» »

ne morem razdelit sistemske particije brez formata

ne morem razdelit sistemske particije brez formata

KontraCepec ::

1.) Imam sistemsko, primary (boot) particijo C: fat32, ki je velika 20gb. Sedaj bi jo rad razdelil na 10 in 10gb. Seveda sem prelen, da bi sistem še enkrat potem nalagal in ne mislim C: diska formatirat.
In torej sem upal na partition magic. V ta namen sem sprostil 12gb prostora na Cju in pognal partition magic. Dal komando split na še eno 10gb veliko logično particojo in po restartu je začel razdeljevat, ampak ko je prišel do nekje 20% se je zgodil nek error in ob ponovnem prihodu v windowse XP je bilo stanje nespremenjeno (c velik 20 gb, logične nikjer). Isto še po 3 poizkusih.
Kaj bi lahko bil vzrok napake?

2.) Pa zanima me še, če lahko pri razdeljevanju particije c pride tudi do izgube podatkov na ostalih sekundarnih particijah (d:,e:,...)?

gumby ::

1. poženi scandisk, naj odpravi vse napake - tudi surface scan daj skoz... mogoče je kakšna napaka na disku, zato partitionmagic tečnari

2. načeloma ne, le črke pogonov se bodo spremenile

KontraCepec ::

Pregledau je disk z windows error checking in popravu vse napake (ne vem če je sploh bila kera).
Ampak še vedno ista napaka.
S čim naj pregledam disk?

Vikking ::

dej še enkrat ponovno namesti powerquest partition magic 8.0, pa maš v PM tud Error checkign, pa si pomagaj še s tistim.

KontraCepec ::

ne morem pregledat s PM Error check niti z Norton disk doctorjem, ker je to sistemska particija... torej kao ne morejo popravit napak, ker so datoteke v uporabi.
Kaj naj?

gumby ::

zaženi dos verzijo partitionmagic-a...

KontraCepec ::

Imam PM 8.0 in v dos verziji ni požnosti split...

gumby ::

najprej zmanjšaj particijo, nato naredi novo... ne rabiš split opcije:)

KontraCepec ::

v dosu sem pregledal c: za napake, vendar ni našel nobenega errorja.
Potem sem probal resizat c: iz 20 na 10gb. Pa je spet pri ene 30% (verjetno na istem mestu kot prej) prišlo do CRC errorja.
Kako to, če noben scan ne najde nobenega errorja na particiji???

Vikking ::

a si probu ponovno namesti PM?

pa povej točno kak error ti javi!

KontraCepec ::

Aha. Napaka je: 122. Piše da je v spaceu s katerim operira našel BAD SECTOR. fak!!!
Kaj zdej? Tega se verjetno ne da tako enostavno rešit.
1.) Kaj je sploh bad sector točno.
2.) Kako se ga rešim.
3.) Pove kaj o življenski dobi diska?
4.) Kako neglede na vse brez formatiranja razdelim particijo na 2 dela?

Vikking ::

če maš Bad sector, ti priporočam da zamenjaš disk

če pa še vedno hočeš razdelit particijo pa se mi zdi da maš eno opcijo pri kateri ti PM preskoči gledanje bad sektorjev (Disk > Properties > Skip Bad Sector Check) pa probi pol particijo naredit...

sam če ti scandisk ni najdu bad sektorju pol res ne vem!:\

neki123 ::

Zakaj pa nisi najprej zmanjšal particijo C z 20 na 10 GB. Tako bi dobil 10 GB praznega neuporabljenega diska, na katerega bi kasneje naredil še eno particijo. Ta bi šla mislm tudi z fdiskom, če ti PM ne bi hotel narest.

KontraCepec ::

Saj nisem čisto zihr, da je bad sector. Prej je to pisal, zdaj pa spet če hočem razdelit particijo napiše error -1075731435 brez nadaljnega obrazložila.
Če poženem scan disk z vklopljenim fix in find bad sectors, nisem čisto zihr kako je poročilo, ker po končanem testu prehitro pride v windowse.
Ampak mislim da kake hude napake ne javi... torej kako se prepričam, da je bad sector gor?

kilergas ::

Kaksen defrag tus nebi skodil :)

KontraCepec ::

Defragmentirau sem z oodefrag pred 2 dnevi (complete access).
In še vedno me zanima:
Če poženem scan disk z vklopljenim fix in find bad sectors, nisem čisto zihr kako je poročilo, ker po končanem testu prehitro pride v windowse.
Ampak mislim da kake hude napake ne javi... torej kako se prepričam, da je bad sector gor?

Vikking ::

napiš c Command Promt CHKDSK, pa ti bo napisal če maš kej BAD sektorjev, ker če si zagnal SCANDISK da ti je vse pregledu (problem je res da ti na konc ne prikaže poročila, ampak se takoj resetira comp.) vendar ti scandisk označi BAD sektorje zatorej ko boš napisal CHKDSK (lahko tudi dodaš /F) ti bo prikazal število BAD sektorjev, če maš 0kb pomeni da jih nimaš in je potem neki narobe s programom

LP

KontraCepec ::

Na c disku je 32kb bad sectorjev. Ampak nikjer ni podatka o tem koliko jih je in na katerem mestu so...
Kje naj to najdem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423464 (2253) hojnikb
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404366 (3348) amigo_no1
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353819 (2718) k4vz0024
»

Bad sectorji

Oddelek: Strojna oprema
82125 (1864) Mr.B
»

Disk in Bad sectorji!!??

Oddelek: Strojna oprema
223000 (2701) XtX

Več podobnih tem