» »

tujke v postih

tujke v postih

1
2
»

Scaramouche3 ::

Zihr so to sami uber inžinirji, ki so pustili šolanje in ustanovili uspešna podjetja v tujini a ne....zihr, ne more biti to denar od droge, kajne ?


Po fotru Srb ki je bil uni.dipl ing gradbeništva, po dedku pa navadni delavec z 3 razredi osnovne šole...Je pa bil zelo delaven in sam zgradil hišo, to je tud fotr sam govoril, da so Slovenci res bolj marljivi in delavni in da bi bilo bolje za Srbijo, da bi bili pod Avstrijci ker bi dobili delavno mentaliteto!

Glede tega kdo največ nakrade, je seveda neumno gledati samo navadno kroniko!
Tisti ki največ pokradejo so bolj zviti in bolj avtohtoni!

Po podatkih ameriškega ekonomista in raziskovalca svetovne industrije izogibanja davkom Jamesa S. Henryja so državljani Slovenije v tujino oziroma davčne oaze prenesli med 50 in 75 milijardami evrov.

https://www.rtvslo.si/slovenija/amerisk...

m0LN4r ::

Hmm jaz sem zelo dolgo potihem razmisljal v madzarscini, predvsem se vedno dostikrat stejem stevilke v madzarscini. Odvisno od situacije, zadnje case pa se mi preklaplja podzavestno v nemscino, tudi razmislek o necem in potem naknado, ce govorim z zeno seveda v slovenscini, ampak kdaj pa kdaj kaksna besedna zveza vec pade v nemscini. Z madzarskimi prijatelji ali starimi starsi se je treba ze zavestno silit s slovenscino oz. z dedkom ni mogoce.
Vcasih se tudi dogaja, da je input v enem jeziku output pa v drugem, podzavestno. To ne mores kontrolirati. Imam soseda angleza ali pa stranko pa avtomatsko preklopim na anglescino oz. potem se ne morem siliti govoriti z njim v nemscini.
Dostikrat sedimo za mizo mesane nacionalitete in se pogovarjamo, odvisno komu odgovarjas v njegovem jeziku - avtomaticno podzavestno.

Ko pa nekdo rece, ja dej povej nekaj madzarsko. To tak ne gre.
Priuceno je nekaj drugega, ce si pa odrascal tako, da si istocasno uporabljal vec jetikov se v podzavesti potem te stvari izenacijo med samo in je odvisno od kanala oz. okolice oseb kaj bom rekel.
Z Avstrijskim stricem se pogovarjam madzarsko z njegovim sinom pa nemsko, ker je on odrasel z madzarscino z njegovim sinom sem se pa od otroštva pogovarjal v nemščini.
Res nevem kaj je tu tezko razumeti pri tem.
Seveda internet pa dela svoje, ko imam odprto vec chat programov in se pogovarjam z razlicnimi ljudmi v razlicnih jezikih hkrati.
Se mi je ze zgodilo, da sem komu odpisal podzavestno v napacnem jeziku, ko sem v "elementu" sem ze odpisal nemcu v anglescini, anglezu v nemscini, slovencu v nemscini, nemcu v slovenscini.
Vcasih je jebeno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

PS: Zadnje leto pa pol pa se mi dogaja, da prevzemam akcent sogovornika. Torej odvisno od nacionalitete. Z Francozom bo anglescina povsem drugace izpadla, kot z anglezem. Ce bo kak Italian imel svojo nemscino preklopim takoj na njegov akcent itn.
Pa pocasi gre ze bajerscina sama po sebi, ne samo knjizno.
Je pa tezko zavestno locevati med vsem, ko se vse zliva eno v drugo, veckrat dnevno istocasno.
Ko med malico pisem v slovenscini na st, a hkrati se pa pogovarjam z nekom v drugem jeziku, pa nekomu odpisujem se v tretjem in berem navodila v pdf dokumentu v cetrtem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Ja super ti gre, ampak vidiš, čeprav uporabljaš 4 jezike, pri tebi ni opazit neke povečane uporabe tujk. Tako da se očitno da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ales85 ::

SmolWhale je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Sem za to da se jih ven vrže enako kot pri primorcih g v h! Torej hrem v Horico!
Seveda vse nemčizme! Šraufencigerje in kuhne, seveda cajt ki ga vsak dan uporabljamo itd...

