» »

Windows 11 se ob bootu z DVD Dual Layer (8,5GB) NOČE ZAGNATI Windows Explorer pa ga 1x NE prepozna,1x pa prepozna !

Windows 11 se ob bootu z DVD Dual Layer (8,5GB) NOČE ZAGNATI Windows Explorer pa ga 1x NE prepozna,1x pa prepozna !

WinXP ::

Zdravo,imam problem z Windowsem 11,ki sem ga zaradi njegove velikosti (5,4 GB) moral zapeči na DVD DUAL LAYER (8,5GB) Write speed 8x,Read speed 12x,ker se pač zaradi velikosti ni dal zapeči na standardni DVD-R (4,7 GB).

Problem je v tem da mi OB BOOTU noče startati,da napiše "Press any key to continue". Še bolj me pa čudi to,da v Windows Explorerju ga enkrat zazna (pokaže),ko pa dam naslednjič ta DVD noter ga NE prikaže. 8-O

V čem je fora? Drugi Windows 11,ki sem ga tudi zaradi velikosti zapekel na DVD Dual Layer pa ob bootu starta, vendar tudi on včasih prikaže ikono v Windows Explorerju,včasih pa NE !

Ne verjamem da je prvi DVD z Win 11 "pokvarjen"...

Drugič pa več ne bom dajal dol Windowsa 11,ki presega 4,7 GB,da gre lahko na "stadardni DVD",ker je pri tem branje veliko hitrejše in se sliši v DVD-RW pekaču,kako "brenči"ko začne instalirati v bootu, Dual Layer pa čisto potiho dela (in nekaj počasneje) No,da bi vsaj startal,pa bi bilo vse v redu tako pa... ne vem...

Prilagam slike:
SLIKA 1:
 V Win Explorerju DVD Windows 11 zazna !

V Win Explorerju DVD Windows 11 zazna !


SLIKA2:
 V Win Explorerju ko drugič vstavim DVD Windows 11 noter ga pekač NE zazna !

V Win Explorerju ko drugič vstavim DVD Windows 11 noter ga pekač NE zazna !


SLIKA 3:
 STANJE OB BOOTU - DVD pekač BERE,a ker ga ne more "prebrati" nadaljuje z instaliranim Windowsem 10

STANJE OB BOOTU - DVD pekač BERE,a ker ga ne more "prebrati" nadaljuje z instaliranim Windowsem 10



Vnaprej hvala za odgovore. Lep pozdrav.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz
  • zaklenil: bluefish ()

bluefish ::

Kot smo ugotavljali že v drugi temi, se niti ne trudi z nameščanjem W11 na to prastaro kišto.

Problem je pa verjetno v napačno zapečenem DVD-ju (zakaj hudimana ne uporabiš USB?) ali v nastavitvah BIOS-a (imaš sploh UEFI?).

Windows 11 32 bit - KDAJ?

WinXP ::

Ne,Bios imam LEGACY... Micro SD Card USB nikoli ne uporabljam za instaliranje Windowsev,ker so majhni pa se lahko izgubijo,DVD je pa le DVD...
"Kišta" kot ji ti praviš oziroma računalnik pa ni prastara,saj bi Windows 11 namestil na NOVI računalnik ki ga imam (AM4,DDR3).
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

mtosev ::

AM4 in ddr3 zagotovo nimaš, ker to ne obstaja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WinXP ::

Ne vem kateri je socket na pamet,vem pa da ima računalnik DDR 3,plošča je pa ASUS M5A87,pa sam preveri. DVD pa ni tudi napačno zapečen,saj je ko sem zapekel pisalo: "Burn sucessfull". Kar pomeni da ga je program zapekel brez napak.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

bluefish ::

Še enkrat - pozabi, da boš na tem poganjal W11. Zate je PC novi, ampak je dejansko star.

Pa nič nisem govoril o MicroSD, ampak o uporabi USB ključka.

Kar se tiče pečenja DVD-ja. Eno je, da je zapečen brez napak; drugo pa, da je vsebina na njem v ustrezni obliki, ki omogoča zagon setup programa ob zagonu računalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

WinXP ::

bluefish je izjavil:


Kar se tiče pečenja DVD-ja. Eno je, da je zapečen brez napak; drugo pa, da je vsebina na njem v ustrezni obliki, ki omogoča zagon setup programa ob zagonu računalnika.


