» »

Najbolje cenejeni perksi na delovnem mestu

Najbolje cenejeni perksi na delovnem mestu

«
1
2 3
...
5

JackOdpirac ::

Katere perkse (pustimo direktni extra moneyz pri miru, prosim) najbolj cenite - ali pa si jih zelite pri svojem delodajalcu.

Na prvo zogo bi rekel:
- sadje, cukr, napitki
- letni office budget, ki ga sam po volji namenis za laptop, monitor, tipkovnico,...
- home office budget za delo od doma
- biljard, rocni nogomet, pinkponk in podobne zadevscine
- razna predavanja in tecaji
- ni delovnega casa
- manjko individualnih plac, placa definirana na pozicijo, pozicija pa je definirana na odgovornost



... kaj vam se pade na pamet:)

profii ::

Moji:
-Kavomat
-Dobro opremljena kuhinja za pripravo / pogrevanje malice

-Visoko razmerje med plačo in delom.

nejc_nejc ::

Sem bolj zabit. Kaj je perks?

ginekk ::

nejc_nejc je izjavil:

Sem bolj zabit. Kaj je perks?


Ugodnost, dodatek, boniteta.

delavec44 ::

Pozabil si napisati plačevanje dodatnega pokojninskega zavarovanja, teambuildingi, itd.

Vse omenjeno je zgolj pesek v oči in čisto nepotrebno, če je plača zadovoljiva.

c3p0 ::

Še kaki redni managerski pregledi.

Utk ::

Ne rabim nobenih perksov. Prišel, videl, zmagal, odšel, in tako vsak dan. Po "odšel" me ni, to je edini perks, ki me zanima, pa ki to sploh ni.

pegasus ::

Server room na drugi strani hodnika, 10m od delovnega mesta v pisarni.

WhiteAngel ::

Delo od doma, 1kg kave na mesec na dom in kritje stroškov gigabitne optike. Pa vsake toliko časa kakšen wearable.

Mike_Rotch ::

- Budget za izobraževanje, ki ga lahko zapravim po želji.
- Zanimivi company retreati vsaj 1x letno. Vsake toliko je dobro videti sodealvce.

Dela od doma, minimalnega števila sestankov in 100% fleksibilnega urnika ne štejem pod perske ampak podosnovo, ostalo me ne zanima ne glede na plačo in perkse.

Mato989 ::

Težava perksov je da so popolnoma nepotrebni če je osnovna plača dovolj visoka, perksi so samo zameglitev crap plače da naivne ki mislijo kako jim je job lajf napizdijo da mislijo da so na dobrem :)

Če pa moram od vseh perksov na šihtu izpostavit enega (ki ni home office) pa je to zagotovo plačevanje v prostovoljni pokojninski steber... še vedno bi raje sam varčeval v cryptu USDC seveda.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

Težava perksov je da so popolnoma nepotrebni če je osnovna plača dovolj visoka, perksi so samo zameglitev crap plače da naivne ki mislijo kako jim je job lajf napizdijo da mislijo da so na dobrem :)
Aja, zato imajo vse firme z najvišjimi plačami še vedno perkse? Ker so škrtice?

Bullshit.

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Težava perksov je da so popolnoma nepotrebni če je osnovna plača dovolj visoka, perksi so samo zameglitev crap plače da naivne ki mislijo kako jim je job lajf napizdijo da mislijo da so na dobrem :)
Aja, zato imajo vse firme z najvišjimi plačami še vedno perkse? Ker so škrtice?

Bullshit.


Vsi perksi na delovnih mestih so psihološke narave... namenjeni temu da bi se počutil bolje na šihtu in bi želel bit tam več in bolj delat...

Saj dejansko si vsak vse odgovori s tem:

1. Bi dal odpoved če ukinejo vse perkse?
2. Bi dal odpoved če ti povejo da boš od zdaj naprej imel samo minimalca? (pustimo da ni mogoče legalno gre se za vprašanje da vidimo kaj je bolj pomembno)

perksi so psihološka past.

Še danes se spomnim tipa ki je tako hvalil bivšo firmo, ker imel je plače sicer 1.300 bruto ampak dobil pa je 5 kavic na dan če si jih je vzel pa sveže sadje, aja pa fitnes karto kamor sicer ni hodil ampak hej lepo pa je... ko sem mu obrazložil da bi mu bolj koristilo če bi imel namesto 1.300 bruto 1.500 bruto kot vse te perkse je pa gledal kot tele v nova vrata...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Plača je čisto isto psihološka past.

