» »

Kupci na bolhi

Kupci na bolhi

1
2
3

ETI3n ::

A ta bolha še vedno deluje? Banda hudičeva, objave oglasov jim ne mislim plačevati.Odkar je FB Marketplace, sem tam prodal vso robo, našel robo ki jo potrebujem.

V-i-p ::

ETI3n jp, enako.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

The Player ::

Z bolho imam večinoma pozitivne izkušnje.
Obstajajo tudi slabe, a te slabe niso niti primerljive s tem kaj vse doživiš na FB marketplacu in prodajkotu 8-O

Telbanc ::

Od kupcev na bolhi se lah vsak če če neki nauči.

Sploh so mi interesantni tisti, ki pol ko pridejo že po robo, cena že dogovorjena in pol probajo še kej mutiti. Takim pol še mal spustim , sploh če so izvirni...

V bistvu poslušaš in se učiš. kak se gliha z novimi pristopi. Recimo, ane kok so bli ta mesec visoki računi, a bi lah še mal spustili.....:))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

lemur233 ::

Enkt sm naroču eno dominatrix, pa je ženska hotela, da ji nakažen polovico zneska vnaprej. Pa se še nikoli nisva videla. Sem takoj poiskal drugo.

Technics111 ::

gruntfürmich je izjavil:

Technics111 je izjavil:

Kaj ste res taki Kekci, da vozite robo ki jo prodajate nekomu na dom?? Seveda, ker to delate, ste jih navadli in razvadli šupke razvajene sploh one majmune v Lj in v okolici, bi radi da se jim vse k riti prinese. Kupec je dolžan priti k prodajalcu in ne obratno. Kaj gre svija h koriti ali korito k sviji??? :) Če hoče žret gre do korita, če ne pa nebo žrla, finito.

se ti vidi da si slab prodajalec in zato revež tako v glavo kot v denarnici

c3p0 je izjavil:

Jaz pa, a mora nakazat recimo 20€ vnaprej, ostalo pa s položnico (po povzetju je čisti nateg pošte).

po povzetju je lahko tudi s položnico, ne samo z gotovino. in takrat so še znosne provizije.


Hahaha, lej Kekec pokrijem te s kešekom, revež prizadeti. Eni cenimo svoj prosti čas in ne laufamo za 5eur okoli drugim na dom, eni pa pač skozi ritke lizete vsem,ko kuzle samo da lahko prodate ta klump ki ga mate doma.:)))

floyd1 ::

ginekk je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Problem je da je Bolha nek sistem iz 20. stoletja, enako kot takrat ko smo imeli Salomonov oglasnik. Kontakt preko telefonske, kot da še nismo izumili interneta.


A je problem poklicat in potem poslat SMS, če se ne javi?

Drugače lahko pošlješ sporočilo in prodajalec dobi lepo email.
Nekateri še vedno ne bodo odgovarjali, kajti kdorkoli je resen bo prej ko slej moral poklicat.

Jaz sem že imel problem dobit prodajalca, ni in ni hotel oddat svoje cifre/podatkov, da lahko sploh pridem pogledat in preizkusit zadevo (nekaj sto evrov vredna kitara, ki je visela gor že celo leto). Po dveh tednih zajebavanja prek teh sporočil je le našel pogum.

Jaz sem bil s prodajalcem že vse zmenjen, nakar je na dan, ko bi moral stvar preizkusiti, čudežno izginil, kot tudi nekaj njegovih oglasov na bolhi. Telefon (klic in sms) mrtev, mail brez odgovora... Pustil sem mail in sms in nato vse skupaj pozabil.

floyd1 ::

Telbanc je izjavil:

Od kupcev na bolhi se lah vsak če če neki nauči.

Sploh so mi interesantni tisti, ki pol ko pridejo že po robo, cena že dogovorjena in pol probajo še kej mutiti.
Takim pol še mal spustim , sploh če so izvirni...

