» »

Prvo polnjnje GSM-a - zakaj 16 ur?

Prvo polnjnje GSM-a - zakaj 16 ur?

Maxtor ::

Alo

Kupil sem novi gsm, nokio 3410. Prodajalec mi je rekel da naj polnim 16 ur, čeprav tega na telefonu ali bateriji ne piše. Pa ko sem da priključil na prvo polnjenje je bil poln v 2 urah. Zakaj torej 16 ur polnjenje? JAz sem iz božje previdnosti vseeno pustil 16 ur, čeprav se mi zdi nesmiselno. Baterija je Li-Ion in je bila nekje polovico polna, ko sem telefon kupil. Je to normalno? Ali bi moral telefon izprazniti in ga potem dati polnit? Jaz sem ga dal, takoj ko sem ga prinesel domov, torej po kaki uri delovanja.

Hvala za odgovore vnaprej.

LP

OZZY ::

Glej nekako tako je....

pri prvem polnjenju baterij eje dobro da se jo pusti tok časa kot priporoča proizvajalec , da se doseže neka nominalna kapaciteta. Potem je dobro, da se baterija čisto sprazni in to ene parkrat ponoviš. Drugo polnjenje ni več 16 ur ampa tok, da ti kaže polno baterijo. Vedno pa je dobo, da je bateija čim bolj prazna ob ponovnem polnjenju.
Zakaj...Če boš polnil na pol polno baterijo bo ta prej izgubila na kapaciteti in jo bo prej pobralo-ne bo zdržala tok časa.

Jaz na ta način delam zdej z t65 že celo leto in mi baterija ob neki srednji uporabi zdrži še vedno cel teden. Če pa ga malo uporabljam pa se raztegne uporaba na 9 dni. Istokot je bilo ob nakupu.

Sem mel pa prej enega t10 in sem ga vsak dan polnil ko sem prišel domov. In po enem letu je zdržal za tretino manj.

Pač tko je...
Go with the flow.

flipflop ::

Je že večkrat bilo. Pa mislim da ni potrebno polnit 16 ur,niti čakat da se popolnoma sprazni.

Packač ::

Je že večkrat bilo. Pa mislim da ni potrebno polnit 16 ur,niti čakat da se popolnoma sprazni.


Je pa dobr. Nevem zakaj bi potem proizvajalc to pisu => oni vrjetno naj bi vedli za kaj.

profii ::

polnit jo je treba 16 ur zato da se baterija "zbudi".
npr: baterija se polni 6 ur potem pa 10 ur teče minimalen tok in to baterijo spodbudi da začne normalno delovati. (kot da bi jo bilo treba zbuditi)

Red_Mamba ::

Spominski efekt imajo samo NiCd baterije, pri novejših ni tega efekta, vendar jaz vseeno delam tako da spraznim do konca in potem napolnim.

Na začetku jo pa polniš zato tako dolgo da dobi res pravi kapaciteto. Tudi potem je priporočljivo 2x to ponoviti, najprej čisto spraznit in ponovno napolnit.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

undefined ::

> Spominski efekt imajo samo NiCd baterije, pri novejših ni tega efekta, vendar jaz vseeno delam tako da spraznim do konca in potem napolnim.

> Na začetku jo pa polniš zato tako dolgo da dobi res pravi kapaciteto. Tudi potem je priporočljivo 2x to ponoviti, najprej čisto spraznit in ponovno napolnit.

Zakaj, ako trdiš, da nima spominskega efekta?

flipflop ::

Pa piše to tudi v navodilih PROIZVAJALCA (teleray oziroma mobitel in druščina baterij pač ne proizvajajo).

preberite celo temo in linke v njej.:\

Red_Mamba ::

Gre se zato, da kemijska reakcij pri praznenju poteče do konca. Pri polnjenju pa kemijska rekcija obnovi elektrodo "skoraj" na njeno prvotno površino. Zato ostaja kapaciteta praktično konstanta tudi po več let. Mislim da imajo vse baterije spominski efekt nekatere manj nekatere več, no NiCd so za te reči najbolj občutljive. Nič ne škodi če prazniš do konca. Eden je že omenil da ima baterijo nekaj let in še vedno deluje kot nova.>:D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Dr_M ::

definitivno bo baterija, ki je spraznjena do konca in tudi napolnjena do konca docakala daljso zivljensko dobo, kot pa tista ki ni bila pravilno praznena in polnjena. pa se daljsi cikli med polnenji so ob pravilni uporabi.
drugace pa tut NiMH baterijo hitro pobere ce se prevec zajebavas.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vesoljc ::

še to:
ko je gsm priklopljen na adapter, kuri štrom iz baterije ali napajalca?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

perci ::

Po mojem iz baterije, ker vem, da se je moja nokia 3210 potem, ko je mela cist prazno baterijo in sem jo dal filat, ugasnila, če sem jo hotel takoj uporabljat, preden je bila par minut na polnilcu.

jRk0 ::

jaz baterije na moji nokii 7650 (lionska) nisem polnil 16 ur. v bistvu sem kar aparat vzgal pa se igral z njim:) pa ful hitro je polna.

zdaj pa je celi dan priklopljenan a strom, ker uporablam gprs unlimited:)
You fuck up once, you loose two teeth.

balocom ::

Tisto glede T10 verjamem...