Tisti tvoj tip je bil čisto happy, pa si mu probal razložit, da ne bi smel bit happy ("lol, kera budala, ti si bil happy, moral bi bit pa miserable!"). Če je coffee addict, bi mu tistih 5 kavic dnevno precej bolj izboljšalo življenje kot 200 eur bruto več.

Izgleda, kot da se tebi zdi, da na šihtu MORAŠ bit miserable, ker je pač to šiht.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Plača je čisto isto psihološka past.

Tisti tvoj tip je bil čisto happy, pa si mu probal razložit, da ne bi smel bit happy. Če je coffee addict, bi mu tistih 5 kavic dnevno precej bolj izboljšalo življenje kot 200 eur bruto več.

Izgleda, kot da se tebi zdi, da na šihtu MORAŠ bit miserable, ker je pač to šiht.


Če je plača psihološka past, potem živi brez plače oz. financ ali pa brez perksov, s čim je bolje oz. lažje bit brez? Seveda je odgovor jasen.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zimonem ::

Te zadeve so itak na voljo tam kjer stvari dobro stojijo. Višanje plače tebpa potisne v višji dohodninski razred.
Kaj pa komu paše je pa odvisno od človeka in let.
Meni je bilo kul da sem lahko pot v tujino podaljšal in si pogledal malo sveta okoli.
Drugim je bil spet najbolj pomemben zastonj kavomat.

Mato989 ::

Te zadeve so itak na voljo tam kjer stvari dobro stojijo.


Poznam firmo ki je mela zastojn kavico in sadje pol je pa šla en dan v stečaj pa je blo do zadnjega to dvoje ti "perksi" =) Tako da to ne drži 100%... je pa verjetno višja verjetnost to kar si ti povedal ja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

Če je plača psihološka past, potem živi brez plače oz. financ ali pa brez perksov, s čim je bolje oz. lažje bit brez? Seveda je odgovor jasen.
Seveda je jasen, ampak to sploh ni vprašanje.

Je bolje z dobro plačo in perksi ali dobro (malček višjo) plačo brez perksov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

dunda ::

Vprašanje, ali zadevo lahko štejemo pod ugodnost, vsekakor pa meni največ pomenijo kakovostni odnosi med zaposlenimi. Poštenost, pridnost, pristnost in čustvena inteligenca sodelavcev mi pomenijo precej več kot mnogi kapitalistični triki ugodnosti.
Mimogrede - "perks" res ni slovenska beseda.
https://www.kacnje.eu

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če je plača psihološka past, potem živi brez plače oz. financ ali pa brez perksov, s čim je bolje oz. lažje bit brez? Seveda je odgovor jasen.
Seveda je jasen, ampak to sploh ni vprašanje.

Je bolje z dobro plačo in perksi ali dobro (malček višjo) plačo brez perksov?


Ampak odgovor na to vprašanje je matematične narave... Ali v perksih dobiš več kot bi si teh perksov lahko kupil sam z tistim delom višje plače... Če ja, potem je bolje eno, če ne potem drugo...

Recimo na naši firmi imamo FREE sadje in kavni avtomat... ampak kaj meni to pomaga če delam home office 95% delovnih dni v letu... meni bi bilo bolje kot kavni avtomat in sadje, da dobim 50EUR bruto več...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

darkolord ::

Ampak odgovor na to vprašanje je matematične narave... Ali v perksih dobiš več kot bi si teh perksov lahko kupil sam z tistim delom višje plače... Če ja, potem je bolje eno, če ne potem drugo...
Ampak tega ne moreš izračunat tako, da vzameš strošek perksa in ga primerjaš s tem, če bi ga lahko sam kupil.

Če pride na obisk kolega in prinese s sabo pivo, bi raje videl, da ti da 89 centov, pa si potem s tem kupiš, kar želiš?

nejc_nejc ::

Delovne pogoje si moraš probat sam vzpostavit.

endelin ::

Mato989 je izjavil:

Težava perksov je da so popolnoma nepotrebni če je osnovna plača dovolj visoka, perksi so samo zameglitev crap plače da naivne ki mislijo kako jim je job lajf napizdijo da mislijo da so na dobrem :) .

Tako ja.

Tile perki so za delodajalca milorečeno zastonj, kava, prav tako nekaj obcasnih kil sadja. Mene kot zaposlenega zanima predvsem, da je (osnovna) placa ok.

