» »

Nova finančna kriza na obzorju

Nova finančna kriza na obzorju

Temo vidijo: vsi
««
25 / 28
»»

koyotee ::

Sparkxl je izjavil:

Medtem ko eko sekta blebeta v eno o zelenih pravljicah, po novem tudi spema po družbenih omrežjih (oglase prijavljam kot zavajanje), je treba rajši pogledati kaj delajo:

Odstranjujejo propelerje da pod njimi kopajo premog!! Jokam od smeha :))
In to v srcu, zibelki eko terorizma...v nemčiji. Vmes so še priklopili dodatne 3 termoelektrarne na premog, ki so začele obratovati zdaj oktobra. Brez cirkusa in neskončne politične debate.
Nuklearke? A to pa ne ...ni eko :)

Jao bože mili kaj se dogaja z nekoč najbolj napredno državo v eu? Pa ne mi rečt politika. Folk si je izvolil zelene pajace v vlado in imajo še vedno podporo, kljub temu da počasi postaja vsakemu jasno, da je ravno njihov eko terorizem zadnjih 20 let kriv za obstoječo situacijo.

https://www.zerohedge.com/commodities/p...


https://www.reuters.com/business/energy...

Dej spel se v rusijo.

cias je izjavil:

In Latvia, unknown people cut down 15 benches at bus stops

Most likely, the point is a sharp increase in the price of firewood.


A si res tako omejen da verjameš temu?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

D3m ::

Kva se sekirate.

Kitajci so kupili delež v pristanišču Hamburg. :)

To je bolj udarna novica.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FrRoSt ::

koyotee je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Medtem ko eko sekta blebeta v eno o zelenih pravljicah, po novem tudi spema po družbenih omrežjih (oglase prijavljam kot zavajanje), je treba rajši pogledati kaj delajo:

Odstranjujejo propelerje da pod njimi kopajo premog!! Jokam od smeha :))
In to v srcu, zibelki eko terorizma...v nemčiji. Vmes so še priklopili dodatne 3 termoelektrarne na premog, ki so začele obratovati zdaj oktobra. Brez cirkusa in neskončne politične debate.
Nuklearke? A to pa ne ...ni eko :)

Jao bože mili kaj se dogaja z nekoč najbolj napredno državo v eu? Pa ne mi rečt politika. Folk si je izvolil zelene pajace v vlado in imajo še vedno podporo, kljub temu da počasi postaja vsakemu jasno, da je ravno njihov eko terorizem zadnjih 20 let kriv za obstoječo situacijo.

https://www.zerohedge.com/commodities/p...


https://www.reuters.com/business/energy...

Dej spel se v rusijo.


:)):)):)):)):))

Trem nuklearkam so podaljšali obratovalno dobo za 6 mesecev!?? :O

Naj se spelje v rusijo!!! :)):)):)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

cias ::

koyotee je izjavil:


cias je izjavil:

In Latvia, unknown people cut down 15 benches at bus stops

Most likely, the point is a sharp increase in the price of firewood.


A si res tako omejen da verjameš temu?


It is likely that low-value wood prices will continue to rise at least until spring, according to experts in the sector. There is a growing shortage of working arms in the forests, while existing workers have moved from public forests to private ones, Latvian Radio reported on September 28.

“The second part of the story is the wood market that has turned upside down, where the low-value wood or wood for energy starts to exceed and reach the price of the high-value wood. In many cases, the owners go in the woods not for logs and sawlogs but for the firewood [..],” said Bukonts.

Cene so ponorele, les za kurit je dražji kot ta za predelavo.

Fritz ::

Naj bi šlo za sliko s kraja dogodka:
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

hbgqzR ::

Kaj so to neki bogatasi zagali, da so pustili ob krajih?

vaščan ::

Dvigajo obrestne mere v upanju da bodo znižali inflacijo katero so najprej ustvarili s ustavitvijo sveta zaradi prehlada ter printanjem denarja. No da pa je stvar popolna smo stručkoti v evropski uniji ker smo pač bebci poleg sranja z inflacijo sankcioniramo še sami sebe zaradi ukrajine. Vrjetno se ukrajinci bolje počutijo če imamo mi vse full drago in nas bo pozimi zeblo. Kot sem že napisal resnično si zaslužimo krizo ampak res pravo krizo da se ti stari prdci v eu malo zbudijo. Eu populacija je stara mladina pa prihaja v obliki migrantov. To bo še veselica v naslednjih 10letih.

Sparkxl ::

Đizus...kaj še zdaj se nisi naučil vejic uporabljat? Idi nazaj v kripto temo, tam si med sebi enakimi

A. Smith ::

koyotee je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Medtem ko eko sekta blebeta v eno o zelenih pravljicah, po novem tudi spema po družbenih omrežjih (oglase prijavljam kot zavajanje), je treba rajši pogledati kaj delajo:

Odstranjujejo propelerje da pod njimi kopajo premog!! Jokam od smeha :))
In to v srcu, zibelki eko terorizma...v nemčiji. Vmes so še priklopili dodatne 3 termoelektrarne na premog, ki so začele obratovati zdaj oktobra. Brez cirkusa in neskončne politične debate.
Nuklearke? A to pa ne ...ni eko :)

Jao bože mili kaj se dogaja z nekoč najbolj napredno državo v eu? Pa ne mi rečt politika. Folk si je izvolil zelene pajace v vlado in imajo še vedno podporo, kljub temu da počasi postaja vsakemu jasno, da je ravno njihov eko terorizem zadnjih 20 let kriv za obstoječo situacijo.

https://www.zerohedge.com/commodities/p...


https://www.reuters.com/business/energy...