Zanimivo je kako se ksenofobi vedno pritožujejo da se bo Slovenija po južnila, medtem pa vse več otrok slišim po cesti ki kar mešajo pol angleško in slovensko!


Ne vem kje ti srečuješ to prelepo hitlerjungend mladino. Jaz samo neke južne untermensche videvam, z njihovimi smrdečimi prdastimi skuterčki. Jaz sem zato, da se ponemčimo. Že davno bi se mogli, pa so nas nasral z nekimi "južnimi brati". Zanimiv, da folk ne ve, da smo nekoč bili del avstro-ogrske, tudi germansko kri imamo v sebi. Raje sem german kot južnjak. Južnjaki so znani po tem, da znajo samo jamrati, izkoriščati in krasti. Po Ljubljani imaš ogromn neke mularije, ki se pri 20 letih vozi z novimi BMW M4, M3. Zihr so to sami uber inžinirji, ki so pustili šolanje in ustanovili uspešna podjetja v tujini a ne....zihr, ne more biti to denar od droge, kajne ?


Ma to je vse na lizing. Poznam en par, oba na minimalcu, plačujeta 500e obroka na mesec za nek zjeban Merc pri 20 letih. Punca je šla za poroka s 3 mesečno pogodbo... Svetovne budale... Naj se vidi razkoš, v hladilniku pa prebranac in paštete Gavrilović..

Z minimalcem ne boš šel za poroka nobenemu drugemu kot partnerju za "skupni" kredit ali morda s plombo na nepremičnino.

m0LN4r ::

Po mojem je tu govora o slengu, ampak ta je bil vedno prisoten. Mogoce se je malce bolj razpasla zadeva zaradi interneta in na internetu.
Mladina pa se ne ve vsega in zagrabi vsako zveneco besedo, ki je v trem trenutku v modi. Bi pa rekel, da ja v LJ ga res sekajo.
Se spomnim solskega izleta na neko solo v LJ, mater so ga ze takrat slengali pri njih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

maticb492 ::

V vsaki šali oz. stereotipu je malo resnice :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Ashrack ::

Jaz bi imel samo eden svetovni jezik in pika. Koliko vec bi bilo napredka v znanosti in podobnih panogah ce ni bi bilo te bergle glede jezika.
....

donvito ::

maticb492 je izjavil:

Verjetno v srednji šoli, drugače kupujem samo angleške knjige na Bookdepository. Imama celo polico ene ~30 knjig, od tega 3 v Slovenščini.

Ne bi bilo slabo, da malo obnoviš, ker niti osnove nisi osvojil, bom izpostavil samo eno.
Še z punco se včasih angleško pogovarjava, tak malo mešano (pa je pač slovenka). zdaj ko ta post pišem seveda razmišljam v slovenščini, ampak vmes preklapljam in sploh ne opazim več da razmišljam angleško ali slovensko. Z kolegom na faksu sva se tudi velikokrat kar angleško pogovarjala.

maticb492 ::

donvito je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Verjetno v srednji šoli, drugače kupujem samo angleške knjige na Bookdepository. Imama celo polico ene ~30 knjig, od tega 3 v Slovenščini.

Ne bi bilo slabo, da malo obnoviš, ker niti osnove nisi osvojil, bom izpostavil samo eno.
Še z punco se včasih angleško pogovarjava, tak malo mešano (pa je pač slovenka). zdaj ko ta post pišem seveda razmišljam v slovenščini, ampak vmes preklapljam in sploh ne opazim več da razmišljam angleško ali slovensko. Z kolegom na faksu sva se tudi velikokrat kar angleško pogovarjala.


