» »

Ultimativne AA baterije?

Ultimativne AA baterije?

smilyxx ::

No v miški mam sedaj ene čudne AA baterije za nafalit. Pa me zanima katere mi vi priporočate? Potrebujem predvsem dolgo delovanje, ker se mi ne da vsak teden polnit miške.

Lp
Save water.
drink beer.

M@re ::

GP 2100 mAh
Imajo jih v Delkotu

flipflop ::

Jaz tudi priporočam GP,jih imam za digitalca pa dovolj dolgo držijo.

Dusan_HD ::

Hi!
Je bila že podobna tema v kateri sem napisal da bom stestiral GP1500 nove, a nisem posredoval rezultatov. baterije so bile nove.
Torej nove GP 1500mAh so mi zdržale v Logiceh cordless mouseman optical le 2 tedna. Elektrotehniki pravijo nekaj da se nimh samoprazni čez čas, pa da ni za male porabnike.

Torej priporočam raje kako polnilneAA (to imaš zdaj?) ali pa nicd (osebno mnenje)
raY_

int47 ::

Sam imam Logitech Cordless Mouse (ni optična).
GP -jeve 750 mAh NiMh baterije (R3) zdržijo cca 3-4 mesece.

ginekolog ::

Ray, Nimh accuti so več kot primerni. Se ne spraznijo same čez čas in jim je vseeno, če so malo tokovi. Prodajlaci tudi niso vsevedni. Meni na bezžični optični miški držijo 750ma približno 24 ur. Pol pa pač polnit. Še najbolji bi bili LiIon akuti, samo so dragi.
Divers do it deeper.

smilyxx ::

Aham. A obstajajo te GP tudi rechargable? Ker imam polnilec pa bi ga rad izkoristil.

Lp
Save water.
drink beer.

M@re ::

Ja itak. sj ko sm napisu GP 2100 mAh, sem mislu polnilne.

vec informacij na Delko
..:Do, or do not. There is no try:..

overlord_tm ::

Če hočš pocen ma Conrad ene svoje baterije drgac pa kere NiMh (GP, Sanyo, Gigapower). Pa da slucajno neni filu NiMh baterij v polnilcu za NiCd!

Drgac si pa lahk umisliš tud kšne LiPoly.8-) 8-) 8-)

overlord_tm ::

Še neki sm se spomnu!!!

A glodalca čez noč hranš z elektriko?

Če je odgovor ne potem bi bilo dobro da bi ga.;)

Če mislš glodalca napolnit še preden se popolnoma sprazne ti priporočam NiMh(imajo nič oz. zelo zelo malo memory efekta:D ) or LiPoly(nimajo memory efekta8-O ).

NiCd baterije imajo memory efekt!!

smilyxx ::

Glodalec ima baterije v sebi 24/7. Baterije pa uporabljam itak takrat, dokler se miška neha odzivat.

Lp
Save water.
drink beer.

Darko ::

Zanima me ali je pomembno, kakšne baterije imaš notri (Ni-Mh oz. Ni-Cd), ker se polnijo preko polnilca, ki je vgrajen v stojalu, oz. ali je pomembna tudi jakost (1100, 1300, 2350mA). Močnejša dalje drži, kar je logično, zanima pa me ali so kakšne omejitve. Podobno me zanima za brezvrviči telefon Siemens Gigaset 2011, ki ima sedaj Ni-Mh 1100 od Varte pa tudi niso original. Mislil sem dati ene od fotoaparatov z 2350mA, pa me zanima li je lahko kaj narobe.

LP Darko

leonius ::

Nevem kako je to možno da enim 1600 mA NiMH bateriju v glodalcu držijo tako malo, če pa meni GP 1600 mA NiMH v digitalcu S5000 držijo čez 300 slik. :/

CaqKa ::

meni v gigasetu (mislim da 2000) zdržijo gp 2000mah vsaj en tedn.

Brane2 ::

Pri NiMh je, kot kaže, treba biti previden.

