» »

Nova finančna kriza na obzorju

Nova finančna kriza na obzorju

Temo vidijo: vsi
««
26 / 28
»»

nirburu ::

Seveda so vsi isti. On je bankirjev ljubljenček, podobno kot Macron.
Moderna politika je joke. Sami razprodanci, nobenih idealistov več.
Ugante katera generacija je Sunak?
Ja, pravilno ste uganili.

cias ::

D3m je izjavil:

EU poskrbi, da nisi samostojen, to je point.


Res je.


Če ste pa butasto govedo in vas je treba naučidi da:

Namesto lastnih otrok jih posvojite iz Afrike.
Namesto mesa jejte patentirano MesoTM.
Morate biti gej.
Hodite peš.
Termostat na 16C

nirburu ::

Hahaha.
Doboro si povzel stanje zahoda v 2022.

Kdo bi vrjel v času ko smo bentili čez Busha, bo naša družba postala tak degeneriran shithole, tako hitro.

Invictus ::

Jaz nimam problemov s finančno krizo, ker nisem nikamor vlagal. Čakam na res veliko krizo, da potem malo kupim.

Imam pa par kolegov, ki so zdajle na eToru spušili kar precej keša, cirka 80% investicije...

BTW, kje se zdaj splača odpreti trgovalni račun?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malidelničar ::

Invictus je izjavil:

Jaz nimam problemov s finančno krizo, ker nisem nikamor vlagal. Čakam na res veliko krizo, da potem malo kupim.

Imam pa par kolegov, ki so zdajle na eToru spušili kar precej keša, cirka 80% investicije...

BTW, kje se zdaj splača odpreti trgovalni račun?


WTF, zakaj bi kdo sploh vlagal na eToro? A ni to ena taka res shady platforma?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

PacificBlue ::

Med državami uvoznicami iz Rusije pa, kot navajajo, prednjači Slovenija, saj naj bi se uvoz iz Rusije na letni ravni povečal kar za šestkrat, na drugem mestu je Ciper (3,4-krat), tretja je Češka (3,1-krat), sledijo Grčija (trikrat) in Italija (2,2-krat).


https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/vred...
I’m out.
:3

gruntfürmich ::

16 držav EU-ja pa je povečalo uvoz ruskega blaga.


sankcije delujejo :))

se pa je zelo povečal slovenski deficit z rusijo... to ni v redu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Daliborg ::

Malidelničar je izjavil:

Invictus je izjavil:

Jaz nimam problemov s finančno krizo, ker nisem nikamor vlagal. Čakam na res veliko krizo, da potem malo kupim.

Imam pa par kolegov, ki so zdajle na eToru spušili kar precej keša, cirka 80% investicije...

BTW, kje se zdaj splača odpreti trgovalni račun?


WTF, zakaj bi kdo sploh vlagal na eToro? A ni to ena taka res shady platforma?


Verjetno zaradi vseh teh reklam ki jih vrtijo na različnih platformah :)) samo še en dokaz da reklame delujejo in se jih ne bomo mogli znebiti kar tako.

Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

FireSnake ::

Modi pravijo, da imamo temo o Rusiji že (jaz je ne najdem).

Zato bom tole dal sem:

ker tole poglablja krizo.

Kot sem rekel že na začetku: zakaj bi Rus svoj plinovod uničil?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Reycis ::

Demokracija se v bistvu vedno bolj kaže kot vrsta tiranije kjer ljudje najmanj vpliva na politiko. In še vedno se najde polno ljudi, ki bodo rekli "naslednjič na volitvah pravilno obkroži".
Diversity is our greatest strength

FrRoSt ::

En tak lep komentar izpod borznega poročila. :)

Sun91Tzu
# 2. 11. 2022, 09:16
johannn
2 12
Predobro smo ziveli.In ne od dela, dodane vrednosti ampak od preprodaje ter sedenja na premozenju. Oziroma so nekateri starejsi od nas mladih, ki bomo pokasirali se eno krizo. S pomocjo kreditne ekspanzije je marsikdo obogatel z nepremicninami in delnicami, povrh vsega pa imajo vse razvite drzave vse mogoce prejemnike nekih transferjev, od socialcev, upokojencev, do javno zasebnega partnerstva in tako dalje. Ko ljudi navadis na transferje, jih je tezko odvaditi.