Oh wow, eno izemd najbolj pogostih slovničnih napak izpostavljaš kot dokaz da ne znam slovensko ali kaj? A sem kje napisal da sem literarni master? (PS: Jaz bi dejansko v živo rekel z punco, in tako kot rečem, napišem - sem se spraševal če je to delno zaradi narečja)
Lahko ti jih še par naštejem; polegz s/z, k/h mi delajo problem še vejice in predolgi stavki. To je praktično vse, kar mi je lektorirala v diplomski nalogi.

Kake idiotske argumente na osebnem nivoju imate eni, kaj si sploh hotel povedat s tem? Da sem jaz butast? Ok, jaz sem butast, kaj zdaj, do you win a cookie?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Zimonem ::

Resne tekste se da lektorirat. Je pa potem včasih precej smeha , ko lektor spremeni pomen.

Ampak do tega prihaja. Kot je recimo bi tej temi nekdo zamenjal puriste(čistine) z puritanci.

hamez66 ::

V sosednji temi sem zasledil simpe in incele. Slovenski prevod?

maticb492 ::

Zimonem je izjavil:

Ampak do tega prihaja. Kot je recimo bi tej temi nekdo zamenjal puriste(čistine) z puritanci.


Ja, jaz sem ji pred lektoriranjem, kar vnaprej razložil kaj so librariji (knjižice) in podobne zadeve, da ni bilo potem preveč težav :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

SmolWhale ::

maticb492 je izjavil:

donvito je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Verjetno v srednji šoli, drugače kupujem samo angleške knjige na Bookdepository. Imama celo polico ene ~30 knjig, od tega 3 v Slovenščini.

Ne bi bilo slabo, da malo obnoviš, ker niti osnove nisi osvojil, bom izpostavil samo eno.
Še z punco se včasih angleško pogovarjava, tak malo mešano (pa je pač slovenka). zdaj ko ta post pišem seveda razmišljam v slovenščini, ampak vmes preklapljam in sploh ne opazim več da razmišljam angleško ali slovensko. Z kolegom na faksu sva se tudi velikokrat kar angleško pogovarjala.


Oh wow, eno izemd najbolj pogostih slovničnih napak izpostavljaš kot dokaz da ne znam slovensko ali kaj? A sem kje napisal da sem literarni master? (PS: Jaz bi dejansko v živo rekel z punco, in tako kot rečem, napišem - sem se spraševal če je to delno zaradi narečja)
Lahko ti jih še par naštejem; polegz s/z, k/h mi delajo problem še vejice in predolgi stavki. To je praktično vse, kar mi je lektorirala v diplomski nalogi.

Kake idiotske argumente na osebnem nivoju imate eni, kaj si sploh hotel povedat s tem? Da sem jaz butast? Ok, jaz sem butast, kaj zdaj, do you win a cookie?


Saj ni tako težko - ta suhi škafec pušča. Namesto da se pizdiš se raje vdri v zemljo. S tem postom si dokazal ne samo da si butast, ampak tudi to, da imaš velik ego in si navadna užaljena jokica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

hipertija ::

maticb492 je izjavil:

donvito je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Verjetno v srednji šoli, drugače kupujem samo angleške knjige na Bookdepository. Imama celo polico ene ~30 knjig, od tega 3 v Slovenščini.

Ne bi bilo slabo, da malo obnoviš, ker niti osnove nisi osvojil, bom izpostavil samo eno.
Še z punco se včasih angleško pogovarjava, tak malo mešano (pa je pač slovenka). zdaj ko ta post pišem seveda razmišljam v slovenščini, ampak vmes preklapljam in sploh ne opazim več da razmišljam angleško ali slovensko. Z kolegom na faksu sva se tudi velikokrat kar angleško pogovarjala.