Dej spel se v rusijo.


Kaj ima to, kar je napisal, veze z Rusijo? Jaz recimo Rusije ne maram, a to še ne pomeni, da nimam zelenih za bedake.
https://www.foxbusiness.com/energy/coal...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Sparkxl ::

Ignoriraj enostavno bolnike...je življenje lažje :)

cias ::

Fritz je izjavil:

Naj bi šlo za sliko s kraja dogodka:


Samo Rusofilska propaganda iz Kremlina.

nirburu ::

vaščan je izjavil:

Dvigajo obrestne mere v upanju da bodo znižali inflacijo katero so najprej ustvarili s ustavitvijo sveta zaradi prehlada ter printanjem denarja. No da pa je stvar popolna smo stručkoti v evropski uniji ker smo pač bebci poleg sranja z inflacijo sankcioniramo še sami sebe zaradi ukrajine. Vrjetno se ukrajinci bolje počutijo če imamo mi vse full drago in nas bo pozimi zeblo. Kot sem že napisal resnično si zaslužimo krizo ampak res pravo krizo da se ti stari prdci v eu malo zbudijo. Eu populacija je stara mladina pa prihaja v obliki migrantov. To bo še veselica v naslednjih 10letih.


Bistveno preveč berete v podrobnosti.
Zapišite si. Najprej bomo šli skozi par težavnih let, nato bodo centralne sile ponudile rešitve za vse te vaše težave, ki bodo izgledale prekleto podobne s tem, kar smo vam mi govorili že vsaj leto in pol.
Rezultat bo, manj boste svobodni tako osebno kot finančno, oni pa močnejši in vseobsežnejši.

Vem, da nočete vrjet. Tudi 2 leti nazaj niste želeli.

FrRoSt ::

nirburu je izjavil:

vaščan je izjavil:

Dvigajo obrestne mere v upanju da bodo znižali inflacijo katero so najprej ustvarili s ustavitvijo sveta zaradi prehlada ter printanjem denarja. No da pa je stvar popolna smo stručkoti v evropski uniji ker smo pač bebci poleg sranja z inflacijo sankcioniramo še sami sebe zaradi ukrajine. Vrjetno se ukrajinci bolje počutijo če imamo mi vse full drago in nas bo pozimi zeblo. Kot sem že napisal resnično si zaslužimo krizo ampak res pravo krizo da se ti stari prdci v eu malo zbudijo. Eu populacija je stara mladina pa prihaja v obliki migrantov. To bo še veselica v naslednjih 10letih.


Bistveno preveč berete v podrobnosti.
Zapišite si. Najprej bomo šli skozi par težavnih let, nato bodo centralne sile ponudile rešitve za vse te vaše težave, ki bodo izgledale prekleto podobne s tem, kar smo vam mi govorili že vsaj leto in pol.
Rezultat bo, manj boste svobodni tako osebno kot finančno, oni pa močnejši in vseobsežnejši.

Vem, da nočete vrjet. Tudi 2 leti nazaj niste želeli.


Saj o tem je lepo pisal Tomaž Mastnak! ;)

https://www.dnevnik.si/1042997249/mnenj...

So pa še veliko starejši zapisi. Npr. Oči imajo, pa ne vidijo, ušesa imajo, pa ne slišijo. :))

Ko se bodo zbudili, bo svet že popolnoma drugačen. :O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

esel ::

Vem, da je za nekatere težko sprejemljivo in me bodo oklicali za "vernika", pa bom vseeno poizkusil vnesti nekaj optimizma v to turobno temo.

"But figures released Friday indicate that Europe's largest economies are proving more resilient to higher energy costs than had been expected. In particular, Germany's statistics agency said Europe's largest economy continued to grow in the three months through September despite production cuts in some energy-intensive manufacturing."
https://www.wsj.com/articles/russian-ec...

A. Smith ::

Energetski deficit ni glavni problem gospodarstva. Pravzaprav je še najmanj težko rešljiv, ker vedno lahko odpreš kakšen zaprt rudnik premoga, zalavfaš termoelektrarno, uvoziš goriva, itd.

Glavna grožnja je že 20 let popolnoma drugje. Da me ne bo kakšen ekonomist za jajca, razlaga je ZELO poenostavljena. Države imajo "strukturne probleme". Ne zberejo dovolj davkov, da bi npr. pokrile zdravstvo in penzije in si zato sposojajo denar, v EU pač posredno od ECB. Ti dolgovi se višajo. In so v času korone prišli na idejo helikopterskega denarja. Ga damo ljudem, oni bodo veseli, države pa bodo pobrale veliko davkov. Mi bomo pa državam zaračunali kredite z negativnimi obrestnimi merami, da si bo zanje poceni. Vrnile bodo manj, kot so dobile.