Sploh zadnjih 30 let smo inflacijo vgrajevali v sistem. Danes imamo napihnjene assete, najvecjo generacijo, ki zahteva penzije, ki jih niti slucajno ni vplacal a v toliksni meri kot jih zeli prejeti, in zraven oddaja se lep kos nepremicnin. Ker jih je veliko pritiskajo tudi na monetarno politiko saj ne zelijo biti ob "prihranke". Na drugi strani producira vse manj ljudi. Ta problem smo resevali z selitvijo proizvodnje v cenejse drzave, malo je pripomogel tudi tehnolosko napredek in visja produktivnost, predvsem pa se je sploh Evropa, ki ima demografsko tezaven za svoje seniorje zadolzila do grla. 20 let so nam lagali ces, puf ni problem ce je gospodarska rast visja. Seveda so to le sfrizirane cifre. Eno je, ce se zadolozujem za nove stroke, da resim stanovanjski problem, ta investicijsko vzdrzujem, saj gre za prihrank. Drugo pa je, da se zadolzujemo za penzije, socialo, za vzdrevanje obvezniskega trga, ki ne sme pasti saj bodo starejsi brez pokojnin iz skladov ipd. To je mrtva ekonomija.

Ampak penzionizma je konec. Vsi ne morejo samo preprodajati delnic, vleci sociale in penzije ter oddajat premozenja, ki mora seveda biti neobdavceno.

Potrosnja je nekoc bazirala na srednjem sloju, mladih druzinah, ki imajo najvecje izdatke, kupujejo svoje prve avtomobile, kose pohistva, prvi dom, igrace za otroke, prvi racunalnike itd.

Z napihovanjem assetov pa smo ustvarili bogate upokojence, ki kupujejo vecji del avtomobilov, medtem ko ubistvu niso vec produktivne del druzbe. Vsi se spomnimo varcni dedkov in babic. Nasi babyboomerski starsi pa so najvecji potrosniki, kredite za luksuz jemljejo se v penziji.

Z kriptomanijo smo to sporocili tudi mladim. Vsi sanjajo o kripto penziji. Zakaj bi bil mlad inzenir, gradbinec, dohtar in se stiskal v najemniskem stanovanju, ce lahko preprodajam bitcoine ali pa cakam, da bom koncno podedoval nepremicnino za oddajo.

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Scaramouche3 ::

Zakaj bi bil mlad inzenir, gradbinec, dohtar in se stiskal v najemniskem stanovanju, ce lahko preprodajam bitcoine ali pa cakam, da bom koncno podedoval nepremicnino za oddajo.

Dodaj da delo na gradbišču noče delat, hoče pa da to ne dela kak južnjak, ker drugače ga bo v 200 letih nadomestil, rad bi pa da to dela nek avtohton...in tako misli večina,samo jaz in moji otroc ne, samo naj bo to nek drug avtohton Slovenc...
Ista stvar v vseh zahodnih državah..

Cveto ::

Bi se kar strinjal. Naslednja faza zdaj mora biti, da se vse tole premoženje lepo pobere in pride na trg (predvsem napremičnine), da se prične kripto (pravilno) obravnavati kot piramidno shemo (raste ko ljudje mečejo denar vanj), da se ustavi inflacija (ki razvrednotuje dohodke ljudi, ki res nekaj delajo) ter da se normalizirajo trgi surovin, elektronike, avtomobilov itd...

nirburu ::

FireSnake je izjavil:

Modi pravijo, da imamo temo o Rusiji že (jaz je ne najdem).

Zato bom tole dal sem:

ker tole poglablja krizo.

Kot sem rekel že na začetku: zakaj bi Rus svoj plinovod uničil?


Ker je putin nor™, je rekel dice.

Zadnje čase je bolj tiho.

Reycis je izjavil:

Demokracija se v bistvu vedno bolj kaže kot vrsta tiranije kjer ljudje najmanj vpliva na politiko. In še vedno se najde polno ljudi, ki bodo rekli "naslednjič na volitvah pravilno obkroži".


Ni toliko problem demokracije kot pa demosa. Ko cepci takoj nastavijo ramo, da lahko gredo čez mejo, potem veš, da se nam ne piše dobro. Le redki smo se upirali krivici.
Težko je graditi družbo s prejšnjimi, ker nikoli ne veš kdaj se jim bodo kolena zašibila.