Oh wow, eno izemd najbolj pogostih slovničnih napak izpostavljaš kot dokaz da ne znam slovensko ali kaj?

Meni pa ravno predlogi s/z, h/k, razne vejice in ostali "tehnični" elementi povedo veliko o intelektu osebe. Pa še komentar na tole zgoraj. Nikjer ne piše, da mora biti diplomant še obenem slavist, vendar da so rektorji danes namenjeni temu, da diplomantom in magistrantom popravljajo osnove - ki bi jih morali osvojiti že v OŠ ali najkasneje SŠ - je pa resnično žalostno.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

maticb492 ::

hipertija je izjavil:

Meni pa ravno predlogi s/z, h/k, razne vejice in ostali "tehnični" elementi povedo veliko o intelektu osebe. Pa še komentar na tole zgoraj. Nikjer ne piše, da mora biti diplomant še obenem slavist, vendar da so rektorji danes namenjeni temu, da diplomantom in magistrantom popravljajo osnove - ki bi jih morali osvojiti že v OŠ ali najkasneje SŠ - je pa resnično žalostno.


Ne vem kaj so drugim popravljali, napisal sem kaj so meni.

Drugače pa še sreča, da ne vidite moje lastnoročne pisave, ker je oblika na nivoju nekje 3. razreda :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

hipertija ::

maticb492 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ampak do tega prihaja. Kot je recimo bi tej temi nekdo zamenjal puriste(čistine) z puritanci.


Ja, jaz sem ji pred lektoriranjem, kar vnaprej razložil kaj so librariji (knjižice) in podobne zadeve, da ni bilo potem preveč težav :D

Ja, jaz sem ji pred lektoriranjem kar vnaprej razložil, kaj so librariji (knjižice) in podobne zadeve...
Prekle za kurnk

maticb492 ::

Sem slab primer za debatirat res :D

Na maturi sem imel pri slovenščini posebne pogoje zaradi disleksije.


Značilnosti disleksije
? deluje bister, vendar ima v primerjavi z vrstniki bistveno več težav na področju usvajanja branja, pisanja in pravopisa

? pri pisanju naredi veliko specifičnih napak, kot so zamenjava črk, izpuščanje/dodajanje črk ipd.

? je pogosto opisan kot len ali nezrel (zlasti učitelji imajo o učencih z disleksijo pogosto izoblikovano napačno mnenje, češ da se pri šolskem delu ne potrudijo dovolj)

? dosega visoke dosežke na ustnem preverjanju znanja, medtem ko so na pisnem preverjanju znanja njegovi dosežki občutno slabši

? ima težave s prepisom učne snovi s table v zvezek

? zamenjuje levo in desno stran

? stavke pri samostojnem zapisu pogosto nepravilno strukturira, zapisi so skopi in vsebinsko nepopolni

? ima težave pri razumevanju prebranega in pri samostojni obnovi zapisanega

? ima pri matematiki težave s predstavljivostjo številske vrste, bralnim razumevanjem navodil pri besedilnih nalogah in učenjem poštevanke; pogosto menja mestne vrednosti števil (npr. 79=97, 69=96)

? se lažje uči preko preizkusov in opazovanja, učenja na primerih ipd.

? je pri učenju manj učinkovit; težave so očitnejše zlasti pri učenju iz daljših zapisov in pri iskanju informacij v besedilu

? ima težave z organizacijo delovnega prostora, urejanjem zvezkov in zapiskov, puščice, svoje sobe ipd.

? ima težave s časovno orientacijo in predstavljivostjo

? se pogosto zasanja; ima težave z ohranjanjem pozornosti in koncentracije.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

hipertija ::

maticb492 je izjavil:

hipertija je izjavil:

Meni pa ravno predlogi s/z, h/k, razne vejice in ostali "tehnični" elementi povedo veliko o intelektu osebe. Pa še komentar na tole zgoraj. Nikjer ne piše, da mora biti diplomant še obenem slavist, vendar da so rektorji danes namenjeni temu, da diplomantom in magistrantom popravljajo osnove - ki bi jih morali osvojiti že v OŠ ali najkasneje SŠ - je pa resnično žalostno.


