» »

Kako popolnoma izbrisati trdi disk?

Kako popolnoma izbrisati trdi disk?

vojkovouk ::

Kako popolnoma izbrisati trdi disk

Dodatek by moderator
Pravila:
4. člen

1. Naslovi tem v forumu morajo odsevati njihovo vsebino. Naslovi podobni "na pomoč", "ne dela" so prepovedani.

vojko

Lith ::

najlažje si snameš PowerMAX in z njim narediš disketo, zaženeš z diskete in daš LOW LEVEL FORMAT FULL in počakaš do konca nekaj ur,
tako, vse je šlo v pi...
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

def0r ::

ce mislis WIN XP lahko zlahka naredis to da vstavis CD, restartas, ko te vprasa boot from CD klikni enter, nato te vprasa ce formatira. Ce imas win 98 gres v DOS napises format c:.
Ce pa hoces malce s particijami se ukvarjat si pa downloadaj program partition magic

Legoless ::

Mogoče je on imel v mislih nekaj takšnega, da popolnoma izbriše disk, ker za format še zmeraj (verjetno) obstajajo metode, da se dobijo podatki.

Daedalus ::

Za tiste, ki ne vejo - navaden format ne zadostuje za resnično odstranjevanje podatkov z diska. Tud en lowlevel format ne odstani podatkov zanesljivo. Je treba narediti večkraten zero-fill. V službi sem ponavadi uporabljal autoclave in vsaj 3 prepise, zdaj pa autoclave ni več podprt, je pa na voljo nov, seveda freeware program (bazira na linuxu), lavfa s floppyja al pa boot CDja - tule. Podpira seveda tudi SATA diske.

S formatiranega diska (če ni bil vmes prepisan) ti podatke potegne vsak malo boljši komercialen data recovery program.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

WarpedGone ::

Je treba narediti večkraten zero-fill


Zakaj pa trikraten?

Da se vse enke ornk zradirajo? :)
Zbogom in hvala za vse ribe

OZZY ::

MIslim,da ima partition magic opcijo , da se na tak način zbriše disk, da obnova podatkov ni več možna.
Go with the flow.

l-note ::

Zakaj pa trikraten?
Da se vse enke ornk zradirajo? :)


Ne, glava diska namreč ne zapisuje 100% naravnost oz. vedno 100% po isti "potki" na plošče diska. Torej ti lahko narediš zero fill, ampak še vedno se ob robovih da zaznati namagnetenost plošč s prejšnimi podatki. Seveda tega ne moreš recoverat s programi, ampak moraš poslati kaki firmi, ki se ukvarja z reševanjem podatkov iz diskov, ker imajo le oni dovolj natančne naprave, ki lahko ponovno preberejo "rob" poti zapisa.

AndrejS ::

Če pa imaš res zelo zaupljive podatke je pa najboljše da disk fizično uničiš !
Najprej ga razstaviš potem pa vržeš plošče v ogenj . S tem pa bi še imel FBI težave.

Pyr0Beast ::

Kako pa deluje sploh low level format, oz kaj briše
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Quikee ::

AndrejS:
Sej pol pa ga na vrtu zakopas.. tak da more FBI najprej najt ostanke =P

AndrejS ::

Avtor teme sicer ni povedal razloga za brisanje. Morda bi le na novo rad namestil winblowse ali pingnvine. Tak da je težko vedet kako in kaj.

Jan987 ::

sam če napišeš POPOLNOMA se sliši kot da bi jih želel zako izbrisati da jih nebi več dobil nazaj. Če pa želi samo nanovo naložiti OS, pa mu je že zgoraj nekdo napisal kaj naj naredi

nodes ::

ni tko, da lahko low-level format narediš samo na diskih ki uporabljajo MFM technology. Ta se ne uporablja že vrsto let. Mal se mi tole moje prepričanje zdi čudno, ko vsa leta berem tle na forumu o low-level formatu.
včasih je bila ta opcija celo v biosu

na SATA je druga pesem

borchi ::

kolk "trdo" zapiše nule:

dd if=/dev/zero of=/dev/hda

?
l'jga

Jan987 ::

ka pa te programi k disk povozjo z ničlam. A kdo ve za kakšnega?

vojkovouk ::

Se opravičujem.Pozabil sem omeniti da imam rezervni disk iz starega računalnika,pa bi ga rad dodal v drugi računalnik,ki so xp že naloženi.Sem poskušal preko cd,pa mi začne nalagati windowse.
vojko

Daedalus ::

>Mal se mi tole moje prepričanje zdi čudno, ko vsa leta berem tle na forumu o low-level formatu.

Sej to ni pravi low-level format. "Llow-level" format (ta, ki ga skoz omenjamo) ni nič drugega ko zero fill celotnega diska. Low-level format (tovarniški) vključuje (če se prav spomnim, googlat se mi ne da) tud nastavitev geometrije diska, kar ni glih delo za tiste izven tovarne, brez ustrezne opreme...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

roscha ::

@ borchi

Zelo trdo, gredo papa vsi podatki, tudi o particijah, FS-ju.. Boljše itak ne naredi noben komercialni program.

Drugače pa dd if=/dev/random of=/dev/hdX ene 2x pa ni kakih šans dobit kaj nazaj.


Sicer imam od nekje v glavi da FBI pravi 7x prepisovanje z različno dato, potem je šele kao secure izbrisano. Hm, Hm?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Totalen format - ne moreš nič dobiti nazaj

Oddelek: Programska oprema
325174 (3705) Jupito
»

Prenosni trdi diski z nameščenimi trojanci

Oddelek: Novice / Zasebnost
333907 (3907) poweroff
»

Low level format

Oddelek: Strojna oprema
71101 (942) destiny
»

low level format????

Oddelek: Pomoč in nasveti
81592 (1463) Kr nekdo
»

Popolno brisanje trdega diska

Oddelek: Programska oprema
123366 (3162) Cuoresportivo

Več podobnih tem