» »

Štemanje kanala za kabel v betonsko steno

Štemanje kanala za kabel v betonsko steno

Arctander ::

V železobetonski zid (zunanja stena bloka) bi rad naredil 55cm dolg kanal za kabel. Od vtičnice navzdol, potem bo šel kabel za zaključno letvico parketa.

Na kakšen način bi bilo to najbolj enostavno narediti? Obvezno s čim manj prašenja, tako da kakršnokoli rezanje odpade. Štemarce nimam. Globina kanala naj bi bila cca. 1,5 cm. Kako se obnese štemanje v beton s kladivom in zidarskim dletom?

Do zdaj sem štemal samo v opeko, z betonom se prvič srečujem.

francek1 ::

Pozabi štemanje na roko...sposodi si Hilti in boš imel zadevo rešeno v eni uri. Bi pa sam zadevo rajše rešil s plastično kanaleto.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Arctander ::

Nadometno nočem, ker je na zelo vidnem mestu in bo grdo k' pras*ca.

Mogoče kdo ve, kaj izposojajo v Bau* trgovinah? Imajo profi robo, ali kitajski cheap shit?

Zgodovina sprememb…

Samson ::

Za to kar ti nucas bo najvecji kitajski shit dovolj. Sposod v baubau in resi zadevo. BTW tudi ko bos zadevo posaniral ti bo videt flek da si nekaj dodeleval - od razlike strukture do barve pleskanja, tudi ce bos celo steno na novo barval. Tako to je ce je dodatno delano.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

CrustyDOD ::

Tud s poceni robo se da.. Vzemi cev za vodo pa naj nekdo zaliva nož pri fleksarci, minimalno prahu. Če pa cevi nimaš potem pa plastenko čim večjo, luknjo v štoflc pa luknjo v flašo (na podnu plastenke) pa naj druga oseba zaliva nož. Malo bolj počasi gre, ker je treba pazit, da se lepo zaliva nož. Smo na ta način rezal beton v stanovanju v bloku in tudi v hiši v kopalnici.. Je pa fajn, da okoli reza malo zaščitiš, ker voda in prah k je mokr leti okol samega prahu pa toliko kot bi štemal, se pravi skoraj nič.

Arctander ::

BTW tudi ko bos zadevo posaniral ti bo videt flek da si nekaj dodeleval - od razlike strukture do barve pleskanja, tudi ce bos celo steno na novo barval.


To me ne skrbi. Soba se bo cela prepleskala. V drugem prostoru sem štemal v opečnato (notranjo) steno, pokital, zbrusil in nato prepleskal cel prostor ... se nič ne vidi, da je bilo kaj delano.

Zalivanje z vodo odpade zaradi parketa.

Sicer pa vidim, da so cheap kitajske štemarce po 40€. Če bo izposoja več kot 20€ na dan, jo raje kupim in mogoče še kdaj pride prav.

francek1 ::

Arctander je izjavil:

BTW tudi ko bos zadevo posaniral ti bo videt flek da si nekaj dodeleval - od razlike strukture do barve pleskanja, tudi ce bos celo steno na novo barval.


To me ne skrbi. Soba se bo cela prepleskala. V drugem prostoru sem štemal v opečnato (notranjo) steno, pokital, zbrusil in nato prepleskal cel prostor ... se nič ne vidi, da je bilo kaj delano.

Zalivanje z vodo odpade zaradi parketa.

Sicer pa vidim, da so cheap kitajske štemarce po 40€. Če bo izposoja več kot 20€ na dan, jo raje kupim in mogoče še kdaj pride prav.

delo bo opravila; sicer je pa pri betonu skoraj bolj pomembno, da imaš ostro dleto kot stroj.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Samson ::

Dleto ne samo ostro ampak tudi kvaliteta istega. Kakor tudi sami udarci masine. Ni vsaka masinca dobra za stemanje. Sicer res najcenejsa taksen del mora opravit.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Highlag ::

Poročaj koliko si se matral.

Štemanje kanala v (pošteno) betonsko steno je verjetno eno najbolj za***ano delo, kar si ga lahko zamisliš v gradnji.