En dober perk bi bil (če moram reči): zagotovitev parkirnega mesta ;) ampak če je plača spodobna potem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Ampak odgovor na to vprašanje je matematične narave... Ali v perksih dobiš več kot bi si teh perksov lahko kupil sam z tistim delom višje plače... Če ja, potem je bolje eno, če ne potem drugo...
Ampak tega ne moreš izračunat tako, da vzameš strošek perksa in ga primerjaš s tem, če bi ga lahko sam kupil.

Če pride na obisk kolega in prinese s sabo pivo, bi raje videl, da ti da 89 centov, pa si potem s tem kupiš, kar želiš?



To je popolnoma neprimerljivo(četudi je matematično pravilno in primerljivo)... ker jaz se ne družim z kolegom zato da dobim finance da lahko živim in plačam stroške stanovanja, in hrane itd... On pa pač za povrh prinese še pivo.

Jaz grem delat v službo zato da dobim DENAR da lahko z njim financiram svoje življenje in prosti čas... S kolegom se pa družim zato ker ŽELIM.

Dajmo ne mešat prostega časa in službe...



Primer, na našem šihtu je zdaj LAN party pa direktor časti pivo in pice vsak 1. petek v mesecu po šihtu... SUPER, vse lepo in prav... ampak jaz bi vseeno raje videl da bi dobili mi 100€ bruto več pa bi si sami organizirali lan party če želimo... če si ga ne bi, bi imeli pač 100 bruto več.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

Saj je isto vprašanje, če ti sredi pripekajočega poletja šef na koncu šihta na mizo prinese hladno pivo. A si boš isto mislu, "lejga, rajš bi mi dal 89 centov bruto višjo plačo!"?

Al mal razteguješ te cifre, da je malo bolj dramatično.

LAN party ne stane praktično nič. Pica in pivo je kolk, 10-15 eur bruto? Kako si prišel na 100 eur?

kriptobog ::

endelin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Težava perksov je da so popolnoma nepotrebni če je osnovna plača dovolj visoka, perksi so samo zameglitev crap plače da naivne ki mislijo kako jim je job lajf napizdijo da mislijo da so na dobrem :) .

Tako ja.

Tile perki so za delodajalca milorečeno zastonj, kava, prav tako nekaj obcasnih kil sadja. Mene kot zaposlenega zanima predvsem, da je (osnovna) placa ok.

En dober perk bi bil (če moram reči): zagotovitev parkirnega mesta ;) ampak če je plača spodobna potem


Kaj ti nuca spodobna placa, ce nimas kje parkirat in se moras vsak dan ukvarjati s tem, kje bos pustil avto? :))

Drugace pa
- vec dopusta od zakonsko predpisanega
- izobrazevanja in certificiranja
- uporaba sluzbenega vozila za privat namene
- kava, sadje itd pride kar prav, da ni treba nositi s seboj, hoditi med sluzbo kupovat itd
- glede na izkusnje iz firm, kjer sem delal je bil v zadnji plus, da se ni gledalo da odsedis 8ur v pisarni, ampak se je telemetriralo glede na opravljeno delo
- v zadnji firmi si dobil nov notebook po lastni izbiri na 3 leta, po izteku treh let si starega obdrzal. Isto sluzbeni telefon po lastni izbiri na dve leti. Po izteku si ga obdrzal
- letna nagrada, bozicnica in visok regres
- parkiranje v garazi

Zimonem ::

Pa saj za svoje delo si plačan. Ugodnosti so tam koristila ali pač ne. Zakaj bi pa ti razporejal dobiček pač ne vem. Ustanovi SOZD, po zgledu juge pa je .

Zimonem ::

kriptobog je izjavil:

endelin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Težava perksov je da so popolnoma nepotrebni če je osnovna plača dovolj visoka, perksi so samo zameglitev crap plače da naivne ki mislijo kako jim je job lajf napizdijo da mislijo da so na dobrem :) .

Tako ja.

Tile perki so za delodajalca milorečeno zastonj, kava, prav tako nekaj obcasnih kil sadja. Mene kot zaposlenega zanima predvsem, da je (osnovna) placa ok.