V bistvu poslušaš in se učiš. kak se gliha z novimi pristopi. Recimo, ane kok so bli ta mesec visoki računi, a bi lah še mal spustili.....:))

Takemu iz principa ne spustim nič. Sem imel tri kupce v nekaj urah, poslušal po telefonu jamranje dveh, ki sta bila prepozna, "srečnež" pa potem začne pri meni doma "handlat". S forami, ko misli, da mora biti rabljena stvar kot nova, ima pa kako praskico preveč (ki je bila - mimogrede - omenjena in pofotkana že v oglasu).
Za ceno se zmeni takoj. Razen, če gre za kako zamolčano pomanjkljivost, ki jo vidiš šele ob nakupu.

gruntfürmich ::

če se moram kakšne stvari znebiti in jo dolgo prodajam, potem še popustim na koncu, če je zadeva draga in ni povpraševanja, in je nek revni težak kot kupec.

je pa enkrat prišel model po eno omaro, dokaj poceni, pa se je mislil nekaj hendlat pa sem mu rekel da se lahko samo obrne, ker bom omaro razbil in jo vrgel v kontejner če ne bo plačal polne cene. potem pa se je zbrihtal in nehal tečnarit...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Kolk jambranja. Glede na cene rablejen racunalniske opreme na bolhi, ste lahko srecni, ce splho kdaj kaj prodate.

RedDrake ::

Ko sem nazadnje prodajal avto, sem nastavil ceno tako, da bo avto šel.
Jasno napisal dilerji obvoz.
Me vseeno kliče en diler, zbija ceno iz 12k na 9,5k in potem še zaide v debato z mano zakaj nočem prodat dilerju.
Sem rekel, da želim, da neka družina, ali kak penzioner dobi soliden avto za soliden denar. Nekdo, ki ga bo rabil in uporabljal.
Je rekel, da če mu ga jaz prodam za 9,5k ga lahko tudi on naprej proda za 12k. Yeah no shit, če so drugi oglasi bili 13k.
Pol je še težil, da če pride z nekom, ki bo pripravljen plačat 13k, če mu prodam za 12k (in on pospravi 1k v žep) - sem rekel ne, pa me je poslal v k... in odložil.
Čez 4 ure je bil avto prodan enemu gospodu nekaj let pred penzijo - ki so se mu oči kar svetile.

Bolha je pa itak adijo, v obe smeri.
Po eni strani občasno zasledim kak oglas s foto opremo, kje si rečeš, to bi kupil dal na ebay pa pospravil 1k EUR v žep.
Na drugi strani pa folk prodaja razne 3770 in 4770 proce po 70-100 EUR, medtem ko v trgovini dobiš dvakrat bolj zmogljiv CPU za 100 EUR.
Da komponentko-ta sploh ne omenjam. Kdor tam kupi, joj, tak se mi res smili ...

GupeM ::

RedDrake je izjavil:

Na drugi strani pa folk prodaja razne 3770 in 4770 proce po 70-100 EUR, medtem ko v trgovini dobiš dvakrat bolj zmogljiv CPU za 100 EUR.

Delno res, ampak ne moreš tako primerjat ... Če jaz rabim 3770 procesor zaradi podnožja, mi 10700 nič ne pomaga. Tudi če ga dobim za nižjo ceno.

Tudi Continental 16 colska guma je boljša in cenejša od 19 colske Nexen gume, ampak mi na žalost nič ne pomaga, ker ne paše na moj avto.

hipertija ::

GupeM je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Na drugi strani pa folk prodaja razne 3770 in 4770 proce po 70-100 EUR, medtem ko v trgovini dobiš dvakrat bolj zmogljiv CPU za 100 EUR.

Delno res, ampak ne moreš tako primerjat ... Če jaz rabim 3770 procesor zaradi podnožja, mi 10700 nič ne pomaga. Tudi če ga dobim za nižjo ceno.