FrRoSt je izjavil:

En tak lep komentar izpod borznega poročila. :)

Sun91Tzu
# 2. 11. 2022, 09:16
johannn
2 12
Predobro smo ziveli.In ne od dela, dodane vrednosti ampak od preprodaje ter sedenja na premozenju. Oziroma so nekateri starejsi od nas mladih, ki bomo pokasirali se eno krizo. S pomocjo kreditne ekspanzije je marsikdo obogatel z nepremicninami in delnicami, povrh vsega pa imajo vse razvite drzave vse mogoce prejemnike nekih transferjev, od socialcev, upokojencev, do javno zasebnega partnerstva in tako dalje. Ko ljudi navadis na transferje, jih je tezko odvaditi.

Sploh zadnjih 30 let smo inflacijo vgrajevali v sistem. Danes imamo napihnjene assete, najvecjo generacijo, ki zahteva penzije, ki jih niti slucajno ni vplacal a v toliksni meri kot jih zeli prejeti, in zraven oddaja se lep kos nepremicnin. Ker jih je veliko pritiskajo tudi na monetarno politiko saj ne zelijo biti ob "prihranke". Na drugi strani producira vse manj ljudi. Ta problem smo resevali z selitvijo proizvodnje v cenejse drzave, malo je pripomogel tudi tehnolosko napredek in visja produktivnost, predvsem pa se je sploh Evropa, ki ima demografsko tezaven za svoje seniorje zadolzila do grla. 20 let so nam lagali ces, puf ni problem ce je gospodarska rast visja. Seveda so to le sfrizirane cifre. Eno je, ce se zadolozujem za nove stroke, da resim stanovanjski problem, ta investicijsko vzdrzujem, saj gre za prihrank. Drugo pa je, da se zadolzujemo za penzije, socialo, za vzdrevanje obvezniskega trga, ki ne sme pasti saj bodo starejsi brez pokojnin iz skladov ipd. To je mrtva ekonomija.

Ampak penzionizma je konec. Vsi ne morejo samo preprodajati delnic, vleci sociale in penzije ter oddajat premozenja, ki mora seveda biti neobdavceno.

Potrosnja je nekoc bazirala na srednjem sloju, mladih druzinah, ki imajo najvecje izdatke, kupujejo svoje prve avtomobile, kose pohistva, prvi dom, igrace za otroke, prvi racunalnike itd.

Z napihovanjem assetov pa smo ustvarili bogate upokojence, ki kupujejo vecji del avtomobilov, medtem ko ubistvu niso vec produktivne del druzbe. Vsi se spomnimo varcni dedkov in babic. Nasi babyboomerski starsi pa so najvecji potrosniki, kredite za luksuz jemljejo se v penziji.

Z kriptomanijo smo to sporocili tudi mladim. Vsi sanjajo o kripto penziji. Zakaj bi bil mlad inzenir, gradbinec, dohtar in se stiskal v najemniskem stanovanju, ce lahko preprodajam bitcoine ali pa cakam, da bom koncno podedoval nepremicnino za oddajo.

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...


Počasi se mi dozdeva, da bodo/boste čez 10 let govorili isto kot jaz že vs čas. Ženske nazaj v kuhinjo, moški puško v roke in tranice spet na antipsihotike.
Ali bo Elonov robot podaljšal party?

Malidelničar ::

nirburu: No dejansko je za logiko 'ženske za štedilnike' čisto ekonomska računica. Zmanjšana zaloga delovne sile (ki so jo ženske po letu 1945 na Zahodu in Vzhodu podvojile) pomeni, da se cena dela na trgu dvigne. Punudba-povpraševanje: zaposlovanje žensk vodi v prekomerno ponudbo vodi v znižanje plač. Seveda je ob tem potrebno omejiti migrantski dumping. Da nadaljujem: višja cena dela pomeni višje plače za moške, ki ostanejo na trgu dela. Višja plača za moškega pomeni, da lahko ostane edini breadwinner za svojo družino in jo normalno preživlja. Večji pritisk na moške breadwinnerje obenem pomeni, da se morajo moški racionalno odločati za študij/zaposlitev/delo s katerim si bodo služili kruh. To posledično pomeni avtomatsko racionalizacijo vpisa na faksih (koliko generacije sploh gre na gimnazijo iz. na faks, kaj se sploh študira).