Do tu vse krasno, a pojavila se je inflacija. Kot se zmeraj pojavi, če je preveč denarja v obtoku. In zdaj je treba obrestne mere povečati, to pa pomeni za proračune prezadolženih držav hud stres! Zaenkrat obresti še večajo, čeprav države že ječijo. No, nedavno so uvedli ločeno obrestovanje za nezadolžene države in gospodarstvo in ločeno (nižje!) za zadolžene države. S tem, ko bodo zadolženim državam še naprej poceni posojali, pa ne bodo ukrotili inflacije. Če pa inflacija uide izpod nadzora, pa lahko evro crkne. In ZDA imajo z dolarjem zelo podobne probleme.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zimonem ::

Energetski deficit ni glavni problem gospodarstva. Pravzaprav je še najmanj težko rešljiv, ker vedno lahko odpreš kakšen zaprt rudnik premoga, zalavfaš termoelektrarno, uvoziš goriva, itd.


Ni glavni je pa ena od bolj bolečih posledic, ker se je od 80ih naprej gospodarstva vzdrževala z potrošni ne pa vlaganjem v infrastrukturo. In ni energetska kriza rešljiva takole čez noč.

A. Smith ::

Zimonem je izjavil:

Energetski deficit ni glavni problem gospodarstva. Pravzaprav je še najmanj težko rešljiv, ker vedno lahko odpreš kakšen zaprt rudnik premoga, zalavfaš termoelektrarno, uvoziš goriva, itd.


Ni glavni je pa ena od bolj bolečih posledic, ker se je od 80ih naprej gospodarstva vzdrževala z potrošni ne pa vlaganjem v infrastrukturo. In ni energetska kriza rešljiva takole čez noč.


Seveda ni, ampak zaenkrat se z improviziranjem še zelo dobro izogibamo izrednemu stanju. Če pa zelenkoti ne bodo kmalu potegnili glav iz riti, bo pa seveda težko sranje.

Bom pa še enkrat ponovil. V nekaj letih lahko evro in dolar v najslabšem primeru tudi crkneta. Stanje na kapitalskih trgih je izredno slabo. Problemi pod površjem, ki jih ne vidimo, so naravnost uničujoči. Tole sem pa že pripel:


nirburu je izjavil:

Zapišite si. Najprej bomo šli skozi par težavnih let, nato bodo centralne sile ponudile rešitve za vse te vaše težave, ki bodo izgledale prekleto podobne s tem, kar smo vam mi govorili že vsaj leto in pol.

Stanje, ki bo najbrž sledilo, je bilo po 2. svetovni vojni že vpeljano. Pa so ljudje ravno tako živeli naprej. Samo nekoliko manj svododno.

In pa tisto, česar vi teoretiki zarot ne morete razumeti: to ni stanje, v katerega bi neka zlobna elita pripeljala načrtno. Ker glede na ekonomske napovedi bodo tudi bogati prekleto shujšali. Do tega stanja je pripeljala ignoranca množic, ki v želji po vsem in to hkrati, pritiska na politiko. Ta pa, blesava kot je, problemov ne rešuje, temveč brca piksno naprej po cesti. Ljudje smo pač taki.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kow ::

Lol. Doctor Doom is back :)
Najbolj dolgocasen prognostik ever.

Zimonem ::

Določenih stvari se ne da prav na hitro improvizirati. Če trenutno v Ameriki sprejemajo rezervacije za dobavo dizla , veš, da je stvar dost na meji.

A. Smith ::

kow je izjavil:

Lol. Doctor Doom is back :)
Najbolj dolgocasen prognostik ever.

In hkrati z ogromno referencami.
Iz wiki:

For much of the 1990s, Roubini combined academic research with policy making by teaching at Yale and then in New York, while also being employed at the International Monetary Fund, the Federal Reserve, World Bank, and Bank of Israel. Currently, he is a professor at the Stern School of Business at New York University. Long study of emerging market blowouts in Asia and Latin America helped him spot the looming disaster in the U.S.(in 2008). "I've been studying emerging markets for 20 years, and saw the same signs in the U.S. that I saw in them, which was that we were in a massive credit bubble," he said.[4]

By 1998, he joined the Clinton administration first as a senior economist in the White House Council of Economic Advisers and then moved to the Treasury department as a senior adviser to Timothy Geithner, then the undersecretary for international affairs, who in 2009 became Treasury secretary in the Obama administration.[4]

Roubini returned to the IMF in 2001 as a visiting scholar while it battled a financial meltdown in Argentina. He cowrote a book on saving bankrupt economies entitled, Bailouts or Bail-ins? and launched his own consulting firm. He is also a regular contributor to Project Syndicate since 2007.


Če človek vidi probleme in jih izpostavlja, pač ostaja na svojem stališču. Marsikdo od tistih, ki je 2008 v nulo zadel situacijo in iz tega tudi naredil resen profit, trdi enako, kot Roubini. Primer takega človeka je recimo Michael J. Burry, ki prav tako napoveduje, da so sistemski problemi na kapitalskih trgih tempirana bomba. Burry je sicer postal znan, ko so njegovo poslovanje opisali v filmu The big short.


