» »

Kupci na bolhi

Kupci na bolhi

«
1
2 3

d3spirit ::

Kakšne imate kaj izkušnje s kupci na bolhi? Primeri:
1.)podarjam neko stvar, pa kupec vpraša, če mu podarim poštnino.
2.)prodajam neko stvar za male pare, pa uleti kupec, če mu pripeljem stvar do celja(sem iz kočevja).
3.)prodajam stvar za 25€, pa ponudi kupec 5€.
4.)prodajam isto stvar kot pod točko 3., pa pravi kupec da mu moram podariti stvar, ker nima stvar kablov.

Kakšne so pa kaj vaše izkušnje s kupci na bolhi?

blazkj ::

Podobne. Treba je to vzet v zakup in popolnoma ignorirat te primerke

Wrop ::

Vse sorte. Taki, ki ti uletijo in hočejo stvari zastonj ali uletijo z nespodobnimi ponudbami preprosto ignoriraš.
Na obeh straneh so ekscesi. Kupce, ki bi stvari (skoraj) zastonj in prodajalce, ki prodajajo dražje od novega produkta. Oboje ignoriraš. Pri nobenem se ne bo sklenilo nakupa/prodaje in samo izgubljaš čas.

Enemu sem peljal iz LJ pa dlje od Celja eno rač. komponento. Nič ni glihal, pa še pot je plačal.
Enemu prodal nerabljeno stvar, staro 3 leta, za 25 % nove in ni nič kompiciral in prišel iskat.
Prodal nekaj GPUjev, pri ceni sem še kdaj malo popustil in zadevo prodal.
Nekaj stvari hotel podariti, pa so hoteli, da se jim zadeve še pripeljejo. :)) Ja veš da.

marvin42 ::

Jaz nikoli več ne dam na Bolhi oglasa pod "podarim", ker sem vedno dobil klice nekih avtohtonih prebivalcev, ki so zahtevali, da zadevo, ki jo podarjam, še zelo daleč zastonj pripeljem in se potem pizdili, ker sem rekel, da morajo priti sami iskat.
Mostly Harmless

win64 ::

Ignoriraš. Imaš tudi na avto.net-u iste fore. Prodajaš za 1000 € in ti pišejo, da če pripelješ avto 100km proč ti da 500€ takoj na roke.
S podarjanjem pa nimam slabih izkušenj, so prišli vedno na dom iskat.

bastadu ::

Na Bolhi sem že od leta 2000 in oglašujem kar precej stvari, ampak takšnih ekscesov kot jih navaja OP nisem doživel, če že kaj podobnega, je bilo v precej milejši obliki ...

Sem pa pred kratkim imel zelo dobro izkušnjo, za katero je najprej kazalo, da bo totalen polom: kupec želel od mene kupiti neke ne ravno poceni slušalke, se dogovorima, da mu jih pripeljem na eno izmed počivališč na AC, ker sem imel slučajno pot mimo. Ko sem prišel na dogovorjeno počivališče je bilo planirano, da me bo on že čakal, ker se je meni mudilo, ampak njega še ni bilo, čakam par minut, slušalke ta čas dam na streho avtomobila, da bi me kupec prej opazil. Ker nisem imel več časa čakati ga pokličem, kje je in je rekel, da je zgrešil izvoz, da me čaka nekje na naslednjem izvozu. In seveda jaz zaradi časovne stiske že cel živčen, se vsedem v avto in oddrvim na naslednji izvoz nevedoč, da sem nekaj pozabil na strehi avtomobila. Ko pridem do kupca pa seveda šok, slušalk nikjer ... jaz totalno besen na kupca, saj je z zgrešenim izvozom (pa domačin je, jaz nisem) on prvi krivec v vrsti za tale zaplet, ki me bo očitno stal slušalk/denarja ... Kupec seveda takoj uvidi svoj del krivde in mi reče, da bo šel on nazaj poiskat slušalke in če jih najde, mi bo nakazal denar. Yea right, si mislim, in oddrvim svojo pot naprej, časa da bi sam šel nazaj iskat slušalke seveda nisem imel ... No čez kakšno uro dobim sporočilo, da je slušalke našel in da mu naj pošljem trr, da mi nakaže denar. Še obstajajo pošteni ljudje ...

starfotr ::

Nepošteno je, da si nanj zvalil svojo nerodnost. Kdo ti je kriv, če si dal slušalke na streho in odpeljal?