En dober perk bi bil (če moram reči): zagotovitev parkirnega mesta ;) ampak če je plača spodobna potem


Kaj ti nuca spodobna placa, ce nimas kje parkirat in se moras vsak dan ukvarjati s tem, kje bos pustil avto? :))

Drugace pa
- vec dopusta od zakonsko predpisanega
- izobrazevanja in certificiranja
- uporaba sluzbenega vozila za privat namene
- kava, sadje itd pride kar prav, da ni treba nositi s seboj, hoditi med sluzbo kupovat itd
- glede na izkusnje iz firm, kjer sem delal je bil v zadnji plus, da se ni gledalo da odsedis 8ur v pisarni, ampak se je telemetriralo glede na opravljeno delo
- v zadnji firmi si dobil nov notebook po lastni izbiri na 3 leta, po izteku treh let si starega obdrzal. Isto sluzbeni telefon po lastni izbiri na dve leti. Po izteku si ga obdrzal
- letna nagrada, bozicnica in visok regres
- parkiranje v garazi

Službenega še danes praktično ne splača več za privat. Morajo kilometri kar štimat.
Laptop moraš za simbolično ceno odkupit, ko odsluži amortizacijo.
Drugo se da zmenit ampak vedno v okviru zakonodaje.

kriptobog ::

Zimonem je izjavil:

kriptobog je izjavil:

endelin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Težava perksov je da so popolnoma nepotrebni če je osnovna plača dovolj visoka, perksi so samo zameglitev crap plače da naivne ki mislijo kako jim je job lajf napizdijo da mislijo da so na dobrem :) .

Tako ja.

Tile perki so za delodajalca milorečeno zastonj, kava, prav tako nekaj obcasnih kil sadja. Mene kot zaposlenega zanima predvsem, da je (osnovna) placa ok.

En dober perk bi bil (če moram reči): zagotovitev parkirnega mesta ;) ampak če je plača spodobna potem


Kaj ti nuca spodobna placa, ce nimas kje parkirat in se moras vsak dan ukvarjati s tem, kje bos pustil avto? :))

Drugace pa
- vec dopusta od zakonsko predpisanega
- izobrazevanja in certificiranja
- uporaba sluzbenega vozila za privat namene
- kava, sadje itd pride kar prav, da ni treba nositi s seboj, hoditi med sluzbo kupovat itd
- glede na izkusnje iz firm, kjer sem delal je bil v zadnji plus, da se ni gledalo da odsedis 8ur v pisarni, ampak se je telemetriralo glede na opravljeno delo
- v zadnji firmi si dobil nov notebook po lastni izbiri na 3 leta, po izteku treh let si starega obdrzal. Isto sluzbeni telefon po lastni izbiri na dve leti. Po izteku si ga obdrzal
- letna nagrada, bozicnica in visok regres
- parkiranje v garazi

Službenega še danes praktično ne splača več za privat. Morajo kilometri kar štimat.
Laptop moraš za simbolično ceno odkupit, ko odsluži amortizacijo.
Drugo se da zmenit ampak vedno v okviru zakonodaje.


Placas boniteto za sluzbeni avto, ampak je vse skupaj se vedno ogromno ceneje, kot lastnistvo svojega avta. Laptop je bil amortiziran po 5 letih, do takrat je bil uradno osnovno sredstvo firme, ceprav ni bil vec v firmi. Potem se je delal odpis.

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Saj je isto vprašanje, če ti sredi pripekajočega poletja šef na koncu šihta na mizo prinese hladno pivo. A si boš isto mislu, "lejga, rajš bi mi dal 89 centov bruto višjo plačo!"?

Al mal razteguješ te cifre, da je malo bolj dramatično.

LAN party ne stane praktično nič. Pica in pivo je kolk, 10-15 eur bruto? Kako si prišel na 100 eur?


Ja točno to bi rekel... ker pač direktor ni moj kolega od njega želim denar ne pivo... z denarjem pa si bom kupil kar želim.

ja in koliko stane 12 lan paryev če ne 100 bruto? Naj mi da 100e višji regres, mi pa si bomo organizirali lan partye če bomo želeli.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

janezvalva ::

če lahko spim v službi, je to perk?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

tony1 ::

Najbolj cenjen perk na delu je, da se budalam (v najširši definiciji pojma) pokaže vrata.

LeQuack ::

Delo od doma je daleč največji perk, poleg plače. Vse ostalo je pod tem.
Quack !

asdf_jklc ::

Moji:
- delo od doma, saj je delo on-site, odkar so te odprte pisarne neznosno. Ljudje neprestano gobcajo
- možnost dodatne izobraževanja
- kavice, sadje, red bulli in podobne bedarije so metanje denarja stran. Če rabim, si grem kupit
- dobra prednost je tudi da NI teambuildingov, to je še ena zadeva, ki gre meni blazno na kurac. Raj delam, kot žvim 2 dni s folkom in gledam krave pijandurske

Groot ::

Mato989 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Saj je isto vprašanje, če ti sredi pripekajočega poletja šef na koncu šihta na mizo prinese hladno pivo. A si boš isto mislu, "lejga, rajš bi mi dal 89 centov bruto višjo plačo!"?