Morda bo pa prihajajoča finančna kriza sprožila te trende?

Recimo pretres na trgu dela bi verjetno prizadel ženske kar se pogosto zgodi. Tudi leta 2008 jih je nadpovprečno prizadel. Ampak je država umetno silila ženske v nadaljevanje zaposlitve za vsako ceno. Sploh ker je državi v interesu, da sta ob starša zaposlena, ker s tem oba prispevata preko svojih plač k davkom - več se jih pobere. Sedaj se lahko zgodi podobno. Če se ženske umaknejo in rečejo 'me se ne gremo tega več' - itak so slovenske ženske najbolj 'skurjene' v celotni EU!!!!!! - se bo slika na trgu dela spremenila.

Da ne omenimo, da zmanjšanje količine plač in razpoložljivega dohodka v overall populaciji pomeni zmanjšanje pritiska na cene nepremičnin. Nepremičnine bodo na ta način morale pasti, da bodo cene odslikavale manjšo kupno moč na družino. To pomeni večjo dostopnost nepremičninskega fonda.

Tu je še država: preko manj pobranega davka preko plač bo prisiljena izvesti racionalizacijo državne uprave, kar je nov plus.

Verjetno bo ta finančna kriza drugačna od tiste 2008. Če pomislimo se je vsaj v Sloveniji krizo reševalo z večjo obremenitvijo tistih srednje starih in mladih, da se je pokrilo socialni izpad (zahvaljujoč takratnemu lobiranju Erjavca in medijskemu pokritju, ki ga je on imel - se še kdo spominja tega večnega politika hehe?). Eksternalije so bile na področju zdravstva, psihološkega stanja ljudi.
Tokrat bo morda kriza sprožila en reset - kot piše FrRoSt - na bolj realno osnovo. In realna osnova je en breadwinnner, ki zasluži za normalno preživljanje familije. In starci, ki mladi familiji pomagajo, mladi jih vzdržujejo, nedvomno pa se penziči ne preseravajo v SUV-ih, hodijo na Sejšele ter na stalne kavice.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

StarMafijec ::

Invictus je izjavil:

Imam pa par kolegov, ki so zdajle na eToru spušili kar precej keša, cirka 80% investicije...

Ha, kje najdeš take kolege. Toliko še v nobenih od prejšnjih kriz nisi mogel pušniti, če si le malo spremljal sceno.

nirburu ::

Malidelničar je izjavil:

nirburu: No dejansko je za logiko 'ženske za štedilnike' čisto ekonomska računica. Zmanjšana zaloga delovne sile (ki so jo ženske po letu 1945 na Zahodu in Vzhodu podvojile) pomeni, da se cena dela na trgu dvigne. Punudba-povpraševanje: zaposlovanje žensk vodi v prekomerno ponudbo vodi v znižanje plač. Seveda je ob tem potrebno omejiti migrantski dumping. Da nadaljujem: višja cena dela pomeni višje plače za moške, ki ostanejo na trgu dela. Višja plača za moškega pomeni, da lahko ostane edini breadwinner za svojo družino in jo normalno preživlja. Večji pritisk na moške breadwinnerje obenem pomeni, da se morajo moški racionalno odločati za študij/zaposlitev/delo s katerim si bodo služili kruh. To posledično pomeni avtomatsko racionalizacijo vpisa na faksih (koliko generacije sploh gre na gimnazijo iz. na faks, kaj se sploh študira).

Morda bo pa prihajajoča finančna kriza sprožila te trende?

Recimo pretres na trgu dela bi verjetno prizadel ženske kar se pogosto zgodi. Tudi leta 2008 jih je nadpovprečno prizadel. Ampak je država umetno silila ženske v nadaljevanje zaposlitve za vsako ceno. Sploh ker je državi v interesu, da sta ob starša zaposlena, ker s tem oba prispevata preko svojih plač k davkom - več se jih pobere. Sedaj se lahko zgodi podobno. Če se ženske umaknejo in rečejo 'me se ne gremo tega več' - itak so slovenske ženske najbolj 'skurjene' v celotni EU!!!!!! - se bo slika na trgu dela spremenila.

Da ne omenimo, da zmanjšanje količine plač in razpoložljivega dohodka v overall populaciji pomeni zmanjšanje pritiska na cene nepremičnin. Nepremičnine bodo na ta način morale pasti, da bodo cene odslikavale manjšo kupno moč na družino. To pomeni večjo dostopnost nepremičninskega fonda.

