» »

Kdo si to lahko privošči?

Kdo si to lahko privošči?

velikBrokoli ::

kriptobog je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

OneYellow je izjavil:

Z 2600 neto si revež, če moraš od tega dat polovico za kredit, ker nisi nič dedoval in moraš reševat primarno stanovanjski problem.


Saj lahko vzameš na daljše obdobje in daš četrtino za kredit. Ne rabiš 1300 dajati za kredit. Drugače pa govorimo o povrečnem slovencu s povprečno plačo. Če si povprečen si kupiš kako stanovanje, po svojih zmožnostih. To je pa to.Se da tudi kaj več, ampak je debata za drugo temo


Je pa tudi res, da je povprečen Slovenec najbrž tudi poklicni dedič in je dobil nepremičnino od tastarih :D vsaj tako opažam v mojem krogu ljudi (20-40 let stari), 99% znancev, ki si lastijo nepremičnino, so jo podedovali ali pa so jim tastari nekako pomagali.


Pol jih pa dobiu neobnovljeno yugo bajto in potem jokajo kako potratna je in kako je ne morejo obnoviti, ker ni denarja. Sicer pa roko na srce.. Če imaš viška €, komu boš pomagal, če ne svojemu otroku? Samo vzgojiti ga moraš pravilno, da ni tak papak kot Mato, ki se potem hvali kako je kupil svoj flat, pozabi pa omenit, da so mu stari dali denar zraven.


Saj se strinjam, s tem ni nič narobe - če lahko kaj takšnega omogočiš otroku, je to super. Ampak v mojih izkušnjah so takšni najbolj pametni, kako u izi je pridobiti nepremičnino :D

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

OneYellow je izjavil:

Z 2600 neto si revež, če moraš od tega dat polovico za kredit, ker nisi nič dedoval in moraš reševat primarno stanovanjski problem.


Saj lahko vzameš na daljše obdobje in daš četrtino za kredit. Ne rabiš 1300 dajati za kredit. Drugače pa govorimo o povrečnem slovencu s povprečno plačo. Če si povprečen si kupiš kako stanovanje, po svojih zmožnostih. To je pa to.Se da tudi kaj več, ampak je debata za drugo temo


Je pa tudi res, da je povprečen Slovenec najbrž tudi poklicni dedič in je dobil nepremičnino od tastarih :D vsaj tako opažam v mojem krogu ljudi (20-40 let stari), 99% znancev, ki si lastijo nepremičnino, so jo podedovali ali pa so jim tastari nekako pomagali.


Pol jih pa dobiu neobnovljeno yugo bajto in potem jokajo kako potratna je in kako je ne morejo obnoviti, ker ni denarja. Sicer pa roko na srce.. Če imaš viška €, komu boš pomagal, če ne svojemu otroku? Samo vzgojiti ga moraš pravilno, da ni tak papak kot Mato, ki se potem hvali kako je kupil svoj flat, pozabi pa omenit, da so mu stari dali denar zraven.


Saj se strinjam, s tem ni nič narobe - če lahko kaj takšnega omogočiš otroku, je to super. Ampak v mojih izkušnjah so takšni najbolj pametni, kako u izi je pridobiti nepremičnino :D


Točno to. Imaš pa tudi specialce, ko se cela familija zapufa, da sine kupi hišo. Videl sem pa tudi že kaok cela familja vzame leasing, da lahko sine vozi novega audija :))

velikBrokoli ::

Pa da se vrnem na temo, ali ste res presenečeni, da si lahko to Slovenci privoščijo? Velika večina Slovencev je totalno finančno nepismenih, namesto, da bi vlagali svoj denar v kapitalske naložbe, oni raje plačujejo letni pavšal, kupijo novega Passata in prikolico za na morje. V pokoju so pa itak reveži in za svojo 300m2 jugo bajturino ne bodo imeli dovolj denarja za ogrevanje :))

V bistvu, če imaš rešen stanovanjski problem, si lahko vse to privoščiš. Ni to neka huda bogatija.

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

Velika večina Slovencev je totalno finančno nepismenih, namesto, da bi vlagali svoj denar v kapitalske naložbe, oni raje plačujejo letni pavšal, kupijo novega Passata in prikolico za na morje.


Torej, tebe moti, ker ljudje raje uživajo v življenju v svojih najboljših letih?

V-i-p ::

matic492 je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Večina kriptomilijonarjev je pokupila po 50+ stanovanj. Vsaj tile ki jih sam poznam. Nekateri imajo tudi čez 100 stanovanj.



https://n1info.si/poglobljeno/nekateri-...

Po Gursovih podatkih ima v Sloveniji 105 oseb v lasti vsak za več kot milijon evrov nepremičnin. Od tega ima 64 lastnikov premoženje v nepremičninah, ki presega dva milijona evrov, 17 lastnikov pa ima v lasti nepremičnine, ki so vredne več kot tri milijone evrov.


Kolko jih poznaš? :))

Hahaha, dobra :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

velikBrokoli ::

Mike_Rotch je izjavil:

Velika večina Slovencev je totalno finančno nepismenih, namesto, da bi vlagali svoj denar v kapitalske naložbe, oni raje plačujejo letni pavšal, kupijo novega Passata in prikolico za na morje.


Torej, tebe moti, ker ljudje raje uživajo v življenju v svojih najboljših letih?


Mene čisto nič ne moti. Še vedno lahko, poleg kapitalskih naložb, uživaš v življenju in si s tem omogočiš predčasno upokojitev in boljše življenje za otroke.

Zimonem ::

kriptobog je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

OneYellow je izjavil:

Z 2600 neto si revež, če moraš od tega dat polovico za kredit, ker nisi nič dedoval in moraš reševat primarno stanovanjski problem.


Saj lahko vzameš na daljše obdobje in daš četrtino za kredit. Ne rabiš 1300 dajati za kredit. Drugače pa govorimo o povrečnem slovencu s povprečno plačo. Če si povprečen si kupiš kako stanovanje, po svojih zmožnostih. To je pa to.Se da tudi kaj več, ampak je debata za drugo temo


Je pa tudi res, da je povprečen Slovenec najbrž tudi poklicni dedič in je dobil nepremičnino od tastarih :D vsaj tako opažam v mojem krogu ljudi (20-40 let stari), 99% znancev, ki si lastijo nepremičnino, so jo podedovali ali pa so jim tastari nekako pomagali.


Pol jih pa dobiu neobnovljeno yugo bajto in potem jokajo kako potratna je in kako je ne morejo obnoviti, ker ni denarja. Sicer pa roko na srce.. Če imaš viška €, komu boš pomagal, če ne svojemu otroku? Samo vzgojiti ga moraš pravilno, da ni tak papak kot Mato, ki se potem hvali kako je kupil svoj flat, pozabi pa omenit, da so mu stari dali denar zraven.

Otrok se ne vzgaja pretirano. Vztrajanje na nekih principih prek generacij je kontraproduktivno.

Machete ::

Za milijon nepremičnin, pa se mi zdi strašno majhna številka 105 oseb.
Ok, vem, da je veliko pisano na firme, pa vseeno. Samo jaz jih poznam vsaj 10, ki imajo privat nepremičnin za več kot milijon. Malo čuden podatek.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mike_Rotch ::

Ok, vem, da je veliko pisano na firme, pa vseeno. Samo jaz jih poznam vsaj 10, ki imajo privat nepremičnin za več kot milijon. Malo čuden podatek.


So toliko plačali ali je toliko ocenjena vrednost po GURSu?

bbbbbb2015 ::

velikBrokoli je izjavil:


Rešilni jopič stane 20eur, niste imeli 100eur, da bi si nabavili svoje za celo familijo? Lol kakšen smešen razlog :))


Mah, to je brezveze, da tebi razlagam. Pri nas je to zgledalo tako, da smo v hotelu vprašali za rent-a-boat, to smo si na sliki zbrali neki manjši motorni čoln (okrog 9-12m). Jaz sem moral dati kopijo mojega kapitanskega izpita in sploh smo morali dati varščino. Vprašali smo, če ima čoln rešilne jopiče za majhne otroke, pa so rekli ja seveda, to je seveda.

