» »

Prodaja traktorja pooblastilo

Prodaja traktorja pooblastilo

Bistra ::

Prodal sem
traktor kupcu , ki je ga je v celoti plačal .Napisal smo pogodbo in on je odpeljal traktor s prometnim in tablicami.Zdaj moram overit pooblastilo, ki mi ga je on dal in mu poslat, da odjavi traktor.Zanima me če bi bilo dobro da napišem drugo pooblastilo npr. z rokom do kdaj ga more odjaviti.Ker če ne, ga lahko ima dokler ga ne proda naprej, v mojem imenu.Pa prometno, kupoprodajno in tablice , mi more vrniti ko odjavi?

SmolWhale ::

Kdo pri zdravi pameti proda traktor??????

PacificBlue ::

Če imata sklenjeno kupoprodajno pogodbo, je vsako sranje, ki ga kupec naredi s trakorjem na njegovem bremenu. Sicer bo prišlo prvo do tebe, samo to je enostavno dokazovat. Tablice on vrne,če ga ne registrira, prometno pa obdrži.

Zgodovina sprememb…

Bistra ::

Na pooblastilu ki ga moram poslat piše da on lahko proda vozilo v mojem imenu, podaljša registraciji v mojem imenu,lahko v uporablja doma in tujini,identificira kupoprodajno,odjavi vozilo, uredi prepis,to pooblastilo prenese na drugo osebo,tablice prepuščam do spremembe lastništva . Jaz bi nekaj teh reči izpustil in dodal rok do kdaj pooblastilo velja.Ker če ne mi on ne bo odjavil vozila dokler ga ne bo prodal.Kaj mi svetujete

kloko ::

Bistra je izjavil:

Kaj mi svetujete

Naj ti pošlje tablice in prometno, ti odjaviš in mu pošlješ odjavljeno prometno nazaj. Vse ostalo je mutenje, od katerega lahko tudi tebe boli glava slejkoprej.
L.p., Kloko

simonchelo ::

Ne podpisuj ničesar kar bi bilo zgoraj omenjeno, ti imaš kupoprodajno pogodbo. (to je najbolj važno) on naj traktor ali registrira nase ali pa odjavi takoj pri prodaji. zdej če je to tvoj sosed,prijatelj, znanec... potem pa mu lahko pustiš registracijo do izteka, potem pa pojdita skupaj narediti prepis.

ne podpisuj takih dokumentov, ker mu daješ pravico, da on v tvojem imenu podaljšuje registracijo, prodaja, odjavlja... traktor. Karkoli dela dela v tvojem imenu, kar pa ni ok.
ciao

DostMam ::

Pošljite mu pooblastilo, da se dne tega in tega ob tej uri oglasi na AMZ-ju da opravita prepis. Če se ne prikaže, prijavite odtujitev dokumentov in tablic.

Tidule ::

Bistra je izjavil:

Na pooblastilu ki ga moram poslat piše da on lahko proda vozilo v mojem imenu, podaljša registraciji v mojem imenu,lahko v uporablja doma in tujini,identificira kupoprodajno,odjavi vozilo, uredi prepis,to pooblastilo prenese na drugo osebo,tablice prepuščam do spremembe lastništva . Jaz bi nekaj teh reči izpustil in dodal rok do kdaj pooblastilo velja.Ker če ne mi on ne bo odjavil vozila dokler ga ne bo prodal.Kaj mi svetujete


Niti pod razno ne podpisuj tega. Kar ti kot prodajalec narediš je, da overiš podpis na kupoprodajni pogodbi (stane par EUR na upravni enoti) in to je to. Potem naj pa kupec lepo poskrbi za prepis na svoje ime in registracijo. Niti pod razno pa ne podpisuj česa tako absurdnega kot je zgornje pooblastilo, ker se boš naslednjih 10 let zajebaval z 500 in več problemi, ker bo traktor ostal registriran na tvoje ime.

wcpapir ::

kloko je izjavil:

Bistra je izjavil:

Kaj mi svetujete

Naj ti pošlje tablice in prometno, ti odjaviš in mu pošlješ odjavljeno prometno nazaj. Vse ostalo je mutenje, od katerega lahko tudi tebe boli glava slejkoprej.
L.p., Kloko

Mutenje je že to, da so traktor sploh pustili odpeljati brez prepisa. Slovenija ni tako velika, zapelji se do novega samoklicanega lastnika traktorja in naredi prepis.

V kolikor ti sedaj on povzroči prometno in zbeži vedi da si krivec ti in boš ti tisti ki bo imel probleme.

fikus_ ::

Bistra je izjavil:

Na pooblastilu ki ga moram poslat piše da on lahko proda vozilo v mojem imenu, podaljša registraciji v mojem imenu,lahko v uporablja doma in tujini,identificira kupoprodajno,odjavi vozilo, uredi prepis,to pooblastilo prenese na drugo osebo,tablice prepuščam do spremembe lastništva . Jaz bi nekaj teh reči izpustil in dodal rok do kdaj pooblastilo velja.Ker če ne mi on ne bo odjavil vozila dokler ga ne bo prodal.Kaj mi svetujete


Ne vem, kako sta se dogovorila, kaže da si prodal traktor enemu preprodajalcu. Ti mu pošlji pooblastilo za odjavo vozila iz prometa in nič več nisi dolžan. S tako odjavljenim traktorjem in kupoprodajno pogodbo lahko počne s traktorjem, kar ga je volja, registrira, preproda, . . . .

In da te še malo okaram in za v bodoče (ter še koga drugega). Prepis naredite na kakšnem tehničnem, traktor se odjavi iz prometa in/ali registrira na novega lastnika. To kar si naredil, kliče po tvojem dodatnem sodelovanju pri prodaji oz. k težavam.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Likalnik ::

obstaja obrazec oziroma pooblastilo (na netu ga najdeš) kjer pooblaščaš osebo ( v tem primeru kupca), da lahko z vozilom naredi naslednje:
potem so pa naštete točke...in ti obkrožiš eno od naštetih točk...in ni potrebe, da ima pooblastilo za vse naštete točke...samo za tisto katero rabi...podpišeš, obkrožiš...overiš..zadeva zaključena.

jaz sem to že velikokrat naredi (na obeh straneh) in ni bilo težav

Glede Slovenije in njene velikosti...ja OK, res ni tako velika...samo še vedno...doma si iz KR.Gore, kupec pa iz Lendave...in sedaj se zaradi prepisa peljati, čez celo državo....pa še največja fora je, da so po večini odprti samo do 16 oz 17 ure...ti si pa v službi do 15 oz 16...v času korone in lock downa...so delali še manj časa....in ja da urediš eno osnovno banalno stvar ni druge kot, da si vzameš dopust in urediš k**** prepis

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

wcpapir ::

Ne bluzi tehnični so v večini odprti do 19. Itak pa se vidiš ko prevzame avto.

BCSman ::

V teh casih gres prodajat traktor? Upam da ga nisi zamenjal za Teslo ali elektricni skiro.

Miha 333 ::

S pooblastilom ga pooblaščaš, da lahko odjavi vozilo v tvojem imenu, ne pa, da ga mora. Odjaviti bi ga moral ti ob prodaji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5625853 (9868) johanblond
»

Dajatev za odjavljeno vozilo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19929055 (15611) Miha 333
»

Nakup novega vozila (in kasnejša prodaja starega)

Oddelek: Na cesti
61747 (1470) profii
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4531334 (11051) smacker
»

Nakup rabljenega vozila - katere dokumente potrebujem?

Oddelek: Na cesti
1411057 (10593) Valvoline

Več podobnih tem