In ja, se zgodi, da zgrešiš izvoz. Nekaj te zamoti, z mislimi odplavaš in evo.

Blinder ::

d3spirit je izjavil:

Kakšne imate kaj izkušnje s kupci na bolhi? Primeri:
1.)podarjam neko stvar, pa kupec vpraša, če mu podarim poštnino.
2.)prodajam neko stvar za male pare, pa uleti kupec, če mu pripeljem stvar do celja(sem iz kočevja).


to dvoje je normalno, prakticno vprasajo za popust.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mkk20 ::

Različno.
Sem prodajal v zadnjem letu dva stara avta. En čapac, drug romun. Oba isto, mal se umakneta in kličeta navideznega šefa..., da mu ta "pove", da nad ceno ne gre. Naslednjič bom prosil, če ga da na spiker :D Oba sta nabijala, da če ne bosta kupca, da bom zgubljal cajt z drugimi dilerčki - s tem sem se celo strinjal. Avta sta na koncu šla, čeprav ne ravno po poročenih cenah "šefov" :D

Prodajam šotor za 110 € - itak pride normaln človek. Ne dila, ampak mu jest spustim na 100, ker se je pripeljal 25 km. In je bil čist srečen.
Prodajam strešne prečke - pride človek, 2. minuti dogovorjena - 10€ mu spustim in to je to. Ne gleda prask, ne palamudi v 3pm, da je žena na socialni ipd. Dam mu še 4 nove cilindre in 4 nove ključe zraven. Vzame, gre.

Eni so res neverjetni...,

s1m0n ::

Folk je tak raznolik, da lahko imaš vse izkušnje od A do Ž :)
Pri avtih je polno teh preprodajalcev, ki bi zbijali ceno pa čeprav je vozilo že med najcenejšim, ki se ponujajo.
Osebno imam čist OK izkušnje... Celo takšne, da je prodajalce zanimamo kako sem z izdelkom zadovoljen, če me še kaj zanima, eden je celo v paket dal pismo, da se mi zahvali pa želi čim več veselja pri uporabi artikla :)

Opažam pa, da ko kaj sam kupujem, da je vedno več takšnih, ki se počasi odzivajo na konkate ali pa sploh nimajo druge možnosti kot email na katerega pa ne dobiš po teden dni odgovora.

bastadu ::

starfotr je izjavil:

Nepošteno je, da si nanj zvalil svojo nerodnost. Kdo ti je kriv, če si dal slušalke na streho in odpeljal?

In ja, se zgodi, da zgrešiš izvoz. Nekaj te zamoti, z mislimi odplavaš in evo.

In zgrešitev izvoza (še posebej za lokalca) zate ni nerodnost? Popolnoma enako se lahko zgodi, da nekaj pozabiš na strehi avta ...

kixs ::

Zadnji primer sem imel, ko je en ponudil cca 50% nad prodajno ceno, ce le pocakam. Mi je ze smrdelo, kdo bi kaj takega naredil. Pa se mi skoraj zjoka po sporocilih, da isce ze eno leto in je resen kupec. Smrdelo mi je se posebej, ker bi moral dostaviti cca 50km proc. Potem se pa on ne bi oglasil... in bi si delal stroske za cisto brez veze... kar je cisto mozen scenarij.

No, na koncu se je izkazalo, da je prisel na dogovorjeno mesto. Ceni pa sem dodal "samo" potne stroske in hamburger. In clovek cel vesel :lol:

Seveda je bilo za isti oglas tudi nekaj primerkov, ki so dali ponudbe nizje od podane cene - kar je pricakovano, en celo za -40% :lol:

freesty ::

Naceloma nisem imel slabih izkusenj.