Pridemo na obalo. Zdaj ne vem, če so čoln fotošopali, ta naš je zgledal umazan. V redu - primopredaja. Vrvi - na spisku tri - realnost: ena. Rezervna kanta za gorivo: na spisku ena polna, realnost: je ni. Rešilni jopiči: 8 kosov, od tega 2 za otroka. Realnost: en jopič, že skoraj razpadel na soncu. Gorivo: polna posoda, realnost manjkalo - težko ocenim koliko. Natankali smo mislim da 50L. Tiste stranske boje (ne spomnim se več hrvaškega izraza za to) 8 po spisku, 3 realno. Sidro je bilo, pomožnega sidra ni bilo. Pa bi moralo biti.

Takrat smo se morali odločiti, bomo to vzeli ali ne. Hladilne torbe smo imeli, sončna očala, vse smo imeli. Otroci so se veselili vožnje s čolnom. In smo vzeli.

Drugo leto - kljub obljubam, približno enako. In so se moji ženi zamerili. Ko si na obali, se odločaš, če stopiš v čoln in odpluješ ali pa pač ne. Da bi tam iskal neke jopiče, ma to je brezveze.

Moji ženi pa so se zamerili zato, ker ni bilo jopičev za otroke in je bila izrecna obljuba, da so. Ker se je naslednjič zgodilo isto, je pač moja žena ugotovila, da ti Hrvati rent-a-boat lažejo ko psi. Pač nismo vzeli več čolna v najem.

Najem je sicer zelo v redu. Najameš, daš nazaj, popravila in te zajebancije te ne brigajo. Problem je samo v tem, da so to imeli vse bolj švohtno, kasirali pa na polno.

Zgodovina sprememb…

MisterM ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Tiste stranske boje (ne spomnim se več hrvaškega izraza za to) 8 po spisku, 3 realno. Sidro je bilo, pomožnega sidra ni bilo. Pa bi moralo biti.

Takrat smo se morali odločiti, bomo to vzeli ali ne. Hladilne torbe smo imeli, sončna očala, vse smo imeli. Otroci so se veselili vožnje s čolnom. In smo vzeli.

Drugo leto - kljub obljubam, približno enako. In so se moji ženi zamerili. Ko si na obali, se odločaš, če stopiš v čoln in odpluješ ali pa pač ne. Da bi tam iskal neke jopiče, ma to je brezveze.


Bokobran :D

Ja, takšni najemi so orenk nateg. Pa tudi, če nebi imel izpita za voditelja čolna, jih ne bi čisto nič motilo.

c3p0 ::

Hmm, 12m je že jadrnica kjer 6 ljudi komot spi, pri jahti je še toliko več prostora. Tudi 9m ni "manjši čoln". :D Ali pa je bil kak hudo športni gumač ali gliser.

bbbbbb2015 ::

c3p0 je izjavil:

Hmm, 12m je že jadrnica kjer 6 ljudi komot spi, pri jahti je še toliko več prostora. Tudi 9m ni "manjši čoln". :D Ali pa je bil kak hudo športni gumač ali gliser.


Saj ni stal malo. Ni bil gliser z izvenkrmnimi motorji, motorni čoln je bil, vendar ni imel ležišč za prespati ali pa so jih odstranili. Imel je Volvo Penta motor, koliko konjev je bilo, se ne spomnim. Saj ni bila ideja, da glisiramo, ampak da lepo odplujemo do najbližje plaže.

V grobem, smo ugotovili, da ogromno opreme manjka. Mah, glej. Vrvi rabiš več kot eno. Če so valovi, je fajn čoln privezati na dve strani. Morje je lahko zafrknjeno. Sidro ti strga, zato se ima pomožno sidro. Pač glej, so pozitivni scenariji in negativni.

Ob prvem minimalno negativnem smo v riti. Saj Hrvati so tega takrat rentali polno. In vse je bilo rentano. Če si malo čakal, ni bilo več čolnov. Samo to je bilo tako casual rentanje. Za en dan. Zjutraj čoln dobiš, zvečer do ene ure ga moraš vrniti.

Kako je sedaj, pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

gtx970op ::

shadeX je izjavil:

GummyBear je izjavil:

Nisem še dobil odgovora.

Za kaj sem odprl temo: Sem imel pred kratkim pomenek s prijateljem. On dela v IT, njegova pa nekaj za farmacijo. Se pravi oba imata lepi službi, ampak pravita, da za tak dopust gresta vsi letni prihranki - in še vprašanje, če bi bilo dovolj. Je pa res, da nista še nič podedovala. Verjetno pa taki ne delajo vso leto, da bi potem v 14 dneh vse porabili. S čim se moraš potem ukvarjat, da lahko zaslužiš za tak dopust in še varčuješ čez leto? Si to povprečen redno zaposlen slovenec lahko privošči? Moraš biti pravnik, kirurg, imeti svojo firmo...?



To kar ti vidiš je točno to kar vidiš. Vidiš dober avto, ki vleče čoln in ne-poceni kolesa, pa še kaj bi se našlo. Kar v tem trenutku veš je to da je tisti človek / družina, lažja za več kot 100k EUR.. njihova vrednost (oz. del vrednosti) je v premičninah, ki hitro zgubljajo vrednost.

Poglej z druge plati: Če bi videl mene in partnerko, kako gremo na morje bi rekel da si dopusta še privoščit na moremo. Destinacija je Krk s kripo staro 20 let. Če bi pogledal najine bančne račune bi se vprašal kaj tile kadijo, da "životarijo" iz meseca v mesec, predvsem ne bi razumel zakaj si ne privoščimo več.

Ni vse zlato kar se sveti.


Drugače pa: Da ljudje majo denar, več kot si misliš. Ljudje prihajajo k pameti, puščajo zafrustrirane službe in se lotevajo posla na netu. Živimo v času kjer se praktično vsak s pravilnim mindsetom upokoji po nekaj letih dela.


In kaj je smisel imeti denar na računu, ki ga potem ne uporabljaš? Začel boš živeti ko boš v penziji?

murrieta ::

gtx970op je izjavil:

In kaj je smisel imeti denar na računu, ki ga potem ne uporabljaš? Začel boš živeti ko boš v penziji?


Denar uporabljas, zato ker bi rad z njim nekaj dosegel in ne zaradi samega sebe. Ce imas za silo "poslihtane" stvari v glavi, ti od neke vsote dalje denar ne prinese nicesar vec, ker kar rabis imas.

Problem pa je, ce si en tak klasicni produkt marketinga in vsespolsnega poblaznelega potrosnistva, ki mu osebnost in potrebe krojijo reklame. Potem ne bo denarja nikoli dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Mike_Rotch ::

ti od neke vsote dalje denar ne prinese nicesar vec, ker kar rabis imas.


Res je. Le, da "neka vsota" ni za vse enaka.

Pat_MaGroin ::

Jaz imam nekaj frendov, ki so vsi nad 10k neto mesečno, pa je generalni konsenz, da je nad 7-8k itak malo vseeno ze, ker ce nisi preserator, imas 8k na mesec vrh glave za brezskrben lajf. Skratka, med 10k in 16k ni neke blazne razlike v kakovosti zivljenja.

Moj bivsi sef je imel 100k+ na mesec, pa mislim da nikoli ni prebil 25k na mesec s stroški, pa on RES zivi kot supetstar.

Zgodovina sprememb…

gtx970op ::

murrieta je izjavil:

gtx970op je izjavil:

In kaj je smisel imeti denar na računu, ki ga potem ne uporabljaš? Začel boš živeti ko boš v penziji?


Denar uporabljas, zato ker bi rad z njim nekaj dosegel in ne zaradi samega sebe. Ce imas za silo "poslihtane" stvari v glavi, ti od neke vsote dalje denar ne prinese nicesar vec, ker kar rabis imas.

Problem pa je, ce si en tak klasicni produkt marketinga in vsespolsnega poblaznelega potrosnistva, ki mu osebnost in potrebe krojijo reklame. Potem ne bo denarja nikoli dovolj.