Tudi Continental 16 colska guma je boljša in cenejša od 19 colske Nexen gume, ampak mi na žalost nič ne pomaga, ker ne paše na moj avto.

a primerjava: da meni tamali kondomi ne sedejo in raje kupim dražje večje, tudi pije vodo?
Prekle za kurnk

RedDrake ::

Na nemškem ebay-u so te stare i7-ke po 50 EUR s poštnino, pri nas pa skoraj duplo.
Očitno so slovenski CPU-ji takšni, value-added modeli.
Če so pa komponentko brand, potem pa še +20% gor.

Meiniken ::

Bratu je matična crknila, not pa je bil i7 2600k. Dal na bolho za 130 eur, prodal v nekaj tednih za 110.
Če se nečesa ne rabiš znebiti potem malce naviješ ceno in prilagajaš glede na povpraševanje in stanje na trgu. Če pa preplačaš za nekaj je pa to tvoj problem, ker danes imamo internet vsi. Kakšen ebay je pa 5 sekund stran.

maticb492 ::

Intel procesorji so vedno bli precenjeni, še posebej ko je bila perf razlika med generacijami 5%.

Jaz se spomnem da sem takrat I5 8400 + plato prodal za skoraj isto kot sem jo kupil.. ne vem kdaj je bilo to ene 2017-18
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Technics111 je izjavil:

Kaj ste res taki Kekci, da vozite robo ki jo prodajate nekomu na dom?? Seveda, ker to delate, ste jih navadli in razvadli šupke razvajene sploh one majmune v Lj in v okolici, bi radi da se jim vse k riti prinese. Kupec je dolžan priti k prodajalcu in ne obratno. Kaj gre svija h koriti ali korito k sviji??? :) Če hoče žret gre do korita, če ne pa nebo žrla, finito.


Če je letel na mene, ko sem pustil avto v Kranju 50km stran potem ga takrat še nisem uspel domov spravt, čez 2 dni prodan. kr tam v Kranju še blizu tehnični, registracija. Takrat 2 let nazaj so ble cene še vseh avti, in vse hrane normalne, to kar so danes napihnil cene rabljenim avti in vsej robi je pa nategovanje ljudi. In mi smo kot družba, država neki OH in IH "solidarni" ahahaha, lažnivci v letu 2021-22 sam dnar in še enkrat dnar....ostalo pa če pocrkajo od napihnjenih cen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kixs ::

Meni so najbolj zanimivi taki, ki ne morejo napisat, da niso vec zainteresirani. Se dogovarjas, pises... vse zmenis. Ko pride dan, da se stvari zakljucijo, pa mrk. Pa meni sploh ni problem, ce mi nekdo napise, da ne rabi vec ali je dobil po 50% nizji ceni... ni panike. Samo en stavek poslji.

Sem imel pred kratkim malo slabso izkusnjo z dogovorjenim osebnim prevzemom. Ze prej je bilo cel kup sporocil preko bolhe, dogovarjanje, cenkanje, pa eno, drugo... no, potem sem slucajno res imel pot v LJ in clovek pravi, prinesi. Pridem, poklicem... ja ni problema, pridem. Malo kasneje msg, da je nekaj prislo vmes, bo na drugi lokaciji. Mine nekaj ur, vecer... msg, se je zavleklo, moram it domov. Pa nic. Ocitno sem bil bolj zainteresiran za prodajo, kot oni za nakup. Ceprav je bila cena, vsaj po moje, zelo dobra, vendar sem zelel prodati in sem spustil. Ampak ni panike. Cez dva dni, sem zadevo brez cenkanja prodal v Zagrebu v manj kot enem dnevu. Kupec je bil najprej presenecen, da se lahko tako hitro in tocno dogovori z nekom iz druge drzave - dodatne informacije in slike, potem pa tudi lokacija in ura. Kot pravi, je to lahko problem ze v ZG. Potem pa je bil se bolj vesel, ker je bila zadeva nad njegovimi pricakovanji.