In kaj zdaj svetuješ? Da še enkrat zapečem DVD? Jaz sem do zdaj zmeraj pekel direktno iz Win Rar-ja - odprl sem Winrar z programom ISO DVD in ga zapekel... Zmeraj sem do sedaj tako delal,od Windowsa XP,Viste 7,8.1 in 10.In je vse lepo delalo. Zdaj pa kar naenkrat tole.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

broken/link ::

za nameščanje win10/11 svetujemo USB ključek.
za tvoj primer pa odsvetujemo poskus nameščanja win11, ker uradno ni in ne bo podprt. https://www.asus.com/support/FAQ/104621...

hojnikb ::

WinXP je izjavil:

bluefish je izjavil:


Kar se tiče pečenja DVD-ja. Eno je, da je zapečen brez napak; drugo pa, da je vsebina na njem v ustrezni obliki, ki omogoča zagon setup programa ob zagonu računalnika.


In kaj zdaj svetuješ? Da še enkrat zapečem DVD? Jaz sem do zdaj zmeraj pekel direktno iz Win Rar-ja - odprl sem Winrar z programom ISO DVD in ga zapekel... Zmeraj sem do sedaj tako delal,od Windowsa XP,Viste 7,8.1 in 10.In je vse lepo delalo. Zdaj pa kar naenkrat tole.

prej ko ti bo prebilu, da na tej stari kišti nebo delal win11, lazje ti bo. Pa tudi sicer, win11 v legacy načinu tako nebo štartal, ne glede na to katero mašino maš.

WinXP je izjavil:

Ne,Bios imam LEGACY... Micro SD Card USB nikoli ne uporabljam za instaliranje Windowsev,ker so majhni pa se lahko izgubijo,DVD je pa le DVD...
"Kišta" kot ji ti praviš oziroma računalnik pa ni prastara,saj bi Windows 11 namestil na NOVI računalnik ki ga imam (AM4,DDR3).


vem pa da ima računalnik DDR 3,plošča je pa ASUS M5A87


Ali se lazes ali so ti pa prodal 10+ let star PC. V vsakem primeru stvar NI nova.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mtosev ::

Novo ja. Version 0331
2011/04/07 711.89 KBytes
M5A87 BIOS 0331
Initial release
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

s1m0n ::

Jaz pa nisem imel težave namestit W11 na nepodrti napravi...
Še z Cherry Trail Atom procesorjem. Uraden ISO preko ključka.

Edina težava so bili specifični gonilniki saj jih je bilo potrebno namestiti ročno.

mtosev ::

Saj na cherry trail atom procesorju se lahko zjokaš kak je hiter.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

s1m0n ::

Tudi res :) A kot tablica s pisalom še dela dobro z W10... Sedaj malenkost bolj prijetno z W11.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

WinXP ::

Stvar oziroma računalnik JE nov,kako more bit 10 let stara,če je kupljena nova in kot sem napisal je plošča ASUS M5A87 z DDR3 Ramom,torej 64 bit in bi stvar mogla laufati !

Bluefish,tole kar si napisal: "Pa nič nisem govoril o MicroSD, ampak o uporabi USB ključka." Jaz sem mislil na MicroSD,ki bi ga vstavil v režo v USB ključ,ker imam tak USB ključ,da lahko menjam MicroSD v ključku,ne pa standardni USB ključ ki je velik recimo 32 GB in konec,tako da npr.v mojem primeru enkrat dam noter 8GB MicroSD,na katerem je Windows 11,drugič ga uporabljam za kaj drugega,ko zamenjam MicroSD v USB ključu.
Imam pač tak USB ključ,pri katerem lahko menjavaš kartice,ne pa standardni od npr.32GB,kjer se ne da nič menjati...

Da se vrnemo na temo starta Windowsa 11 z DVD-ja:

Je pa zanimivo,če DRUGI Windows 11 startam z "navadnega"
DVD-ja (4,7 GB)
da mi takoj ob bootu PONUDI "Press any key to continue" in nadaljuje instalacijo ! Problem je samo ker nimam dovolj veliko particijo,ker piše da zahteva MINIMUM 52 GB,jaz pa imam C:/particijo veliko 50 GB. Prilagam dve sliki o tem.
SLIKA 1:
 Minimum za install Win11 zahteva 52 GB ali VEČ !

Minimum za install Win11 zahteva 52 GB ali VEČ !