Za inflacijo so recimo najprej trdili, da je prehodna in je bo kmalu konec. In še traja. In potem so rekli, zvišali bomo obrestne mere in bo inflacije konec. To so naredili, pa inflacija še traja. Pojavljajo se že govorice, da bodo obrestne mere nehali višati, ker povzročajo s tem preveč kolateralne škode. Kow, če bodo obresti nehali višati, preden se inflacija zmanjša, mi boš potem verjel?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Zimonem ::

Čipov preveč, čipov premalo...
https://oilprice.com/Energy/Energy-Gene...

stroj66684 ::

Najbolj hecno je to, da bo EU uvedla kapico na plin in to samo ruski. To je v bistvu zamrznitev cene. Rusi trdijo, da pod takimi pogoji ne bo prodala plin. Ampak po drugi strani pa bodo v evropo uvažali drag ameriški plin, ki je dražji za 5x več, ki pa ne bo EU uvedla kapico. Razumi kdor more in verjetno to je bilo politično kupovanje časa in samo nekaj da se naredi vsečno.

FrRoSt ::

A. Smith je izjavil:

Energetski deficit ni glavni problem gospodarstva. Pravzaprav je še najmanj težko rešljiv, ker vedno lahko odpreš kakšen zaprt rudnik premoga, zalavfaš termoelektrarno, uvoziš goriva, itd.

Glavna grožnja je že 20 let popolnoma drugje. Da me ne bo kakšen ekonomist za jajca, razlaga je ZELO poenostavljena. Države imajo "strukturne probleme". Ne zberejo dovolj davkov, da bi npr. pokrile zdravstvo in penzije in si zato sposojajo denar, v EU pač posredno od ECB. Ti dolgovi se višajo. In so v času korone prišli na idejo helikopterskega denarja. Ga damo ljudem, oni bodo veseli, države pa bodo pobrale veliko davkov. Mi bomo pa državam zaračunali kredite z negativnimi obrestnimi merami, da si bo zanje poceni. Vrnile bodo manj, kot so dobile.

Do tu vse krasno, a pojavila se je inflacija. Kot se zmeraj pojavi, če je preveč denarja v obtoku. In zdaj je treba obrestne mere povečati, to pa pomeni za proračune prezadolženih držav hud stres! Zaenkrat obresti še večajo, čeprav države že ječijo. No, nedavno so uvedli ločeno obrestovanje za nezadolžene države in gospodarstvo in ločeno (nižje!) za zadolžene države. S tem, ko bodo zadolženim državam še naprej poceni posojali, pa ne bodo ukrotili inflacije. Če pa inflacija uide izpod nadzora, pa lahko evro crkne. In ZDA imajo z dolarjem zelo podobne probleme.


€ ne more crknit! ;) Lahko pa pade.... DRUGAČE povedano: standard se bo nekoliko zmanjšal! 8-) Manj narediš, manj si konkurenčen, .... slabši standard! Preprosto, kot pasulj. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

A. Smith ::

FrRoSt je izjavil:

EUR ne more crknit! ;) Lahko pa pade.... DRUGAČE povedano: standard se bo nekoliko zmanjšal! 8-) Manj narediš, manj si konkurenčen, .... slabši standard! Preprosto, kot pasulj. :))

Nepoučeni bi seveda tako trdili. Bolj poučeni bi se spomnili Weimarske republike in se globoko zamislili (tega od tebe ne pričakujem).

Še najbolj poučeni so tisti, ki so jim dedki povedali, kako so ljudje v 1930-tih v kraljevini Jugoslavije na bankah izgubljali prihranke, ki jih je požrla inflacija.

Ne, moj emotikonov poln prijatelj. Tokrat se to ne more ponoviti! Tokrat je vendar drugače...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

StevicaM ::

stroj66684 je izjavil:

Najbolj hecno je to, da bo EU uvedla kapico na plin in to samo ruski. To je v bistvu zamrznitev cene. Rusi trdijo, da pod takimi pogoji ne bo prodala plin. Ampak po drugi strani pa bodo v evropo uvažali drag ameriški plin, ki je dražji za 5x več, ki pa ne bo EU uvedla kapico. Razumi kdor more in verjetno to je bilo politično kupovanje časa in samo nekaj da se naredi vsečno.



Temu se rece evtanazija. V tem primeru samega sebe.

Evtanazija je povzročitev ali pospešitev smrti, da bi se trpečemu in neozdravljivemu bolniku odpravilo trpljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

gruntfürmich ::

A. Smith je izjavil:

In pa tisto, česar vi teoretiki zarot ne morete razumeti: to ni stanje, v katerega bi neka zlobna elita pripeljala načrtno.

zakaj pa ne?

poleg tega pišeš tako, kot da je folk presenečen da je inflacija posledica tiskanja denarja! WTF? tisti pri koritu in krmilu da bi bili nad to posledico presenečeni? si ti malo čez les?

