoldan
1 teden nočna

No tole je urnik iz srednjega veka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TheBlueOne ::

Furbo je izjavil:

nekoman je izjavil:

1 teden dopoldan
1 teden popoldan
1 teden nočna

No tole je urnik iz srednjega veka.


Niti ne, tega bo vedno vec. Pa se to je v bistvu lazja opcija, turnusi kjer podjetje dela 24/7 so se bolj neusmiljeni.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Šihtov je kot blata, zakaj bi kompenziral nekaj, kar je že v štartu slabo?
Po mojem mnenju, z malo truda ni težko najti boljšega, tudi za 25 procentov več. Človek se mora le potruditi in glavo obrniti naokrog.


Velika večina služb slabša zdravje, že če te mora zjutraj zbudit budilka je to za telo NEGATIVNO gledano z zdravstvenega vidika, zbujat bi se morali samodejno če nam stresno prebudi zvonenje je to slabšanje zdravja

Bistvo je da si za zgubljanje ali poslabšanje zdravja FINANČNO dobro kompenziran... seveda to ne pomeni da je ok da ti nekdo naredi hromost če ti plača 1mil, zagotovo pa je bolje to kot da ne dobiš nič in si hrom...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

hipertija ::

Horas je izjavil:

kaj pol sem edini ki mi nočna najbol paše. ubistvu je tako kot popoldanska, ponoči delaš dopodlen spiš do 14-15h. to je to. men je pa jutranja najslabš. sem ko zombi popoldan zvečer pa zaspat ne morem.

mogoče zato, ker imaš zjeban bioritem. Čez leta pride še pa kaj drugega
Prekle za kurnk

Dtrader ::

Kaj ste spregledali stavek avtorja @nekoman?

"Veliko je neprijetnih/strupenih vonjav, temperaturnih sprememb med prostori kjer delam, ter vlaga/mokro delo ipd."

Da bi delal v boljših pogojih, bi šel sam tudi v nočno. Manj slaba možnost od predlagane...
Seveda tudi nočna ni OK.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

feryz ::

hipertija je izjavil:

mogoče zato, ker imaš zjeban bioritem. Čez leta pride še pa kaj drugega
Zakaj bi pa imel zjeban bioritem?
Uro in delovni čas si je izmislil človek, ne narava.
Vsak je pa sam zase individualna oseba. Ni nujno, da mu ravno to paše, kar so ukalupili "znanstveniki" kot najboljše za vse.

sbawe64 ::

Furbo je izjavil:

nekoman je izjavil:

1 teden dopoldan
1 teden popoldan
1 teden nočna

No tole je urnik iz srednjega veka.

4 izmensko je še slabše.
2 dneva dopoldan, 2x popoldan, 2x nočna, 2 dneva počitka
in ponovno od začetka.

Po skandinavskih medicinskih raziskavah je v celotni populaciji samo 20-25% takih, ki z nočnim delom nimajo težav, bioritem gre v pm.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

IL_DIAVOLO ::

Eh nocne so no go. Tudi ce imas možnost, da pol nočne prespis. Veliko folka ima tezave, ko bi mogli spat ponoci, jim pravi telo, da mora biti budno.

Potem je tu fizicna neaktivnost, ker si v tednu ko si v nocni vecji del dneva zaspan. Kot sem ze omenil, se simptomi nocnega dela zavlečejo v naslednji teden. V določeni starosti niti spat ne mores vec toliko in je utrujenost se toliko vecja, ko spiš 3-4 ure v kosu.

Ne vidim nič pozitivnega v nočnem delu.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nekoman ::

Imam 34 let.
Drugih obveznosti poleg družine, košnje trave, vrta in čiščenja avtomobilov ter stanovanja(občasno) nimam.
Če ostanem tu kjer sem, premikov naprej nebo..

Ali požirati strupene arome, razne praške iz kitajske ipd. + poleti iz 30 stopinj večkrat med službo na 0 ali na - 20...
ali pa v nočno.

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Eh nocne so no go. Tudi ce imas možnost, da pol nočne prespis. Veliko folka ima tezave, ko bi mogli spat ponoci, jim pravi telo, da mora biti budno.