PS:
Glede cen avtov... js se bom izgleda s svojo kripo vozil se nekaj let... Sem lani poleti gledal Nissan Leaf L.2018 (novejsi model). Je bilo enih 6-7 komadov po ceni 16-18K. Danes 23-24K€ in to isti letnik in vec navozenih. Lani se je celo nov z 60kWh baterijo prodajal za 25K€.

VladoCetnik ::

d3spirit je izjavil:

Kakšne imate kaj izkušnje s kupci na bolhi? Primeri:
1.)podarjam neko stvar, pa kupec vpraša, če mu podarim poštnino.
2.)prodajam neko stvar za male pare, pa uleti kupec, če mu pripeljem stvar do celja(sem iz kočevja).
3.)prodajam stvar za 25€, pa ponudi kupec 5€.
4.)prodajam isto stvar kot pod točko 3., pa pravi kupec da mu moram podariti stvar, ker nima stvar kablov.

Kakšne so pa kaj vaše izkušnje s kupci na bolhi?


Veščine trgovanja. Kupcu moraš pokazat, da ti ni nuja prodati artikel. Ko je kupec fizično pri tebi mu artikel ponudi takoj v roko, da ga občuti. Kdor te pa poskuša reketirat za ceno, jo vedno povečaj za krat 50% kolikor je tvoja cena in ne odstopaj. Slabih kupcev ne rabiš, če je pa ustrajen in pokvarjen je prav, da ga ti kot trgovec čimbolj olupiš.

fopi ::

Sam ponavadi ničesar ne podarim, ampak dam neko simbolno ceno 5EUR, odvisno kako velika je stvar. Tako se mi zdi, da tisti, ki rabi je pripravljen dati toliko, tisti, ki bi imel samo zato ker je zastonj pa se ga ognem.

dmi ::

Veliko prodajam in kupujem, neke drame še ni bilo, se pa sam še vedno sprašujem katera logika je bolj prava, glede prednosti that is:
- Tisti, ki prvi pokliče
- Tisti, ki prvi pride

V obeh primerih sem imel že dobre in slabe izkušnje.
Na koncu sicer jaz bolj spoštujem kdor prvi pride.

GupeM ::

Tisti, ki da več.

c3p0 ::

Rezervacije so slabe, mnogokrat osebe ni. OK, za pol ure, uro mogoče. Eni bi pa kar dneve, tedne...

GupeM ::

Ja saj, kdor prvi pride. Če prideta hkrati, pa kdor da več. Je pa seveda treba povedat, da šparal ne boš. Max pol ure. Al se pa pač z vsemi zmeniš, da pridejo ob 20:00. Pa naj se med sabo zgarbajo, kdo da več :D

Predvsem je odvisno od povpraševanja. Če te po dveh mesecih končno eden pokliče, potem hočeš čim prej prodat. Če te pa v prvi uri pokliče 10 ljudi, se pa zmeniš za skupinski ogled in bidanje.

Technics111 ::

Najbolj smešni so mi kljukci,ko jih kličeš pa ti reče da zbira ponudbe, ker kao full ceni ta svoj klump kaj ga ima in čaka in misli, da bo dobil tolk kot za novo.. Potem pa vidiš da še po 2 mesecih tega ni prodal, ker je bil prej preveč pozresen in je vse kupce med tem skenslal, na koncu pa je obupan in več nima nobenega in mu lahko zbijes ceno do nafte, pol pa ti reče sej boljse vsaj nekaj kot pa da mi doma leži XDDD.

kixs ::

Hehe.. jap. Je bil en model na bolhi, prodajal cel kup neke racunalniske "sare". Ga malo potipam in pravi, da naj dam svojo ponudbo in se bo potem odlocil glede na ostale. Mu posljem svojo ponudbo in cakam... mesec, dva... oglas je se kar gor... po ene pol leta mu posljem se enkrat, da se vedno kupim po tej ceni. Spet nic, pozabim na to in se cez pol leta mi poslje, da bo meni prodal. Ampak za nizjo ceno, cca 25% popusta. Sicer sem potem videl zakaj, ker enega dela ni bilo. Je rekel, da se je razbilo. Sem naredil dve turi z avtom, da sem vse odpeljal. Zdaj je dobre pol leta mimo in se vedno nisem pregledal kaj vse je za uporabit :lol:

Technics111 ::

kixs je izjavil:

Hehe.. jap. Je bil en model na bolhi, prodajal cel kup neke racunalniske "sare". Ga malo potipam in pravi, da naj dam svojo ponudbo in se bo potem odlocil glede na ostale. Mu posljem svojo ponudbo in cakam... mesec, dva... oglas je se kar gor... po ene pol leta mu posljem se enkrat, da se vedno kupim po tej ceni. Spet nic, pozabim na to in se cez pol leta mi poslje, da bo meni prodal. Ampak za nizjo ceno, cca 25% popusta. Sicer sem potem videl zakaj, ker enega dela ni bilo. Je rekel, da se je razbilo. Sem naredil dve turi z avtom, da sem vse odpeljal. Zdaj je dobre pol leta mimo in se vedno nisem pregledal kaj vse je za uporabit :lol:



Če imaš kaj pametnega se lahko zmenima za odkup/menjavo. Piši mi zs pa pusti cifro, te rufnem..

CetnikVlado ::

ETI3n je izjavil:

A ta bolha še vedno deluje? Banda hudičeva, objave oglasov jim ne mislim plačevati.Odkar je FB Marketplace, sem tam prodal vso robo, našel robo ki jo potrebujem.



Marketplace je zakon.

Bolt ::

Marketplace a to še obstaja.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

#000000 ::

HAHA na Marketplace pa so začeli scamerji pelete prodajat po 250 eur tona, nakazilo na TR in dostava v 3-4 dneh mail pa tutanota tel pa US SF

https://www.facebook.com/Holtmeyer-Pell...

Morison ::

Če mi gre pa kdo na živce so pa pri telefonih tisti:
Ne odgovarjam na sporočila, smse, SAMO KLICI, ZADNJA CENA! Zraven pa ne zna osnovnih podatkov podat v oglas o stvari, ki jo prodaja.
Potem ima pa oglas gor pol leta na koncu pa še desetkrat spremeni ceno. Najprej boš napisal oglas tako kot se za gre ali pač odgovoril na par osnovnih podatkov, ki niso podane v oglasu potem, če bom presodil, da si vreden klica, se bova pa klicala.
Pa si ja nor, da bom takim švercerjem dajal telefonsko številko, da me bodo potem klicali ponoči ob 3h.
Pa vtakne naj si tisto stvar, kamor hoče.

kixs ::

Najboljsi so tisti, ki te kontaktirajo po tistem, ko si ze odstranil oglas.

GupeM ::

Morison je izjavil:

Če mi gre pa kdo na živce so pa pri telefonih tisti:
Ne odgovarjam na sporočila, smse, SAMO KLICI, ZADNJA CENA! Zraven pa ne zna osnovnih podatkov podat v oglas o stvari, ki jo prodaja.
Potem ima pa oglas gor pol leta na koncu pa še desetkrat spremeni ceno. Najprej boš napisal oglas tako kot se za gre ali pač odgovoril na par osnovnih podatkov, ki niso podane v oglasu potem, če bom presodil, da si vreden klica, se bova pa klicala.
Pa si ja nor, da bom takim švercerjem dajal telefonsko številko, da me bodo potem klicali ponoči ob 3h.
Pa vtakne naj si tisto stvar, kamor hoče.

Se strinjam, da je to neumno. Ampak po drugi strani si pa tudi prodajalec lahko misli:
Najprej boš poklical, če bom presodil da si vreden artikla ki ga prodajam, se bova pa naprej menila. Zdaj, ali je njemu bolj nujno prodat, ali tebi kupit, je pa vajina stvar.