Ja lahko da ti je dovolj 20 let star avtomobil in ti ni bistvo nov pleh. Drugo je pa potem varnost in udobje ki ti ga da nov avto z raznimi asistenčnimi sistemi.

Prav tako otok Krk je pač neka srednja žalost in je škoda da v življenju ne probaš kaj drugega če si že finančno zmožen kaj več videti.

Mike_Rotch ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Jaz imam nekaj frendov, ki so vsi nad 10k neto mesečno, pa je generalni konsenz, da je nad 7-8k itak malo vseeno ze, ker ce nisi preserator, imas 8k na mesec vrh glave za brezskrben lajf. Skratka, med 10k in 16k ni neke blazne razlike v kakovosti zivljenja.

Moj bivsi sef je imel 100k+ na mesec, pa mislim da nikoli ni prebil 25k na mesec s stroški, pa on RES zivi kot supetstar.


Se strinjam. Pri meni je meja še precej nižje od teh 7-8k, pa nimam nobenih velikih neizpolnjenih "sanj".

Ampak nismo vsi enaki. Problem je, ko začnejo eni drugim vsiljevati kako naj živjo. V obe smeri.

Prav tako otok Krk je pač neka srednja žalost in je škoda da v življenju ne probaš kaj drugega če si že finančno zmožen kaj več videti.


Mislim, da ne gre za finančno zmožnost. Krk ni ravno poceni, za podoben denar lahko odletiš na drug kontinent.

Zgodovina sprememb…

murrieta ::

Mike_Rotch je izjavil:

ti od neke vsote dalje denar ne prinese nicesar vec, ker kar rabis imas.


Res je. Le, da "neka vsota" ni za vse enaka.


Seveda, in visina je premosorazmerna s spranostjo mozganov s strani reklam (hollywoodski filmi spadajo pod reklame).

energetik ::

murrieta je izjavil:

gtx970op je izjavil:

In kaj je smisel imeti denar na računu, ki ga potem ne uporabljaš? Začel boš živeti ko boš v penziji?


Denar uporabljas, zato ker bi rad z njim nekaj dosegel in ne zaradi samega sebe. Ce imas za silo "poslihtane" stvari v glavi, ti od neke vsote dalje denar ne prinese nicesar vec, ker kar rabis imas.

Problem pa je, ce si en tak klasicni produkt marketinga in vsespolsnega poblaznelega potrosnistva, ki mu osebnost in potrebe krojijo reklame. Potem ne bo denarja nikoli dovolj.
Smisel varčevanja in vlaganja v naložbe je denimo, da ti zaradi tega rata iti predčasno v svojo penzijo. Ker prosti čas je več vreden kot denar. Seveda ti mora ratat to brez pretiranega stiskanja, sicer ni vredno.
Glede OP bi tudi jst rekel - večina verjetno s podedovanimi nepremičninami. Tudi jaz bi se lahko vozil z novim X5 in gliserjem zadaj, če bi za bivanje samo obnovil podedovano nepremičnino. Tako pa je šlo pač 250k v bajto, da imamo kje za bivat.

Drugi delež so verjetno kot že omenjeno s.p.-ji, bolj ali manj pridni. Na koncu pa so verjetno še delničarji in kriptaši, ki jim je ratalo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

gtx970op ::

energetik je izjavil:

murrieta je izjavil:

gtx970op je izjavil:

In kaj je smisel imeti denar na računu, ki ga potem ne uporabljaš? Začel boš živeti ko boš v penziji?


Denar uporabljas, zato ker bi rad z njim nekaj dosegel in ne zaradi samega sebe. Ce imas za silo "poslihtane" stvari v glavi, ti od neke vsote dalje denar ne prinese nicesar vec, ker kar rabis imas.

Problem pa je, ce si en tak klasicni produkt marketinga in vsespolsnega poblaznelega potrosnistva, ki mu osebnost in potrebe krojijo reklame. Potem ne bo denarja nikoli dovolj.
Smisel varčevanja in vlaganja v naložbe je denimo, da ti zaradi tega rata iti predčasno v svojo penzijo. Ker prosti čas je več vreden kot denar. Seveda ti mora ratat to brez pretiranega stiskanja, sicer ni vredno.
Glede OP bi tudi jst rekel - večina verjetno s podedovanimi nepremičninami. Tudi jaz bi se lahko vozil z novim X5 in gliserjem zadaj, če bi za bivanje samo obnovil podedovano nepremičnino. Tako pa je šlo pač 250k v bajto, da imamo kje za bivat.

Drugi delež so verjetno kot že omenjeno s.p.-ji, bolj ali manj pridni. Na koncu pa so verjetno še delničarji in kriptaši, ki jim je ratalo.


Predčasna upokojitev je pa tak bv ameriška fora da glava boli. 99% takih ljudi gara cele dneve v svojih najboljših letih da potem namesto pri 60-tih letih grejo 10 ali 15 let prej v penzijo. Ja pa kaj pa boš potem v penziji delal? Užival, ko te bo bolezen od stresa pa utrujenosti pobrala?

Rajši delaš zmerno celo življenje pa ti ni dolgčas in ti služba ni tako nadležna, da se želiš prej upokojiti.

qwertyy ::

murrieta je izjavil:

GummyBear je izjavil:

Sprašujem se, kakšen sloj ljudi si to lahko privošči. Se pravi drag avto, prikolica, čoln, malo dražje kolo, (nepremičnina na morju).


Jaz. Za salo. Pa mi na kraj pameti ne pade.

Mislim, da je vprasanje napacno. Pravo vprasanje je, kdo ima tako prazno in brezvezno zivljenje, da bi to hotel?

Drag avto - cista izguba denarja in popolnoma nepotrebno preseravanje, kjer idioti lastno mentalno nesposobnost kompenzirajo z nakupi (molnarja poglejte in njegov youtube)
Prikolica - poden, obicajno parkirana v neki hrvaski vukojebini, s segnitim podvozjem, da ni vec premicna. Tudi sicer je dovolj zoprna za prevoz in uporabo, da jo sicer marsikdo ima ampak je ne premika, ker se mu ne da jebat z njo. Velikokrat zgnije kar pred hiso lastnika.
Drazje kolo - pac ni nek hud strosek, ampak spada spet pod preseravanje tipa drag avto - vecina ljudi ima kolesa, ki jih ne rabijo in placujejo na tisoce eurov zato, da dobijo kolo, ki je lazje za en bidon vode. Ali pa 1 mesec hujsanja. Naravnost noro.
Coln - omg, naj niti ne zacnem, od vsakoletnega ribanja "podvozja" raznih klincevih skoljkic, placevanje nekih cudnih pristojbin, nikoli amortizirana vrednost, spet nepremicnina, ki te sili, da gnijes na enakih lokacijah,...
Vikend kjerkoli - postanes njegov suzenj, namesto, da bi videl kaj novega si na veke vekov prisiljen riniti na ena in isto lokacijo, ker jo pac moras "preluftati" in ti je skoda denarja, da bi sel kam drugam - ker ze imas dopustnisko lokacijo. Poseben povdarek bi clovek naredil na "nepremicnini na hrvaskem", kjer bo v 10-20 letih tako vroce, da tja ne bo nihce vec hodil na dopust. Vzamem sicer v zakup, da jo oddajas idiotom, ki rinejo na hrvasko, kar morda ni slaba ideja in uporabljas denar od nje za to, da sam vidis kaj vec v zivljenju namesto njih. Vprasanje koliko casa se.

Skratka, to je nekaj, kar si klasicni slovenski idiot privosci, ker je nekje nekdo slisal, da je dobra ideja. Preprican sem, da velika vecina, ki ima zgornji nabor "privoscenja", nima v zivljenju dejansko nicesar, niti ne ve kaj bi sama s sabo, potem pa si "privoscuje", da se lahko tolazi, da nima popolnoma fucked up zivljenja.