Potem je tu fizicna neaktivnost, ker si v tednu ko si v nocni vecji del dneva zaspan. Kot sem ze omenil, se simptomi nocnega dela zavlečejo v naslednji teden. V določeni starosti niti spat ne mores vec toliko in je utrujenost se toliko vecja, ko spiš 3-4 ure v kosu.

Ne vidim nič pozitivnega v nočnem delu.


Ampak isto logiko lahko rečemo kar za vse šihte... nič pozitivnega ni tudi to da te zjutraj ob 5:30 zbudi budilka v TRDI TEMI pozimi in greš delat 100km stran na šiht od 7:30 do 15:30...

No je pozitivna ena zadeva, DENAR... vsi menjujemo ZDRAVJE za DENAR (ali pa 98% folka) tu je bistvo... zato morajo bit oblike ki bolj obremenjujejo zdravje bolje plačane to je vso bistvo.

Če recimo meni dajo 1 teden nočnega dela tako plačo kot cel mesec od 7-15 grem takoj delat... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Meni je najbolj vazno zdravje in prosti čas. Ne rabim jaz tradeat zdravja za kes. Tudi vožnja v pm je podobno velik minus kot je nocna.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Meni je najbolj vazno zdravje in prosti čas. Ne rabim jaz tradeat zdravja za kes. Tudi vožnja v pm je podobno velik minus kot je nocna.


Ampak najbolj zdrav bi bil če bi dobil 2k plače in ne bi rabil delat... torej moraš sklepat kompromis kjer daš neka jzdravja za gainse.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

Mors bit res poseben mazohist da se danes v casu *hudega pomankanja ovc* pustis nategovat z nocnimi in podobno. Dokler so ovce ocitno volk ne bo lacen. Sam pa menim da je potrebno takoj z zakonom tj v ustavi prepovedat 3 izmeno. Takoj. Komu se ne splaca obrt v 2 izm pa kljuc.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Ne mores, ker bi dosti industrij potisnil v zelo nekonkurencen polozaj, zelo dosti pa bi jih enostavno propadlo, ker moderne industrije niso narejene na nacin, da jih lahko izklopis. Dosti branz, posebej v kemiji se sploh ne sme ustaviti za vec kot nekaj ur.

Za ce gledas navadne proizvodnje, ki se ustavijo enkrat letno za bozic, imas pogosto rampup vec kot en teden, pa je izdelek katerega teoreticno lahko das na pavzo.

Skratka ne poznas industrijske realnosti. Ni povsod IT pisarna. :)

tikitoki ::

nekoman je izjavil:

Imam 34 let.
Drugih obveznosti poleg družine, košnje trave, vrta in čiščenja avtomobilov ter stanovanja(občasno) nimam.
Če ostanem tu kjer sem, premikov naprej nebo..

Ali požirati strupene arome, razne praške iz kitajske ipd. + poleti iz 30 stopinj večkrat med službo na 0 ali na - 20...
ali pa v nočno.


Oboje se ne slisi dobro. Mogoce menjava sluzbe ni slaba ideja, pa vidis, ce so z moznostjo napredovanja sam nategovali in insces kaj drugega. Biti prepariran s strupi, se slsiis vsaj tolk slabo k nocna.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ne mores, ker bi dosti industrij potisnil v zelo nekonkurencen polozaj, zelo dosti pa bi jih enostavno propadlo, ker moderne industrije niso narejene na nacin, da jih lahko izklopis. Dosti branz, posebej v kemiji se sploh ne sme ustaviti za vec kot nekaj ur.

Za ce gledas navadne proizvodnje, ki se ustavijo enkrat letno za bozic, imas pogosto rampup vec kot en teden, pa je izdelek katerega teoreticno lahko das na pavzo.