lahko si pogledaš kakšen dokumentarec o moderni zgodovini zahodnih držav, pa ti bo kristalno jasno, da se od druge svetovne vojne, ko se je eliti probralo premoženje, v zadnjih par desetletjih znova krepi njihov vpliv. in kakšen misliš da je njihov vpliv in ambicije? raj na zemlji ter UTD za vsakega, ali moč in položaj za peščico?
zakaj so ustoličili regana in jim zmanjšali davke? zakaj imajo davčne oaze? kaj bodo s tem denarjem drugega, kot si kupovali moč in vpliv? bodo brezkrbno poležavali na plaži ali aktivno podkupovali politike in tako vplivali na naše življenje?

seveda 'elita' ni nekaj par posameznikiv, ki se dogovarjajo kaj se bo v svetu delalo, ampak to je skupek najbogatejših (ki imajo prav tako različne interese) ki delujejo dolgoročno za dosego svojih ciljev, imajo neomejene finance, kupujejo politike... vse to se dogaja dolgoročno. ne sicer vedno v začrtano eno smer, ker interesov je veliko, ampak lahko pa si prepričan da ne gre v smer, ki je dobra za malega človeka. ampak za elito, katera pač ima trenutno največji vpliv.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

cias ::

A. Smith je izjavil:


In pa tisto, česar vi teoretiki zarot ne morete razumeti: to ni stanje, v katerega bi neka zlobna elita pripeljala načrtno.


Hmm, torej so le nesposobni. Malo mi je sumljivo da so čisto vse njihove odločitve zmeraj samo nekaj kar nas vodi v večjo revščino in bedo. Zgolj naključje.

Miki N ::

cias je izjavil:

A. Smith je izjavil:


In pa tisto, česar vi teoretiki zarot ne morete razumeti: to ni stanje, v katerega bi neka zlobna elita pripeljala načrtno.


Hmm, torej so le nesposobni. Malo mi je sumljivo da so čisto vse njihove odločitve zmeraj samo nekaj kar nas vodi v večjo revščino in bedo. Zgolj naključje.


V bistvu ima teorija o "zgolj nesposobnosti" dve sumljivi točki:
1. pričakoval bi, da bi se jim od časa do časa tudi usralo v korist raje
2. če so res tako nesposobni že toliko časa... kaj je mehanizem, ki kljub temu ohranja njihove položaje in kontinuiteto? Ker ta mehanizem pa izgleda zelo sposoben in dodelan!

cias ::

Miki N je izjavil:


V bistvu ima teorija o "zgolj nesposobnosti" dve sumljivi točki:


V bistvu 3. 100 let stara literatura ki napoveduje kako, kdo, kaj…

FrRoSt ::

A. Smith je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

EUR ne more crknit! ;) Lahko pa pade.... DRUGAČE povedano: standard se bo nekoliko zmanjšal! 8-) Manj narediš, manj si konkurenčen, .... slabši standard! Preprosto, kot pasulj. :))

Nepoučeni bi seveda tako trdili. Bolj poučeni bi se spomnili Weimarske republike in se globoko zamislili (tega od tebe ne pričakujem).

Še najbolj poučeni so tisti, ki so jim dedki povedali, kako so ljudje v 1930-tih v kraljevini Jugoslavije na bankah izgubljali prihranke, ki jih je požrla inflacija.

Ne, moj emotikonov poln prijatelj. Tokrat se to ne more ponoviti! Tokrat je vendar drugače...


:)):)):)):)):))

HVALA za tale tvoj kompliment o nepoučenosi Bučko!! ;)

Verjetno si mislil o koncu Weimarske republike!?? 8-)

Nisi daleč od resnice. Začela so se neke nove vlade in gibanja na fašistični podlagi. Kaj in kako se bo tole obrnilo čez nekaj let, je pa tudi še vprašanje!?? :O

PARADOKS, ali pa Kavelj 22 zadeve je v tem, da sedaj vsi, ali pa vsaj večina, blejate ko ovce, prav soglasno poenoteno, kako so rusi zlobni, imperialistični in ne vem še kaj vse!?? Ko so pa ukrajinci, njihove samooklicane paravojaške skupine kot zajce pobijale rusko manjšino in drugače misleče, ni pa NIHČE od vas s trepalnicami trznil!!? :)) Zdaj se pa vsi mečejo po trepalnicah, kako je treba ustaviti ruse, oboroževati ukrajince in vse ostale pizdarije!?? In ukrajino bo sprejeta v EU in NATO!?? :))

NE me jebat!??? 8-)

Evropa bo morala priznati in RAZČISTITI tudi o človekovih pravicah monjšin in dokler ne bo opravila te DOMAČE NALOGE, ne bo mogla napredovati! ;)

Zakaj pa slovenci na koroškem dobijo samo 200 tabel z dvojezičnimi napisi in ne 800, kot jih predvideva pogodba!?? Zakaj, tudi v Italiji nimajo na javnih upravah, sodstvu, zdravstvu ljudi, ki birazumeli in uporabljali tudi slovenščino!?? :O

Vprašaj to tiste "SPECIALISTE", Cvetove domačih Butal! Novinarja Lamprehta, pa tistega smrkavca Vodemška, profesorje s FDV :)) Šaboča, pa Marka Lovca!?? :))

In vprašaj domačo plesočo Urško, predsednico DZ, zakaj je to neuresničljivo!??? :O zna ti pa povedati, baba brihtna, da ukrajinci krvavijo tudi za nas!? :))