Tiste AA, ki nosijo kake hude napise v stilu "2850 mAh":

1. Dostikrat prav svinjsko lažejo
2. Imajo velike tokove samopraznjenja in ti nič ne pomaga velika kapaciteta, če pa je ne rabiš takoj.

Tako je SANYOva Eneloop serija zanimiva, ker:

1. Kljub deklaraciji "samo" 2.000mAh ne zaostaja dosti za modeli z večjimi ciframi v praksi, če sploh kaj.

2. V nasprotju s prej omenjenimi je precej bolj robustna in bolje obdrži svoje lastnosti.

3. Totalni killer feature je zelo nizko samopraznjenje, ki je podobno alkalnim baterijam. Eneloop ima deklarirano 15% izpraznitev tekom enega leta, kar pomeni, da lahko dobite od proizvajalca praktično polne akuje, tudi če so stali 6 mesecev na polici in ta imajo še po 2 letih več ko 60% prvotno shranjene energije.

4. Dokaj nizka cene glede na kake druge modele.


Baje da imajo sedaj tudi drugi proizvajalci svojo ponudbo na področju hibridnih NiMh a še nisem videl nič, kar bi bilo tako poceni kot Eneloop, sploh pa ne realnih podatkov na osnovi dejanjskega testiranja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

Eneloop so super, ja. Jaz samo še take pre-charged kupujem (Eneloop al pa Recyko od GPja).

Je pa treba paziti glede polnjenja - zelo hitro izgubijo kapaciteto, če jih polniš s hitrimi polnilci. Slower, the better, pravijo.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Aha. Torej je best deal tiste 4xAA Eneloop s slow polnilcem, ki te efektivno pride par EUR ?

A potem tud tisti komplet s hitrim polnilcem ni optimalen, praviš ?

Kje pa dobiš Eneloope ?

Sam sem našel samo mimovrste in fotomarket, a oba sta online. Je kaka fizična štacuna, v katero se da odkorakat ?

Kako je pa z GPjevim Recyko ? je to ista stvar in ali je primerljiv po kakovosti in ceni ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

Aha. Torej je best deal tiste 4xAA Eneloop s slow polnilcem, ki te efektivno pride par EUR ?

A potem tud tisti komplet s hitrim polnilcem ni optimalen, praviš ?
No od Sanyota sta oba polnilca baje v redu - hitri morda malo bolj, ker zna bolj pravilno izklopiti polnjenje pri manj praznih baterijah (tapočasen (vsaj ta, ki je v kompletih pri nas) je taneumen in ima samo timer). Treba pa se je izogibati onih 15 minutnih polnilcev in podobno, ker ti hitro ubijejo baterije, čeprav to velja tudi za "običajne" ni-mh. Največji priporočen polnilni tok je tam 0.5C-1C (C = kapaciteta baterije), torej tam 1-2 uri.

Kako je pa z GPjevim Recyko ? je to ista stvar in ali je primerljiv po kakovosti in ceni ?

Recyko je praktično ista zadeva, primerljiva po kvaliteti in ceni (ponavadi so sicer eneloop za odtenek ceneješe). Tukaj je ena fina "študija" eneloopov in primerjava z recyko in še enimi. Na tem forumu pa o takih (in ostalih) baterijah in polnjenju najdeš praktično vse (so uničili na desetine kompletov baterij za znanost) :)

Kje pa dobiš Eneloope ?
Fizično jih imajo v Harvey Normanu (zagotovo tudi še kje), Recyko pa v Delkotu. Jaz sem jih en kup kupil kar prek eBaya iz Koreje (cca. 2 eur na komad, zraven dobiš še škatlice)

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Počasni polnilci so smrt za celice ker jih samo grejejo. In so hitri z DeltaV mnogo boljši, sploh tisti ki imajo hlajenje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

darkolord ::

Ja, oni s timerjem (~16 urni) res. Ampak pol urni, 15 minutni in podobno, ti jih pa še nekajkrat prej ubijejo.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Meni GP 2700 mah držijo cca mesec dni. Nasploh sem z GP nadpovprečno zadovojen. Kot sem bral je GP za NiMh to, kar je Sanyo na NiCd. In glede spominskega efekta - spet kot sem bral - stvar je problematična predvsem, če vsakič sprazniš do iste točke (sateliti...). Plus da so z leti tudi zmanjšali problem spominskega efekta, tako da ga mislim da lahko kar ignoriraš.

