» »

TV-out in snemanje filmov na videorekorder?

TV-out in snemanje filmov na videorekorder?

V-i-p ::

Mogoče za poznavalce smesno vprasanje, pa vendar ;) Racunalnik imam povezav na TV z kablom, ki ima na eni strani s-video za v kartico, na drugi pa scart, ki gre v tv. Pa sem malo studiral, ker trenutno nimam rekorderja da bi probal, a je mogoce mozno, da bi comp namesto na tv povezal na scart od rekorderja, potem pa rekorder naprej na tv in tako preko tvouta snemal filme na videorekorder. Se to da? Hvala za info...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

robinson33 ::

Seveda se da. Sam imam točno tako povezavo in dela po pričakovanjih. Razen majhne zmede z nastavitvami primary/secondary display, ampak to je že druga tema.

LP

mAsA ::

Da se, vendar mislim da morš met videorekorder, ki podpira s-video, kajti drugače bo slika ČB.
AMD Athlon(tm) 1700+@1.47 GHz, K7T266 Pro, DDR 512 Ram,
ATI Radeon 8500, 60+120GB HD, LG 775FT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAsA ()

robinson33 ::

Tudi s SCARTom bo slika v barvah - ravnokar preverjeno.

LP

mAsA ::

robinson33
A tvoj vhs podpira s-video, kajti ko sem jaz priklopil svoj videorekorder s tv-out (s-video-> scart) sem mel ČB sliko. Ko pa sem od bratranca privlekel bolj nov videorekorder (ta je imel od spredaj video vhod -rumeni cinch) in sem povezal s tem, je delalo v barvah (scarta s tem videorekorderjem nisem probal).
AMD Athlon(tm) 1700+@1.47 GHz, K7T266 Pro, DDR 512 Ram,
ATI Radeon 8500, 60+120GB HD, LG 775FT

robinson33 ::

mAsA: Ne, moj videorekorder nima S-video vhoda, ampak samo scart. Iz grafične kartice (ATI all in wonder) vodim kompozitni video signal (to je rumeni činč) do adapterja kompozitni/scart in naprej na scart vhod rekorderja. Preveri TVout nastavitve, dokler nisem imel prav nastavljeno (PAL B), je bila slika tudi pri meni črno bela. Upam, da ti bo uspelo.

LP

mAsA ::

Sem probal pa res dela. Če pa vem da takrat ni delalo v barvah.(mogoče zato ker sem takrat probal s-video na scart pa ni delalo). Kakorkoli HVALA!
AMD Athlon(tm) 1700+@1.47 GHz, K7T266 Pro, DDR 512 Ram,
ATI Radeon 8500, 60+120GB HD, LG 775FT

V-i-p ::

Mnja, sej vem, da si zaslužim grajo, ker bi lahko poiskal temo o tem problemu pa ne vem kako bi sploh iskal :) Kakorkoli, zadeva res dela, imam pa tale problem: na kaseto lepo v barvah posname vse, tudi namizje, samo potem ko zalaufam film, je tam tema, namizje se pa recimo lepo vidi na kaseti potem ko gledam na rekorderju. Kaj je že to? Thnx... Aja, btw, uporabljam pa BSPlayer.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

krneki ::

Treba povedat kaj naj dela grafična z overlayem. Pri Radeonih nastaviš v recimo theater mode, pri nvidiah morš pa povedat kater je taglavn monitor se mi zdi.

robinson33 ::

V-i-p: Nastavi TV kot primarni display, monitor pa kot sekundarnega in ne obratno, pa bi moralo iti.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalizacija VHS kaset

Oddelek: Zvok in slika
388356 (7086) dottor
»

Povezava S-VIDEO na TV (antenski priklop)

Oddelek: Zvok in slika
82282 (2092) danix1
»

uporabljate tv-out na vaši grafični@NVIDIA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
505913 (4818) bbobst
»

Slika iz račualnika na tv

Oddelek: Pomoč in nasveti
151563 (1335) Dalmatinc
»

ATI TV out + SCART = ČB slika ???

Oddelek: Zvok in slika
81867 (1673) Privatnik

Več podobnih tem