» »

izdelava particij

izdelava particij

jjohny ::

Rad bi formatiral disk, naredil 2 particiji (C in D) in naložil WinXP na C:.
Zanima me kdaj med inštalacijo moram narediti particije. Imam bootable CD od XP-jev.

lp, jani

rdecaluc ::

ko inštaleras samo sledi poteku dokler ne prideš pred eno okence kjer so izpisane tvoje particije. Potem pa maš spodaj pod okenčkom napisano kaj želiš storiti (npr. delete partition , create partition ,format partition ) in se potem malo poigraš s tem . Ko to narediš izbereš particijo kamor bi rad dal windows in naš enter izbereš način formatiranja in počakaš da se namesti windows.

ps: Ko inštaliraš ne začni inštalacije iz windows-a ampak dej cd notr pa restarti kišto, ter pritisni katerokoli tipko ko te vpraša će hočeš botat s cdja. (če te ne vpraša potem si v biosu naštimaj first boot device cd rom)
Est modus in rebus. ,typos

jjohny ::

Hvala. Je ratalo.
Zanima pa me ali je možno tudi particijo na katero ne inštaliraš OS formatirati pred inštalacijo OS.
Jaz sem jo po končani inštalaciji, kar iz WinXP.

lp, jani

ender ::

Je možno, ena od opcij je tudi formatiranje.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

agent006 ::

Si bom sposodu kr to temo ;)
par dni nazaj sm zamenjal Pc, vse kar sm imel na disku v starem Pc-ju sm skopiral na zunanji usb disk 500GB.Pol sm odklopu use kablovje iz starega Pc-a in jih priklopil na novega (tudi zunanji disk) nato sm na novem računalniku naredu particije in dal gor visto,
nakar mi na nobenem Pc-ju ne pokaže zunanjega diska
V upravitelju računalnika je disk viden a je Nedodeljen
A obstaja kakšna možnost da disk naredim kot aktivno particijo brez da bi izgubil kar imam gor??:(
življenje je borba

rdecaluc ::

Hmmm.. to je pa malo čudno. No ja.. da se še zmeraj uredit, da ga zazna vendar pa ne vem kako bo s podatki. V XP-jih gre nekako takole(je podobno v visti). Greš na control panel - administrative tools - computer managment - potem pa v desnem okenčku izbereš "storage" in za tem disk managment. Tu se ti sedaj izpišejo vsi pogoni oz. diski katere imaš priključene. Sedaj bi iz mojih izkušenj moral biti tvoj usb disk zaznan , vendar pa mu ni določena nobena črka. Zdej ne vem ravno natančno, vendar klikneš z desnim gor in dodeliš črko. Upam da ne bo zahtevalo formata . Upam da ti je kaj pomagalo .

LP!
Est modus in rebus. ,typos

agent006 ::

Čau, v computer managment-storage-disk managment je disk viden, ko dam desni klik nanj imam samo možnost "Nov preprost nosilec"
če se ne motim to pomeni, da ustvarim novo particijo in s tem dobim črko pogona
samo se bojim, da je potem particijo potrebno formatirat, se pravi adijo podatki
PS: V Xp-jih je isto
življenje je borba

poweroff ::

Ne se igrat z Windowsi v takih primerih. V takih primerih - če je s particijo karkoli narobe, se uporabi Linux!
sudo poweroff

agent006 ::

matthaj a se da to rešit z ubuntu live cd-jem ?

me pa še nekaj zanima,
recimo da bi v win ustvaru novo particio, a obstaja kakšen program, ki bi podatke prebral in jih skopiral na drugi disk, preden bi particijo formatiral za nadaljno uporabo

upam da sm razumljivo napisal

LP
življenje je borba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: agent006 ()

poweroff ::

Poiskusi. Ali pa preskusi Helix, ki ima vključena forenzična orodja.
sudo poweroff

agent006 ::

Za win sm našel program Cnw recovery, ki zazna datoteke na unallocated particiji ampak, demo verzija ne skopira podatkov na drugi disk.
A ve kdo mogoče za kakšen podoben program ki bi to omogočal?
življenje je borba

ender ::

There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

agent006 ::

No uspelo mi je rešit podatke z programom Partition Find And Mount, ki bere podatke iz nedodeljene particije, da jih lahko skopiraš na drug disk :)
življenje je borba


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Micro SD 64 formatirana sedaj samo 32

Oddelek: Pomoč in nasveti
212557 (1964) floyd1
»

Pomoč pri HP prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
212226 (2041) Gutjerez
»

Windows 7 ne mapira particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
71607 (1535) kroky
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402298 (1661) PIII850
»

Kako postaviti diska na novo?

Oddelek: Programska oprema
181708 (1454) Jakka

Več podobnih tem