» »

Telekom NEO SmartBox preko pfSense požarnega zidu

Telekom NEO SmartBox preko pfSense požarnega zidu

bald_soprano ::

Zdravo!

Končno sem tudi jaz pristal na optiko pri Telekomu. Me pa rahlo nervira, da imam vse naprave povezane na pfSense router/požarni zid (en subnet na interface-u LAN, na katerega so povezani vsi Raspberryji, strežnik in workstation laptop, na drugem interface-u OPT1 pa drug subnet, ki povezuje dostopno točko z Deco S4 Mesh sistemom in še par ostalih naprav), le ta nov NEO SmartBox mora biti vklopljen direktno v Telekomov modem/router.

NEO Box bi torej rad uštekal v interface OPT1 (network switch je že pripravljen). Kar me zanima je, ali je že komu uspelo oz. ali ima kdo kakšno idejo kako točno lahko povežem NEO SmartBox tako, da promet leti skozi pfSense dalje na NEO SmartBox in omogoča gledanje TV, internet povezavo in gledanje za nazaj. Kolikor sem gledal je treba paketke taggirat z 3999 in omogočiti multicasting itd., any info on this?

Naj povem še, da je Telekomov router v Bridge Mode-u, internetna seja pa je že vzpostavljena na pfSense-u preko PPPoE. Zraven tega naj še omenim, da aplikacija NEO TV Lite nažalost ne pride v poštev, ker televizija na kateri je NEO Box nima niti Androida.

Hvala za vsak odgovor!

DamijanD ::

veliko nas ma neote povezane v lastne routerje. Poglej si temo od neo, par strani nazaj. Drugače pa ja bistvo je v VLANu 3999

Tilen20 ::

bald_soprano je izjavil:

Zdravo!

Končno sem tudi jaz pristal na optiko pri Telekomu. Me pa rahlo nervira, da imam vse naprave povezane na pfSense router/požarni zid (en subnet na interface-u LAN, na katerega so povezani vsi Raspberryji, strežnik in workstation laptop, na drugem interface-u OPT1 pa drug subnet, ki povezuje dostopno točko z Deco S4 Mesh sistemom in še par ostalih naprav), le ta nov NEO SmartBox mora biti vklopljen direktno v Telekomov modem/router.

NEO Box bi torej rad uštekal v interface OPT1 (network switch je že pripravljen). Kar me zanima je, ali je že komu uspelo oz. ali ima kdo kakšno idejo kako točno lahko povežem NEO SmartBox tako, da promet leti skozi pfSense dalje na NEO SmartBox in omogoča gledanje TV, internet povezavo in gledanje za nazaj. Kolikor sem gledal je treba paketke taggirat z 3999 in omogočiti multicasting itd., any info on this?

Naj povem še, da je Telekomov router v Bridge Mode-u, internetna seja pa je že vzpostavljena na pfSense-u preko PPPoE. Zraven tega naj še omenim, da aplikacija NEO TV Lite nažalost ne pride v poštev, ker televizija na kateri je NEO Box nima niti Androida.

Hvala za vsak odgovor!


Zdravo,
probavam isto nastaviti preko pfSense pa mi ne uspe. Preko asus routerja skonfiguriram normalno, ko pa probam preko pfSensa pa mi nikakor ne uspe in me zanima če ti je uspelo uredit?

Tilen20 ::

Če bo kdo kdaj rabil, sicer sem delal z OPNSense ampak mislim da bo z pfSense podobno:


    1. kreiraš VLAN3999 na WAN interfaceu
    2. kreiraš VLAN3999 na LAN interfaceu
    3. assignaš oba VLANA
    4. kreiraš VLANbridge, dodaš noter oba VLANA
    5. V System > Settings > Tunables nastaviš: net.link.bridge.pfil_member na 0
    6. To je to, porihtaš še switche če so vmes, torej taggaš porte in NEO dela!

Krisjtan ::

Tilen20 je izjavil:

Če bo kdo kdaj rabil, sicer sem delal z OPNSense ampak mislim da bo z pfSense podobno:


    1. kreiraš VLAN3999 na WAN interfaceu
    2. kreiraš VLAN3999 na LAN interfaceu
    3. assignaš oba VLANA
    4. kreiraš VLANbridge, dodaš noter oba VLANA
    5. V System > Settings > Tunables nastaviš: net.link.bridge.pfil_member na 0
    6. To je to, porihtaš še switche če so vmes, torej taggaš porte in NEO dela!



Ko si assignal oba VLANa si pustil none za ipv4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1806417445 (1901) thundercat
»

Telekom GPON z lastnim routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
142747 (2293) MacGyver141
»

Moja domaca mreza

Oddelek: Omrežja in internet
467187 (5035) mahoni
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6113491 (9159) Master_Yoda
»

pfsense (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7310324 (6030) SeMiNeSanja

Več podobnih tem