Drag avto - statusni simbol, pač zgledaš malo jači v bembari kot v zgonjenem cliotu, pa še užitek ga je vozit.
Prikolica - par sto evrov, no big deal.
Dražje kolo - isti razlogi kot pri avtu.
Čoln - neizmerni užitki celo poletje, tu bi lahko napisal roman. Froci se gonijo na tubi, smučanje na vodi, lovlenje rib iz čolna, raziskovanje hrvaških otokov, plavanje v najleših vodah in plažah, celodnevni izleti, ni ga lepšega kot sončni zahod na čolničku nekje sredi morja.
Vikend kjerkoli - vikend na morju je lahko tudi dobra naložba, sicer pa, če imaš 200k viška denarja naložba v nepremičnine niti ni glupa ideja. Pa sede ga to, da se v petek popoldan lahko sprdnem in sem čez 3 ure na morju, v čisto drugi klimi, zraku, zakurim roštilj in uživam v življenju. V soboto pa na izlet s čolnom :)

gtx970op ::

qwertyy je izjavil:

murrieta je izjavil:

GummyBear je izjavil:

Sprašujem se, kakšen sloj ljudi si to lahko privošči. Se pravi drag avto, prikolica, čoln, malo dražje kolo, (nepremičnina na morju).


Jaz. Za salo. Pa mi na kraj pameti ne pade.

Mislim, da je vprasanje napacno. Pravo vprasanje je, kdo ima tako prazno in brezvezno zivljenje, da bi to hotel?

Drag avto - cista izguba denarja in popolnoma nepotrebno preseravanje, kjer idioti lastno mentalno nesposobnost kompenzirajo z nakupi (molnarja poglejte in njegov youtube)
Prikolica - poden, obicajno parkirana v neki hrvaski vukojebini, s segnitim podvozjem, da ni vec premicna. Tudi sicer je dovolj zoprna za prevoz in uporabo, da jo sicer marsikdo ima ampak je ne premika, ker se mu ne da jebat z njo. Velikokrat zgnije kar pred hiso lastnika.
Drazje kolo - pac ni nek hud strosek, ampak spada spet pod preseravanje tipa drag avto - vecina ljudi ima kolesa, ki jih ne rabijo in placujejo na tisoce eurov zato, da dobijo kolo, ki je lazje za en bidon vode. Ali pa 1 mesec hujsanja. Naravnost noro.
Coln - omg, naj niti ne zacnem, od vsakoletnega ribanja "podvozja" raznih klincevih skoljkic, placevanje nekih cudnih pristojbin, nikoli amortizirana vrednost, spet nepremicnina, ki te sili, da gnijes na enakih lokacijah,...
Vikend kjerkoli - postanes njegov suzenj, namesto, da bi videl kaj novega si na veke vekov prisiljen riniti na ena in isto lokacijo, ker jo pac moras "preluftati" in ti je skoda denarja, da bi sel kam drugam - ker ze imas dopustnisko lokacijo. Poseben povdarek bi clovek naredil na "nepremicnini na hrvaskem", kjer bo v 10-20 letih tako vroce, da tja ne bo nihce vec hodil na dopust. Vzamem sicer v zakup, da jo oddajas idiotom, ki rinejo na hrvasko, kar morda ni slaba ideja in uporabljas denar od nje za to, da sam vidis kaj vec v zivljenju namesto njih. Vprasanje koliko casa se.

Skratka, to je nekaj, kar si klasicni slovenski idiot privosci, ker je nekje nekdo slisal, da je dobra ideja. Preprican sem, da velika vecina, ki ima zgornji nabor "privoscenja", nima v zivljenju dejansko nicesar, niti ne ve kaj bi sama s sabo, potem pa si "privoscuje", da se lahko tolazi, da nima popolnoma fucked up zivljenja.

Drag avto - statusni simbol, pač zgledaš malo jači v bembari kot v zgonjenem cliotu, pa še užitek ga je vozit.
Prikolica - par sto evrov, no big deal.
Dražje kolo - isti razlogi kot pri avtu.
Čoln - neizmerni užitki celo poletje, tu bi lahko napisal roman. Froci se gonijo na tubi, smučanje na vodi, lovlenje rib iz čolna, raziskovanje hrvaških otokov, plavanje v najleših vodah in plažah, celodnevni izleti, ni ga lepšega kot sončni zahod na čolničku nekje sredi morja.
Vikend kjerkoli - vikend na morju je lahko tudi dobra naložba, sicer pa, če imaš 200k viška denarja naložba v nepremičnine niti ni glupa ideja. Pa sede ga to, da se v petek popoldan lahko sprdnem in sem čez 3 ure na morju, v čisto drugi klimi, zraku, zakurim roštilj in uživam v življenju. V soboto pa na izlet s čolnom :)


Hrvaška in "najlepše vode in plaže" je mal smešno. Saj niso grde ampak daleč od najlepših.

energetik ::

gtx970op je izjavil:

energetik je izjavil:

Smisel varčevanja in vlaganja v naložbe je denimo, da ti zaradi tega rata iti predčasno v svojo penzijo. Ker prosti čas je več vreden kot denar. Seveda ti mora ratat to brez pretiranega stiskanja, sicer ni vredno.
Glede OP bi tudi jst rekel - večina verjetno s podedovanimi nepremičninami. Tudi jaz bi se lahko vozil z novim X5 in gliserjem zadaj, če bi za bivanje samo obnovil podedovano nepremičnino. Tako pa je šlo pač 250k v bajto, da imamo kje za bivat.

Drugi delež so verjetno kot že omenjeno s.p.-ji, bolj ali manj pridni. Na koncu pa so verjetno še delničarji in kriptaši, ki jim je ratalo.


Predčasna upokojitev je pa tak bv ameriška fora da glava boli. 99% takih ljudi gara cele dneve v svojih najboljših letih da potem namesto pri 60-tih letih grejo 10 ali 15 let prej v penzijo. Ja pa kaj pa boš potem v penziji delal? Užival, ko te bo bolezen od stresa pa utrujenosti pobrala?

Rajši delaš zmerno celo življenje pa ti ni dolgčas in ti služba ni tako nadležna, da se želiš prej upokojiti.
Verjetno si sfalil tisto boldano? :|
vires in numeris

qwertyy ::

gtx970op je izjavil:

qwertyy je izjavil:

murrieta je izjavil:

GummyBear je izjavil:

Sprašujem se, kakšen sloj ljudi si to lahko privošči. Se pravi drag avto, prikolica, čoln, malo dražje kolo, (nepremičnina na morju).


Jaz. Za salo. Pa mi na kraj pameti ne pade.

Mislim, da je vprasanje napacno. Pravo vprasanje je, kdo ima tako prazno in brezvezno zivljenje, da bi to hotel?

Drag avto - cista izguba denarja in popolnoma nepotrebno preseravanje, kjer idioti lastno mentalno nesposobnost kompenzirajo z nakupi (molnarja poglejte in njegov youtube)
Prikolica - poden, obicajno parkirana v neki hrvaski vukojebini, s segnitim podvozjem, da ni vec premicna. Tudi sicer je dovolj zoprna za prevoz in uporabo, da jo sicer marsikdo ima ampak je ne premika, ker se mu ne da jebat z njo. Velikokrat zgnije kar pred hiso lastnika.
Drazje kolo - pac ni nek hud strosek, ampak spada spet pod preseravanje tipa drag avto - vecina ljudi ima kolesa, ki jih ne rabijo in placujejo na tisoce eurov zato, da dobijo kolo, ki je lazje za en bidon vode. Ali pa 1 mesec hujsanja. Naravnost noro.
Coln - omg, naj niti ne zacnem, od vsakoletnega ribanja "podvozja" raznih klincevih skoljkic, placevanje nekih cudnih pristojbin, nikoli amortizirana vrednost, spet nepremicnina, ki te sili, da gnijes na enakih lokacijah,...
Vikend kjerkoli - postanes njegov suzenj, namesto, da bi videl kaj novega si na veke vekov prisiljen riniti na ena in isto lokacijo, ker jo pac moras "preluftati" in ti je skoda denarja, da bi sel kam drugam - ker ze imas dopustnisko lokacijo. Poseben povdarek bi clovek naredil na "nepremicnini na hrvaskem", kjer bo v 10-20 letih tako vroce, da tja ne bo nihce vec hodil na dopust. Vzamem sicer v zakup, da jo oddajas idiotom, ki rinejo na hrvasko, kar morda ni slaba ideja in uporabljas denar od nje za to, da sam vidis kaj vec v zivljenju namesto njih. Vprasanje koliko casa se.