Kar se tiče pa klicanja ob 3h ponoči pa no comment ... Ne uporabljaš Do Not Disturb? Meni se avtomatsko vključi ob 22:00 in ostane vključen do jutranje budilke. Sredi noči me lahko pokličejo samo določene osebe, za katere vem, da me bojo klicale z razlogom. Niti drugih obvestil ne dobivam ponoči, niti se ne prikažejo na ekranu. Šele ko budilka zazvoni, ali pa sam izključim DND, se pojavijo na ekranu. Zelo enostavna in predvsem učinkovita rešitev teh težav.

Machete ::

kixs je izjavil:

Najboljsi so tisti, ki te kontaktirajo po tistem, ko si ze odstranil oglas.


Lahko ti oglas tudi poteče, ne veš, če je bil odstranjen. Sem že kontaktiral možaka tako, se ni javil, sem kupil drugje, se je javil, da še ima (in obnovil oglas), a žal prepozno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ales85 ::

Machete je izjavil:

kixs je izjavil:

Najboljsi so tisti, ki te kontaktirajo po tistem, ko si ze odstranil oglas.


Lahko ti oglas tudi poteče, ne veš, če je bil odstranjen.

To je neumno. Če se slučajno zgodi, da ne veš, pač ne veš. Večina storitev te tudi opozori, ko bo oglas potekel. Da boš pa zdaj klical vse oglase, ki te zanimajo in so že pretekli kar počez, je pa res brezveze.

Machete ::

Neumen je tvoj odgovor.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Morison ::

GupeM je izjavil:



Kar se tiče pa klicanja ob 3h ponoči pa no comment ... Ne uporabljaš Do Not Disturb? Meni se avtomatsko vključi ob 22:00 in ostane vključen do jutranje budilke. Sredi noči me lahko pokličejo samo določene osebe, za katere vem, da me bojo klicale z razlogom. Niti drugih obvestil ne dobivam ponoči, niti se ne prikažejo na ekranu. Šele ko budilka zazvoni, ali pa sam izključim DND, se pojavijo na ekranu. Zelo enostavna in predvsem učinkovita rešitev teh težav.

No coment! Potem pa ne komentiraj, kr neki. Res si dasa, kaj ti vse znaš! Sem lahko tvoj prijatelj. LOL
Nimamo vsi takega urnika, da hodimo s kurami ob 22:00 spat.
Vsi gledate samo nase in se prilagajate samo nase.

kixs ::

Machete je izjavil:

kixs je izjavil:

Najboljsi so tisti, ki te kontaktirajo po tistem, ko si ze odstranil oglas.


Lahko ti oglas tudi poteče, ne veš, če je bil odstranjen. Sem že kontaktiral možaka tako, se ni javil, sem kupil drugje, se je javil, da še ima (in obnovil oglas), a žal prepozno.


Mozno je. Ce ima oglas shranjen, se vidi status - potekel/prodan/izbrisan.

ales85 ::

Machete je izjavil:

Neumen je tvoj odgovor.

Torej si ti eden od tistih cepcev, ki pregledujejo in kličejo pretečene oglase?

Machete ::

Še en neumen odgovor. Koliko jih še misliš nasrati?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

kixs je izjavil:

Machete je izjavil:

kixs je izjavil:

Najboljsi so tisti, ki te kontaktirajo po tistem, ko si ze odstranil oglas.


Lahko ti oglas tudi poteče, ne veš, če je bil odstranjen. Sem že kontaktiral možaka tako, se ni javil, sem kupil drugje, se je javil, da še ima (in obnovil oglas), a žal prepozno.


Mozno je. Ce ima oglas shranjen, se vidi status - potekel/prodan/izbrisan.