Skratka ne poznas industrijske realnosti. Ni povsod IT pisarna. :)


Se strinjam... Zakonsko bi morali imet samo urejeno tako, da nekdo ki dela 14 dni ponoči bi moral dobit enako plačo kot nekdo ki dela cel mesec od 7-15 to bi rešilo VEČINO težav glede nočnega dela, verjamem da če bi folk lahko dobil ne vem. 1.200 na račun ker dela 14 dni 22-6 namesto 20-21 dni 7-15 bi to kdo vzel... tako ko pa je izkoriščanje pa se naj j...

Vedno je vse v denarju
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Se strinjam... Zakonsko bi morali imet samo urejeno tako, da nekdo ki dela 14 dni ponoči bi moral dobit enako plačo kot nekdo ki dela cel mesec od 7-15 to bi rešilo VEČINO težav glede nočnega dela, verjamem da če bi folk lahko dobil ne vem. 1.200 na račun ker dela 14 dni 22-6 namesto 20-21 dni 7-15 bi to kdo vzel... tako ko pa je izkoriščanje pa se naj j...

Vedno je vse v denarju


Menda je tu in tam tako?

Bo pa v prihodnosti vedno manjsi problem placat, ker v razvitih podjetjih strosek dela postaja relativno majhen. Treba je iti naprej razvojno pa place niso problem. V nocni je tako ali tako dosti manj ljudi, ker tece bolj kot ne samo proizvodnja.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Industrijski giganti ter novopeceni suznjelastniki ze leta in leta jamrajo da kadra ni, sploh pa za 3izm posiljevanje. Pol pa pritisk na vlado za prost uvoz suznjev, seveda da se tako ne bo nic spremenilo. Zapret meje, vsi k posiljujejo z 3izm ali se bodo prilagodili stanja na trgu ter ukinal 3/4izm ali propadli.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Se strinjam... Zakonsko bi morali imet samo urejeno tako, da nekdo ki dela 14 dni ponoči bi moral dobit enako plačo kot nekdo ki dela cel mesec od 7-15 to bi rešilo VEČINO težav glede nočnega dela, verjamem da če bi folk lahko dobil ne vem. 1.200 na račun ker dela 14 dni 22-6 namesto 20-21 dni 7-15 bi to kdo vzel... tako ko pa je izkoriščanje pa se naj j...

Vedno je vse v denarju


Menda je tu in tam tako?

Bo pa v prihodnosti vedno manjsi problem placat, ker v razvitih podjetjih strosek dela postaja relativno majhen. Treba je iti naprej razvojno pa place niso problem.


Najdi mi primer podjetja kjer lahko nekdo na CNC stroju če dela 14 dni zapored ponoči je nato 14 dni fraj in dobi na koncu meseca enako nakazilo na TRR kot sodelavec ki dela tam cel mesec 7-15 na enakem delovnem mestu.

Jaz sem ga nekoč iskal pa nisem našel poslušatelja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Najdi mi primer podjetja kjer lahko nekdo na CNC stroju če dela 14 dni zapored ponoči je nato 14 dni fraj in dobi na koncu meseca enako nakazilo na TRR kot sodelavec ki dela tam cel mesec 7-15 na enakem delovnem mestu.

Jaz sem ga nekoč iskal pa nisem našel poslušatelja.


Poznam dva podjetja, kjer delajo nekateri samo nocne ampak delajo cel mesec za menda vec kot dvojno placo. Vecinoma so CNC operaterji ali pa nadzirajo proizvodnjo.

Bos pa tezko prisel zraven, ker moras najprej biti sposoben 100% samostojno opravljati delo, tako da ti bo manjkalo nekaj let izkusenj.

In sodelavec ne bo 7-15, ker to ni klasicen delovnik. Bo bolj 6-14 in 14-22, ce nima nocnih.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Najdi mi primer podjetja kjer lahko nekdo na CNC stroju če dela 14 dni zapored ponoči je nato 14 dni fraj in dobi na koncu meseca enako nakazilo na TRR kot sodelavec ki dela tam cel mesec 7-15 na enakem delovnem mestu.

Jaz sem ga nekoč iskal pa nisem našel poslušatelja.


Poznam dva podjetja, kjer delajo nekateri samo nocne ampak delajo cel mesec za menda vec kot dvojno placo. Vecinoma so CNC operaterji ali pa nadzirajo proizvodnjo.

