» »

UEFI in LEGACY BIOS na novi matični plošči

UEFI in LEGACY BIOS na novi matični plošči

WinXP ::

Imam novo matično ploščo Asus Rog Strix B450-F Gaming II in bi rad v BIOSU spremenil Legacy v UEFI Bios,ker ob startu piše "Please Press DEL or F2 to enter UEFI BIOS setting". (SLIKA 1) Vendar jaz ne znam to naštimati.Bi mi kdo lahko pomagal KJE v Biosu naj vklopim to UEFI funkcijo,če se to naštimava v Biosu seveda?

Dal sem Legacy USB Support na Disabled,pa na Auto (bil je na Enabled) pa je isto. Prosim poglejte VSE slike preden mi date odgovore. Hvala vnaprej za pomoč.
 SLIKA 1

SLIKA 1


 SLIKA 2

SLIKA 2


 SLIKA 3

SLIKA 3


 SLIKA 4

SLIKA 4


 SLIKA 5

SLIKA 5


 SLIKA 6

SLIKA 6


 SLIKA 7 - Čeprav sem dal LEGACY USB SUPPORT na DISABLED spet kaže da je LEGACY in NE UEFI

SLIKA 7 - Čeprav sem dal LEGACY USB SUPPORT na DISABLED spet kaže da je LEGACY in NE UEFI



Hvala za pomoč in trud vnaprej.Upam da bomo kaj rešili...

Fsegula62 ::

Naredi bootable USB z uradnim MS orodjem in ne Rufusom za začetek.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

NiDobraCena ::

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/S...
CSM -> Boot Device Control

In naredi to:

Fsegula62 je izjavil:

Naredi bootable USB z uradnim MS orodjem in ne Rufusom za začetek.

janezvalva ::

kako boš karkoli spreminjal v BIOSu, če pa še par bogih slikc ne znaš prilepit na forum.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

WinXP ::

Ne vem zakaj mi piše v nadzorni plošči v Administrative Tools - System Information da je še kar LEGACY Bios ko sem pa dal v Biosu "Legacy USB Support" na DISABLED. Moglo bi potem pisati da je UEFI Bios ...

Navodila od matične plošče imam in sem vse prebral,ampak ne gre.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

NiDobraCena ::

Ej, oldtimer! A si prebral kar sem napisal? Legacy USB Support nima veze s tvojim problemom.

Če boš "on the fly" zamenjal iz CSM -> Boot Device Control na UEFI ti Windowsev ne bo več bootalo in jih boš moral še enkrat namestiti (z že prej omenjenim uradnim MS Toolom https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId... ).

hojnikb ::

tako kot si v startu instaliras windowse, tako ostanejo. Če si instaliral v csm, bo ostalo csm, dokler ne nardis reinstall.
#brezpodpisa

WinXP ::

Hmm.... Kje najdem ta CSM? V Biosu,nadzorni plošči,kje? Rad bi naredil reinstall... Tudi če še enkrat moram namestiti Windowse...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

NiDobraCena ::

Si prebral navodila? Nisi našel kje? Jezus Kristus...

cias ::

WinXP je izjavil:

Ne vem zakaj mi piše v nadzorni plošči v Administrative Tools - System Information da je še kar LEGACY Bios ko sem pa dal v Biosu "Legacy USB Support" na DISABLED. Moglo bi potem pisati da je UEFI Bios ...

Navodila od matične plošče imam in sem vse prebral,ampak ne gre.


Katero grafo maš? Men z 970 ni pokazalo slike ko sem hotel polni UEFI, sem moral imeti compatability nekaj.

WinXP ::

NiDobraCena hvala ti ker mi razumljivo pomagaš.

Kaj pa lahko priključim na USB 3.2 Gen 1 Header (številka 8 na sliki) Kakšen bracket s kablom ali kaj? Rad bi ga uporabljal.
 SLIKA (glej številko 8)

SLIKA (glej številko 8)

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

NiDobraCena ::

Na USB header priključiš kabel iz ohišja. Če imaš starejše ohišje potem tega kabla nimaš. Lahko priključiš tudi "razširitveno kartico".

WinXP ::

cias,za zdaj uporabljam še staro grafično kartico AMD ATI Radeon HD 5450, (512 MB,DDR2) katera mi ko namestim Ati Catalyst dela probleme,ker monitor utripne parkrat,potem se mi pa kar ugasne in piše No signal,zato za zdaj sčistim drajverjem z DDU Uninstall in piše potem Microsoft Display Adapter v grafični v nadzorni plošči,da se mi potem ne ugaša monitor in ekran ne utripne,ampak ko se povežem na internet mi spet samodejno namesti ATI Catalyst drajver za to staro grafično kartico,pa spet monitor utripa in se ugasne.