Zaradi koga pa izginja slovenska manjšina v avstriji in italiji!?? :'(

Weimarska republika, JA! 8-)

Jaz že iščem, če bi še kje dobil kak star dober kalašnikov. ;) Brez borbe se ne predam! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Lonsarg ::

Miki N je izjavil:

V bistvu ima teorija o "zgolj nesposobnosti" dve sumljivi točki:
1. pričakoval bi, da bi se jim od časa do časa tudi usralo v korist raje
2. če so res tako nesposobni že toliko časa... kaj je mehanizem, ki kljub temu ohranja njihove položaje in kontinuiteto? Ker ta mehanizem pa izgleda zelo sposoben in dodelan!
Elita je ze velikokrat v zgodovini fasala, tak da obe tvoji tocki se redno dogajata. Se je rezalo glave in odvzemalo premozenje ze veckrat.

Sicer pa resnica je kot povsod nekje vmes, elita jasno ima svoje plane, ne sicer kar vsi enotne ampak imajo dosti podobnih ciljev in jasno delajo v svoj prid, obcasno se tudi prickajo itd. Ampak niti slucajno nimajo pa nekih strogih planov, ki bi bili dodelani in ki bi se jih kar vsi drzali. Potem bi stvari bile precej drugacne ce bi imeli na vrhu tako enotnost in sodelovanje. Raji bi bilo se slabse najbrz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

cias ::

Lonsarg je izjavil:


Sicer pa resnica je kot povsod nekje vmes, elita jasno ima svoje plane, ne sicer kar vsi enotne ampak imajo dosti podobnih ciljev in jasno delajo v svoj prid, obcasno se tudi prickajo itd. Ampak niti slucajno nimajo pa nekih strogih planov, ki bi bili dodelani in ki bi se jih kar vsi drzali. Potem bi stvari bile precej drugacne ce bi imeli na vrhu tako enotnost in sodelovanje. Raji bi bilo se slabse najbrz.


V čemu pa si elita ni enotna? V EU so vsi 100% z istimi cilji.

Lonsarg ::

Številka 100% v realnem življenju, ko so v igri ljudje, ne obstaja. Seveda da imajo vsi za cilj zaslužiti in vladati, to sta pač dva glavna splošna motiva za vse elite. Ampak načini in podrobnosti za ta dva glavna motiva pa se razlikujejo. Eni bi raje imeli čimveč direkt državno (teh je trenutno največ, pač posledica starega sistema), drugi so ultra-kapitalisti in bi radi imeli Ameriški sistem kjer privat kapital in lobiji nadvladajo državnike (prenos moči iz države na firme). Oboji to vidijo kot način za zaslužek in/ali več moči, tak da ja končni cilj je isti že od pamtiveka. In seveda da gre za sivo območje in hkrati iste osebe sodelujejo v obeh načinih vladanja preko vez, ker v eliti so pač pametni ljudje in se prilagodijo glede na situacijo, potem pa probajo počasi uveljavljat svoj pogled, subtilno in počasi. Predvsem pa se vlada na način "ti meni malo jaz tebi malo" in na ta način zmanjšajo svoja trenja in več profitirajo, kot če bi vztrajali striktno pri svojem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

A. Smith ::

gruntfürmich je izjavil:

A. Smith je izjavil:

In pa tisto, česar vi teoretiki zarot ne morete razumeti: to ni stanje, v katerega bi neka zlobna elita pripeljala načrtno.

zakaj pa ne?

Zato, ker v elito ne prideš tako, da si neumen ampak tako, da si pameten.
In če je bila pot do sem načrtna, potem je elita skrajno zabita, ker bo v naslednjih nekaj letih izgubila 75% kapitala.

gruntfürmich je izjavil:

poleg tega pišeš tako, kot da je folk presenečen da je inflacija posledica tiskanja denarja! WTF? tisti pri koritu in krmilu da bi bili nad to posledico presenečeni? si ti malo čez les?

In kje točno si pobral, da jaz to mislim? Da nisi sam malo čez les.
Inflacija ni presenetila nikogar. Pa vendar mislim, da so nameravali inflacijo opraviti na hitro, pa se je zelo zakompliciralo.

gruntfürmich je izjavil:

zakaj so ustoličili regana in jim zmanjšali davke? zakaj imajo davčne oaze? kaj bodo s tem denarjem drugega, kot si kupovali moč in vpliv? bodo brezkrbno poležavali na plaži ali aktivno podkupovali politike in tako vplivali na naše življenje?

Reagana so izbrali ljudj na volitvah. Ja, dragi teoretik zarot, predsednike izberejo državljani na volitvah in ne elita v navezi z reptili...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

dexterboy ::

Ko stvari eskalirajo tako daleč, da je vsakdanje življenje "nevzdržno", je v preteklosti vedno prišlo do vojn, ki je spucala stvari, da se je svet "resetiral", če uporabim ta izraz. Rekel bi, da iz tega tudi izhaja "želja" nekaterih, di bi Putin pritisnil tisti rdeči gumb... da se pač trenutna situacija, ki je vse prej kot rožnata, spuca in da lahko začnemo iz nule graditi malo boljši ali pa da se vsaj stvari vrnejo v normalo v čase pred 9/11.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

nirburu ::

A. Smith je izjavil:


Stanje, ki bo najbrž sledilo, je bilo po 2. svetovni vojni že vpeljano. Pa so ljudje ravno tako živeli naprej. Samo nekoliko manj svododno.