Se mi pa je že zgodilo, da sem bil fixno zmenjen glede cene, prevzema in vsega a vendar je vseeno v vmesnem času prodal drugemu..
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

starfotr ::

bastadu je izjavil:

starfotr je izjavil:

Nepošteno je, da si nanj zvalil svojo nerodnost. Kdo ti je kriv, če si dal slušalke na streho in odpeljal?

In ja, se zgodi, da zgrešiš izvoz. Nekaj te zamoti, z mislimi odplavaš in evo.

In zgrešitev izvoza (še posebej za lokalca) zate ni nerodnost? Popolnoma enako se lahko zgodi, da nekaj pozabiš na strehi avta ...


Kdo je kriv prodajalcu, da je dal nekaj na streho in pozabil?

A če bi se zabil med vožnjo, bi tudi kupec (posledično) bil kriv?

Vsak naj že prevzame odgovornost za svoja dejanja!

GupeM ::

kixs je izjavil:

Zadnji primer sem imel, ko je en ponudil cca 50% nad prodajno ceno, ce le pocakam. Mi je ze smrdelo, kdo bi kaj takega naredil. Pa se mi skoraj zjoka po sporocilih, da isce ze eno leto in je resen kupec. Smrdelo mi je se posebej, ker bi moral dostaviti cca 50km proc. Potem se pa on ne bi oglasil... in bi si delal stroske za cisto brez veze... kar je cisto mozen scenarij.

No, na koncu se je izkazalo, da je prisel na dogovorjeno mesto. Ceni pa sem dodal "samo" potne stroske in hamburger. In clovek cel vesel :lol:

Seveda je bilo za isti oglas tudi nekaj primerkov, ki so dali ponudbe nizje od podane cene - kar je pricakovano, en celo za -40% :lol:

Tudi jaz kot kupec sem že ponudil nekaj odstotkov višjo ceno (točneje 5%), samo da me stvar počaka. Za 50% višjo ponudbo bi mi pa zadeva morala res kar precej pomeniti, da bi toliko več ponudil.

maticb492 ::

Meni je bilo najbolj smešno, ko mi je nekdo neko fatbike električno kolo ponujal v menjavo za laptopa, totalno random, hehe :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kixs ::

GupeM je izjavil:

kixs je izjavil:

Zadnji primer sem imel, ko je en ponudil cca 50% nad prodajno ceno, ce le pocakam. Mi je ze smrdelo, kdo bi kaj takega naredil. Pa se mi skoraj zjoka po sporocilih, da isce ze eno leto in je resen kupec. Smrdelo mi je se posebej, ker bi moral dostaviti cca 50km proc. Potem se pa on ne bi oglasil... in bi si delal stroske za cisto brez veze... kar je cisto mozen scenarij.

No, na koncu se je izkazalo, da je prisel na dogovorjeno mesto. Ceni pa sem dodal "samo" potne stroske in hamburger. In clovek cel vesel :lol:

Seveda je bilo za isti oglas tudi nekaj primerkov, ki so dali ponudbe nizje od podane cene - kar je pricakovano, en celo za -40% :lol:

Tudi jaz kot kupec sem že ponudil nekaj odstotkov višjo ceno (točneje 5%), samo da me stvar počaka. Za 50% višjo ponudbo bi mi pa zadeva morala res kar precej pomeniti, da bi toliko več ponudil.


Cena je bila 105€. On mi je ponudil max 160€. Sam to nic ne pomeni, dokler ni cash na mizi. Potem sem mu rekel, da sva zmenjena za 120€ - skupaj s prevozom in hambijem - done deal :lol:

Je pa res, da vecinoma velja, predobra ponudba je navadno najslabsa/fake.

Meee ::

Meni je en grozil z policijo zaradi DVD playerja za 10 EUR! :D

prodal sem mu DVD player, napisal lepo kater model je in vse. Ampak se je on potem odločil, da želi imeti Shuffle mode, ki ga pač ta model playerja ni imel. Ni pa tega vprašal vnaprej.