Tu je še država: preko manj pobranega davka preko plač bo prisiljena izvesti racionalizacijo državne uprave, kar je nov plus.

Verjetno bo ta finančna kriza drugačna od tiste 2008. Če pomislimo se je vsaj v Sloveniji krizo reševalo z večjo obremenitvijo tistih srednje starih in mladih, da se je pokrilo socialni izpad (zahvaljujoč takratnemu lobiranju Erjavca in medijskemu pokritju, ki ga je on imel - se še kdo spominja tega večnega politika hehe?). Eksternalije so bile na področju zdravstva, psihološkega stanja ljudi.
Tokrat bo morda kriza sprožila en reset - kot piše FrRoSt - na bolj realno osnovo. In realna osnova je en breadwinnner, ki zasluži za normalno preživljanje familije. In starci, ki mladi familiji pomagajo, mladi jih vzdržujejo, nedvomno pa se penziči ne preseravajo v SUV-ih, hodijo na Sejšele ter na stalne kavice.


Jaz sem sicer bolj ideološki tip, ki strelja iz pasu, ampak ta tvoja strokovno-ekonomska razlaga mi je blazno všeč.
Kje podpišem?
Resno. Gospodarski šok je bistveno bolj učinkovit, kot ideološko prepričevanje folka. V prvem si primoran, v drugem pa odvisno od počutja.

Mato989 ::

Problem je da je logika delnicarja super ampak drzava ne bo racionalizirala ampk zadolzevala in tako je krog debilizma narobe sklenjen
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nirburu ::

Pa je splavalo moje navdušenje po vodi.
Kaj pa če bi se nehali zadolževati pri tretjih strankah?
Smo za?

Malidelničar ::

Mato989 je izjavil:

Problem je da je logika delnicarja super ampak drzava ne bo racionalizirala ampk zadolzevala in tako je krog debilizma narobe sklenjen


Se strinjam, tu je faktor pač država. Edino alternativo morda vidim v tem, da si ljudje sami to izborijo.

Je pa to easier said than done. Realno je en sam breadwinner v SLO izjemno težko (zelo zelo ZELO ZELO BLAZNO težko) izvedljiv, da me ne bo kdo narobe razumel.

Mi je pa zanimivo, ker ljudje in številne družine o tem vedno bolj razmišljajo. Verjetno je najboljša opcija za izvedbo kaj takšnega življenje na kmetiji, mogoče kombinacija tega s kakšnim remote IT delom. V ZDA se to denimo kaže s t.i. homesteading trendom.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

redtech ::

StarMafijec je izjavil:

Invictus je izjavil:

Imam pa par kolegov, ki so zdajle na eToru spušili kar precej keša, cirka 80% investicije...

Ha, kje najdeš take kolege. Toliko še v nobenih od prejšnjih kriz nisi mogel pušniti, če si le malo spremljal sceno.


Leverage
Na računu imaš 10k, buying power pa 70k.
Če si ALL-IN pri -15% (-10k) dobiš margin call, uspešno si likvidiral account :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

FrRoSt ::

nirburu je izjavil:

Pa je splavalo moje navdušenje po vodi.
Kaj pa če bi se nehali zadolževati pri tretjih strankah?
Smo za?


:O

NE bo šlo!! :( Ker "tiskanje denarja" v razvitih ekonomijah gre malo drugače!! ;) Tu dejansko države izdajo svoje obveznice na trgu pod določenimi pogoji (beri: primerno donosnostjo in rizikom) in s tem so seveda tudi same vpete v inflacijo in vse ostalo. Npr. razvrednotenje prihrankov ljudi!! S tem so države takorekoč na sami noževi konici tega (začeranega) kroga!! Kar jim seveda prinese ogromno denarja, ki ga dobijo z zadolževanjem in ga lahko plasirajo (nazaj) v družbo, preko raznih investicij, povišanja pokojnin, služb in ostalih socialnih transferjev!