Ne vem kaj so drugim popravljali, napisal sem kaj so meni.

Drugače pa še sreča, da ne vidite moje lastnoročne pisave, ker je oblika na nivoju nekje 3. razreda :))

Ti povem, da večini popravljajo osnovnošolske napake. Če pogledam na palec, je nekoč bila pismenost prebivalstva nizka, potem se je dvignila na nek nivo, danes pa je ponovno v padcu - zahvaljajoč socialnim omrežjem, raznim anglo-slengom itd.
Prekle za kurnk

Utk ::

Jaz diplome sploh nisem dal lektorirat. Nihče se ni nič pritožil zarad tega.
Če bi šel nekdo, niti ne nujno lektor, lektorirat za mano, bi sigurno kaj spremenil. Ampak tudi jaz bi kaj spremenil, če bi šel preverjet tisto kar je že popravil nek lektor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

hipertija ::

Utk je izjavil:

Jaz diplome sploh nisem dal lektorirat. Nihče se ni nič pritožil zarad tega.
Če bi šel nekdo, niti ne nujno lektor, lektorirat za mano, bi sigurno kaj spremenil. Ampak tudi jaz bi kaj spremenil, če bi šel preverjet tisto kar je že popravil nek lektor.

Mi smo morali imeti od uradnega lektorja potrdilo, da je lektoriral.
Prekle za kurnk

Zimonem ::

hipertija je izjavil:

maticb492 je izjavil:

donvito je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Verjetno v srednji šoli, drugače kupujem samo angleške knjige na Bookdepository. Imama celo polico ene ~30 knjig, od tega 3 v Slovenščini.

Ne bi bilo slabo, da malo obnoviš, ker niti osnove nisi osvojil, bom izpostavil samo eno.
Še z punco se včasih angleško pogovarjava, tak malo mešano (pa je pač slovenka). zdaj ko ta post pišem seveda razmišljam v slovenščini, ampak vmes preklapljam in sploh ne opazim več da razmišljam angleško ali slovensko. Z kolegom na faksu sva se tudi velikokrat kar angleško pogovarjala.


Oh wow, eno izemd najbolj pogostih slovničnih napak izpostavljaš kot dokaz da ne znam slovensko ali kaj?

Meni pa ravno predlogi s/z, h/k, razne vejice in ostali "tehnični" elementi povedo veliko o intelektu osebe. Pa še komentar na tole zgoraj. Nikjer ne piše, da mora biti diplomant še obenem slavist, vendar da so rektorji danes namenjeni temu, da diplomantom in magistrantom popravljajo osnove - ki bi jih morali osvojiti že v OŠ ali najkasneje SŠ - je pa resnično žalostno.

Men to ni problem. Večina slavistov ne zna štekarja zvezat. Pustimo šele vsebino tehničnih tekstov.

sentiš ::

maticb492 je izjavil:



Drugače pa še sreča, da ne vidite moje lastnoročne pisave, ker je oblika na nivoju nekje 3. razreda :))


maticb492 je izjavil:

Na maturi sem imel pri slovenščini posebne pogoje



Se opravičujem za moje prejšnje odgovore naperjene proti tebi, bi morali ljudje z mentalnimi težavami oz. retardiranostjo posebno oznako na tem forumu, da se vas potem zna drugače obravnavati...

maticb492 ::

sentiš je izjavil:


Se opravičujem za moje prejšnje odgovore naperjene proti tebi, bi morali ljudje z mentalnimi težavami oz. retardiranostjo posebno oznako na tem forumu, da se vas potem zna drugače obravnavati...


