» »

mobi

mobi

Blum ::

Zivjo! rad bi vprasal ce lahko pride do velikih poskodb na bateriji mobitela ce ga na zacetku polnis samo 4 ure? moral ga bi 16... :\


PS: v pomoc: imam mobi Sony Ericsson T310

pingec ::

ni lih priporoclivo sam baterija zarad tega tud nebo crknla jz bi jo zdej lepo spraznu pol pa filall 16 ur
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

ce jo bos pa veckrat premalo polnil oz. ne do konca spraznil se ti bo polenila in bo trajala bistveno manj lahk tud čist crkne
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Blum ::

tk spraznu d crkne mobi?

Blum ::

to pa ni good! bom kr spraznu pa filau... nocm spet kesa zgublat za nove batarije... thanx!

Blum ::

za nokio sm kupu ze 5 batarij... :D

msmiha ::

Nam je stari enkrat v šoli za elektroniko razlagal da majo Ni-Mgh (al kaj so že one stare batarije) nekakšen spomin in si zapomnijo do kod si jo spraznil in potem če jo daš pre hitro polnit je nato uporaben samo tisti del batarije, ki se je na novo napolni, med tem ko pa novejše Li-on batarije nimajo več spomina. Nevem če bi staremu čisto vrjel to no pa vseeno to nam je enkrat bluzo :D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

OmegaBlue ::

Temu se reče "memory efekt" in je še kako resničen. Prašaj mojo staro cegu motorolo :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Tomi ::

Spominski efekt je še kako pomemben, ko imate baterije, ki niso Li-ion ali podobne. Sem imel zelo slabe izkušnje z Benefonom, samo takrat sem bil še mlad in neumen, in se nisem držal navodil...
metrodusa.blogspot.com

pingec ::

tud js govorim z lastnih izkušenj
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

MilkyWay ::

Baterijo je dobro, da napolniš do konca, ne bo pa nič narobe, če jo pa enkrat ne boš. Meni samo ni jasno, zakaj vsi neki pravijo, da je treba baterijo filat 16 ur (prvo polnjenje)? Ko je baterija polna, polnilec (ali GSM?) preneha s polnjenjem, tako da je vstrajanje do 16-ih ur nesmiselno.

ali3n ::

Proizvajalci si vzamejo "mal" rezerve - za zihr...:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

pingec ::

da če se slučajno začne sama praznit da jo polnilec še fila kr je prvič zlo lena in jo je treba zbudit
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Blum ::

batarija ziva... hehe :D

Thrivial ::

Se pravi, ce imam Li-ion baterijo, ga naceloma lahko polnim kadarkoli in kolikor casa zelim?

Zanima me bolj iz firbca, ker v praksi telefon ze leto in pol polnim kadar imam ravno cas in 'ko je treba' in mi namesto zacetnih treh dni baterija drzi ~ 2 dni, kar pa bi lahko pripisal kar starosti baterije in ne nepravilnemu polnjenju.

Telefon je novi Kosec... srebrni Acer. Tisti trenutek je bil pac najcenejsi v trgovini... :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

noogy2noogy ::

NiCd baterije imajo spominski efekt. To pomeni, da je baterijo treba pred ponovnim polnjenjem sprazniti do konca oziroma do trenutka, ko nas aparat opozori, da bo crknila. Če tega ne upoštevamo se z večkratnim "predčasnim" polnjenjem baterijo "poškoduje" tako, da se polni sam 50%, če smo baterijo ponavadi dajali polnit, ko je bila samo pol prazna. Novejše NiMh ali Li-ion baterije pa spominskega efekta nimajo in so primerne tudi za polnjenje, če baterija ni popolnoma prazna. So pa nekateri aparati znali (oz. znajo) pred polnjenjem preveriti stanje baterije in jo po potrebi hitro izprazniti in šele potem polniti.

Vendar pa bo baterija tudi ob neredni uporabi postala "lena" oz. bo izgubljala na kapaciteti, zato vedno napolnimo baterijo do konca tudi če aparata ne bomo uporabljali dalj časa.

Pred prvo uporabo pa se priporoča 16 ur polnjenja zato, da se celice "prebudijo" in prenapolnijo. Baterija je načeloma polna že po 4-6 urah in takrat tudi polnilec neha polniti. Se pa v naslednjih urah baterija sama od sebe nekoliko izprazni in se seveda znova dodatno napolni tako, da se dobi čimboljši izkoristek njene kapacitete. Ta postopek je dobro narediti enkrat na leto tudi, če je baterija redno v uporabi. Na ta način se jo ciklira in podaljšuje življensko dobo. To velja za vse tipe baterij.

Upam, da sem povedal dovolj preprosto da ne bo "strokovnih" kritik :D
lp noogy

Blum ::

Torej bom moral "pravilno" polniti batarijo... hvala vsem! 0:)

Dr_M ::

moj fotr ma se original baterijo na n5110 pa je stara ze 4 leta pa par mescov pa se zmeri zdrzi 4 dni z cca 2h pogovorov brez problema. moja je pa ksn let mlajsa pa zdrzi 5-6dni z cca 2h pogovorov. men prov ni jasn kaj vi delate s temi baterijami. res pa je da baje pr n33xx redno crkujejo baterije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

the_unborn ::

ce vas zanima teorija o akumulatorjih pejte na http://www.modelarji.com v forum pod akumulatorji in se cudite:)

msmiha ::

Dr_M: Te batarije, ki jih imajo nokia 5110 res zdržijo presenetljivo dolgo. Mojmu fotru zdrži po 5 dni z cca 1 uro pogovora. Je pa res da je telefon že star najmanj 4 leta.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

krneki0001 ::

Jst mam na nokii 7110 baterijo 1400mAh staro 4 leta in še vedno zdrži 8 dni al pa 5 ur pogovora. Se pa jo fila na vsakih 8 dni po 12 ur najmanj.

LP
Nebivedu

jest10 ::

Litijeve naj nebi imela spominskega efekta. Vsaj tako pravijo. Samo opažam da tudi pri teh baterijah ob napačnem polnenju hitreje upada kapaciteta kot če jih zmeraj izpraznam do konca.
In za nimh velja isto.

pingec ::

zato se pa jst držimvedno pravila pri vseh baterijah sprazni do konca, napolni do konca
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Cokolesnik ::

Res je, da so baterije starejšega tipa občutljive na čas polnjenja (spominski efekt). Vendar pa se je potrebno zavedati, da ima prav vsaka baterija določeno življensko dobo in predvideno število polnenj. Zato prav nobena ne ostane takšna, kot je bila kupljena.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako polniti baterijo oz. vpliv polnjenja na življensko dobo.

Oddelek: Mobilne tehnologije
162945 (2457) bajsibajsi
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813149 (11066) Bor H
»

Polnjenje nove baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
225604 (5121) muzičar
»

Prvo polnjenje baterije

Oddelek: Mobilne tehnologije
217342 (6926) roli
»

Prvo polnjnje GSM-a - zakaj 16 ur?

Oddelek: Loža
264608 (3767) boych

Več podobnih tem