Ja fora je, da sem iskal eno specifično (bolha) orodje ranga 500 eur in možak je imel novo (oz odprto) za 350. Videl sem to zvečer in preložil na drug dan, ker je bila pozna ura. Drug dan ni bilo oglasa več in sem pač sumil, da je potekel, ker je bil takrat že nekaj časa objavljen in ne gre za nekaj, kar se proda takoj. In ker sem si zapomnil nick, sem našel nek njegov drug oglas in tam videl številko. In dejansko bi se zmenila, če ne bi pač rabil predolgo, da mi odgovori in sem ta čas že kupil. To je konkreten primer. Seveda ti bo sedaj alese85 uletel z nekim nepovezanim komentiranjem brez logike zadaj, kako nekdo pregleduje potekle oglase in kliče vse po vrsti. PS: potekel oglas, tudi, če najdeš v iskalniku, bolha zamegli in ne vidiš podatkov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

c3p0 ::

Tisti blur je bedarija da peče. Včasih je koristno pogledat stare oglase, vsaj za primerjavo. Saj daš v dev tools blur na 0 in rešeno, ampak...

Morison ::

Ta Bolha je pa res postala greznica!
Prodajam telefon. Oddam oglas seveda plačam! Nakar za mano odda oglas ena "trgovina": Morning Ideas s.r.o. Slovaška lokacija: Gorenjska, Bled, Bled.
Oddajo samo v telefoniji 443 in moj oglas pade na 17 stran. Halo. Kdo bo sploh prišel do 17 strani, da vidi moj oglas. Možnosti ločevanja med trgovinami oziroma fizičnimi prodajalci ni možno. In sedaj, če hočem, da bo moj oglas sploh viden naj še enkrat plačam, da bom prišel malo bolj spredaj, kar pa se lahko ponavlja v nedogled, saj nekateri taki dnevno brezplačno osvežujejo oglase.
Pol se pa pejd.
To je zadnja stvar, ki jo prodajam na Bolhi!

maticb492 ::

I mean če kupuješ telefon ne boš klikal 17 strani ampak verjetno vnaprej model izbral, preden greš iskat..
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

GupeM ::

Morison je izjavil:


No coment! Potem pa ne komentiraj, kr neki. Res si dasa, kaj ti vse znaš! Sem lahko tvoj prijatelj. LOL
Nimamo vsi takega urnika, da hodimo s kurami ob 22:00 spat.
Vsi gledate samo nase in se prilagajate samo nase.

A si ti malo prizadet? Niti en odgovor ti ni OK. In mimogrede, tudi jaz ne hodim s kurami spat, nimam pa želje, da me kdo kliče po deseti. Če pa pričakuješ veliko klicev ob 3h zjutraj, pa ne vem zakaj te tako moti, če te kdo ob 3h zjutraj kliče. Btw: zadeva je nastavljiva. Lahko si poljubno nastaviš, kdaj nočeš notofocationov. Če te motijo ob treh zjutraj, si nastavi na 2:59.

Morison ::

GupeM je izjavil:

Morison je izjavil:


No coment! Potem pa ne komentiraj, kr neki. Res si dasa, kaj ti vse znaš! Sem lahko tvoj prijatelj. LOL
Nimamo vsi takega urnika, da hodimo s kurami ob 22:00 spat.
Vsi gledate samo nase in se prilagajate samo nase.

A si ti malo prizadet? Niti en odgovor ti ni OK. In mimogrede, tudi jaz ne hodim s kurami spat, nimam pa želje, da me kdo kliče po deseti. Če pa pričakuješ veliko klicev ob 3h zjutraj, pa ne vem zakaj te tako moti, če te kdo ob 3h zjutraj kliče. Btw: zadeva je nastavljiva. Lahko si poljubno nastaviš, kdaj nočeš notofocationov. Če te motijo ob treh zjutraj, si nastavi na 2:59.

LOL. Ti pa imaš probleme sam s sabo. Daj te pravljice nakladaj svojim otrokom, če jih sploh imaš ali boš imel.
:))notofocationi:))

Morison ::

maticb492 je izjavil:

I mean če kupuješ telefon ne boš klikal 17 strani ampak verjetno vnaprej model izbral, preden greš iskat..