Ženske definitivno so EKONOMSKA kategorija!! Potrebno pa je tudi poudariti tradicionalne vrednote in ustrezne zakonske rešitve!! Med sodobno mladino ni več veliko tradicionalnih vrednot, velikih družin, kakor so bile včasih in verjetno tudi ni kakšnih pametnih zakonskih ukrepov... :(

Tudi med nekaterimi ženskami že krožijo govorice in dejanja, da moškega sploh ne potrebuje, otroka ima in to je zanjo to... Kam nas bo to pripeljalo, bomo pa še videli. :|
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

nirburu ::

Zato pa rabimo krizo, in to pošteno.
Na srečo pa je to negativna povratna zanka, več kot imamo feminazijev, manj bo feminazijev. Bog/mati narava je to dobro preštudiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

Sparkxl ::

redtech je izjavil:

StarMafijec je izjavil:

Invictus je izjavil:

Imam pa par kolegov, ki so zdajle na eToru spušili kar precej keša, cirka 80% investicije...

Ha, kje najdeš take kolege. Toliko še v nobenih od prejšnjih kriz nisi mogel pušniti, če si le malo spremljal sceno.


Leverage
Na računu imaš 10k, buying power pa 70k.
Če si ALL-IN pri -15% (-10k) dobiš margin call, uspešno si likvidiral account :)


Gre tudi brez tega. Če si pridno poslušal tech guruje, ki so vsaki drek prodajali kot "disruptive technology" si danes garantirano 80% dol. Če pa si poslušal samo splošno rajo in vlagal v big playerje (faang), pa si še na poti do -80%. Facebook je že prišel na to številko, ostali sledijo. Zadnji bo tja prispel kralj balona...tesla.

sbawe64 ::

Eu obeti so:
zanič.

Zakaj ?
iz članka: Predsednica Evropske centralne banke Christine Lagarde obiskala Slovenijo

Predsednik ECB bi moral biti mlad clovek, namesto da je to tale teta, ki ji roko na srce dol visi za posledice dejanj centralne banke, ki jih mogoce tako kot Biden niti ne bo docakala.
Nic nimam proti starejsim, vendar ko prakticno vse vodijo 70,80 letniki, ki jim ni mar za jutri ter veselo gradijo Potemkinove vasi na puf potem svet drvi v prepad.
Teta, raje povej kako boste resili Evro? Ne boste ga. Namesto enotne Evrope pa bo monetarni razpad gojisce za napetosti med drzavami.
Se spomnite Grkov? Vsi smo bili jezni nanje, pa roko na srce, nismo dalec od njihovega scenarija. Danes smo vsi Grcija.
Razpasen javni sektor, precenjeni cegli brez davkov, in malo ljudi v realnem sektorju, ter drzava, ki tekmuje kdo bo vec asfaltiral.
Putin, Trump, Biden ipd.
Prakticno od 2010 je EU odvisen od vedno novih injekcij QE in lazi o inflaciji.
QE si lahko zmisli samo clovek, ki mu ni mar za prihodnost.
2020 is new 1984
Corona World order

redtech ::

Sem presenečen, da je izgubil tako veliko, tako hitro.

Komentar iz yahoo:
Welcome to the Realverse, Metaverse investors!

Nekateri so opozarjali, da bo s temi FAANG še problemi, ker so v 1000 in 1 ETF skladih. Sedaj pa vsi bežijo, izhod je pa samo eden - USD :)

Sedaj bosta Exxon in Chevron prišla na vrh S&P500, zelenim se bo skristaliziral zakon narave :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

FrRoSt ::

sbawe64 je izjavil:

Eu obeti so:
zanič.

Zakaj ?
iz članka: Predsednica Evropske centralne banke Christine Lagarde obiskala Slovenijo

Predsednik ECB bi moral biti mlad clovek, namesto da je to tale teta, ki ji roko na srce dol visi za posledice dejanj centralne banke, ki jih mogoce tako kot Biden niti ne bo docakala.
Nic nimam proti starejsim, vendar ko prakticno vse vodijo 70,80 letniki, ki jim ni mar za jutri ter veselo gradijo Potemkinove vasi na puf potem svet drvi v prepad.
Teta, raje povej kako boste resili Evro? Ne boste ga. Namesto enotne Evrope pa bo monetarni razpad gojisce za napetosti med drzavami.
Se spomnite Grkov? Vsi smo bili jezni nanje, pa roko na srce, nismo dalec od njihovega scenarija. Danes smo vsi Grcija.
Razpasen javni sektor, precenjeni cegli brez davkov, in malo ljudi v realnem sektorju, ter drzava, ki tekmuje kdo bo vec asfaltiral.
Putin, Trump, Biden ipd.
Prakticno od 2010 je EU odvisen od vedno novih injekcij QE in lazi o inflaciji.
QE si lahko zmisli samo clovek, ki mu ni mar za prihodnost.