SLIKA 2:
 Moral bi izpolniti minimalne zahteve za instalacijo Win 11

Moral bi izpolniti minimalne zahteve za instalacijo Win 11



Morebiti če bi imel "izpolnjene te pogoje" (več prostora na particiji kot zahteva na sliki 1) bi se Win 11 morda naložil...

A particije C:/ ne morem zdaj povečevati,ker mi "odreže" potem od particije "D" par gigabajtov,to pa ne morem dopustiti,ker imam tam vso multimedio in bi mi bil potem disk D premajhen... Zaenkrat naj bo tako,kot je... Čudi me pa da z "navadnega" DVD-R (4,7) GB takoj Windows 11 ob bootu starta,z DVD ki je pa Dual Layer (8,5 GB) pa ne ... Je pa to DRUGA VERZIJA WINDOWSA 11. On bi se kar naložil,če bi imel te minimalne zahteve izpolnjene (52 GB prostora na disku ipd...)
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

pegasus ::

WinXP je izjavil:

Stvar oziroma računalnik JE nov,kako more bit 10 let stara,če je kupljena nova
Svet je tak kot je in ne tak kot si ti želiš, da bi bil.
Glede na tvoje preostale objave se mi zdi, da bi si naredil največjo uslugo, če bi se pred kakimi 30 leti oprijel unixa, ker bi ga lahko potem še danes uporabljal na enak način. Microsoft ekosistem se za nekatere ljudi čisto prehitro spreminja. Tudi sam se občasno najdem v tej množici, zagotovo pa je v njej moj oče.

In btw, tvoja "nova" plata je am3+, kar pomeni da je bila zastarela že v 2015. Naredi si uslugo in daj gor kak linux.

mtosev ::

Od enih naših prijateljev je gospa leta 2017 kupila nov komp z Phenom II X4 830 cpujem, TN 1080p LCD manufacture date 2009 vga only plato z enim izhodom, in ostalim. Je bilo tudi novo za njo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

WinXP ::

Daj daj daj,ne preteravajte ! ;( Menda ne bom kupoval zdaj novega računalnika z socketom FM2 in Ram-om DDR4 samo zaradi ene instalacije Windowsa 11?!
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

pegasus ::

FM2 je še ena muzejska reč ... Če si zbiratelj starin, kar. Za vsakodnevno uporabo pa odsvetujem.

WinXP ::

Kaj pa ti svetuješ če je FM2 muzejska reč? Jaz kupujem samo sockete za AMD procesorje.
In tukaj v tej temi ne govorimo o kupovanju drugih računalnikov,ampak o INSTALACIJI WINDOWSA 11 z DVD-ja (DVD-R in DVD Double Layer) in kako pomagati na tem.

Občutek imam,da večinoma tisti ki odgovarjate,sploh ne pogledate slik,ki jih priložim,DA BI LAHKO ODGOVORILI NA TO vprašanje,ampak jaz sprašujem eno,vi odgovarjate drugo. Kot da bi bili nenormalni.

Brezveze vas je spraševati,ker ne odgovarjate sploh na zgoraj zastavljena vprašanja - vprašanje je,če jih sploh preberete do konca in pogledate slike,da se osredotočite na to,kaj morate odgovoriti,kaj jaz sprašujem.Jaz sprašujem o uspešni instalaciji Windowsa 11,vi pa govorite o računalnikih in drugih zadevah.

Grem na drugi,TUJ forum,kjer mi bojo vsaj svetovali tisto,kar jaz vprašam in dobro prebrali vprašanja katera postavim,ter pogledali natančno priložene slike!
Tema je zaključena.
Prosim moderatorja da zaklene to temo. Hvala.
Žalostno,kaj se z ljudmi dogaja.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

mtosev ::

Winsi ti ne gredo gor, ker je komp zastarel. Samo očitno to ne razumeš to kar ti pravimo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Furbo ::

Najbolje, da greš na IRC vprašat za nasvet. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

toro69 ::

Zabavna tema. Nick pove vse :)

pegasus ::

WinXP je izjavil:

Jaz kupujem samo sockete za AMD procesorje.
Moraš biti kar mojster, da uspeš najti to muzejsko robo še v prodaji. Obrni koledar v trenutno desetletje in ugotovi, da je trenutni aktualni socket am4, ki se mu tudi izteka čas in v naslednji generaciji pričakujemo am5.
In btw, tudi dvdji so muzejska roba. Tudi jaz ne nameščam več OSa iz magnetnih trakov, pa sem enkrat celo sprobal to ... ;)

WinXP ::

toro69 je izjavil:

Zabavna tema. Nick pove vse :)

Ja,toro69,manjka ti le še Pončo.