Al mal razteguješ te cifre, da je malo bolj dramatično.

LAN party ne stane praktično nič. Pica in pivo je kolk, 10-15 eur bruto? Kako si prišel na 100 eur?


Ja točno to bi rekel... ker pač direktor ni moj kolega od njega želim denar ne pivo... z denarjem pa si bom kupil kar želim.

ja in koliko stane 12 lan paryev če ne 100 bruto? Naj mi da 100e višji regres, mi pa si bomo organizirali lan partye če bomo želeli.


Haha Mato malo sumim da pri tebi velja tudi logika: zakaj bi častil rundo kolegom, raje imam 30 EUR več v žepu :))

Ni vse denar. Na šihtu preživiš praviloma več kot polovico aktivnega življenja (spanja ne štejem v dnevno kvoto aktivnega dela življenja). Ja neka primerna plača mora biti, ampak ko enkrat odrasteš iz mamine posteljice, hitro spoznaš da na določeni točki dodaten EUR pomeni precej manj napram raznim službenim perksom.

buttcrack ::

Mato989 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Saj je isto vprašanje, če ti sredi pripekajočega poletja šef na koncu šihta na mizo prinese hladno pivo. A si boš isto mislu, "lejga, rajš bi mi dal 89 centov bruto višjo plačo!"?

Al mal razteguješ te cifre, da je malo bolj dramatično.

LAN party ne stane praktično nič. Pica in pivo je kolk, 10-15 eur bruto? Kako si prišel na 100 eur?


Ja točno to bi rekel... ker pač direktor ni moj kolega od njega želim denar ne pivo... z denarjem pa si bom kupil kar želim.

ja in koliko stane 12 lan paryev če ne 100 bruto? Naj mi da 100e višji regres, mi pa si bomo organizirali lan partye če bomo želeli.

100 zate a za cel party? Neki ne štima…

m0LN4r ::

Meni je tudi cisto kul, da imamo opremljeno kuhinjo. Malo bi bilo brezveze brez. V drugem prostoru pa TV, xbox pa namizni nogomet.
Zastonj kave nimamo, bi pa blo fajn, da ni treba it po kavo v kafic. Pa ce pijes kavo al pa ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mike_Rotch ::

Mato989 je izjavil:

Težava perksov je da so popolnoma nepotrebni če je osnovna plača dovolj visoka, perksi so samo zameglitev crap plače da naivne ki mislijo kako jim je job lajf napizdijo da mislijo da so na dobrem :)


Res je, da niso nujno potrebni, pridejo pa prav. Perki (ugodnosti) po definiciji niso del osnove:

perk noun [ C ] - an advantage or something extra, such as money or goods, that you are given because of your job.


Meni se zdi 2 jurja budgeta za izobraževanje na leto super. Lani sem s tem denarjem plačal izobraževanje in certificiranje za področje, ki v CVju pritegne rekruterje in par drugih tečajev. Letos gremo s kolegi na konferenco, vsi stroški so kriti, od letalske karte do hotela, hrane... Bi raje imel 2 jurja v žepu? Kaj pa vem, mogoče, ampak tudi tudi nad tem se ne bom pritoževal.

Če imaš prenizko osnovno plačo je to popolnoma drug problem.

poweroff ::

Službeno stanovanje (brez plačevanja najemnine).
sudo poweroff

pegasus ::

Da, to je kul, še posebej če je walking distance od pisarne. In pot skozi gozd z jagodami in robidnicami ob poti.

Rok Woot ::

Stalno prisotne socialne delavke.

Glugy ::

Večina teh prednosti je v bistvu primerna za poklice z visoko dodano vrednostjo kjer udobje nekaj ekstra pri že dobri plači in pogojem dela. V ostalih poklicih je pa treba najprej to dvoje uštimat preden se razmšlja o dodatnih lagodnih prednostih.

Sam bi izpostavil edino prednost ki bi men neki pomenila: da če delaš dobro greš lahko prej domov al pa dobiš kak dopust za po vrhu. Al pa recimo da če delaš 3 ure nadur da jih lahko izkoristiš 4 ipd zadeve, al pa da se kak petek kdaj ne dela al pa da se dela po 7 ur namesto 8 kak dan. take zadeve so zame tisti tapravi perki k neki štejejo.