So mi pa v Delko rekli, da Recyko baterij ne smeš hitro polniti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

T0RN4D0 ::

No, to hitro polnjenje je tko mal relativno. 15 minutne varjante ubijajo, to je logično. Pol ti ostane dolgo filanje (1/10 C za 16ur npr), al pa dV, tam pa polnilec ne sme bit prepočasen, ker se samo poveča verjetnost da zgreši terminacijo in jih skuha. Nekako 0.5/1C je kul.


Kar se tiče kupovanja prek neta, pazljivo s ponaredki. Sploh ebay ma en 3/4 baterij samo za odmet. Za hec sm vzel ene 2500 mAh AA, ki imajo zmerjeno kapaciteto 400 mAh =) Pol sm jim reku še za 50% refund tako da je 8 polnilnih baterij mislim da me pršlo kakšna 2€ dostavljeno s kitajske lol.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tomas 33 ::

Sam imam polnilec Sanyo NC-MQR02N

4xAA (2x quick 1275mA, 2x 565 mA)
2xAAA (310 mA).
Ponavadi dam Sanyo Eneloop baterije na Quick in so v dveh urah polne. Sem pa iskal in ga sedaj na internetu v Sloveniji ni za najiti.

link

darkolord ::

Mičkn vlečem iz naftalina.

Če koga zanima, sem malo sestavil primerjalno tabelco online cen različnih Low Self Discharge baterij.

 AA

AA



 AAA

AAA

Pyr0Beast ::

Zanimivo da so na mimovrste tako 'ugodni'.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NazgulRR ::

Eno vprašanje: A brezžične miške (npr. Loigitech V470) spadejo med velike porabnike energije (kot npr. fotoaparati) ali v majhne (kot daljinci)?

T0RN4D0 ::

Majhne. Kam bi pa prišli če bi moral na 2 uri menjat baterije...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

NazgulRR ::

ok, hvala:)

še to: kje se najceneje na svetu dobijo original Eneloopke? Če kdo ve za kakega prodajalca na ebayu, ki ziher prodaja original, naj da link :).

Pyr0Beast ::

Se mi zdi da daljinec pokuri celo več od mišuna, samo se ga pa uporablja le zelo kratek čas, medtem ko miša sučeš stalno naokoli.
Tam en mesec redne uporabe (4h-dan) bi morala baterija zdržati BP.

Samo sam sem se naveličal menjati pa kupil takega s kablom.

Akkuji v takem mišunu propadajo blazno hitro, v enem letu sem pokuril set 4h, tako da jih je treba od časa do časa sprazniti v kakšni žepni svetilki, pa so potem čisto OK. Pa dober polnilec moraš imeti če hočeš da ti baterije še dolgo služijo. V lidlu je tak z -deltaV odklopom za 15EUR, fakin drobiž.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dukenukem ::

duracell :))

VolkD ::

Duracell je zadnje čase le še nekaj z zvenečim imenom. Prav hitro se namreč zgodi, da so baterije prazne daleč pred pričakovanjem in kar je še najhuje - polulajo se!

Kupi solidno miš s solidnimi baterijami in upoštevaj navodila. Meni MX Revolution dela že več kot dve leti. Ne vem kake polnilne baterije so v njej, ker niti nimam dostopa do njih. Me pa nit ine zanima dokler stvar dela brezhibno.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kvaliteten polnilec + polnilne baterije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
30784512 (23218) d0rK
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21964954 (39385) McLuzo
»

NiMh baterije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12124484 (16172) hojnikb
»

katere polnilne baterije in polnilec

Oddelek: Strojna oprema
215171 (3190) darkolord

Več podobnih tem