» »

Izobraževanje službeno

Izobraževanje službeno

jozeprevoz ::

Podjetje me je poslalo na izobraževanje za eno uro ali dve v eno podjetje. Sam pa nimam avta. Moram na javni prevoz ali lahko odklonim? Ker za eno uro predavanja se voziti z vlakom in busom 8 ur. Zakaj preprosto ne naredijo preko zooma. Gre za minimalca in slabo delovno mesto.

Samael ::

Če je opcija, pridi v službo pred odhodom na "službeno pot" in po prihodu - tako, da se ti bo štel dejanski čas odhoda in prihoda v službo, bo službena pot vračunana v delovni čas, pa še dnevnica ti bo pripadala. (če je dilema zgolj izguba časa)
Samael != Samuel

jozeprevoz ::

Če jim povem da grem z busom in vlakom ali dobim plačano samo karto sem in tja. Ali se sploh izplača taka pot finančno? Meni je skoraj vseeno za denar ker je čas denar.

ngc2392 ::

ali moraš na to predavanje zaradi ohranitve službe (včasih imajo take pogoje) ali pač zaradi narave tvojega trenutnega dela v firmi? v prvem primeru nimaš veliko izbire-razen, če hočeš da te odpustijo. v drugem pa lahko odkloniš. glede na to, kaj si že vse "pojamral" tukaj...te trenutno delo niti ne veseli preveč. oziroma sodelavci. pa vseeno...vse v rok službe so včasih rekli. pejt na predavanje, pa se morda kej nauči oz. potegni največ, kar lahko. znanje je vedno dobrodošlo. če si seveda želiš dodatnega znanja. ni nujno, da ti bo v trenutni službi koristilo, to je pač popotnica za naprej.
United We Stand, Divided We Fall

tony1 ::

jozeprevoz je izjavil:

Če jim povem da grem z busom in vlakom ali dobim plačano samo karto sem in tja. Ali se sploh izplača taka pot finančno? Meni je skoraj vseeno za denar ker je čas denar.


A firma nima službenih avtov?

Meni se zdi povsem jasno, da ti mora firma povrniti stroške službene poti (to ni prevoz na delo!). (Tudi če bi šel na predavanje s svojim avtom bi ti morali povrniti polno višino kilometrine - 0,37 EUR/km.)

Pridi zjutraj na šiht in se štempljaj. Nato pejt z javnim prevozom na predavanje in nato nazaj. V firmi se odštempljaj. Če bo vse skupaj trajalo 10 ur ali več ti pripada dnevnica (malica pa zato ne).

Vsekakor pa se to prej zmeni oz. povej, kako reči stojijo nadrejenemu. Če mu to ni kul, pa ti naj on odobri, da na predavanje ne greš. Tja se nikakor ne moreš teleportirati...

jozeprevoz ::

Ne firma nima službenih avtomobilov, niti ni bil pogoj za prijavo na delovno mesto izpit b kategorije. Pač smešno vse skupaj. Na svoj čas zastonj pa ne grem na izobraževanje. Lahko zahtevam od delodajalca da mi on uredi karte za javni prevoz. Ker javnega prevoza je vsaj za par ur v vsako smer, ker so povezave slabe. Za 730 evrov pa toliko stvari, ki bi jih morali delati. Dvomim da se bom naučil kaj glede osnovne prodaje v trgovini, ker je takšno delo tako dolgočasno in monotono. Mi je čudno da sploh organizirajo nekaj. Štempljati pa se tudi ne bom mogel takoj hitro ker bo še tam vse zaprto v firmi. Tako da pojma nimam kaj bo.

kixs ::

Kot pravis, cas je denar in si najdi boljso sluzbo - vec placano.

tony1 ::

Štempljanje seveda ni pogoj, da ti firma prizna narejene ure (nato jih lahko koristiš; da jih nočejo izplačati je že nacionalni šport) - vsaka firma ima nekoga, ki te evidence narejenih ur ureja in temu sporočiš, da si tega dne začel delati ob X uri in naj to zabeleži (ali pa naj to sporoči tvoj šef).

sandmat ::

jozeprevoz je izjavil:

Če jim povem da grem z busom in vlakom ali dobim plačano samo karto sem in tja. Ali se sploh izplača taka pot finančno? Meni je skoraj vseeno za denar ker je čas denar.

"Čas je denar" in "minimalc" ne gresta z roko v roki ...

endelin ::

sedaj je res idealen čas (ki se pocasi koncuje) da zamenjate šiht

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

jozeprevoz ::

Če gre več ljudi skupaj na izobraževanje, kako se potem deli potni nalog. Ali dobi vsak svoje stroške. Ali gre tudi plačano na pol.

Groot ::

jozeprevoz je izjavil:

Če gre več ljudi skupaj na izobraževanje, kako se potem deli potni nalog. Ali dobi vsak svoje stroške. Ali gre tudi plačano na pol.


Stroške dobi seveda tisti, ki vozi. Zakaj bi dobili vsi oziroma pol pol?

Odvisno od kolektivnih pogodb, ampak praviloma ti ob takšnih službenih poteh / izobraževanjih pripada še dnevnica. Pri nas dobimo povrnjene tudi stroške zajtrka in večerje (poleg seveda redne malice), če to ni zagotovljeno v sklopu izobraževanja.

IL_DIAVOLO ::

Izobraževanje za minimalca? Zakaj?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

Ker niti tega ne znajo, kar naj bi. Zahtevano znanje je malo ali nič.

val46 ::

Sory feryz, vem da si ti na strani delodajalcev in ja, po svoje imaš prav. Ampak, delo za minimalno plačo, bi moralo biti kategorizirano kot delo za nekvalificiran kader. Torej, ne rabiš nobenega znanja, nobene kvalifikacije in s tem pogojenega izobraževanja. Če delodajalec to od tebe zahteva, potem naj te vsaj primerno plačuje. Ne da folk dela za minimalca ali pa da mu mora država še plačevati dodatek do minimalne plače, delodajalec pa potem od take osebe zahteva neka huda znanja. To ni pošteno ne do delavca, niti do države. Če delodajalec ni sposoben delavca plačat za svoj trud, katerega izkaže, potem naj zapre podjetje.

Lahko ti povem moj primer, da si boš lažje predstavljal. Kakih 5 let nazaj, me je delodajalec hotel napotiti na izobraževanje in usposabljanje v Nemčijo. Sem mu takoj povedal, da grem, brez problema, ampak ne mislim bit 9 mesecev v nemčiji, se učit in izobraževat, pol pa pridt nazaj na matično podjetje in še naprej delat za minimalno plačo. Sva se takoj dogovorila za tri razrede višjo plačo, kar je v osnovi zneslo cca 250EUR več neto izplačila na mesec. Če bi bil tiho, dal glavo dol in šel, bi najbrž še sedaj delal za minimalca, ali pa morda kak evro nad minimalcem. Torej, hočem povedati, ja, izobraževanje je kul, ampak če se delavec nekaj nauči in s tem nekaj prinese v firmo, pol naj tudi delodajalec nekaj da na to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Službeno izobraževanje in plačilo časa prevoza (službena pot na izobraževanje)

Oddelek: Loža
354010 (3014) UganiKdo
»

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802113587 (86792) Pika na i
»

Trajanje službene poti

Oddelek: Loža
4714308 (13588) St235
»

Pravica do dnevnic

Oddelek: Loža
185754 (5425) Business

Več podobnih tem