Darko ::

Na Eriksonu T29s je nova polna baterija kazala 105 ur pripravljenosti, po dveh letih pa le še 96. Večji problem je v tem, da ko pride do nekje 50 ur se pokaže opozorilo, da je baterija prazna in kaže le še okoli 8 ur. Baterija je 850mA. Sedaj sem kupil novo noname 1000mA. Ko sem jo dal polnit, je bil aparat ugasnjen, po približno pol ure sem ga prižgal in klical. Ves čas je bil na napajanju. Problem je v tem, da se je po približno dveh urah napolnih do 78 ur pripravljenosti, in je ta cifra ostala kljub 16 urnemu polnjenju. Sedaj pa ne vem ali so ti miliamperi toliko slabši, da kljub večji deklarirani moči drži manj. Bom jo poskusil še nekajkrat izprazniti in napolniti do konca.
Kaj je bolje, polniti ob vklopljenem ali izklopljenem aparatu?

LP Darko

Dr_M ::

Bom jo poskusil še nekajkrat izprazniti in napolniti do konca.

tocno tako. baterija rabi par polnenj in praznenj da se dokoncno zbudi. je pa tut odvisno od same kvalitete akumulatorjev.

Kaj je bolje, polniti ob vklopljenem ali izklopljenem aparatu?

zakaj bi pa mogu bit ugasnjen? sej mas telefon zato da ga uporabljas, mar ne?:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DamoskinoS ::

Zdravo...
kako pa je z hranjenjem baterije mobilnika...imam namrec enega za rezerwo pa ne wem kaj je bols...da ga hranis s prazno baterijo al da je baterija nafilana?:\
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

Dr_M ::

baterija se scasoma sprazni sama od sebe, tko da ce pustis prazno dolg casa, je velik moznosti, da nikol vec ne bos prizgal telefona s tisto baterijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jurre ::

maxtor, cist tko ti povem, jz sm tud filow 16ur prwic, pa je delala baterija lepo, en tedn BP, zdj po enmu let pa pol pa ..khm...3 dni ce mam sreco da ne goworim prewec;(( nowa je pa 17k original..pa tud sosolci jamrajo, tko da loh prcakujes pr teb kj podobnga cez dobr let...:\

Dr_M ::

neoriginal baterije so pa 4-5k sit :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jurre ::

ce ti jo ne razgon:D joke:)

SkIDiver ::

Ko smo že pri baterijah. za mojo 3310 nucam nov vir življenja. Sedanji z Ni-Mh dušo počasi a vztrajno zapušča ta svet. Zato sem se odločil za nakup nove. Ker mi mobilni aparat zelo dobro služi in sem z njim nadvse zadovoljen sem odločen, da nabavim Li-on, ki naj bi bila najboljša kolikor to jaz vem, z kapaciteto nekje najmanj 1100mAh. No po brskanju po bolji sem zasledil 1250mAh in 1500mAh. Potem pa sem naletel na Li-poly z 1300mAh. Menda se te uporabljajo pri 6310 modelih. Skratka nov model GSM-a najbž je tudi baterija potlej noviteta in novitete so vedno najboljše. Kaj naj zdej torej nabavim? V enem od oglasov sem zasledil, da celo zdržijo do 7 dni. Po moje malo nategovanje za jajca. Za 5 dni bi pa kr vrjel ob neki zmerni uporabi mobilnika seveda. No skratka kot opazno sem lev okoli te teme zato sprašujem vas kaj predlagate. Li-on ali Li-poly? rad pa bi seveda dolgotrajni učinek kot pri duracel-u:D . Kupil bom seveda neoriginalno, ker so originalne grozno drage. Mogoče celo predlog katero znamko naj kupim, česa se izogibam, razen če naletim na original, samo za 3k sit za Li-on in 3,5k za Li-poly močno dvomim da bo original. Imajo pa garancije. Torej kaj predlagate?

P.S.: če mi jo pa raznese kje blizu parlamenta ali vladne palače, ko grem v Emonsko klet bom pa novi bin Laden:D

Dr_M ::

za tak telefon ti je ubistvu useen. li-ion ni popolnoma nic slabsa, mogoce celo boljsa od li-polymer. za tako nizko ceno seveda ne bos dubu originala. moj fotr je kupu eno 1650mAh li-ion neoriginal za 3310 pa mu drzi ene 6-7 dni, s tem da je ne ugasa in z ene 3-4h pogovorov. taka baterija pa pride cca 6.5k sit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SkIDiver ::

Sem našel 1500mAh za 2.8k do tja 3.3k sit. Ta za 3.3k sit naj bi bila delana po ISO 2001 standardu. Mogoče ne bom novi bin Laden:D . Nikjer pa nism najdu 1650mAh baterij.

flipflop ::

A imaš kak link do teh baterij?

SkIDiver ::

boych ::

jaz sem kupil 2 ericsona t20 istočasno in dal namerno enega polnit 16 ur drugega pa se vzel z polnilca, takoj ko je indikator pokazal polno baterijo. oba telefona imam zdaj že eno in pol pa obe bateriji držita približno isto.
tak da za tistih 16 ur nimam pojma v čem je fora...v življenski dobi baterije že ne!!!!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultimativne AA baterije?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
304032 (2545) VolkD
»

Li-Ion vs. Li-Poly (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8014004 (12569) Pyr0Beast
»

Prvo polnjenje baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
217339 (6923) roli
»

Katere baterije za "digitalca"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556054 (5167) Zdravko
»

mobi

Oddelek: Loža
231848 (1435) Cokolesnik

Več podobnih tem