Sem rekel, da mi ga magar vrne in mu vrnem 10 EUR, samo bo on plačal poštnino, da sem prodal vse lepo fer. Mi je grozil s policijo. Svašta je folk res.

maticb492 ::

Cimer je enkrat prodajal svoj star PC iz kleti za kišto pira, in je prišel en tip z otrokom in ženo, pa so ga pretestirali in vsaj 30 minut nekaj tam debatirali, pa ne vem če ga je na koncu vzel.

Enako je bilo, ko sem avto prodajal prejšnji mesec, en mi je poslal 10 smsov in spraševal vse mogoče zadeve (vljudno pač, ni nič narobe z njim), samo na koncu ga je kupil en po 10 minut ogleda, pa me niti za servisno zgodovino ni vprašal, in ara v žepšu zraven :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

chaddicus ::

Upam, da nisem edini ampak, ko sem sam prodajal avto ali karkoli v vrednosti nad naprimer 1k na smse nisem odpisoval... Pač kdor je resen kupec bo poklical se zdilal in čao..

fb marketplace je šele katastrofa tam so pa glavni kupci bosanđerosi tam sem največ neumnosti doživel..

hipertija ::

Največja kalvarija je prodajati telefone (avta še nisem)... mel bi appla, seveda za pol cene in da mu ga dostaviš. Je pa fino kupovati appla od mulotov, ki proda toliko, da si kupi čim prej novega :) sem zdilal že tudi za 100EUR nižjo ceno, ko se je pokaku.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

psychoshorty ::

chaddicus je izjavil:

Upam, da nisem edini ampak, ko sem sam prodajal avto ali karkoli v vrednosti nad naprimer 1k na smse nisem odpisoval... Pač kdor je resen kupec bo poklical se zdilal in čao..

fb marketplace je šele katastrofa tam so pa glavni kupci bosanđerosi tam sem največ neumnosti doživel..


Ne pravi. Za vsak comp kaj sem ga prodal, tile specialci z msg -i, ce poganja fortnite ipd in ce lahko prodam za 40% pod ceno.

Horas ::

kaj se eni bunite, pač stvar pogajanja in probavanja. kaj je narobe s tem?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

GupeM ::

Horas je izjavil:

kaj se eni bunite, pač stvar pogajanja in probavanja. kaj je narobe s tem?

Odvisno od oglasa. Če v oglas napišeš, da se ceno še da kaj spustit, potem OK. Tudi če nič ne napišeš, ajde, sprejemljivo. Če pa napišeš, da je cena zadnja in da ne boš spuščal, pa ni treba težit s kakšnimi popusti.

Sheteentz ::

Če napišeš, da je zadnja cena, si lahko tudi nerazgledani prodajalec, ki ne pozna trga, in stvar prodaja 50 posto dražjo, kot jo trg lahko še prebavi. Tole z "zadnjo ceno" še trgovine nimajo. Še tam se da zmenit za par posto, če prideš ž žepom polnim gotovine.

Netrunner ::

Saj se razume, da pri prodaji preko bolhe je pričakovano, da se baranta vendar če jasno napišeš da je cena zadnja ne vidim težav. Mogoče izgubiš nekaj potencialnih kupcev, kar mene ne moti in raje prodajam več časa kot pa se ubadam s tem.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

GupeM ::

Me prav malo briga kaj se da zmenit drugje. Če jaz hočem za svoj kemični svinčnik 1000 EUR in ga za manj ne prodam, ne rabim tvoje ponudbe za 999 EUR. Če bi hotel 999 EUR bi napisal ceno 999 EUR, ali pa bi v oglas napisal, da se da za ceno še kaj zmenit. Recimo kadar imam zadevo, ki bi se jo rad čim prej losal, samo da gre. Takrat pa pač že v štartu daš nižjo ceno ali se zmeniš za nižjo ceno ali pa jo podariš.

Sem že dobil vprašanja, če prodam avto. Medtem, ko sem čakal v vrsti na tehnični pregled. Sem rekel da ja. Tip vpraša za koliko, sem rekel 10.000 EUR. Je rekel da to je pa malo preveč. Sem mu lepo rekel da če je zanj preveč, ne pomeni da ga za manj prodam, pa sva bila zmenjena. Pa mi je kristalno jasno, da avto ni več vreden 10.000 EUR. Ampak glej ... Jaz avto rabim, služi mi odlično, ne da se mi ukvarjat z iskanjem in kupovanjem drugega, s prepisi, z zavarovanjem, vinjetami in ne vem čim še ... Za 10.000 eur bi se mi pa tudi to dalo počet.

