» »

Abit nf7-s -Gretje south bridge

Abit nf7-s -Gretje south bridge

Desk-Star ::

Men se en čip na plati greje k hudič prsta ne morem gor držat pa muska mi mal šteka nevem k se temu reče north ali south bridge neki od tega je pa un čip od nvidia nforce 2.
Zdej me pa zanima če lahko dam gor en aluminjast hladilnik ki ga bom seveda razžagal
pa s čim nej ga prlepim (ni posebno velik) a bo sm termalna pasta vredu.Pa če kdo ve za kšno stran kjer je to že kdo delal pa je kej opisan al pa če je že kdo od vas to delal če mi mal opiše.

TribesMan ::

Mislim da boš najceneje in najbolje čez prišel, če kupiš Zalman NB-32J hladilnik. Košta te okoli 900SIT. Zraven pa dobiš eno tubo navadne paste ter en komplet dvokomponentnega termalnega lepila. Tako da lahko varno prilepiš zadevo na čip in ti ni treba skrbeti, kdaj bo zdrknil dol.

Druga rešitev je en "homemade" kuler in obična termalna pasta, vendar termalne paste ne namažeš po celem čipu, ampak pustiš dva (nasprotna si) vogala frej (nenamazana). Potem vzameš sekundni lim in kaneš v vogala po eno kapljico lepila in gor povezneš hladilnik.... deluje prav tako dobro, sam mal vč spretnosti je treba.

The choice is yours.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Ja meni je nekoč lepo delovalo, ko sem rebra na rame prilepil s termalno pasto ter na vogalih s sekundnim lepilom. Vendar raje uporabi dvokomponentno termalno lepilo, ker na tujih forumih so nekateri jamrali, da jim je sekundno lepilo poškodovalo čip (Je agresivno)

Desk-Star ::

Kje pa lahko dobim Zalman NB-32J hladilnik.Sploh ne vem kje bi ga mel ??8-O

DjTonic ::

Pri uvozniku za Zalman produkte.;)

Fury ::

hihi, jest sem mel sekundno povsod po radeonovih ramih .. in sem ga enostavno postrgu dol z olfanozem ker ni dobr drzal.. in sem s tem zalman limom zalepu pa je ql :)

frenk ::

samo pri zalmanovem kompletu je problem, da tisti zatiči, ki držijo hladilno rebro na čipu ne držijo dobr in boš mogu verjetno kar s šraufom pritrdit:)...ampak tale zalman kompletek pa hladi vredu...jest mam tud na SB pa nimam več problemov z zvokom;)

mare87 ::

Lahko pa tudi daš med Zalmanovim nb 32J termalen trak in nimaš skrbi. Jaz mam tako nareto in je hladilno rebro mlačno.

BaRtMaN ::

Tudi jaz priporočam Zalmana.

Pa eno podono vprašanje: A se pri velikih overclockih (vodno hlajenje) northbridge tako segreva, da ga je potrebno vodno hladit, al je še zmeraj dovolj Zalman NB-47J?

Ker nameravam si zrihtat vodno hlajenje, pa me zanima kako je s tem. Zaenkrat načrtujem takole: NB-47J na northbridge, NB-32J na southbridge in vodno hlajenje grafe in procesorja. A je mogoče boljše na nb NB-32J + 4cm vent in na sb NB-47J?

Desk-Star ::

Sm ga dons dobu pa sm ga gor prlimu pa posliku zdej pa ne vem kk se slike gor da a kdo ve??

boštjan ::

pošlji mi na mail.upam da so dobre slike in da so v jpeg formatu.

boštjan ::


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Desk-Star ::

A mislte da zna bit v napoto če kupim novo grafo pa sploh se nč ne greje sm mal je mlačn 8-O

Aja pa hvala boštjan ker si slikce prlepu8-)

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

ni za kaj;)

Fury ::

bartman: jest se nebi sel pasivnega hlajenja - sploh ce mislis navijat.. ce ne prej ti bo poletje stalo nardilo :) en ventilatorcek ne bo skodil.. za SB so pa navadna rebra zadost :)

BaRtMaN ::

OK, pol bom dal pa na na nb NB-32J + 4cm vent in na sb NB-47J. :)

DjTonic ::

Da to je zelo dobra poteza ;)

_Dejan_ ::

živjo jst mam abitko NF-S pa se SB nč ne greje komot držim gor prst NB in CPU pa sta itak vodno hlajena Vdd je na 1,7V fsb pa 233Mhz.
Desk-star a maš ti kej povišano voltažo NB in SB-ja?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

mare87 ::

Verjetno maš A4 southbridge. Preveri če lahko,... ker se A3 dosti bolj greje,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare87 ()

_Dejan_ ::

ja mam A4 SB tako da se res manj greje.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Desk-Star ::

Nimam nč voltaže zvišane kk pa se pogleda ker je A4 al A3

mare87 ::

na čipu piše,... samo zaj ne moreš pogledat ker maš Zalmana gor. aja Nvidia system utility daj gor,..pa boš vido:>

Grimlord ::

Jaz mam A3 south bridge pa zalmana NB32J gor.. pa je zalman mlačen. ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913888 (7867) Buldožer
»

Kam hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131331 (1078) Kleto
»

Nf7-S in ventilator na nforce 2 spp čipsetu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221500 (1160) ferdo
»

Zalman ZM-NB47J na southbridge?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61130 (969) Alexius Heristalski
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505532 (4659) sharp

Več podobnih tem