» »

Kupci na bolhi

Kupci na bolhi

1 2
3
»

delavec44 ::

Zato je marketplace boljši. Kontaktira na chat in mu šele na koncu daš telefonsko če je res potrebno. Chat seveda ponoči izklopiš.

Na bolhi opažam, da jim je zelo težko poslati mail ali pa ga potem aktivno spremljati za odgovor. Na FB gre hitreje.

GupeM je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Jaz sem nekaj časa isto delal pa sem potem izklopil zaradi skrbi, da bo kdaj kakšen problem in te kličejo policaji, bolnica itd. kjer ne bo šlo čez, ker številka seveda ni shranjena. Imam raje kakšen klic preveč kot kritičnega premalo.
Jih pa neželene blokiram ob večkratnih poskusih.

Od kod bojo pa policaji ali bolnica dobili tvojo številko?


Bolnica jo ima na mojih podatkih v ZZZS sistemu, svojca znajo poiskati. Policaji pa tudi kje v kakšni njihovi bazi.
Če jo že ne morejo pridobiti od poškodovanca oz. stranke v postopku.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

dmi je izjavil:

Veliko prodajam in kupujem, neke drame še ni bilo, se pa sam še vedno sprašujem katera logika je bolj prava, glede prednosti that is:
- Tisti, ki prvi pokliče
- Tisti, ki prvi pride

V obeh primerih sem imel že dobre in slabe izkušnje.
Na koncu sicer jaz bolj spoštujem kdor prvi pride.


Jaz na Bolhi prodajam računalniško robo in avto robo (recimo 3 mesece stare gume za avto, ki je prodan), večinoma po simbolični ceni. Guma, ki stane 100EUR nova, jo dam za 50EUR par.

Na vse skupaj gledam bolj kot na krožno gospodarstvo. Meni neka grafična ne pomaga več, morda jo kdo še hoče, za simbolično ceno. Enako gume, oz. karkoli pač je.

Vedno pa je tako, da vsakdo, ki pokliče, dobi TRR za plačat in ko je denar na mojem računu - je kupec kupil. Dokler denarja ni - kupoprodaje ni. Pošiljam samo po pošti, razen otroška kolesa so ljudje prišli osebno iskat.

Tudi za to robo sem dal praviloma simbolično ceno.

Moram pa povedati, da smo svojčas vse dajali stran zastonj. In obleke za otroke, drsalke, smuči. Na žalost je bil feedback slab.

Nekomu smo podarili Philips TV - flat screen - ne-HD. Brezhibno delujočo, z DVB-T/S. Nakar dobimo pritožbo, da TV "ne dela". To se mi je zdelo nemogoče, grem tja, televizor v enem tednu spraskan, daljinec razbit. In ker je bil razbit, seveda ni delal.

Od takrat sem sklenil, da ne podarim *nič*. Preprosto povedano, kdor to dobi šenkano, se obnaša do tega kot do svinjskega meha. To je brezveze. Če kdo to kupi, makar za 1EUR, je kupil, odnos je neskončno boljši. Sicer gre roba na odpad.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

delavec44 je izjavil:

Bolnica jo ima na mojih podatkih v ZZZS sistemu, svojca znajo poiskati. Policaji pa tudi kje v kakšni njihovi bazi.
Če jo že ne morejo pridobiti od poškodovanca oz. stranke v postopku.

Itak, kar tako lahko iščejo tvojo številko in te kličejo? Nope, ne gre to tako.

Če jo pa stranka lahko da, pa verjetno lahko klic opravi tudi s svojega telefona.

delavec44 ::

GupeM je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Bolnica jo ima na mojih podatkih v ZZZS sistemu, svojca znajo poiskati. Policaji pa tudi kje v kakšni njihovi bazi.
Če jo že ne morejo pridobiti od poškodovanca oz. stranke v postopku.

Itak, kar tako lahko iščejo tvojo številko in te kličejo? Nope, ne gre to tako.

Če jo pa stranka lahko da, pa verjetno lahko klic opravi tudi s svojega telefona.


Največkrat sploh telefona nima sabo, je prazen, se je razbil, ga reševalci niso dali iz avta ob nesreči. Ali pa pač ni sposobna poklicati.
Policaji ti pa tudi dajo en klic, pa ne vem če dovolijo da kličeš iz svojega telefona.

Morison ::

delavec44 je izjavil:

Zato je marketplace boljši. Kontaktira na chat in mu šele na koncu daš telefonsko če je res potrebno. Chat seveda ponoči izklopiš.

Na bolhi opažam, da jim je zelo težko poslati mail ali pa ga potem aktivno spremljati za odgovor. Na FB gre hitreje.


Kdo pa danes sploh še uporablja FB. Tam je šele greznica.

velikBrokoli je izjavil:

Zakaj sploh javno objavite vašo telefonsko številko? Naj vas kontaktirajo preko ZS ali emaila..

Točno to. Ni šans da bi objavljal katero koli številko tudi tiste sekundarne ne. Samo kaj ko nekateri pišejo bedaste oglase: Ne odgovarjam na ZS. Samo klici. To je isto, kot če bi na amazonu rekli, da sprejemajo samo klice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

Assass1n ::

Bolha je res fail, če kupuješ telefon. Na strani in strani kupimo/odkupimo... Komaj, da je kak oglas, ko nekdo res prodaja.
Marketplace tudi sam nisem maral, ampak sem čisto normalno telefon našel in kupil.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

zobnik ::

Tud na FB ne rabiš dajet cifre, ker je dost tud FB sporočilo, sej ga vidiš v sekundi no. Razen če ma folk take nastavitve....