In ja, če napišem, da je cena zadnja, to napišem z razlogom. Zato, ker nočem, da me kličejo barantači. Če bi hotel barantati, bi označil: Pokličite za ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

gruntfürmich ::

jst pa sem zadnjo leto par stvari na bolhi podarjal, in vedno dobil 5€ za poštnino, ki pa je dejansko max 3€. in teh stvari sigurno ne bi mogel prodati, tako da sedaj pocenske stvari dajem v rubriko: podarim :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

Sam par stvari prodal, še več podaril. Samo da so odpeljali kramo. Pač staro pohištvo...

Vredna sicer nekaj, ampak za par 10 EUR se ne bom šel. Če že nekdo pride iskat... Dostikrat potem dobil kak 6pack ali pa od ene ćženske cel kup prehranskih dodatkov. Nekaj so dali, in pokazali dobro voljo.

Prodajam samo stvari, vredne tam 100 EUR ali več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

Načeloma vedno zelo pozitivne izkušnje.
Po pogovoru smo mi že nakazali denar na račun, pa sem potem poslal. Sicer povečini drobiž, a včasih tudi 90€+.

Prav tako sem jaz že nakazal denar vnaprej.

Če mi pa nekdo za stvar, ki jo prodajam za 90€, ponudi 30€ mu pa jaz prijazno rečem, da za tak denar jaz kupim 10 komadov.

Glede prevoza kdo kdaj zateži, a nič pretiranega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

dexterboy ::

OP, zakaj bi sebi kradel čas svojega življenja, da bi se ukvarjal s takšnimi izmečki? Škoda tvojega časa, ne njihovega.
Kot drugo, probaj še tu na Slo Techu prej kaj prodati (ali pa podariti), preden objaviš na Bolhi ;)
Dodatek; sem pred leti prenehal s prodajo svojih stvari na Bolhi ravno zaradi podobnih pacientov. Raje podarim frendom ali pa naredimo blagovno menjavo, uslugo...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Kakšnih posebnih problemov ni, sem prodal AMD FX sistem za 150€, toliko kot me je stalo vse skupaj, po vrhu dal 22" Samsung iz smetnjaka delujoč, če bi bila grafična boljša potem bi zahteval več, samo je bi res komplet vse skupaj in to je to.

Skoraj bi rekel, treba se je paziti starejših ker ne verjamejo nič, če je kakšna posebnost za to ali ono stvar in si ti zabijejo v glavo, da problem je.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

tikitoki ::

Bolj problematicni so prodajalci, ki staro kramo prodajajo drazje, k je nova v trgovini. Zato vcasih kaj narocim z Ebaya, na Bolhi pa vecinoma niti ne poreverim, ker je skoda casa.

Ce ti kdo ponudi premalo, pac zavrnes ali ignoriras, ni panike.

mihi666 ::

Jaz prodajam povprečno 2x letno kakšno stvar in so vedno problemi že glihanje po telefonu mi gre na živce ker že itak stvari prodajam pod ceno samo da se znebim. Zadnjič sem pospravljal podstrešje in našel vse luči in stekla od enega starega avta ki sem ga pred leti razdrl. Ker mi je bilo škoda stran vržit sem dal oglas med podarim pride tip pogleda vzame še hvala ni rekel...

Er333 ::

2.)prodajam neko stvar za male pare, pa uleti kupec, če mu pripeljem stvar do celja(sem iz kočevja).