LOL!
Ne vem kako ti kupuješ, to je tvoj problem, samo ne sedaj vse sodit po sebi.
Ne vem zakaj bi moral točno določen model izbirat! Jaz pregledam pač vso ponudbo, ker itak so oglasi kr neki nametani.
Primer: Samsungi niso vsi v rubriki Samsung, ali v rubriki prodam, imaš v rubriki prodam oglase kupim ali ravno obratno, so tudi v drugih kategorijah in ponavadi ravno tam dobiš kakšno dobro ponudbo. Nekateri prodajo določen model in potem da jim oglas ne preteče kar čez oddajo oglas čist nekega tretjega modela...
Najbolj pa serjejo te trgovine ali določeni švercerji, ki iz dneva v dan prepisujejo ene in iste oglase. Mi ki pa oddamo oglas enkrat na 14 dni ali mesec pa še to enkrat ali dvakrat na let pa izvisimo.
Zato pa pravim, da je to postala ena greznica.

delavec44 ::

GupeM je izjavil:

Morison je izjavil:

Če mi gre pa kdo na živce so pa pri telefonih tisti:
Ne odgovarjam na sporočila, smse, SAMO KLICI, ZADNJA CENA! Zraven pa ne zna osnovnih podatkov podat v oglas o stvari, ki jo prodaja.
Potem ima pa oglas gor pol leta na koncu pa še desetkrat spremeni ceno. Najprej boš napisal oglas tako kot se za gre ali pač odgovoril na par osnovnih podatkov, ki niso podane v oglasu potem, če bom presodil, da si vreden klica, se bova pa klicala.
Pa si ja nor, da bom takim švercerjem dajal telefonsko številko, da me bodo potem klicali ponoči ob 3h.
Pa vtakne naj si tisto stvar, kamor hoče.

Se strinjam, da je to neumno. Ampak po drugi strani si pa tudi prodajalec lahko misli:
Najprej boš poklical, če bom presodil da si vreden artikla ki ga prodajam, se bova pa naprej menila. Zdaj, ali je njemu bolj nujno prodat, ali tebi kupit, je pa vajina stvar.

Kar se tiče pa klicanja ob 3h ponoči pa no comment ... Ne uporabljaš Do Not Disturb? Meni se avtomatsko vključi ob 22:00 in ostane vključen do jutranje budilke. Sredi noči me lahko pokličejo samo določene osebe, za katere vem, da me bojo klicale z razlogom. Niti drugih obvestil ne dobivam ponoči, niti se ne prikažejo na ekranu. Šele ko budilka zazvoni, ali pa sam izključim DND, se pojavijo na ekranu. Zelo enostavna in predvsem učinkovita rešitev teh težav.


Jaz sem nekaj časa isto delal pa sem potem izklopil zaradi skrbi, da bo kdaj kakšen problem in te kličejo policaji, bolnica itd. kjer ne bo šlo čez, ker številka seveda ni shranjena. Imam raje kakšen klic preveč kot kritičnega premalo.
Jih pa neželene blokiram ob večkratnih poskusih.

velikBrokoli ::

Zakaj sploh javno objavite vašo telefonsko številko? Naj vas kontaktirajo preko ZS ali emaila..

GupeM ::

delavec44 je izjavil:

Jaz sem nekaj časa isto delal pa sem potem izklopil zaradi skrbi, da bo kdaj kakšen problem in te kličejo policaji, bolnica itd. kjer ne bo šlo čez, ker številka seveda ni shranjena. Imam raje kakšen klic preveč kot kritičnega premalo.
Jih pa neželene blokiram ob večkratnih poskusih.

Od kod bojo pa policaji ali bolnica dobili tvojo številko?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

letgo vs bolha oglasniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18535282 (14861) shadeX
»

Cena po dogovoru !? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9617821 (14441) loveJDM

Prodaja prek Bolhe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10218690 (16131) dzinks63
»

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552947 (43536) kuglvinkl

Več podobnih tem