In pa tisto, česar vi teoretiki zarot ne morete razumeti: to ni stanje, v katerega bi neka zlobna elita pripeljala načrtno. Ker glede na ekonomske napovedi bodo tudi bogati prekleto shujšali. Do tega stanja je pripeljala ignoranca množic, ki v želji po vsem in to hkrati, pritiska na politiko. Ta pa, blesava kot je, problemov ne rešuje, temveč brca piksno naprej po cesti. Ljudje smo pač taki.


Delaš kritično napako, da enačiš ševa VW z odborom Blackrocka.
To ni isti rang bogatašev.
In veš kaj je glavni moto kapitalistov? "you gotta spend money to make money"
Če oni zgubijo naslednje dve leti 20% dohodka, a po tem obdobju postanejo absolutistični vladarji...se je povsem splačalo.
Jasno, da bo življenje šlo naprej. Tudi tlačani so preživeli...v dovoljšnem številu ;)

Vi delate apokalipso, jaz pa vam pravim, da takoj ko bodo cilji zadostno doseženi, se bodo razmere začele izboljševati. Voham na daleč, da vse skupaj smrdi.

Lonsarg je izjavil:

Miki N je izjavil:

V bistvu ima teorija o "zgolj nesposobnosti" dve sumljivi točki:
1. pričakoval bi, da bi se jim od časa do časa tudi usralo v korist raje
2. če so res tako nesposobni že toliko časa... kaj je mehanizem, ki kljub temu ohranja njihove položaje in kontinuiteto? Ker ta mehanizem pa izgleda zelo sposoben in dodelan!
Elita je ze velikokrat v zgodovini fasala, tak da obe tvoji tocki se redno dogajata. Se je rezalo glave in odvzemalo premozenje ze veckrat.

Sicer pa resnica je kot povsod nekje vmes, elita jasno ima svoje plane, ne sicer kar vsi enotne ampak imajo dosti podobnih ciljev in jasno delajo v svoj prid, obcasno se tudi prickajo itd. Ampak niti slucajno nimajo pa nekih strogih planov, ki bi bili dodelani in ki bi se jih kar vsi drzali. Potem bi stvari bile precej drugacne ce bi imeli na vrhu tako enotnost in sodelovanje. Raji bi bilo se slabse najbrz.


Kdaj je elita fasala?
V francoski revoluciji?

A si pogledal, kdo je nasledil monarha?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

nirburu ::

cias je izjavil:

Lonsarg je izjavil:


Sicer pa resnica je kot povsod nekje vmes, elita jasno ima svoje plane, ne sicer kar vsi enotne ampak imajo dosti podobnih ciljev in jasno delajo v svoj prid, obcasno se tudi prickajo itd. Ampak niti slucajno nimajo pa nekih strogih planov, ki bi bili dodelani in ki bi se jih kar vsi drzali. Potem bi stvari bile precej drugacne ce bi imeli na vrhu tako enotnost in sodelovanje. Raji bi bilo se slabse najbrz.


V čemu pa si elita ni enotna? V EU so vsi 100% z istimi cilji.


Podvajam dobro vprašanje ciasa.
Kje v EU mašini vidite bojujoči se eliti?

Vsi so nas dosedaj vodili v isto smer. Razlika med desnico in levico je, da levica pri prepovedala ICE avte po letu 2025, desnica pa po 2035.

Georgia Meloni je del kluba. Švedski demokrati so suspendirali članico, ker je podvomila o Anni Frank.
Eskimi so neonacistu Donadlu Trumpu podelili najvišje eskimovsko priznanje:
https://www.haaretz.com/us-news/2022-10...
The right-wing Zionist Organization of America called the former president ‘the best friend Israel ever had in the White House’ and will honor him with its Theodor Herzl Medallion next month


Vse je fejk za popizdit. Ye to ve.

gruntfürmich ::

A. Smith je izjavil:

Reagana so izbrali ljudj na volitvah. Ja, dragi teoretik zarot, predsednike izberejo državljani na volitvah in ne elita v navezi z reptili...

že res da so ga izbrali ljudje na volitvah, ampak pozabljaš na eno veliko orodje v lasti najmočnejših: PROPAGANDA.
veliko je že napisanega okoli tega, veliko je posnetega. ko to vse na hitro preletiš, ti je takoj jasno, kam pes taco moli. in da regana niso izbrali ljudje na volitvah ker bi jim želel boljše življenje, ampak zato da je bogatim dal krila. s čim pa so fopali ljudske množice, da so dobili tak rezultat, pa je stvar propagande, skozi katero elita pere možgane navadnemu folku, da se na volitvah odloči 'pravilno'.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

nirburu ::

Kar naenkrat so vsi postali teoretiki zarot ej.
Nisem več tako cool kot sem bil.