QE mora biti primerna in to je vse!! Vsa umetnost! 2% inflacija!

Kar se pa ECB in Lagardove tiče! Ona ni v konici noža!! Ona je zadaj in (lahko) samo gasi tisto, kar so špocenkandidati in ostali visoki EU politiki zakuhali!!

Tako pač je!! Kar skuhaš moraš tudi pojesti. ;)

Razen, če ne podraš komu drugemu za vrhunsko specialiteto!? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Vidividi ::

Razmišljam da bi del denarja razdel med delnicami v Švicarski valuti. Inflacija imajo 3%, že tu polovim 7% v primerjavi z Eur, še recimo 3% dividend pa ohranjam vrednost.
Mnenja?

cias ::

Due to the energy crisis in the Netherlands, about 20 bakeries have already been forced to close.

NL Times writes about this with reference to the Netherlands Association of Bread and Confectionery Entrepreneurs (NBOV).

Bakery costs are reported to have increased by 80% due to higher raw material and electricity prices. In addition, the number of customers has fallen.

The association said hundreds of people could lose their jobs and called on the authorities to help.

D3m ::

EU Studies Use of Russian Central Bank Assets to Rebuild Ukraine

https://www.bloomberg.com/news/articles...

Owww shiet, kdo bo pa sedaj imel zaupanje v EU.

Katastrofa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

cias ::

Big Tech tightens belt amid US economic woes

US tech companies Amazon, Lyft, and Stripe are clamping down on costs, slashing jobs in some cases, due to economic woes

nirburu ::

Pač ja. Par let bomo jebali ježa. Ampak "pol bo vse v redu".

Reycis ::

Kje je fora, da bi zasegli tiste cifre v računalniku? Naj pač natipkajo nove in pustijo ruski denar zamrznjen izven obtoka. Na koncu koncev je itak pomembno samo to: koliko denarja lovi koliko dobrin.
Diversity is our greatest strength

Invictus ::

D3m je izjavil:

EU Studies Use of Russian Central Bank Assets to Rebuild Ukraine

https://www.bloomberg.com/news/articles...

Owww shiet, kdo bo pa sedaj imel zaupanje v EU.

Katastrofa.

mene bolj zanima, kako bos na novo postavil Ukrajino, ce bo pa cela ruska?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Reycis je izjavil:

Kje je fora, da bi zasegli tiste cifre v računalniku? Naj pač natipkajo nove in pustijo ruski denar zamrznjen izven obtoka. Na koncu koncev je itak pomembno samo to: koliko denarja lovi koliko dobrin.


Je zelo hud precedens, če ga slučajno uveljavijo.

Vlagatelji bodo izgubili zaupanje v EU, ker bi s tem EU legalno "kradla" denar drugih držav/vlagateljev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Reycis ::

Saj Ukrajino si bodo Rusi in Poljaki razdelili, tako da bo za "obnavljat" - vsaj poljski del. Bo pa zanimivo videt nove meje.
Diversity is our greatest strength

cias ::

D3m je izjavil:


Je zelo hud precedens, če ga slučajno uveljavijo.

Vlagatelji bodo izgubili zaupanje v EU, ker bi s tem EU legalno "kradla" denar drugih držav/vlagateljev.



Samo EU birokrati si bojo malo pomočili kljunček, ti sploh veš kakšno nagrado si lahko izplačaš če zašežeš take vsote?

Zimonem ::

Vidividi je izjavil:

Razmišljam da bi del denarja razdel med delnicami v Švicarski valuti. Inflacija imajo 3%, že tu polovim 7% v primerjavi z Eur, še recimo 3% dividend pa ohranjam vrednost.
Mnenja?

Kaj pa vem snb kot eden največjih hedge fondov investira predvsem v tuje papirje. Kar je logično. Saj ne morejo kurir franke katere štampajo na veliko, da se vsaj približno ognejo deflaciji.je pa vprašanje ali imajo v tem dovolj močan vzvod , če ako sploh se začnejo franki razprodajat.
https://bsic.it/snb-a-hedge-fund-disgui...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

D3m ::

cias je izjavil:

D3m je izjavil:


Je zelo hud precedens, če ga slučajno uveljavijo.