Skratka, to je nekaj, kar si klasicni slovenski idiot privosci, ker je nekje nekdo slisal, da je dobra ideja. Preprican sem, da velika vecina, ki ima zgornji nabor "privoscenja", nima v zivljenju dejansko nicesar, niti ne ve kaj bi sama s sabo, potem pa si "privoscuje", da se lahko tolazi, da nima popolnoma fucked up zivljenja.

Drag avto - statusni simbol, pač zgledaš malo jači v bembari kot v zgonjenem cliotu, pa še užitek ga je vozit.
Prikolica - par sto evrov, no big deal.
Dražje kolo - isti razlogi kot pri avtu.
Čoln - neizmerni užitki celo poletje, tu bi lahko napisal roman. Froci se gonijo na tubi, smučanje na vodi, lovlenje rib iz čolna, raziskovanje hrvaških otokov, plavanje v najleših vodah in plažah, celodnevni izleti, ni ga lepšega kot sončni zahod na čolničku nekje sredi morja.
Vikend kjerkoli - vikend na morju je lahko tudi dobra naložba, sicer pa, če imaš 200k viška denarja naložba v nepremičnine niti ni glupa ideja. Pa sede ga to, da se v petek popoldan lahko sprdnem in sem čez 3 ure na morju, v čisto drugi klimi, zraku, zakurim roštilj in uživam v življenju. V soboto pa na izlet s čolnom :)


Hrvaška in "najlepše vode in plaže" je mal smešno. Saj niso grde ampak daleč od najlepših.

Če si zaplankan nacionalist in si zatiskaš oči mogoče, ampak dejstvo je, da so hrvaški otoki zelo lepi. Z razlogom tja hodijo bogatuni iz celega sveta. Ampak ker nimaš čolna in si obalo opazoval samo iz kempa v Umagu verjetno ta lepih plaž še videl nisi8-)

gtx970op ::

energetik je izjavil:

gtx970op je izjavil:

energetik je izjavil:

Smisel varčevanja in vlaganja v naložbe je denimo, da ti zaradi tega rata iti predčasno v svojo penzijo. Ker prosti čas je več vreden kot denar. Seveda ti mora ratat to brez pretiranega stiskanja, sicer ni vredno.
Glede OP bi tudi jst rekel - večina verjetno s podedovanimi nepremičninami. Tudi jaz bi se lahko vozil z novim X5 in gliserjem zadaj, če bi za bivanje samo obnovil podedovano nepremičnino. Tako pa je šlo pač 250k v bajto, da imamo kje za bivat.

Drugi delež so verjetno kot že omenjeno s.p.-ji, bolj ali manj pridni. Na koncu pa so verjetno še delničarji in kriptaši, ki jim je ratalo.


Predčasna upokojitev je pa tak bv ameriška fora da glava boli. 99% takih ljudi gara cele dneve v svojih najboljših letih da potem namesto pri 60-tih letih grejo 10 ali 15 let prej v penzijo. Ja pa kaj pa boš potem v penziji delal? Užival, ko te bo bolezen od stresa pa utrujenosti pobrala?

Rajši delaš zmerno celo življenje pa ti ni dolgčas in ti služba ni tako nadležna, da se želiš prej upokojiti.
Verjetno si sfalil tisto boldano? :|


Pa povej mi razlog zakaj bi se prej upokojil če najdeš šiht ki ti je fajn? Da boš ležal cele dneve na plaži? Da boš ležal cele dneve na kavču ali kaj bi takega rad delal da sedaj s službo nemoreš...

qwertyy je izjavil:

gtx970op je izjavil:

qwertyy je izjavil:

murrieta je izjavil:

GummyBear je izjavil:

Sprašujem se, kakšen sloj ljudi si to lahko privošči. Se pravi drag avto, prikolica, čoln, malo dražje kolo, (nepremičnina na morju).


Jaz. Za salo. Pa mi na kraj pameti ne pade.

Mislim, da je vprasanje napacno. Pravo vprasanje je, kdo ima tako prazno in brezvezno zivljenje, da bi to hotel?

Drag avto - cista izguba denarja in popolnoma nepotrebno preseravanje, kjer idioti lastno mentalno nesposobnost kompenzirajo z nakupi (molnarja poglejte in njegov youtube)
Prikolica - poden, obicajno parkirana v neki hrvaski vukojebini, s segnitim podvozjem, da ni vec premicna. Tudi sicer je dovolj zoprna za prevoz in uporabo, da jo sicer marsikdo ima ampak je ne premika, ker se mu ne da jebat z njo. Velikokrat zgnije kar pred hiso lastnika.
Drazje kolo - pac ni nek hud strosek, ampak spada spet pod preseravanje tipa drag avto - vecina ljudi ima kolesa, ki jih ne rabijo in placujejo na tisoce eurov zato, da dobijo kolo, ki je lazje za en bidon vode. Ali pa 1 mesec hujsanja. Naravnost noro.
Coln - omg, naj niti ne zacnem, od vsakoletnega ribanja "podvozja" raznih klincevih skoljkic, placevanje nekih cudnih pristojbin, nikoli amortizirana vrednost, spet nepremicnina, ki te sili, da gnijes na enakih lokacijah,...
Vikend kjerkoli - postanes njegov suzenj, namesto, da bi videl kaj novega si na veke vekov prisiljen riniti na ena in isto lokacijo, ker jo pac moras "preluftati" in ti je skoda denarja, da bi sel kam drugam - ker ze imas dopustnisko lokacijo. Poseben povdarek bi clovek naredil na "nepremicnini na hrvaskem", kjer bo v 10-20 letih tako vroce, da tja ne bo nihce vec hodil na dopust. Vzamem sicer v zakup, da jo oddajas idiotom, ki rinejo na hrvasko, kar morda ni slaba ideja in uporabljas denar od nje za to, da sam vidis kaj vec v zivljenju namesto njih. Vprasanje koliko casa se.

Skratka, to je nekaj, kar si klasicni slovenski idiot privosci, ker je nekje nekdo slisal, da je dobra ideja. Preprican sem, da velika vecina, ki ima zgornji nabor "privoscenja", nima v zivljenju dejansko nicesar, niti ne ve kaj bi sama s sabo, potem pa si "privoscuje", da se lahko tolazi, da nima popolnoma fucked up zivljenja.

Drag avto - statusni simbol, pač zgledaš malo jači v bembari kot v zgonjenem cliotu, pa še užitek ga je vozit.
Prikolica - par sto evrov, no big deal.
Dražje kolo - isti razlogi kot pri avtu.
Čoln - neizmerni užitki celo poletje, tu bi lahko napisal roman. Froci se gonijo na tubi, smučanje na vodi, lovlenje rib iz čolna, raziskovanje hrvaških otokov, plavanje v najleših vodah in plažah, celodnevni izleti, ni ga lepšega kot sončni zahod na čolničku nekje sredi morja.
Vikend kjerkoli - vikend na morju je lahko tudi dobra naložba, sicer pa, če imaš 200k viška denarja naložba v nepremičnine niti ni glupa ideja. Pa sede ga to, da se v petek popoldan lahko sprdnem in sem čez 3 ure na morju, v čisto drugi klimi, zraku, zakurim roštilj in uživam v življenju. V soboto pa na izlet s čolnom :)


Hrvaška in "najlepše vode in plaže" je mal smešno. Saj niso grde ampak daleč od najlepših.

Če si zaplankan nacionalist in si zatiskaš oči mogoče, ampak dejstvo je, da so hrvaški otoki zelo lepi. Z razlogom tja hodijo bogatuni iz celega sveta. Ampak ker nimaš čolna in si obalo opazoval samo iz kempa v Umagu verjetno ta lepih plaž še videl nisi8-)


Sem že jadral parkrat po jadranu pa spal na teh "lepih" plažah pa niso kaj ekstra.

