» »

Instalacija WinXP problem

Instalacija WinXP problem

Moon_Rider ::

Zadeva je sledeča:

imam problem na novo instalirat WinXP.
namreč v Windows okolju zaženem WinXP aplikacijo: "what do you want to do?" -> "Install Win XP." -> PA SE NIČ NE ZGODI.

pol pa boot-am PC, pa mi noče zagnat cd-ja.
izpiše mi: Boot From ATAPI CD-ROM: No Emulation.

Moon_Rider ::

prosim za vsakršen nasvet. zadevo bi rad čimprej rešil: se pravi, instaliral si nov sistem

Moon_Rider ::

se mi je zdelo. problem je verjetno v BIOS-u, pa tudi zato, ker je matična ASUS. ampak rešitve še zmeraj ne vem...

Moon_Rider ::

ne mi rečt, da je edina možnost ta, da si s tega linka: "How to obtain Windows XP Setup disks for a floppy boot installation" downloudam WinXP, na 6 disket !?

Moon_Rider ::

jap, to je to. jutri oz. dans pa na lov za disketami 8-). če pa ima kdo boljšo idejo od te, pa naj javi >:D .

Nextor ::

Sam CD verjetno ni bootable! Bo treba celoten ISO zapečt, ne sam datoteke prekopirat! >:D

Moon_Rider ::

Sam CD verjetno ni bootable! Bo treba celoten ISO zapečt, ne sam datoteke prekopirat! >:D


CD je bootable, saj sem že instaliral en PC, zaj pa bi rad še drugega. Samo caka pri tem drugem je ta, da je matična plošča ASUS, in kolikor sem prebral na drugih forumih, nisem edini, ki se sooča s tako težavo. Tak da, CD JE BOOTABLE!

Moon_Rider ::

Moon_Rider ::

grem zaj na lov za disketami. drgače pa se res pojavlja rahel dvom o tem, da bo instalacija uspela... a bom lahko na tak način tudi formatiral določeno particijo, na kateri je zdajšen WinXP ??

Nextor ::

Pa o čem ti bluziš? S formatiral sem že par 1000 računalnikov in še na tako težavo nisem naletel! Povej za kateri tip/model plate gre in prilepi povezave kjer folk poroča za podobne težave in bomo pogledali!

Sicer pa o kakih disketah ti sanjaš? How to install XP from USB

drzni86 ::

hm... a maš mogoče na cd-ju zapečene windowse v .iso fajlu?

Ker kot vem ti nekatere matične (Bios-i) omogočajo mountanje slike, druge pa pač ne..

Mogoče je PC na katerega si nalagal te windowse to opcijo imel, drugi pa jo nima!

energetik ::

Če pa na 6 disket spraviš Win XP, si pa car. >:D

Nasvet: kupi original XP in bo zadeva laufala BP. :\
Če bi pa rad na vsak način prišel do XP zastonj, si pa dobi ta pravi butabl .iso fajl in ga tudi zapeci kot ISO sliko in stvar mora delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Moon_Rider ::

@ drzni86 : imam original licenčni WinXP - (kot FERI študent preko MSDN Academic Alliance).

@ energetik: še enkrat posebaj zate prilagam link, predlagam, da si ga prebereš, preden padajo take izjave! Teh 6 disket je samo "Win XP BOOT flopy disk", za nadaljno instalacijo pa rabim CD v CD-pogonu!

LINK:
http://support.microsoft.com/default.as...

@ Nextor: o čem "bluzim" ?? vprašaj strica google: "NO EMULATION", pa boš takoj vedem, o čem ti jaz govorim. pa četudi si že instaliram ogromno PCjev, je pač zgolj naključje da nisi mel takih težav. Ampak zdaj je težava že odpralvjena, sem si nardil 6 bootable flopy disk, in sem lahko zlahka instaliral WinXP, prej pa ni šlo!!

http://www.google.si/search?q=no+emulat...

energetik ::

No, napisan je bilo tako, kot bi hotel cel CD dat na 6 disket.
Če imaš MSDNAA XPje, bi ti moralo normalno zbootat, imam tudi jaz z MSDNAA in vedno dela brez problemov na vseh kištah. Po mojm nisi prav zapekel CDja in te zato zafrkava. Če zapečeš tisti ISO fajl, je čisto lepo bootable. Ali pa nisi prav nastavil bootanje v BIOS ali pa te celo CD-pogon zafrkava.

Moon_Rider ::

@ energetik : CD je bil sposojen iz tehnične knjižnice in je bil originalen. a si si slučajno kaj prebral po drugih forumih? v svojem prejšnjem postu sem priložil link "nextorju", predlagam da si ga pogledaš, pa boš videl, da nisem mel edini tega problema. je pa tak - če je tebi delalo na vseh kištah brez problema pa sem jaz zaj tu neka črna ovca, ker sem izpostavil ta problem! verjami da sem se preživciral po nepotrebnem glede instalacije WinXP, ki bi načeloma mogla bit simpl ko pasulj.

Volk| ::

_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows xp professional sp2

Oddelek: Pomoč in nasveti
151727 (1333) Switch
»

Bootable CD

Oddelek: Operacijski sistemi
171279 (1163) Aspirinix
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171556 (1283) @ljash
»

Kako inštalirati win XP če vse odpove ?!

Oddelek: Operacijski sistemi
141111 (927) nsignific
»

Bootable CD

Oddelek: Operacijski sistemi
51093 (934) dr.J

Več podobnih tem