» »

Razlika med cat6 in cat7

Razlika med cat6 in cat7

Locoroco ::

Pozdravljeni!

Ker bom si po stanovanju potegnil v vsako sobo mrežni kabel me zanima kakšen mrežni kabel naj uporabim, rad bi bil pripravljen za prihodnost, pa da mi bo LAN mreža delala hitro, saj sedaj preko cat5e kablov, prenos iz računalnika na računalnik ne gre nikamor. Kaj naj kupim, nekaj gledam na tej strani.
http://www.svetkomunikacij.si/category....
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

Voluharr ::

Imaš 10/100/1000 mrežne kartice in switch? Ker če nimaš menjava kabla ne bo nič izboljšala.

Prek cat5e gre giga mreža brez težav. Če si nameravaš omisliti več (10Gb/s) pride v poštev kaj več.

EDIT: Spregledal tvoj podpis. Kaj ti pravzaprav dela težavo oziroma kaj deluje prepočasi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Voluharr ()

RejZoR ::

Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tony1 ::

Čez cat5e bi moral gigabitni prenos iti čez, tukaj je problem v omrežni opremi, ki ti tega ne omogoča (kakšen switch imaš)?

Nedolgo tega smo o novodobni ethernetni kablaži že pisali, pošči temo.

Standard 10gbase-t je že sprejet in zahteve so naslednje:
-cat6 omogoča 10 giga s kablom do 55m dolžine
-cat6a omogoča giga s kablom do 100m dolžine
-cat7 ?

Skratka, sam bi vzel cat6a. Kaj bo s Cat 7 še ni čisto jasno...

Še to: poleg tipa kabla je pomemben tudi tip patch panela, glej da bo tudi ta 6a (in ne 6). To je tudi razlog za problematičnost cat 7 kabla, ker mislim, da cat7 panelov še vedno ni na trgu...

Locoroco ::

Uporabljam gigabitni router od belkina in ko želim prenašati datoteke iz enega računalnika na drugega preko mreže, je prenos grozno počasen. 700mb bi prenašal vsaj 3ure. Internet dela normalno 240kb/s prenosa pri 2mb liniji.
Na obeh računalnikih je win7 in oba sta enake konfiguracije kot jih imam v podpisu. Pomislil sem, da bi problem rešil z menjavov kablov z cat6.
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

Voluharr ::

Prenos podatkov poteka kako?
FTP, win-share ali imaš problem, da ti deamon tools ali kak drug program ne potegne več kot 15% mreže.

Ali je kaj razlike ali kopiraš iz SSDja ali iz HDDja?

tony1 ::

Prav gotovo ni problem v kablih. ;)

Locoroco ::

Se pravi, da problem ni v kablih, bom raziskoval naprej. Filme sem kopiral normalno kar v windows explorerju, brez kakšnega FTP programa. Glavno, da sem sedaj razčistil dejstvo, da ni problem v kablih. Hvala vam.
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

5er--> ::

Komot je problem v "kablih". So mogoče napeljani poleg kakšnega električnega kabla?

Edit: po kakšni shemi si vezal barve s konektorji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

Invictus ::

Poglej koliko žičk v kablu imaš res priključenih. Lahko imaš sam 4, to pa pomeni hitrost 10Mbit/s.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Voluharr ::

Odpri task manager pojdi pod networking in ti bi moglo pokazat s kolikšno (teoretično) hitrostjo obratuje mrežna.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

matter ::

Lahko je problem kablaža, če nisi zaključeval po standardu A ali B.
Če si kar nekaj na pamet, je lahko to vzrok.

Poglej si to:
TIA/EIA-568-B @ Wikipedia
Grem basket pa bom neloke metal

s1m0n ::

Ma a ni vseeno kako so žice porazdeljene pomembno je le, da so enako na obeh straneh!
Če se pa držiš standarda pa ni nič narobe :)

matter ::

Niti približno ni vseeno.

Jaz sem imel kar nekaj primerov, kjer so imeli žice kar nekaj povezane. In so imeli težave, da je mreža prekinjala, hitrost povezovanja max 10Mbit/s ... Ko sem dal žice po B standardu je delovalo normalno.

PS: hehe govorim, kot da sem iz topshopa :)
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

tony1 ::

Voluharr je izjavil:

Odpri task manager pojdi pod networking in ti bi moglo pokazat s kolikšno (teoretično) hitrostjo obratuje mrežna.


Tako je, če kabel ni pravilno zaključen in mreža deluje na 10/100 mbps (ta težava je sicer pri gigabitnih hitrostih precej manj pogosta) so možne težave s samodejnim pogajanjem (autonegotiation).

Omrežna vmesnika na obeh koncih vsakega kabla (na računalnikovi mrežni kartici in na vsakem portu od switcha) se morata sporazumeti, s kakšno hitrostjo (10,100,1000 mbps) in v kakšnem načinu (full, half duplex) bosta delovala.

Mreža lahko pravilno deluje le, če sta hitrosti na obeh straneh enako nastavljeni. To lahko narediš tudi ročno, pa bo vse OK. Protokol za autonegotiation je sicer pri 100 mbps hitrostih bil lahko tudi nezanesljiv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

flat utp kabel 6a ali vsaj 5e

Oddelek: Pomoč in nasveti
394666 (3179) helo
»

Nakup LAN kablov kat. 5 ali 6 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6615271 (13688) Invictus
»

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
404812 (4273) amigo_no1
»

Cat6 FTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
307485 (5242) SodVina
»

Glista x64 -XP 1Gbit NO GO

Oddelek: Omrežja in internet
212284 (1828) Tilen

Več podobnih tem