» »

Bootable CD

Bootable CD

jjohny ::

Imam CD od WinXP Pro. Sedaj pa me zanima, kako naj izvem, ali je ta CD bootable. Ko ga dam notri (že instalirani WinXP na tej mašini), se sicer avtomatsko zažene, samo to mislim, da še ni sigurno, da je bootable???

jani

sash ::

zažen mašin z CD-jem v pogonu in v biosu nastavi da ti boota iz CD-ja in če se ti bo zagnala instacija winsov pol je bootable sicer ne :D

aja pa ne se bat ker se nebodo na novo instalirali ;)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

jjohny ::

Sem pravkar probal tako si predlagal. In kaj se je dogodilo:
Najprej vsa tista procedura s štetjem rama, itd..
Nato je za dve sekunde napisalo "Press any key to boot from CD"
Nato pa so se WinXP normalno zalavfali (tisti, ki so na trdem disku).
V Biosu sem nastavil na bootanje iz Cd-ja.

Iz tega sklepam, da torej ta CD ni bootable. Ali je sklep pravilen??

jani

ganzi ::

Ja a pa si prtisnu any key v tistih sekundah?:))

Cd pa je bootable če se to napiše.

jjohny ::

Imel bi še nekaj vprašanj glede inštalacije WinXP Pro. Dosedaj sem vedno najprej instaliral Win 98 SE in nato WinXP.

Danes pa bi rad instaliral samo WinXP Pro.
Kako sem začel:
V disketnik sem dal zagon. disketo od Win98. S fdiskom sem zbrisal particije in nato naredil novi dve particiji. Primarno sem naredil aktivno. Nato sem restartal racunalnik in formatiral obe particiji.

Sedaj pa me zanima kako naprej?
V Win98 sem vedno na disk skopiral iz (CD-ja) mapo WIN98. Nato sem se postavil na to mapo in pognal Setup. Po pravici povedano ne vem zakaj sem tisto mapo skopiral na disk. CD je bil med instalacijo v računalniku.

Ali je pri XP tudi potrebno katero mapo presneti na disk?
Predlagajte mi kako naj najboljše uredim to zadevo..

Še to, instalacijo delam na prenosnika.

Hvala, jani

jjohny ::

ganzi,
nisem pritisnil nič v tistih dveh sekundah. Sem mislil, da bo počakal.
A torej je bootable??

lp, jani

ganzi ::

ja je bootable.
Ko boš pritisnu na poljubno tipko se bo inštalacija začela -->naprej je pa čist preprost..
parkrat enter pritisneš parkrat next.. mal poštimamš jezik pa časovni pas pa te fore..

Aja pa še zbereš a hočeš da ti sprot formatira disk al ne (pa izbiraš med fat32 in ntfs)

jjohny ::

Ali je potrebno katero mapo iz CD-ja presnet na disk??

jani

perci ::

jjohny: ne komplicirat tam kjer ni treba - za xpje instalirat nobenih particij delat in nobenih boot disket, sam zabutaj iz cdja in vse naredi z installerjem.

perci ::

nc presnemavat, sam zabuti, potem bojo pa ze sprot navodila, ne kompliciraj!!! bolj simpl ne more bit

jjohny ::

thanks,
Instalacija je v teku.

lp, jani

undefined ::

Go, Johnny, Go! ;)

jjohny ::

Win XP si bi rad naredil varnostno kopijo. Prekopiral sem celoten CD na disk, nato pa sem iz diska zapekel na CD. Zanima me ali je sedaj ta novopečeni CD tudi bootable???

jani

perci ::

jjohny: Zakaj pa nisi recimo uporabil funkcije copy CD?

jjohny ::

En kolega mi je reku, da je bol sigurno, če CD najprej presnameš na disk in nato iz diska na CD.
A je bootable sedaj, da nebi rabil glih preverjat??

lp, jani

perci ::

lej, on je verjetno hotel reci, da ni dobro peči on the fly, s presnemavanjem na disk pa je mislil vmesno delanje image-a (slike cdja) na disk, kar ti nero naredi avtomatsko, če to nastimas v nastavitvah.

ganzi ::

Mal si poglej clone cd, je preprost za uporabo..
Original CD not pa stisneš kopiraj in potem ti pove kdaj daš not prazen medij na keterega naredi kopijo (varnostno;) ).

Aspirinix ::

Lepa finta:
Če si kopiral CD najprej na disk z raziskovalcem in nato iz teh datotek naredil normalen iso cd, to ni bootable, ker nisi med kopiranjem prekopiraj boot recorda, ki se nahahja na cdju(oz. boot imagea).
Nasvet je bil uporabiti CloneCD. Se pridružujem, ker dela 1:1 kopije, kar pomeni, da je kopiran cd digitalno enak izvirniku. Če maš pa kako zaščito, jo v glavnem skopira zraven.

Kopiranje Winsow na disk pred nameščanjem:
Priporočljivo je na starejših mašinah ali pa na mašinah kjer imaš počasen CDrom. Tako namestitev poteka hitreje, ker je direkt z diska. Če maš pa kelko telko mašino (beri CPU 400+ pa nekaj rama) pa si ne delaj tega. Je pa pozneje ena lepa lastnost za starejše winse(beri 98, 98se), ker ti ni treba vsakič iskati cdja od Winsov, ko kaj spreminja in rabi sistemske datoteke, ker se pot do namestitvenega direktorija zapiše v register.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija WinXP problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
151218 (1057) Volk|
»

izdelava particij

Oddelek: Operacijski sistemi
123029 (2727) agent006
»

inštalacija XPjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
101949 (1739) farko
»

Instalacija XP brez disketarja

Oddelek: Pomoč in nasveti
281596 (1186) Easy D
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171613 (1340) @ljash

Več podobnih tem