Vzemi čim-večjo štemarico. Z malo ne boš naredil nič.
Če, bi vrezal kanal bi bilo delo precej lažje.
Če misliš, da štemarica ne bo nič zasvinjala se motiš.
Never trust a computer you can't throw out a window

theBill ::

Sem mojega električarja pri prenovi stanovanja spraševal, koliko se je prejebal s kanali za nove vode v železobetonskih stenah, pa mi je pokazalo nekaj podobnega temu.

http://www.masinca.si/izdelek/P-24963/d...

Kanali so bili s tem in ta veliko Makita štemarco narejeni res hitro, enostavno potegne špuro in da noter kabel.

...:TOMI:... ::

Tomi

Ejsi_Disi ::

Ti bi potreboval nekaj takega:
http://www.macroza.si/stenski_rezalnik....

Verjetno ima vsak električar in bi si lahko sposodil.
Rock n' roll ain't noise pollution!

fikus_ ::

Se vidi da nekateri svetujejo kar na pamet! Če pri betonu niso šparali cementa, boš imel kar zahtevno delo (čas). Za tiste pol metra bo dobro baubau električno kladivo 900W ali bolje 1000+W. Konico in ploščato dleto ima priloženo, če pa si lahko sposodiš profi kladivo bo šlo hitreje.

Zgornji predlogi niso namenjeni za beton (so za opeko in omet), razen stenski rezalnik, pa še ta mora biti profi.

AnotherMe ::

Z reyalniku naredis manj svinjarije ko z z stemarco!

PacificBlue ::

Za čimmanj svinjarije uporabi sesalec:)

Ejsi_Disi ::

fikus_ je izjavil:


Zgornji predlogi niso namenjeni za beton (so za opeko in omet), razen stenski rezalnik, pa še ta mora biti profi.


Ne rabi bit profi, samo šajbo za beton rabiš.

Glede na to, da imaš samo pol metra, bi lahko tudi z malo fleksarco zarezal šine pa potem odštemal ven. Če imaš globino 1,5 cm, potem do armature še ne bi smel priti.
Rock n' roll ain't noise pollution!

BorutK-73 ::

Ejsi_Disi je izjavil:

Ti bi potreboval nekaj takega:
http://www.macroza.si/stenski_rezalnik....

Verjetno ima vsak električar in bi si lahko sposodil.

Tole ne bo šlo skozi beton.

Doman ::

Ste pa celo znanost naredili iz štemanja pol metrskega kanala za ror. Če nimaš štemarce si jo sposodi od prijatelja, kakšnega štromarja, zidarja (za to kar ti rabiš je vseeno kašno, lahko tudi kitajsko sranje ala alpha tools ). Če pa nimaš te možnosti, vzemi majzl in macolo pa gasa. Saj ne boš štemal kanala dolgega 20m. Za 20EUR kolikor si pripravljen dat za rentanje, ti jaz poštemam, pa še marsikdo na tem forumu :) Pa btw, v globini 15mm na zunanji steni nikakor nebi smel imeti armature, vsaj jaz tega še nikje nisem videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

radmannsdorf ::

pa kaj zdej, v prvem postu pišeš da gre za zunanjo steno bloka, v šestem postu pišeš da zalivanje flexarce odpade zaradi parketa. a pri vas imate parket okol bloka al kako?
svetujem ti da najameš mojstra, ker pol metra poštemanega bi mel že medtem ko si tole pisal :)

M-XXXX ::

radmannsdorf je izjavil:

pa kaj zdej, v prvem postu pišeš da gre za zunanjo steno bloka, v šestem postu pišeš da zalivanje flexarce odpade zaradi parketa. a pri vas imate parket okol bloka al kako?
svetujem ti da najameš mojstra, ker pol metra poštemanega bi mel že medtem ko si tole pisal :)

Nepismenost :(
Zunanja stena ni enako kot na zunanji strani.

radmannsdorf ::

ups, my bad :)

Mr.Nice ::

Da ne bi bilo prahu ob izdelavi kanala, malce dvomim. Znajdi se, tako kot so ti eni že svetovali, uporabi sesalec in nekoga, ki bo ti držal zraven, ko boš štemal oziroma rezal. Če že delaš kanal, bi jaz osebno naredil malo večji kanal in noter dal cev, kajti nikdar ne veš kdaj boš rabiš še kakšen kabel ali pa menjavo kabla itd. Da ne boš rabil zopet štemat....