To je sicer stvar osebnega okusa ampak to recimo men neki šteje, razne kavice in kuhinje men ne pomenjo nič ker nisem v službi zato da se imam tam lepo ampak zato da imam dostojno delo in se imam doma lepo. Glavna vrednota poleg dela je bit čim več doma da lahko delam kar mi paše.

darkolord ::

Razumem, da ni cilj, da na šihtu bilo lepo. Ampak nekateri prav NOČETE, da bi vam bilo lepo?

Je prisoten strah, da potem v privat življenju ne bi bilo tako lepo? Jin in jang?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Matevz96 ::

Jaz bi si želel:

- označeno parkirno mesto, po možnosti v garaži ne da vsak dan iščem kje parkirat
- službeni telefon bo izbiri vsako leto (ali drugo leto da smo bolj realni) brez omejitve cene.
- budget za "nepotrebno" opremo v pisarni
#hooldthedoor

Zimonem ::

Parkirno mesto in določen budget za drobnarije je pod osnovnimi pogoji. ni to neka ugodnost. Za telefon pa tudi če ga nimam.

PacificBlue ::

-40 urni tedenski delavnik, ki ga lahko prirejam tudi po svoje, vikendi prosti-kar mi je eden najboljsih perkov
-kava in odmor po želji-drugi najboljši perk
-delo, ki je zelo fleksibilno in lahko si sam planiram delo-tretji najboljši perk
-rekreacija v telovadnici enkrat tedensko-bonus
-veliko parkirnih mest, podjetje je varovano z ograjo-bonus

thramos ::

Večino teh 'perksov', npr. rekreacija v telovadnici, parkirno mesto, službeni telefon, budget za opremo ... se da brez težav pretvorit v npr. jurja evrov bruto mesečno več.

A ni bolje dobiti višjo plačo, pa si potem sam po lastni izbiri financiraš 'perkse'? Oziroma a bi kdo dejansko med drugače primerljivima službama dejansko izbral slabše plačano z vključenimi 'perksi', namesto, da bi si jih z višjo plačo po lastni izbiri financiral sam?

Zimonem ::

thramos je izjavil:

Večino teh 'perksov', npr. rekreacija v telovadnici, parkirno mesto, službeni telefon, budget za opremo ... se da brez težav pretvorit v npr. jurja evrov bruto mesečno več.

A ni bolje dobiti višjo plačo, pa si potem sam po lastni izbiri financiraš 'perkse'? Oziroma a bi kdo dejansko med drugače primerljivima službama dejansko izbral slabše plačano z vključenimi 'perksi', namesto, da bi si jih z višjo plačo po lastni izbiri financiral sam?

Ne ker gre nekaj firmi bi olajšavo drugo pa , ti padeš če višji dohodninski razred. Treba je najti optimum.

Mike_Rotch ::

Telefon v vrednosti 1000€ firmo stane bistveno manj. Odbijejo DDV, znižajo davčno osnovo, mogoče je zadaj kak deal s ponudnikom telefonije... Torej, za recimo 700€ stroška ponudijo nekaj kar je vredno 1000€.

Po drugi strani lahko dajo 1000€ več bruto. Strošek je 300€ višji, zaposleni pa dobi ven slabih 600€.

Poleg tega je ugodnosti enostavno ukiniti, plače pa ne moreš kar tako znižati, tudi, če je ta višja kot piše v pogodbi.

Pa še kak računovodski razlog bi se verjetno našel zakaj je boljše imeti stroške in osnovna sredstva kot visoke osnovne plače.

chuck ::

Jst bi najraje videl perke, ki jih npr google nudi. Bistvo je občutek v delovnem okolju, prava mera privatnosti, družabnosti...čim dlje od tipičnega pisarniškega občutka kjer si tam samo, da opraviš svoje delo in greš domov. Beri skuriš boljši del svojega življenja. Delovno okolje, ki se spreminja, živi,...
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo od doma se v Sloveniji očitno (še) ne bo uveljavilo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33744818 (10652) Baja
»

Delo od doma - stroški na delavcu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9910621 (6445) GupeM
»

Razgovor za službo - pomembna vprašanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8410723 (7333) PikaPoka828
»

Teambuildingi in socializacija s sodelavci zunaj službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913083 (6652) LeQuack

Več podobnih tem