Kmalu bom zamenjal oziroma kupil novo grafično kartico z 4GB GDDR5 128 bit x8,ko bom zbral nekaj denarja.Mogoče bo bolje vse.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

mtosev ::

Glede, da je tale grafa stara 12let ni niti čudno. Driver support in gonilniki so že nekaj časa nehali izhajati glede na to, da je pač zastarela. Možno, da je grafa pač crknila ali imaš probleme, ker več ni bug fixov in driver updatov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WinXP ::

NiDobraCena imam starejše ohišje,novega sem lansko leto prodal kot celotni računalnik,ampak v njem nisem videl nobenega kabla v ohišju... (da bi ga priključil na ta USB 3.2 Gen 1 Header na matični plošči)

Kakšno "razširitveno kartico" pa mi priporočaš? Daj mi kakšen link od web shopa s SLIKO da vidim kako zgleda ta razširitvena kartica,pa bi to nabavil ... (verjetno jih je več vrst z raznimi nameni... Hvala ti za pomoč od srca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

Klemen86 ::

Vsako ohišje ima kabel za sprednje USB priklope. Od starosti ohišja je odvisno, za katero verzijo usb ima kabel.

Koliko naprav usb pa imaš, ker plošča bi morala imeti številne usb priklope na zadnji strani? Vprašanje, če rabiš usb razširitveno kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemen86 ()

WinXP ::

Klemen86 imam 7 USB priključkov odzadaj na računalniku (od USB 2.0 do USB 3.0 in 3.1 in mislim da 3.2).Uporabljam tudi USB 2.0 Hube,nabavil pa bom tudi USB 3.0 Hube.

Ampak jaz bi rad imel še USB "razširitveno kartico",da jo priklopim na USB 3.2 Gen 1 Header na matični plošči.
 Slika (glej številko 8)

Slika (glej številko 8)


Ali mi kdo lahko da LINK S SLIKO od kakšne "razširitvene kartice" da vidim katera bi mi ustrezala ... Lahko na mimovrste,ali enaa.com ali drugje... Hvala.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Han ::

Tudi čitalec kartic z USB priključki lahko priklopiš na 19-žilni USB 3.2 Gen1 header.

https://www.chieftec.eu/products-detail...
https://www.chieftec.eu/products-detail...

Vuli ::

|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

cias ::

S staro grafo ne boš mogel ven iz legacy mode.

KTr1sk ::

cias je izjavil:

S staro grafo ne boš mogel ven iz legacy mode.

Točno to je krivda, grafična ne podpira UEFI in če z RUFUS orodjem narobe izbereš kako naj posname na USB ključ tudi ne bo delovalo, velikokrat je potrebno v biosu izklopit "secure boot" in potem zažene iz ključeka (ko je nameščen Windows pa nazaj vklopiš "secure boot")

Če posnameš pa original iz Microsoftove strani
https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...
pa uporabi https://windows-7-usb-dvd-download-tool...
Windows 7 USB DVD Download Tool

samo pri tebi je zdaj problem grafična, ponavadi niti ne pokaže slike, če ne podpira UEFI
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

m3k ::

WinXP je izjavil:

...ko se povežem na internet mi spet samodejno namesti ATI Catalyst drajver za to staro grafično kartico...

Onemogoči samodejno posodabljanje gonilnikov...


https://www.minitool.com/news/disable-a...
Mirko tipka na radirko ////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Windows 11 se ob bootu z DVD Dual Layer (8,5GB) NOČE ZAGNATI Windows Explorer pa ga 1

Oddelek: Operacijski sistemi
312373 (2024) WinXP
»

Call of duty - Slovenistan

Oddelek: Igre
292357 (1545) Matevz96
»

Pomoč pri nakupu: Socket AM4 PLOŠČA BREZ INTEGRIRANE GRAFIKE ! CENA IN POVEZAVA (LINK

Oddelek: Kaj kupiti
14839 (764) WinXP
»

UEFI ali Legacy (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310739 (9276) solatko
»

NOV prenosnik - Toshiba Satellite --- pomoč lepo prosim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
427071 (5615) Matej Marinč

Več podobnih tem