Ti še pa iz jadrana očitno nisi izplul da bi vedel kaj so lepe plaže in morje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gtx970op ()

energetik ::

gtx970op je izjavil:

Pa povej mi razlog zakaj bi se prej upokojil če najdeš šiht ki ti je fajn? Da boš ležal cele dneve na plaži? Da boš ležal cele dneve na kavču ali kaj bi takega rad delal da sedaj s službo nemoreš...
Ker potem še vedno lahko delaš nekaj kar te veseli, pa če je profitno ali ne. Če nimaš penzija sredstev za sabo, moraš delat profitno.
Misliš da bi ležal na plaži? Da grem zdajle v penzijo, imam na lagerju vsaj 10 hobijev, s katerimi bi se rad ukvarjal, pa nimam časa.
vires in numeris

gtx970op ::

energetik je izjavil:

gtx970op je izjavil:

Pa povej mi razlog zakaj bi se prej upokojil če najdeš šiht ki ti je fajn? Da boš ležal cele dneve na plaži? Da boš ležal cele dneve na kavču ali kaj bi takega rad delal da sedaj s službo nemoreš...
Ker potem še vedno lahko delaš nekaj kar te veseli, pa če je profitno ali ne. Če nimaš penzija sredstev za sabo, moraš delat profitno.
Misliš da bi ležal na plaži? Da grem zdajle v penzijo, imam na lagerju vsaj 10 hobijev, s katerimi bi se rad ukvarjal, pa nimam časa.


Nimaš časa ker se trenutno preveč fokusiraš na profit in si dnevno verjetno odsoten precej več kot 8 ur zaradi profita.

energetik ::

Niti pod razno, imam 40h delovnik. Fokusiram se bolj na to, da bi zadel kakšno dobro investicijo.
vires in numeris

kriptobog ::

energetik je izjavil:

gtx970op je izjavil:

Pa povej mi razlog zakaj bi se prej upokojil če najdeš šiht ki ti je fajn? Da boš ležal cele dneve na plaži? Da boš ležal cele dneve na kavču ali kaj bi takega rad delal da sedaj s službo nemoreš...
Ker potem še vedno lahko delaš nekaj kar te veseli, pa če je profitno ali ne. Če nimaš penzija sredstev za sabo, moraš delat profitno.
Misliš da bi ležal na plaži? Da grem zdajle v penzijo, imam na lagerju vsaj 10 hobijev, s katerimi bi se rad ukvarjal, pa nimam časa.


Saj imaš hobije. Delaš kar ti srce poželi. Jaz potujem z družino, ukvarjam se z glasbo, modelarstvom, oldtimerji, zdaj že malega učim igrati klavir. Če mi paše tudi lenarim cel dan. Namesto za vikend ko je gužva, hodimo med tednom na izlete itd, itd. Veliko hodim tudi po koncertih. Če bi bil v službi bi porabil cel dopust samo za koncerte, tako mi ni treba. Možnosti in opcij je na tone.

energetik ::

No, točno to sem hotel reči.
vires in numeris

Mike_Rotch ::

Pa sede ga to, da se v petek popoldan lahko sprdnem in sem čez 3 ure na morju, v čisto drugi klimi, zraku, zakurim roštilj in uživam v življenju. V soboto pa na izlet s čolnom :)


To si lahko v vsakem primeru. Ni treba imeti vikenda za 200k na obali. Lahko imaš šotor za 200€. Ali 100€ na dan za hotel/apartma npr.

Saj imaš hobije. Delaš kar ti srce poželi. Jaz potujem z družino, ukvarjam se z glasbo, modelarstvom, oldtimerji, zdaj že malega učim igrati klavir. Če mi paše tudi lenarim cel dan. Namesto za vikend ko je gužva, hodimo med tednom na izlete itd, itd. Veliko hodim tudi po koncertih. Če bi bil v službi bi porabil cel dopust samo za koncerte, tako mi ni treba. Možnosti in opcij je na tone.


Ko imaš otroke v šoli izleti in dopusti med tednom večinoma odpadejo. To je bila zame tudi edina prednost tega, da nisem hodil v službo. Vse ostalo se da brez težav početi tudi, če si zaposlen.

kriptobog ::

Mike_Rotch je izjavil:

Pa sede ga to, da se v petek popoldan lahko sprdnem in sem čez 3 ure na morju, v čisto drugi klimi, zraku, zakurim roštilj in uživam v življenju. V soboto pa na izlet s čolnom :)


To si lahko v vsakem primeru. Ni treba imeti vikenda za 200k na obali. Lahko imaš šotor za 200€. Ali 100€ na dan za hotel/apartma npr.

Saj imaš hobije. Delaš kar ti srce poželi. Jaz potujem z družino, ukvarjam se z glasbo, modelarstvom, oldtimerji, zdaj že malega učim igrati klavir. Če mi paše tudi lenarim cel dan. Namesto za vikend ko je gužva, hodimo med tednom na izlete itd, itd. Veliko hodim tudi po koncertih. Če bi bil v službi bi porabil cel dopust samo za koncerte, tako mi ni treba. Možnosti in opcij je na tone.


Ko imaš otroke v šoli izleti in dopusti med tednom večinoma odpadejo. To je bila zame tudi edina prednost tega, da nisem hodil v službo. Vse ostalo se da brez težav početi tudi, če si zaposlen.


Imam še nekaj let preden gre v šolo, potem bomo pa videli. V službo sigurno ne bom šel zaradi tega, ker bo mulc v šoli. :))

FireSnack ::

kriptobog je izjavil:

Imam še nekaj let preden gre v šolo, potem bomo pa videli. V službo sigurno ne bom šel zaradi tega, ker bo mulc v šoli. :))

Koga ti farbaš, šizo?
Preprodajalec NFT umetnin

kriptobog ::

FireSnack je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Imam še nekaj let preden gre v šolo, potem bomo pa videli. V službo sigurno ne bom šel zaradi tega, ker bo mulc v šoli. :))

Koga ti farbaš, šizo?


Nazadnje sem farbal avto lani. Pa pe to smao blatnik :))

FireSnack ::

kriptobog je izjavil:

FireSnack je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Imam še nekaj let preden gre v šolo, potem bomo pa videli. V službo sigurno ne bom šel zaradi tega, ker bo mulc v šoli. :))

Koga ti farbaš, šizo?


Nazadnje sem farbal avto lani. Pa pe to smao blatnik :))

Preveč časa imaš, fant. Najdi si kak hobi. Lp, Štefan
Preprodajalec NFT umetnin

Mike_Rotch ::

V službo sigurno ne bom šel zaradi tega, ker bo mulc v šoli. :))


Zakaj ne?

murrieta ::

qwertyy je izjavil:

Drag avto - statusni simbol, pač zgledaš malo jači v bembari kot v zgonjenem cliotu, pa še užitek ga je vozit.
Dražje kolo - isti razlogi kot pri avtu.

Ja, no jaz se taki mentalni revezi smilijo, sprali so jim glavo do tega nivoja, da menjajo uporabnost z nekim statusom. Mogoce bi lahko ven iz svojega baloncka pogledal med normalne ljudi. :)

qwertyy je izjavil:

Čoln - neizmerni užitki celo poletje, tu bi lahko napisal roman. Froci se gonijo na tubi, smučanje na vodi, lovlenje rib iz čolna, raziskovanje hrvaških otokov, plavanje v najleših vodah in plažah, celodnevni izleti, ni ga lepšega kot sončni zahod na čolničku nekje sredi morja.

Lol. Samo, ce nisi bil se nikjer razen hrvaske... :))

qwertyy je izjavil:

Vikend kjerkoli - vikend na morju je lahko tudi dobra naložba, sicer pa, če imaš 200k viška denarja naložba v nepremičnine niti ni glupa ideja. Pa sede ga to, da se v petek popoldan lahko sprdnem in sem čez 3 ure na morju, v čisto drugi klimi, zraku, zakurim roštilj in uživam v življenju. V soboto pa na izlet s čolnom :)

... in zdaj ves, zakaj nisi bil se nikjer razen hrvaske. Jaz pa zadnjih 10 let nisem videl lepe nase, sem se raje po drugi strani oble sprehajal. :)) Mimogrede, kar ti imenujes uzivanje v zivljenju (zretje in izlezavanje) jaz imenujem stran metanje zivljenja, seveda je pa res, da ne vem, ce nisi star 70 let in se upraviceno obnasas kot penzionist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Jaz imam nekaj frendov, ki so vsi nad 10k neto mesečno, pa je generalni konsenz, da je nad 7-8k itak malo vseeno ze, ker ce nisi preserator, imas 8k na mesec vrh glave za brezskrben lajf. Skratka, med 10k in 16k ni neke blazne razlike v kakovosti zivljenja.