Zame je to čisto normalno vprašanje, ker je ogromno ljudi ki se službeno ali zaradi drugih razlogov parkrat na teden peljejo v drug konec države in če slučajno naletiš na koga takega ti ponavadi pripelje brez problema.
Jaz grem 4x mesečno iz gorenjske na severno primorsko in če mi kupec reče, če mu lahko pripeljem v Tolmin mu seveda bom, zakaj pa ne, saj se meni tudi ne da ukvarjat z zavijanjem paketov.

sentiš ::

Zadnjič na bolhi iščem nekaj fotografskega in pritisnem na Vsi oglasi tega prodajalca in tipo prodaja vse, hlače, majice, posteljnino. Tudi rabljene bokserce. To kdo kupuje ali je to neka psiho-osebnostna motnja?

c3p0 ::

Sam ravno nekaj obnavljam in staro robo prodam na bolhi, drugače bi jo moral tovorit do smetišča. Tako pa pride kdo, ki rabi magari star, zlizan laminat in še plača, da ga lahko odnese. Za v kako zidanco že bo.

Phantomeye ::

hehe, to me spomne, ko so sem prodajal objektiv za 100€, pa me je bodoči kupec vpraša, če prodam za manj, sm reku 99€ :D

Er333 je izjavil:

2.)prodajam neko stvar za male pare, pa uleti kupec, če mu pripeljem stvar do celja(sem iz kočevja).

Zame je to čisto normalno vprašanje, ker je ogromno ljudi ki se službeno ali zaradi drugih razlogov parkrat na teden peljejo v drug konec države in če slučajno naletiš na koga takega ti ponavadi pripelje brez problema.
Jaz grem 4x mesečno iz gorenjske na severno primorsko in če mi kupec reče, če mu lahko pripeljem v Tolmin mu seveda bom, zakaj pa ne, saj se meni tudi ne da ukvarjat z zavijanjem paketov.



Peljat nekaj v vrednosti 20€ 134 km daleč je res bistveno lažje kot pa dat v škatlo in nest na pošto :D

Zgodovina sprememb…

sentiš ::

Jaz tudi dostikrat ponudim realno ceno, ker se mi zdi, da povečini slovenci preveč cenijo svojo staro robo in rabljene zadeve prodajajo za retail prodajno ceno (oziroma zelo blizu). Torej ponudim realno ceno, pa ponavadi ni odgovora ali pa malo znižajo in jaz ne dam odgovora. Potem pa se dostikrat zgodi, da vidijo, da za tako ceno ne bo šlo in kakšnih 14 dni kasneje spet pišejo, če kupim po ceni, ki sem jo ponudila prvotno :D

Phantomeye ::

sentiš je izjavil:

Zadnjič na bolhi iščem nekaj fotografskega in pritisnem na Vsi oglasi tega prodajalca in tipo prodaja vse, hlače, majice, posteljnino. Tudi rabljene bokserce. To kdo kupuje ali je to neka psiho-osebnostna motnja?


Ne, samo nekateri v glavi nimajo povezave čas = denar. Jst bi lahko prodal kup stvari, ki jih imam doma po 10€ na kos, ampak ko pa seštejem koliko je to ene logistike, pa časa in podobnega, mi je hitr jasn, da se ne splača.

sentiš ::

Phantomeye je izjavil:

sentiš je izjavil:

Zadnjič na bolhi iščem nekaj fotografskega in pritisnem na Vsi oglasi tega prodajalca in tipo prodaja vse, hlače, majice, posteljnino. Tudi rabljene bokserce. To kdo kupuje ali je to neka psiho-osebnostna motnja?


Ne, samo nekateri v glavi nimajo povezave čas = denar. Jst bi lahko prodal kup stvari, ki jih imam doma po 10€ na kos, ampak ko pa seštejem koliko je to ene logistike, pa časa in podobnega, mi je hitr jasn, da se ne splača.


Dobro, to razumem, ampak ne moreš kupit rabljene gate od nekoga. Fuj

Phantomeye ::

sentiš je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

sentiš je izjavil:

Zadnjič na bolhi iščem nekaj fotografskega in pritisnem na Vsi oglasi tega prodajalca in tipo prodaja vse, hlače, majice, posteljnino. Tudi rabljene bokserce. To kdo kupuje ali je to neka psiho-osebnostna motnja?


Ne, samo nekateri v glavi nimajo povezave čas = denar. Jst bi lahko prodal kup stvari, ki jih imam doma po 10€ na kos, ampak ko pa seštejem koliko je to ene logistike, pa časa in podobnega, mi je hitr jasn, da se ne splača.