TezkoDihanje ::

nirburu je izjavil:

Kar naenkrat so vsi postali teoretiki zarot ej.
Nisem več tako cool kot sem bil.


A se je kakršnakoli stvar, ki si jo bluzil tukaj, kdaj uresničila?

Ti povem že vnaprej. NOBENA SE NI.

Zgodovina sprememb…

nirburu ::

Ce ti tako rečeš.
Upam, da boš imel visok SCS.

TezkoDihanje ::

nirburu je izjavil:

Ce ti tako rečeš.
Upam, da boš imel visok SCS.


Vostok, jaz samo vem, da si vsega posmeha vreden bebček.

nirburu ::

Karkoli ti pomaga lepše zaspati kolega.

cias ::

Fritz ::

A. Smith je izjavil:

Energetski deficit ni glavni problem gospodarstva. Pravzaprav je še najmanj težko rešljiv, ker vedno lahko odpreš kakšen zaprt rudnik premoga, zalavfaš termoelektrarno, uvoziš goriva, itd.

Glavna grožnja je že 20 let popolnoma drugje. Da me ne bo kakšen ekonomist za jajca, razlaga je ZELO poenostavljena. Države imajo "strukturne probleme". Ne zberejo dovolj davkov, da bi npr. pokrile zdravstvo in penzije in si zato sposojajo denar, v EU pač posredno od ECB. Ti dolgovi se višajo. In so v času korone prišli na idejo helikopterskega denarja. Ga damo ljudem, oni bodo veseli, države pa bodo pobrale veliko davkov. Mi bomo pa državam zaračunali kredite z negativnimi obrestnimi merami, da si bo zanje poceni. Vrnile bodo manj, kot so dobile.

Do tu vse krasno, a pojavila se je inflacija. Kot se zmeraj pojavi, če je preveč denarja v obtoku. In zdaj je treba obrestne mere povečati, to pa pomeni za proračune prezadolženih držav hud stres! Zaenkrat obresti še večajo, čeprav države že ječijo. No, nedavno so uvedli ločeno obrestovanje za nezadolžene države in gospodarstvo in ločeno (nižje!) za zadolžene države. S tem, ko bodo zadolženim državam še naprej poceni posojali, pa ne bodo ukrotili inflacije. Če pa inflacija uide izpod nadzora, pa lahko evro crkne. In ZDA imajo z dolarjem zelo podobne probleme.

Zaprte rudnike premoga lahko zlahka odpreš v Nemčiji, kjer so uradno samo začasno zaprti (in ustrezno vzdrževani). V Sloveniji, kjer so 'dokončno' zaprti in zaliti z vodo, bi bilo ponovno odprtje tako drago, da je vprašanje, če bi bilo smiselno.

In zakaj države ne morejo pobrati davkov? Zato ker na zahodu vlada oligarhija, ki je zakonodajo prilagodila svojim željam in potrebam. Posledično najbogatejši in korporacije ne plačajo skoraj nobenih davkov. Vse ostalo je tralala.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Colt1911 ::

Kopala bo pa Sneguljčica i 7 palčkov ?>:D

redtech ::

Ne sej Poljaki koplejo, pa še plačujejo vsak dan, da lahko delajo.

September 20, 2021 - Poland vowed to keep its disputed Turow coal mine running on Monday despite being hit with a order to pay a 500,000 euro ($585,550) daily penalty to the European Commission for defying an earlier court ruling to halt operations.

Drugi smo na e-sonce ddd :), EU poskrbi, da nisi samostojen, to je point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

D3m ::

EU poskrbi, da nisi samostojen, to je point.


Res je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Colt1911 ::

Poljaki (še) kopljejo , ampak še zase premalo. Kdo bo kopal Švabom?

redtech ::

UK

Sunak in Dragi sta iz istega legla in oba sta prišla na oblast neizvoljena.

Truss je obljubljala, nižje davke, podpore, levo,...

Sunak je njen negativ v "isti vladi"

Nekaj naslovov
- Rishi Sunak: No 91,000 target for civil service job cuts
- Treasury warns of tax rises to fill financial hole
- The timing and delivery of the GBP400 Energy Bills Support Scheme is still unclear, the Utility Regulator has said. (Truss je obljubila novembra)
- Schools may go online one day a week to cut costs
- The bank sold off a tranche of government bonds on Tuesday, as it started to reverse the process known as "quantitative easing" or QE.

Volivci so dobili obratno tistemu, kar so volili. Res lep prikaz, kako izkrivljeno "demokracijo" imamo.

Ukrepi Sunaka so sicer zelo pravilni za kapitalizem.
Samo ljudje še niso dojeli, da so poroki prišli po svoje imetje :)
««
25 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snowden postal ruski državljan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
18714866 (8730) l0g1t3ch

Sankcije proti Rusiji in učinki za Evropo (energenti) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59852339 (40472) starfotr

Konec dobave ruskega plina ali ko pustimo vladati ženski (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
899551 (8355) Griffin R500

Kakšne opcije ima Rusija da nam zagreni življenje? (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Loža
2490195802 (122511) endelin
»

Priprave na predčasno priključitev Ukrajine v evropsko električno omrežje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17824264 (15959) Mr.B

Več podobnih tem