Moj bivsi sef je imel 100k+ na mesec, pa mislim da nikoli ni prebil 25k na mesec s stroški, pa on RES zivi kot supetstar.



V kakovosti ne, je pa razlika v tem kako hitro lahko v nalozbe fuknes 1 mil in zivis od tega vecinsko
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mr_chai ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Jaz imam nekaj frendov, ki so vsi nad 10k neto mesečno, pa je generalni konsenz, da je nad 7-8k itak malo vseeno ze, ker ce nisi preserator, imas 8k na mesec vrh glave za brezskrben lajf. Skratka, med 10k in 16k ni neke blazne razlike v kakovosti zivljenja.

Moj bivsi sef je imel 100k+ na mesec, pa mislim da nikoli ni prebil 25k na mesec s stroški, pa on RES zivi kot supetstar.


S čim pa se ukvarja tvoj bivši šef ? IT firma ?

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Jaz imam nekaj frendov, ki so vsi nad 10k neto mesečno, pa je generalni konsenz, da je nad 7-8k itak malo vseeno ze, ker ce nisi preserator, imas 8k na mesec vrh glave za brezskrben lajf. Skratka, med 10k in 16k ni neke blazne razlike v kakovosti zivljenja.

Moj bivsi sef je imel 100k+ na mesec, pa mislim da nikoli ni prebil 25k na mesec s stroški, pa on RES zivi kot supetstar.



V kakovosti ne, je pa razlika v tem kako hitro lahko v nalozbe fuknes 1 mil in zivis od tega vecinsko


Sliš se enostavno, sam z 1.mil se it vlaganje tud ni tok enostavno kokr si ti predstavljaš. Da boš kr vrgu nekam eno milko in živu od mesečnih donosev. Kaj boš kuril mesečne donose sproti, potem se bo pa zgodil še en hud gospodarski zlom, kot se to dogaja sedaj in bo naložba čez noč padla za 20 %...kaj si pol naredu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Hangman ::

kriptobog je izjavil:

energetik je izjavil:

gtx970op je izjavil:

Pa povej mi razlog zakaj bi se prej upokojil če najdeš šiht ki ti je fajn? Da boš ležal cele dneve na plaži? Da boš ležal cele dneve na kavču ali kaj bi takega rad delal da sedaj s službo nemoreš...
Ker potem še vedno lahko delaš nekaj kar te veseli, pa če je profitno ali ne. Če nimaš penzija sredstev za sabo, moraš delat profitno.
Misliš da bi ležal na plaži? Da grem zdajle v penzijo, imam na lagerju vsaj 10 hobijev, s katerimi bi se rad ukvarjal, pa nimam časa.


Saj imaš hobije. Delaš kar ti srce poželi. Jaz potujem z družino, ukvarjam se z glasbo, modelarstvom, oldtimerji, zdaj že malega učim igrati klavir. Če mi paše tudi lenarim cel dan. Namesto za vikend ko je gužva, hodimo med tednom na izlete itd, itd. Veliko hodim tudi po koncertih. Če bi bil v službi bi porabil cel dopust samo za koncerte, tako mi ni treba. Možnosti in opcij je na tone.


Osnovni dopust je nekje 21 dni letno. Iz napisanega (koncerti, potovanja, lenarjenje) se bere, da si delavno neaktiven (če ne štejem vikendov in praznikov) precej več kot 21 dni. Ampak za preživetje je treba zaslužit vsaj jurja na mesec. Upam si tudi stavit, da je pri tebi v igri več kot samo jurja. Ne morem, da te ne bi vprašal, s čim se ukvarjaš.

Praviš da imaš družino? Potem ima najbrš tudi žena lepo službo, da lahko tako usklajuje s tabo. Ne poznam veliko ljudi, ki bi bili redno zaposleni in med tednom hodili na dopust. Za to moraš biti samozaposlen, ker ti nihče ne bo dal toliko dopusta. Ampak samozaposleni pravijo, da nimajo časa lenarit, ker nonstop iščejo delo in priložnosti za zaslužek. Kaj je torej ključ do idiličnega življenja, kot ga opisuješ?

velikBrokoli ::

Na forumu ima vzdevek kriptobog. Ti pa resno sprašuješ od kje mu denar? :))

Ne bo vsakemu uspelo s tveganimi naložbami, zato je vseeno najbolje v mladih letih najti dobro plačano službo in investirati večino zaslužka v kapital (etfji, nepremicnina), da se kasneje lahko predčasno upokojiš in živiš od pasivnih prihodkov kapitala. Koncept je zelo preprost.

Hangman ::

velikBrokoli je izjavil:

Na forumu ima vzdevek kriptobog. Ti pa resno sprašuješ od kje mu denar? :))

Ne bo vsakemu uspelo s tveganimi naložbami, zato je vseeno najbolje v mladih letih najti dobro plačano službo in investirati večino zaslužka v kapital (etfji, nepremicnina), da se kasneje lahko predčasno upokojiš in živiš od pasivnih prihodkov kapitala. Koncept je zelo preprost.


Pa ja... par mojih kolegov se je vrglo v kripto vode, ker naj bi to bil easy money. Kolikor jih poznam, bi ob prvem večjem zaslužku nehali hoditi v službe... no, tole se še ni zgodilo. In kolikor vem, nihče od njih še niti za pivo ni zaslužil. Da lahko danes dejansko nekaj zaslužiš na račun kripta, moraš imeti res velik vložek. To pa prinese vprašanje, kako si do vloženega premoženja prišel. Ne morem mimo tega vprašanja.

bbbbbb2015 ::

Hangman je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Na forumu ima vzdevek kriptobog. Ti pa resno sprašuješ od kje mu denar? :))

Ne bo vsakemu uspelo s tveganimi naložbami, zato je vseeno najbolje v mladih letih najti dobro plačano službo in investirati večino zaslužka v kapital (etfji, nepremicnina), da se kasneje lahko predčasno upokojiš in živiš od pasivnih prihodkov kapitala. Koncept je zelo preprost.


Pa ja... par mojih kolegov se je vrglo v kripto vode, ker naj bi to bil easy money. Kolikor jih poznam, bi ob prvem večjem zaslužku nehali hoditi v službe... no, tole se še ni zgodilo. In kolikor vem, nihče od njih še niti za pivo ni zaslužil. Da lahko danes dejansko nekaj zaslužiš na račun kripta, moraš imeti res velik vložek. To pa prinese vprašanje, kako si do vloženega premoženja prišel. Ne morem mimo tega vprašanja.


Jaz poznam kar nekaj mladih ljudi, ki so se ujeli v neko past razmišljanja, da par let bi delali, miljon zaslužili, potem pa v penzijo pa tako lagano, eno uro se mal pregleda kaj dogaja. Potem pa se ukvarja z hobiji pa tako.
Povod za tako razmišljanje (poleg dostopa do TV/Filmov/Interneta, kjer miljoni zgledajo kot da letijo z neba) je recimo tak... Vidiš, da je nek šitkojn recimo vreden 121€. Nakar zrase to na 1210€. Uaaau.
Pa če vložiš 1000€ (cela plača ahahah), dobiš ven 10.000€, pa to še enkrat ali dvakrat vložiš, pa si pri 1 mio €.

In potem realno vložijo 40€, pa naraste, pa srce hitreje bije, pa pade - na 0,121€ - pa evo majo 4€ ali pa še to ne.