Bos pa tezko prisel zraven, ker moras najprej biti sposoben 100% samostojno opravljati delo, tako da ti bo manjkalo nekaj let izkusenj.

In sodelavec ne bo 7-15, ker to ni klasicen delovnik. Bo bolj 6-14 in 14-22, ce nima nocnih.


Mam načeloma certifikat CNC programerja/operaterja in 1 leto izkušenj, ampak to ni nekaj kar bi me zanimalo... bistvo je da ti delaš MALO za solidno plačo, ne ogromno kot ti opisuješ...

cel mesec nočnih bi moral dobit 4x kot če bi delal 6-14 in 14-22... govorim o tem da bi delal za enako plačo kot kolegi ki delajo dnevne izmene za pol dela delovnega časa...


Primer:

Delavec ki dela 6-14 in 14-22 (teden/teden) dobi recimo na TRR 1.400EUR

Primer kar iščem jaz je:

Delaš 14 dni zapored (10 delovnih dni) 22-6 si polno zavarovan za 40 ur(preostale dni si na dopustu oz. doma) in dobiš konec meseca na TRR enako kot zgornji delavec torej 1.400EUR
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Valvoline je izjavil:

Industrijski giganti ter novopeceni suznjelastniki ze leta in leta jamrajo da kadra ni, sploh pa za 3izm posiljevanje. Pol pa pritisk na vlado za prost uvoz suznjev, seveda da se tako ne bo nic spremenilo. Zapret meje, vsi k posiljujejo z 3izm ali se bodo prilagodili stanja na trgu ter ukinal 3/4izm ali propadli.


Ce so podjetja moderna jih poceni uvoz ne bo resil, ker kadri bodo vecinoma nadzorniki kakovosti, CNC operaterji, kaksen skladiscnik itn.

Bodo pa propadli, to ti garantiram. Tretja izmena je minimalni strosek in + ca. 30% outputa. S tem bi enopotezno unicil industrijo v Sloveniji. Ce mislis, da te to posredno ne bi stalo, se verjetno motis. Da ne govorimo, da dosti industrij ni mozno ustavit, posebej kemicna. Tam ti takoj gre cela branza.

Mato989 je izjavil:



Mam načeloma certifikat CNC programerja/operaterja in 1 leto izkušenj, ampak to ni nekaj kar bi me zanimalo... bistvo je da ti delaš MALO za solidno plačo, ne ogromno kot ti opisuješ...

cel mesec nočnih bi moral dobit 4x kot če bi delal 6-14 in 14-22... govorim o tem da bi delal za enako plačo kot kolegi ki delajo dnevne izmene za pol dela delovnega časa...


Razumem, ker jaz prakticiram kar ti isces. Samo zadeve ne pride avtomaticno. Pac moras najprej imeti primerno osnovo, potem pa se lahko pogajas.

Osnova za kar konkretno hoces ti, torej 14 dni nocnih, potem pa fraj bi skoraj sigurno slo, ce lahko delo opravljas 100% samostojno. Marsikje so nocne 200%, tako da je avtomatizem.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Osnova za kar konkretno hoces ti, torej 14 dni nocnih, potem pa fraj bi skoraj sigurno slo, ce lahko delo opravljas 100% samostojno. Marsikje so nocne 200%, tako da je avtomatizem.


Seveda, samo 200% v takem primeru ni dovolj ker sem napisal eksplicitno enako na TRR, torej je treba pokrit še tiste prevozne in malico ki jo 10x ne dobiš v bruto plači :P

Ampak ja takih firm skoraj ni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Osnova za kar konkretno hoces ti, torej 14 dni nocnih, potem pa fraj bi skoraj sigurno slo, ce lahko delo opravljas 100% samostojno. Marsikje so nocne 200%, tako da je avtomatizem.


Seveda, samo 200% v takem primeru ni dovolj ker sem napisal eksplicitno enako na TRR, torej je treba pokrit še tiste prevozne in malico ki jo 10x ne dobiš v bruto plači :P

Ampak ja takih firm skoraj ni.