Persona retarda?:))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

hipertija ::

Zimonem je izjavil:

hipertija je izjavil:

maticb492 je izjavil:

donvito je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Verjetno v srednji šoli, drugače kupujem samo angleške knjige na Bookdepository. Imama celo polico ene ~30 knjig, od tega 3 v Slovenščini.

Ne bi bilo slabo, da malo obnoviš, ker niti osnove nisi osvojil, bom izpostavil samo eno.
Še z punco se včasih angleško pogovarjava, tak malo mešano (pa je pač slovenka). zdaj ko ta post pišem seveda razmišljam v slovenščini, ampak vmes preklapljam in sploh ne opazim več da razmišljam angleško ali slovensko. Z kolegom na faksu sva se tudi velikokrat kar angleško pogovarjala.


Oh wow, eno izemd najbolj pogostih slovničnih napak izpostavljaš kot dokaz da ne znam slovensko ali kaj?

Meni pa ravno predlogi s/z, h/k, razne vejice in ostali "tehnični" elementi povedo veliko o intelektu osebe. Pa še komentar na tole zgoraj. Nikjer ne piše, da mora biti diplomant še obenem slavist, vendar da so rektorji danes namenjeni temu, da diplomantom in magistrantom popravljajo osnove - ki bi jih morali osvojiti že v OŠ ali najkasneje SŠ - je pa resnično žalostno.

Men to ni problem. Večina slavistov ne zna štekarja zvezat. Pustimo šele vsebino tehničnih tekstov.

Mešaš. Govorim o diplomantih, magstrantih, tj. nekomu, ki predstavlja intelekt in so ga skozi izobraževanje pripravljali, da svojo končno nalogo dokonča na nekem nivoju. Kaj me briga za štromarja s 3 ali 4 letno šolo, ki se je itak znanja priučil "na terenu", ne skozi šolanje.
Prekle za kurnk

maticb492 ::

hipertija je izjavil:


Mešaš. Govorim o diplomantih, magstrantih, tj. nekomu, ki predstavlja intelekt in so ga skozi izobraževanje pripravljali, da svojo končno nalogo dokonča na nekem nivoju. Kaj me briga za štromarja s 3 ali 4 letno šolo, ki se je itak znanja priučil "na terenu", ne skozi šolanje.


Ja samo to je za tebe intelekt. Meni pa ni jasno kako si nekdo ne zna sam windowsov in adblockerja naložit (pa ima diplomo) :)

Jaz sem Slovenščino kot predmet sovražil celo osnovno šolo in srednjo šolo, vedno sem imel največje probleme tam zaradi pravopisa. Ko sem prišel na faks sem si končno oddahnil, ker ni bilo tam nič od tega, razen 1 semester angleščine, ki sem jo pa končal z 10-ko brez da bi šel na več kot 2 predavanja.

Ljudje smo različni.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

hipertija ::

maticb492 je izjavil:

hipertija je izjavil:


Mešaš. Govorim o diplomantih, magstrantih, tj. nekomu, ki predstavlja intelekt in so ga skozi izobraževanje pripravljali, da svojo končno nalogo dokonča na nekem nivoju. Kaj me briga za štromarja s 3 ali 4 letno šolo, ki se je itak znanja priučil "na terenu", ne skozi šolanje.


Ja samo to je za tebe intelekt. Meni pa ni jasno kako si nekdo ne zna sam windowsov in adblockerja naložit (pa ima diplomo) :)

Jaz sem Slovenščino kot predmet sovražil celo osnovno šolo in srednjo šolo, vedno sem imel največje probleme tam zaradi pravopisa. Ko sem prišel na faks sem si končno oddahnil, ker ni bilo tam nič od tega, razen 1 semester angleščine, ki sem jo pa končal z 10-ko brez da bi šel na več kot 2 predavanja.

Ljudje smo različni.