Tradanje na borzi, rekreativno ali profesionalno, JE DELO. Ki te potegne noter 8 ur, 10 ur, cel dan v bistvu. Tudi če delaš naložbeno tradanje (na daljše obdobje), to še vedno spremljaš analitike/napovedi in to. Več denarja imaš, več dela je to.

Jaz sigurno mislim, da bi mladi informatiki morali vlagati, da si zaslužijo za bogato penzijo. Ker ta ponzijeva shema, ki se ji reče ZPIZ naj gre v qrac.

Težava je samo, da nimajo izkušenj, nasmoliš se hitro, če vložiš recimo 20.000€ za začetek, je pritisk velik. Nekaj časa traja, da se človek zrelaksira. Pa ni slabo, da imaš mentorja (če kdo hoče to biti) za začetek.

Mato989 ::

mr_chai je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Jaz imam nekaj frendov, ki so vsi nad 10k neto mesečno, pa je generalni konsenz, da je nad 7-8k itak malo vseeno ze, ker ce nisi preserator, imas 8k na mesec vrh glave za brezskrben lajf. Skratka, med 10k in 16k ni neke blazne razlike v kakovosti zivljenja.

Moj bivsi sef je imel 100k+ na mesec, pa mislim da nikoli ni prebil 25k na mesec s stroški, pa on RES zivi kot supetstar.


S čim pa se ukvarja tvoj bivši šef ? IT firma ?

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Jaz imam nekaj frendov, ki so vsi nad 10k neto mesečno, pa je generalni konsenz, da je nad 7-8k itak malo vseeno ze, ker ce nisi preserator, imas 8k na mesec vrh glave za brezskrben lajf. Skratka, med 10k in 16k ni neke blazne razlike v kakovosti zivljenja.

Moj bivsi sef je imel 100k+ na mesec, pa mislim da nikoli ni prebil 25k na mesec s stroški, pa on RES zivi kot supetstar.



V kakovosti ne, je pa razlika v tem kako hitro lahko v nalozbe fuknes 1 mil in zivis od tega vecinsko


Sliš se enostavno, sam z 1.mil se it vlaganje tud ni tok enostavno kokr si ti predstavljaš. Da boš kr vrgu nekam eno milko in živu od mesečnih donosev. Kaj boš kuril mesečne donose sproti, potem se bo pa zgodil še en hud gospodarski zlom, kot se to dogaja sedaj in bo naložba čez noč padla za 20 %...kaj si pol naredu ?


Vseeno bolje imet 1 milko v nalozbah... Kot pa nic sploh ce zgubis siht..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

murrieta ::

Lol, a to mislite :)). Delam za bluechipe in startupe ze okrog ~35 let. Noben od lastnikov, ki je segel preko 100 miljonov ni bil clovek, ki bi si ga drkal na svojo zunanjo podobo ali zelel biti ocitno drugacen od mnozice (ali si zelel voziti predrag avto, to je za kmetice). Se bolje, tistih, ki so bili najbogatejsi, jih ne bi locil od mnozice (seveda ne govorim o kretenih tipa Musk). Izgleda da imate zblojeno predstavo, ker prevec filme gledate. In lahko recem samo - kreteni.

Bo verjetno lahko potrdil kdo, ki ima izkusnje izven kmetavzarjev tipa login. Ampak teh je malo, vecina ste fucking suznji, ki delate za drobtine in nikoli ne pridete, do cesa res profitabilnega. Verjetno ste veliko prevec nesposobni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Mike_Rotch ::

Točno tako, smo le navadni sužnji, ki delamo zato, da si lahko privoščimo spodobno življenje in uživamo v prostem času.

Ko bomo prišli do razsvetljenja bomo spoznali, da je bistvo obstoja v tem, da imaš na računu 100 milijonov, ki jih v resnici ne rabiš, ker živiš kot klošar.

kriptobog ::

FireSnack je izjavil:

kriptobog je izjavil:

FireSnack je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Imam še nekaj let preden gre v šolo, potem bomo pa videli. V službo sigurno ne bom šel zaradi tega, ker bo mulc v šoli. :))

Koga ti farbaš, šizo?


Nazadnje sem farbal avto lani. Pa pe to smao blatnik :))

Preveč časa imaš, fant. Najdi si kak hobi. Lp, Štefan


Sem ze nastel hobije v prejsnjih postih.

Mike_Rotch je izjavil:

V službo sigurno ne bom šel zaradi tega, ker bo mulc v šoli. :))


Zakaj ne?


Ker se mi zdi neumno delati za nekoga 8 ur dnevno. Vzamem kak projekt sem pa tja pa delam. To je pa to. Cisto dovolj.

Hangman je izjavil:

kriptobog je izjavil:

energetik je izjavil:

gtx970op je izjavil:

Pa povej mi razlog zakaj bi se prej upokojil če najdeš šiht ki ti je fajn? Da boš ležal cele dneve na plaži? Da boš ležal cele dneve na kavču ali kaj bi takega rad delal da sedaj s službo nemoreš...
Ker potem še vedno lahko delaš nekaj kar te veseli, pa če je profitno ali ne. Če nimaš penzija sredstev za sabo, moraš delat profitno.
Misliš da bi ležal na plaži? Da grem zdajle v penzijo, imam na lagerju vsaj 10 hobijev, s katerimi bi se rad ukvarjal, pa nimam časa.


Saj imaš hobije. Delaš kar ti srce poželi. Jaz potujem z družino, ukvarjam se z glasbo, modelarstvom, oldtimerji, zdaj že malega učim igrati klavir. Če mi paše tudi lenarim cel dan. Namesto za vikend ko je gužva, hodimo med tednom na izlete itd, itd. Veliko hodim tudi po koncertih. Če bi bil v službi bi porabil cel dopust samo za koncerte, tako mi ni treba. Možnosti in opcij je na tone.


Osnovni dopust je nekje 21 dni letno. Iz napisanega (koncerti, potovanja, lenarjenje) se bere, da si delavno neaktiven (če ne štejem vikendov in praznikov) precej več kot 21 dni. Ampak za preživetje je treba zaslužit vsaj jurja na mesec. Upam si tudi stavit, da je pri tebi v igri več kot samo jurja. Ne morem, da te ne bi vprašal, s čim se ukvarjaš.

Praviš da imaš družino? Potem ima najbrš tudi žena lepo službo, da lahko tako usklajuje s tabo. Ne poznam veliko ljudi, ki bi bili redno zaposleni in med tednom hodili na dopust. Za to moraš biti samozaposlen, ker ti nihče ne bo dal toliko dopusta. Ampak samozaposleni pravijo, da nimajo časa lenarit, ker nonstop iščejo delo in priložnosti za zaslužek. Kaj je torej ključ do idiličnega življenja, kot ga opisuješ?


Bil sem v ITju in sem se vedno za kak projekt ce mi je kul. Drugace pa trgujem FX. Njena sluzba je skrb za gospodinjstvo doma. Na koncu itak vsi vidijo samo kako nam je fajn, ne vidijo pa kaj vse sem delal, da sem prisel do sem...

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

Na forumu ima vzdevek kriptobog. Ti pa resno sprašuješ od kje mu denar? :))

Ne bo vsakemu uspelo s tveganimi naložbami, zato je vseeno najbolje v mladih letih najti dobro plačano službo in investirati večino zaslužka v kapital (etfji, nepremicnina), da se kasneje lahko predčasno upokojiš in živiš od pasivnih prihodkov kapitala. Koncept je zelo preprost.


S kriptom sem obrnil borih 60k, pa se to se mi je usralo, ker nisem imel pojma kaj delam in sem samo cepal long do 17k leta 2017. Potem sem naredil tipicno neumnost in kupil nov avto in hodil naprej v sluzbo, izven sluzbe sem pa predrkaval grafe na backtestih in se vrgel v forex. V 2020 sem potem sel v prop trading in to delam se danes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Avto kot identiteta posameznika, je z ljudmi res tako enostavno manipulirati? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
49024636 (19321) WizzardOfOZ
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25745209 (27868) GR2
»

Čoln, gumenjak - stroški (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512425 (10473) perci
»

Stroški mobilne hiške ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6021289 (19635) Matej_K
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8929604 (26925) maco-maco

Več podobnih tem