Ja,Pegasus,citat:
"Ugotovi, da je trenutni aktualni socket am4, ki se mu tudi izteka čas."

Poglej kaj je napisal mtosev:
mtosev:: včeraj, 23:08:18 citat:
AM4 in ddr3 zagotovo nimaš, ker to ne obstaja.
KAJ PRAVIŠ NA TO? En govori tako,drugi drugače.

Tema je zaključena.Če znate prebrati ?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

pegasus ::

Razumeš kaj pomeni "in"? Kar je napisal, drži. AM4 in DDR3 ne obstaja. Mogoče boš lažje razumel, če napišem AM4 z DDR3 ne obstaja.

Gejspodar ::

Zdravo,

Po WinXP-jevih temah sodeč je neka pra-fotrca, ki je "cvetel" oz. se "nadudlal" Windows sistemov tam okrog 2003-2007, potem pa se agresivno otepal vsega novega.

Resnično - kdaj (z izjemo "too expensive to upgrade" legacy programov na firmi) ste nazadnje v roke vzeli optični medij?

WinXP ::

Razumem,zmotil sem se slučajno ko sem napisal AM4,v bistvu je to AM3 z DDR3.

Gejspodar,BRIGAJ SE ZASE in ne za druge in ne piši traparij. Ti si ena pra-fotrca.In to prava. !
mtosev in bluefish sta najbolje odgovorila,bluefish posebno.

Dobro,jaz grem sedaj na drug forum vprašat kako je z Windowsem 11,ki ga instaliraš z DVD Double Layer (8,5 GB),ker je to tema bila tukaj,a niste odgovarjali na moja vprašanja,ker jaz sem spraševal ENO,vi pa ste odgovarjali DRUGO. (Serija LUD,ZBUNJEN NORMALAN)

TEMA JE ZAKLJUČENA.Prosim moderatorja da zaklene to temo. Hvala! Lep pozdrav.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

mtosev ::

Velik sreče, da ti bodo drugje pomagali.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WinXP ::

Hvala.Lep pozdrav !
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

hojnikb ::

Vse ti je blo jasno napisano, če pa ne razumeš napisanega ali pa nočeš upoštevat, ti pa zal nemoremo pomagat. Zahteve za Windows 11 so jasne


Processor: 1 GHz or faster with two or more cores on a compatible 64-bit processor or system on a chip (SoC)
RAM: at least 4 GB
Storage: at least 64 GB of available storage
Security: TPM version 2.0, UEFI firmware, Secure Boot capable
Graphics card: Compatible with DirectX 12 or later, with a WDDM 2.0 driver
Display: High definition (720p) display, 9" or greater monitor, 8 bits per color channel


Predvsem tole dela tebi in še mnogim težave. Pa naredi si uslugo in namesti Windows namestitve na USB, kot se to počne ze zadnjih 15 let. DVD pa v smeti.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DamijanD ::

WinXP: Zakaj bi tako rad Win11?

WinXP ::

DamijanD: Zato,ker je novejša različica od prethodnega Win 10. Ampak,če moj računalnik nima zahtevanega,bom pač uporabljal še naprej Windows 10,ker samo zaradi zahtev,ki jih je postavil Microsoft v Windowsu 11,ne mislim kupovati drugega (novega) računalnika,ki to podpira.Ni rečeno,da bi tudi novi PC z socketom AM4 z DDR4 ali AM5 z DDR5 podprl Win 11.Je pa večja možnost.Ne vem,zakaj je Microsoft toliko zakompliciral z tem Windowsem 11,zakaj ni stvari oziroma sistemske zahteve naredil take,kot v Windowsu 10.

Kaj bo šele z Windowsem 12 in 13...

Temo sem zaključil,če si prebral... Lep pozdrav !
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Operacijski sistemi
903136911 (88) KTr1sk
»

Windows 11 utripanje zaslona

Oddelek: Operacijski sistemi
91953 (1300) Rad21

Windows 11 32 bit - KDAJ?

Oddelek: Operacijski sistemi
161456 (915) bluefish
»

Windows 11 pobegnil, Microsoft pripravlja dogodek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7817356 (10434) Lonsarg

Windows - next gen

Oddelek: Loža
192205 (1194) Ijus

Več podobnih tem