Furbo ::

kixs je izjavil:

Najboljsi so tisti, ki te kontaktirajo po tistem, ko si ze odstranil oglas.

Jaz sem prodajal dražjo uro in ko sem prodal, so me klicali trije kekci. Zgleda so vsi čakali, če bom kaj spustil ceno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Twixz ::

d3spirit je izjavil:

Kakšne imate kaj izkušnje s kupci na bolhi? Primeri:
1.)podarjam neko stvar, pa kupec vpraša, če mu podarim poštnino.
2.)prodajam neko stvar za male pare, pa uleti kupec, če mu pripeljem stvar do celja(sem iz kočevja).
3.)prodajam stvar za 25€, pa ponudi kupec 5€.
4.)prodajam isto stvar kot pod točko 3., pa pravi kupec da mu moram podariti stvar, ker nima stvar kablov.

Kakšne so pa kaj vaše izkušnje s kupci na bolhi?


Na bolhi prodajal grafično (eno boljših za minanje). Prodajal sem zato, ker sem ogromno zaslužil na njej in ker sem mel v planu upgrade.
Javi se tip iz Beograda. Ok, si mislim, nek nate*un. Ponudi 20€ manj kot je objavljena cena (ostali vsi vsaj 100€ manj). Skeptično sprejmem.
Čez 3 dni se pripelje tip iz Beograda v Ljubljano po grafično. Izrazi željo, da greva na Petrol preverit bankovce (imel je samo po 200€ :)) ).
Nora izkušnja. Edina stvar ki sem jo kdaj na bolhi prodajal :D

Leko ::

c3p0 je izjavil:

Tisti blur je bedarija da peče. Saj daš v dev tools blur na 0 in rešeno...

Kje je ta dev tools in blur? Ne najdem. Prosim za pomoč. Hvala.

kixs ::

Meni tudi ta blur ni vsec. Med drugim uporabljam eno staro Opero in stare oglase odprem tam - blura ni.

Leko ::

Gre se za en oglas, ki je ravnokar potekel pa vem, da še ni prodal. Ne vem, če bo sploh še podaljšal, ne verjamem ker gre za tako stvar, ki ne verjame, da jo bo sploh prodal. Zato bi ga rad kontaktiral pa je oglas zamegljen in ne vidim tudi ne uporabniškega imena.

Lowink ::

Videno kupljeno, realna cena + okno za glihanje AKA prevoz, to dela 100%. 1x sem gemblal na GPU, se je dobro sešlo, prvič zadnjič in nikoli več.

kixs ::

Leko je izjavil:

Gre se za en oglas, ki je ravnokar potekel pa vem, da še ni prodal. Ne vem, če bo sploh še podaljšal, ne verjamem ker gre za tako stvar, ki ne verjame, da jo bo sploh prodal. Zato bi ga rad kontaktiral pa je oglas zamegljen in ne vidim tudi ne uporabniškega imena.


Potegni dol Opero 12.X in odpri potekli oglas v njej. Videl bos celoten tekst.

Npr.:
https://archive.org/download/opera1218/...

Meiniken ::

Edge (za chrome je najverjetneje isto): desno zgoraj klikneš na tri pikice (settings and more) -> more tools (več orodij) -> developers tools (orodja za ravijalce) (bližnjica je Ctrl+Shift+I)

1. Zgoraj klikneš puščico in klikneš Elements.
2. Scrollaš dol in klikneš puščico kjer piše
<div class="wrap-main">

3. Pobrišeš kjer piše blurContent (lahko samo eno črko zbrišeš)



Firefox: desno zgoraj klikneš tri črtice (open application menu) -> more tools (več orodij) -> web developers tools (orodja za ravijalce) (bližnjica je Ctrl+Shift+I)
1. V polje Search HTML klikneš in vpišeš blur, pritisneš enter
2. Vrže te na blurContent. To izbrišeš in voila.



Za ostale ne vem, ker jih ne uporabljam.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Leko ::

kixs je izjavil:

Leko je izjavil:

Gre se za en oglas, ki je ravnokar potekel pa vem, da še ni prodal. Ne vem, če bo sploh še podaljšal, ne verjamem ker gre za tako stvar, ki ne verjame, da jo bo sploh prodal. Zato bi ga rad kontaktiral pa je oglas zamegljen in ne vidim tudi ne uporabniškega imena.


Potegni dol Opero 12.X in odpri potekli oglas v njej. Videl bos celoten tekst.

Npr.:
https://archive.org/download/opera1218/...


Hvala mi je uspelo.
Meiniken
Tudi po tvoje gre ja. Čeprav sem, kar nekaj časa potreboval, da sem zbrisal ta blurContent ;(( in da se potem prikaže prava slika.
Važno, da mi je uspelo in da vem za drugič. Hvala.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

letgo vs bolha oglasniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18535062 (14641) shadeX
»

Cena po dogovoru !? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9617701 (14321) loveJDM

Prodaja prek Bolhe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10218557 (15998) dzinks63
»

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552598 (43187) kuglvinkl

Več podobnih tem