Dobro, to razumem, ampak ne moreš kupit rabljene gate od nekoga. Fuj


Itak. Ampak po drugi strani pa obstajajo določeni fetiši in posledično portali namenjeni prodaji rabljenega perila. Ampak sem skoraj ziher, da gre bolj žensko perilo kot pa perilo kakega starca :D

zobnik ::

Pred 2 leti prodajal cliota l.2004 za 280 evrov s 300.000km, brez rje, prva barva,, vsake pol ure so me klical, avto sem pustil v Kranju, odklenjenega, pa sem ostalim napisal ulico kje je in naj si ga gredo pogledat. Ne moreš vrjet kak težko je prenašat take ljudi.

Technics111 ::

Kaj ste res taki Kekci, da vozite robo ki jo prodajate nekomu na dom?? Seveda, ker to delate, ste jih navadli in razvadli šupke razvajene sploh one majmune v Lj in v okolici, bi radi da se jim vse k riti prinese. Kupec je dolžan priti k prodajalcu in ne obratno. Kaj gre svija h koriti ali korito k sviji??? :) Če hoče žret gre do korita, če ne pa nebo žrla, finito.

LeQuack ::

Problem je da je Bolha nek sistem iz 20. stoletja, enako kot takrat ko smo imeli Salomonov oglasnik. Kontakt preko telefonske, kot da še nismo izumili interneta.
Quack !

kixs ::

Gledam na to dostavo podobno kot na posiljanje z odkupnino. Kupec se lahko premisli in imas samo dodatne stroske. Zato dostavljam le, ce imam ze kaksno pot. Medtem ko z odkupnino ne posiljam.

c3p0 ::

Jaz pa, a mora nakazat recimo 20€ vnaprej, ostalo pa s položnico (po povzetju je čisti nateg pošte).

gruntfürmich ::

Technics111 je izjavil:

Kaj ste res taki Kekci, da vozite robo ki jo prodajate nekomu na dom?? Seveda, ker to delate, ste jih navadli in razvadli šupke razvajene sploh one majmune v Lj in v okolici, bi radi da se jim vse k riti prinese. Kupec je dolžan priti k prodajalcu in ne obratno. Kaj gre svija h koriti ali korito k sviji??? :) Če hoče žret gre do korita, če ne pa nebo žrla, finito.

se ti vidi da si slab prodajalec in zato revež tako v glavo kot v denarnici

c3p0 je izjavil:

Jaz pa, a mora nakazat recimo 20€ vnaprej, ostalo pa s položnico (po povzetju je čisti nateg pošte).

po povzetju je lahko tudi s položnico, ne samo z gotovino. in takrat so še znosne provizije.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

m3k ::

LeQuack je izjavil:

Problem je da je Bolha nek sistem iz 20. stoletja, enako kot takrat ko smo imeli Salomonov oglasnik...

https://trafika24.si/revija/salomonov-o...

ginekk ::

LeQuack je izjavil:

Problem je da je Bolha nek sistem iz 20. stoletja, enako kot takrat ko smo imeli Salomonov oglasnik. Kontakt preko telefonske, kot da še nismo izumili interneta.


A je problem poklicat in potem poslat SMS, če se ne javi?

Drugače lahko pošlješ sporočilo in prodajalec dobi lepo email.
Nekateri še vedno ne bodo odgovarjali, kajti kdorkoli je resen bo prej ko slej moral poklicat.

Jaz sem že imel problem dobit prodajalca, ni in ni hotel oddat svoje cifre/podatkov, da lahko sploh pridem pogledat in preizkusit zadevo (nekaj sto evrov vredna kitara, ki je visela gor že celo leto). Po dveh tednih zajebavanja prek teh sporočil je le našel pogum.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

letgo vs bolha oglasniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18535061 (14640) shadeX
»

Cena po dogovoru !? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9617699 (14319) loveJDM

Prodaja prek Bolhe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10218556 (15997) dzinks63
»

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552597 (43186) kuglvinkl

Več podobnih tem