Razumem kaj želiš povedati, ampak še enkrat - mešaš. Eno je znati neko področje, ker te zanima ali pa ker ga je potrebno znati in si se ga priučil, naučil, drugo pa je splošno znanje, ki se pričakuje od intelektualca (kar bi diplomant naj bil) in zagotovo je jezik precej boljši pokazatelj izobraženosti kot nalagati windowse. Slovenski jezik bi moral znati uporabljati že zaradi obveznega šolanja 9 let, navadno pa še vsaj 3 ali več let SŠ. Windowse se učiš nalagati samo, če se usmeriš v področje.

Kaj bi po tvojem mnenju moral znati neki pravnik v Sloveniji bolje: slovenski jezik ali servisirati PC? Kaj bi po tvojem mnenju moral bolje znati diplomant mikrobiologije, ki se bo zaposlil npr. v državni ustanovi, poznavanje slovenskega jezika (dela za državo Slovenijo) ali servisirati PC? Ne vem, če berem FB objave, me ponavadi tisti, ki uporabljajo zborno slovenščino precej pritegnejo in se hitro pokaže, da imajo precej višji iq od tistih, ki pišejo v slengu in pri katerih hitro ugotoviš, da če bi sami za sabo brali - ne bi bili prepričani, če so to sploh pisali oni. Enako velja pri službenih mailih. Preko pisanja, oblike pisave, odstavkov itd. lahko hitro spoznaš, kako dosledna je oseba.

LP
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

Zimonem ::

Glej par pravil iz slovenistike,niso bazična znanja. Ampak stvar navade. Sam imam s tem probleme pa prav nikakršnih z analizo in algebro. Pa tudi štrom znam zvezat. Ne znam pa spisat pravilnega spisa ali aranžiral rože.

m0LN4r ::

Pisano in govorjeno je treba lociti. Nato se je treba zavedati dejstva, da nekateri tekom dneva ne pisejo cele dneve pisma in imajo mogoce kaksne druge hobije.
Mene cisto nic ne moti, ce se elektricar ali kuhar zmoti pri pisanju, sploh ne pricakujem od njega. Pricakujem samo od raznih uciteljev ali recimo pravnikov ipd. kadra, ki cele dneve dela z besedili, da so perfektni.

Ce pac nekaj ne uporabljas aktivno, nonstop, pac pozabis.

Ma kaj, tudi studirani prof. slovenscine so imeli 8+4 leta matematike, pa bi danes pogrnili na kontrolki iz recimo 2. razreda gimnazije, nekateri mogoce iz 8. razreda OS.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

WhiteAngel ::

Miki N je izjavil:

Ma problem je pogosto semantika, ne sintaksa. Jezik je samo transport ... samo kaj če ni nikogar na tem vlaku?


^^ to. Če bi ljudje znali vejice postavljat, se držali sklonov in pisali sestavke z glavo in repom, bi zmagali. Tujke kvečjem obogatijo vse skupaj - jih ne bi jemal kot izumiranje jezika.

Scaramouche3 ::

WhiteAngel je izjavil:

Miki N je izjavil:

Ma problem je pogosto semantika, ne sintaksa. Jezik je samo transport ... samo kaj če ni nikogar na tem vlaku?


^^ to. Če bi ljudje znali vejice postavljat, se držali sklonov in pisali sestavke z glavo in repom, bi zmagali. Tujke kvečjem obogatijo vse skupaj - jih ne bi jemal kot izumiranje jezika.


Tujke, ki so nastale v tujini so eno, torej Nemci obdržijo CD, samo besede kot so čas, ki se v pogovornem konstantno uporabljajo kot cajt pa nimajo obogatitve!

WhiteAngel ::

maticb492 je izjavil:


Jaz sem Slovenščino kot predmet sovražil celo osnovno šolo in srednjo šolo, vedno sem imel največje probleme tam zaradi pravopisa. Ko sem prišel na faks sem si končno oddahnil, ker ni bilo tam nič od tega, razen 1 semester angleščine, ki sem jo pa končal z 10-ko brez da bi šel na več kot 2 predavanja.