Pac se pogajas za OK placo? Kaj pa te brigajo ta razmerja? Bos pa tezko s to tvojo prevozni + malica mentaliteto. Bolj ucinkovito je delati na svoji vrednosti, potem pa pogajanja.

Ce se nadpovrecno cenis, kar verjetno se glede na nivo samohvale, pa ja tezko sprejmes, da si v enakih placnih rangih kot povprecje? Zakaj te potem sploh zanima koliko dobi tisti imaginaren 7-15?

Dokler ne bos spremenil tega razmisljanja v najbolj preprostih okvirjih, v tem primeru mesetarjenje z malicami in potnimi, potem kako bi vec drzavnega denarja del sebi v stilu visji bruto za ceno ukinitve oskrbe starostnikom itn., bos tezko prisel dalec. Mi ni jasno kako ne vidis, da navzgor ni meje v obstojecem sistemu. Tebi bi moralo biti v interesu se znajti v vsakem sistemu, ne pa tarnati kako bi ga morali spremeniti, da bi dobil kaksen EUR vec od drzave. Tisti, ki se znajde danes se bo tudi v tvojem sistemu bolj kot ti, potem pa zna biti, da bos uveljavil vse kar hoces, razmerja pa ne bos spremenil.

Zgodovina sprememb…

Vice ::

nekoman je izjavil:

....Imam dokaj dobro službo...


Če ni neto pod 5k€ potem je to en drek služba

Valvoline ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Osnova za kar konkretno hoces ti, torej 14 dni nocnih, potem pa fraj bi skoraj sigurno slo, ce lahko delo opravljas 100% samostojno. Marsikje so nocne 200%, tako da je avtomatizem.


Seveda, samo 200% v takem primeru ni dovolj ker sem napisal eksplicitno enako na TRR, torej je treba pokrit še tiste prevozne in malico ki jo 10x ne dobiš v bruto plači :P

Ampak ja takih firm skoraj ni.


Pac se pogajas za OK placo? Kaj pa te brigajo ta razmerja? Bos pa tezko s to tvojo prevozni + malica mentaliteto. Bolj ucinkovito je delati na svoji vrednosti, potem pa pogajanja.

Ce se nadpovrecno cenis, kar verjetno se glede na nivo samohvale, pa ja tezko sprejmes, da si v enakih placnih rangih kot povprecje? Zakaj te potem sploh zanima koliko dobi tisti imaginaren 7-15?

Dokler ne bos spremenil tega razmisljanja v najbolj preprostih okvirjih, v tem primeru mesetarjenje z malicami in potnimi, potem kako bi vec drzavnega denarja del sebi v stilu visji bruto za ceno ukinitve oskrbe starostnikom itn., bos tezko prisel dalec. Mi ni jasno kako ne vidis, da navzgor ni meje v obstojecem sistemu. Tebi bi moralo biti v interesu se znajti v vsakem sistemu, ne pa tarnati kako bi ga morali spremeniti, da bi dobil kaksen EUR vec od drzave. Tisti, ki se znajde danes se bo tudi v tvojem sistemu bolj kot ti, potem pa zna biti, da bos uveljavil vse kar hoces, razmerja pa ne bos spremenil.

Ne mores se pogajat ce se 24/7/365 uvaza suznje. To je bistvo problema. Zato so tudi tehnicne sole prazne. Zato noben vec noce delat.

Zgodovina sprememb…

nekoman ::

Vice je izjavil:

nekoman je izjavil:

....Imam dokaj dobro službo...


Če ni neto pod 5k€ potem je to en drek služba


You wish.
A so tud take službe? za 5k€?
Grem takoj.

Tukaj je 1500€ bruto, vse skupaj je čisti pogreb
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stalno delo ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
504246 (1887) Gagatronix
»

Javni sektor - javne place

Oddelek: Loža
464670 (1568) Mato989
»

Nočno delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
959191 (6298) Bolt
»

Za uravnavanje bioritma pomembna zora in mrak

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4817765 (14235) Pithlit
»

Študentska nočna dela.

Oddelek: Loža
93882 (3301) black ice

Več podobnih tem