Mislim pa, da bo šlo lepo in boš lahko potem lepo pokital, pobrusil in prepleskal in se ne bo videlo čisto nič. Maximalno uro dela, če se znaš narediti zraven :)
Dont worry.......be happy!!!:)

Ganon ::

Mi je doma nekdo pred parimi meseci tudi štemal kanal za električni kabel. Kljub sesalcu je bilo ogromno svinjarije vsepovsod. Na to se kar pripravi.

Scorpia ::

Samson je izjavil:

Za to kar ti nucas bo najvecji kitajski shit dovolj. Sposod v baubau in resi zadevo. BTW tudi ko bos zadevo posaniral ti bo videt flek da si nekaj dodeleval - od razlike strukture do barve pleskanja, tudi ce bos celo steno na novo barval. Tako to je ce je dodatno delano.


Če narediš, tako kot je treba, se ne bo nič poznalo. Sam sem iz ene sobe naredil kuhinjo in sem dobesedno celo sobo, štemal da sem razvlekel el. kable, cevi in celo v zidu naredil lukjno, za nov vhod. In po barvanju se nič ne pozna, je pa res da sem 2/3 sobe nanesel nov omet + izravnalne mase. O smeti pa prah raje ne bom, sem bil kar presnečen, koliko ga je bilo. Je pa vse to opravila ena ''boga'' štemarca iz bau, za 50e, pa še luknjo za okno sem z njo naredil, + kopalnico štemal in po tolikih urah še vedno deluje bp. Sem si 1x sposodil eno Boschevo, ki je pol manjša in 5x dražja, kot ta iz bau... v opravljanju dela je kot noč in dan. Tako da, hitreje štema in manj prahu naredi. Če boš kaj več štemal, vzemi pol profesionalno robo, ker meni je žal, ker od te bau, me je še en mesec roka bolela, da še žlico nisem mogel več kot 5 min. držat. Jbg, nisem nek fizičen delavec :D.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

espacious ::

Sicer nisem prebral celotne teme, toda predlagam stenski rezker (obi 80€) + sesalec.
Meni je rešil celoten problem štemanja po bajti (nova elektrika), tud kjer je železobeton (dokupiš lame), je pa fajn met štemerco zravn za dokončat kar rezker ni opravil. Praha je bilo zelo malo napram kakšni brusilki ali štemanju, seveda je pa sesalec boljši (industrijski). Boljše rezkerje dobiš na sposojo cca. 30€ dan, ali pa 400€ naprej za nabavit. Se splača sem bil skeptičen toda gre zelo lažje...

LP
LP, espacious

BorutK-73 ::

Če bi prebral samo OP-jev post bi vedel da bo naredil samo 55cm dolg kanl, za kar pa je dleto in kladivo dovolj.

SeMiNeSanja ::

Kako znanost delate iz 1/2m žleba v betonu....
Ročno se da štemat, ampak čemu se matrat, če gre strojno veliko lažje?
'Fleksarca' v stanovanju naredi toliko prahu, da odpade - naredi pa najlepši rez.
Vzameš navadno štemarco - večjo kot dobiš, manj bo matranja.

Bistvo vsega je zaščita prostora, da se ne bo prašilo naokoli.
Nabavi tisto tanko PVC folijo, ki ima na eni strani lepilo in jo uporabi za 'zaveso' okoli mesta, kjer boš smetil in prašil (nalepiš na strop). Če bo zavesa dobro zaprla delovno mesto, ne bo praktično nič svinjarije po stanovanju.

Arctander ::

Update: Ne bo treba štemat. Bo spremenjena tudi postavitev pohištva in se bo odprl prostor, da tja prestavim nizek regal s knjižnimi policami, ki bo zakril kabel.

Vseeno hvala vsem za ideje in nasvete. Mogoče pridejo prav še komu, ki bo iskal informacije glede štemanja v beton.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Štemanje

Oddelek: Loža
133134 (2170) HappyPills
»

mašinca oz. priprava, ki koplje oz reže kanal za el inštalacijo v omet ?

Oddelek: Loža
101912 (1689) bauci
»

Soba - problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325166 (4397) St235
»

Cenejša elektropnevmatska kladiva - primerjava in nasveti

Oddelek: Loža
2514884 (7942) barbarpapa1
»

Katero bormašino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7733049 (31278) thor24

Več podobnih tem