Ljudje smo različni.


Ne gre za to. Enostavno ni vseeno, kaj daš iz rok. Pa če si fizikalc z OŠ, s troletno poklicno ali pa z diplomo. Gre za to, da se potrudiš in ti je mar. Tako v službi kot pri odnosih in pisanju postov na s-t.

Zimonem ::

Dokler se razume zadeva je vseeno. Sicer se pa popravi. Ni vsak za vse. No nekateri so, ampak izjeme.

l0g1t3ch ::

maticb492 je izjavil:

Jaz programiram v angleščini, windowse, telefon in avto imam vse nastavljeno v angleščini, filme gledam z angleškimi podnapisi, večino časa razmišljam v angleščini (če programiram). Še z punco se včasih angleško pogovarjava, tak malo mešano (pa je pač slovenka). zdaj ko ta post pišem seveda razmišljam v slovenščini, ampak vmes preklapljam in sploh ne opazim več da razmišljam angleško ali slovensko. Z kolegom na faksu sva se tudi velikokrat kar angleško pogovarjala.

Zakaj? Ne vem, odraščal sem bolj z angleško kulturo bi rekel.

EDIT: Torej hočem rečt da ni čudno da so vmes angleški izrazi :D

EDIT 2: Irončino je naslov teme tujke v postih


Dokler kolneš po slovensko je še vse ok :D

Zimonem ::

Jaz se bolj zgrozim, ko preberem "črni led" kot pa šraufencigar. Ker je bolj ali manj jasno, da v prvem primeru , človek(stroj) pojma nima o čem čveka, bo drugem je pa neka verjetnost, da je zadevo že videl. Akoravno je vsak že videl črni led.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

m0LN4r ::

WhiteAngel je izjavil:

maticb492 je izjavil:


Jaz sem Slovenščino kot predmet sovražil celo osnovno šolo in srednjo šolo, vedno sem imel največje probleme tam zaradi pravopisa. Ko sem prišel na faks sem si končno oddahnil, ker ni bilo tam nič od tega, razen 1 semester angleščine, ki sem jo pa končal z 10-ko brez da bi šel na več kot 2 predavanja.

Ljudje smo različni.


Ne gre za to. Enostavno ni vseeno, kaj daš iz rok. Pa če si fizikalc z OŠ, s troletno poklicno ali pa z diplomo. Gre za to, da se potrudiš in ti je mar. Tako v službi kot pri odnosih in pisanju postov na s-t.

Ma daj, nismo vsi romanticni glede tega in ne orgazmiramo na to. Vazno je, da se razumemo.
Pa si pravopis naciji ustvarite svoj forum in orgazmirajte tam na vejice.
Da bi nam blo mar? Zakaj ze?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zimonem ::

Saj je prav, da so. Ampak če niso to še ne pomeni avtomatične diskvalifikacije.

cvalsr ::

Nepotrebne tujke uporabljajo predvsem butci, ki se s tem želijo delati pametne. Od forumašev do politikov.
In je kar premosorazmerno - bolj slaboumen je, bolj motovili s tujkami. Ker enostavno ni sposoben nekaj tekoče in razumljivo povedati v slovenščini.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Francija prepoveduje anglicizme v e-športu

Oddelek: Novice / Ostale najave
426269 (4263) Karamelo
»

Srbohrvaščina v Sloveniji danes in nekoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13613701 (10806) VelkBla
»

Ali sinhronizacija vsebin vpliva na znanje in učenje tujega jezika?

Oddelek: Problemi človeštva
283187 (2551) Daliborg
»

Slovenščina in tujke (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5414197 (12679) nokkj
»

Ukinimo slovenščino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10115243 (12639) perlica

Več podobnih tem