Vlagatelji bodo izgubili zaupanje v EU, ker bi s tem EU legalno "kradla" denar drugih držav/vlagateljev.



Samo EU birokrati si bojo malo pomočili kljunček, ti sploh veš kakšno nagrado si lahko izplačaš če zašežeš take vsote?


Kaj ti to pomaga, ko vlagatelji izgubijo zaupanje v EU trg.
|HP EliteBook|R5 6650U|

WizzardOfOZ ::

EU birokrati bodo takrat že imeli svoje nagrade na računih in se za to ne sekirajo.

Vedno bolj sem mnenja, da bi ljudje morali vse politike za zadnjih 30 let, ki so uničevali celotno evropo, nabit na kole.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Verjamem, da se ne sekirajo.

Veš pa kaj s tem povzročijo?

Drug drugemu bomo lahko "legalno" kradli denar/investicije iz ne vem kakšnih zamer iz preteklosti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

cias ::

WizzardOfOZ je izjavil:

EU birokrati bodo takrat že imeli svoje nagrade na računih in se za to ne sekirajo.

Vedno bolj sem mnenja, da bi ljudje morali vse politike za zadnjih 30 let, ki so uničevali celotno evropo, nabit na kole.



Izpustil si da bo tudi do nas kaj priteklo ker bojo kupili Ferarije, najeli čistilke, hodili na masaže…

WizzardOfOZ ::

cias je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

EU birokrati bodo takrat že imeli svoje nagrade na računih in se za to ne sekirajo.

Vedno bolj sem mnenja, da bi ljudje morali vse politike za zadnjih 30 let, ki so uničevali celotno evropo, nabit na kole.



Izpustil si da bo tudi do nas kaj priteklo ker bojo kupili Ferarije, najeli čistilke, hodili na masaže…


Ja, od raznih fajonk in podobnih debilov imaš ti res veliko.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

fikus_ ::

Reycis je izjavil:

Kje je fora, da bi zasegli tiste cifre v računalniku? Naj pač natipkajo nove in pustijo ruski denar zamrznjen izven obtoka. Na koncu koncev je itak pomembno samo to: koliko denarja lovi koliko dobrin.


Tudi to bi lahko bila rešitev, ampak je bolj vzgojno, če RU kaznuješ in s tem pomagaš UA. Samo pravno formalno morajo to še "sklobasati" skupaj.

S tem da pozabljajo, da se že sedaj državna zlatnina seli v matične države (npr. DE seli iz usa, ki se temu upira) in povečuje nezaupanje do zahodnih "demokratičnih držav".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Nič ne bo treba zapletnit, Rusija bo ta denar dala prostovoljno, ker bo to za njo veliko ceneje kot posledice, če ga ne da.

fikus_ ::

Jih boš ti prisilil?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

cias ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Ja, od raznih fajonk in podobnih debilov imaš ti res veliko.


Ko boš stradal boš še vesel da boš lahko šel Janši, Golobu… obrisat VC školjko za kos narezanega kruha.

Utk je izjavil:

Nič ne bo treba zapletnit, Rusija bo ta denar dala prostovoljno, ker bo to za njo veliko ceneje kot posledice, če ga ne da.


Majo res hude posledice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

Utk ::

Majo res hude posledice.

Seveda imajo. Če ne bi imeli, ne bi kradli pralnih strojev po Ukrajini.

D3m ::

Saj jih tudi vračajo v obliki Kalibrov :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

Ja, sej en čas je smešno, "kaj pa bomo mi z iphoni in cheesburgerji"...čez nekaj časa pa ne bo več. Vojne bo slej ko prej konec, na en ali drug način, in ljudje bojo hoteli živet normalno. Znašli se bojo pa na kubi, ali pa celo severni koreji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
««
26 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snowden postal ruski državljan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
18714847 (8711) l0g1t3ch

Sankcije proti Rusiji in učinki za Evropo (energenti) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59852244 (40377) starfotr

Konec dobave ruskega plina ali ko pustimo vladati ženski (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
899540 (8344) Griffin R500

Kakšne opcije ima Rusija da nam zagreni življenje? (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Loža
2490195541 (122250) endelin
»

Priprave na predčasno priključitev Ukrajine v evropsko električno omrežje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17824230 (15925) Mr.B

Več podobnih tem