» »

Papirnati kmeti in njihova predkupna pravica

Papirnati kmeti in njihova predkupna pravica

1 2 3
4
5

Daniel ::

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

Seveda ne gre niti cent iz tvojih davkov trgovcem. Gre direkt iz denarnice. Mislil sem, da je to jasno :))

In se en irelevanten slamnati moz.


Oprosti, moral sem, ker se ob tvojem poznavanju situacije in izjavah prav zares neizmerno zabavam :)):D


V tem primeru se strinjava in nimava o cimerkoli vec razpravljati. Slovenija niti centa vec ne nameni za subvencije mesoreje, vse je sponzorirano od prejemnikov mesa (Nemcije, Avstrije) in zadeva je postena. Se strinjam.


Ja nič, moral boš ti to razdelit, da vidimo koliko je prispeval Hans in koliko Janez. Izgledaš pravičnež, tako, da najbrž boš že vedel kako. Tvoje izjave to vsekakor povzemajo...


Ne rabim cisto nic razmisljati. Samo subvencije se ukinejo in vsa polja kjer se goji silaza razdeli med tiste, ki bojo podpisali, da bojo tam gojili kaj drugega. Za razliko od vecine problemov, je ta zelo preprost za resit. Pa futraj svoje govedo z zeljem, brokolijem in paradiznikom. Ce ne drugega, se bo izboljsal zivljenski "standard" zivali.


Saj to vidim že po izjavah, ne rabiš tega tudi napisati.

Sicer zanimivo, od kje nam 84% samooskrba z mesom, če vse prodamo v tujino? Ob silažo, ki se zmeče v biolinarne se pa ne bi nič obregnil? Torej tvoja rešitev je,... gojite kaj drugega :))

aken ::

Daniel je izjavil:

Sicer zanimivo, od kje nam 84% samooskrba z mesom, če vse prodamo v tujino? Ob silažo, ki se zmeče v biolinarne se pa ne bi nič obregnil? Torej tvoja rešitev je,... gojite kaj drugega :))


No torej ti ne bo hudega, subvencij torej ne rabimo, so kmetavzarski nacin izkoriscanja druzbe. Tudi tu se bova zlahka strinjala.

Sem se pa ravno spomnil, za zraven, pa naprtimo gojiteljem mesa kompleten zdravstveni strosek posledic kardiovaskularnih bolezni, hkrati pa gojiteljem zelenjave, iz istega naslova, damo davcno olajsavo - aka subvencije. Samo, tako, da ne bomo obremenejevali drzave po nepotrebnem. Zdravljenje povisanega holesterola - placajo kmetje v obliki dodatnega davka, oz bolje - v obliki javnih del. Itd.

S tem smo na zelo eleganten nacin resili probleme sloveskega zdravstva.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Daniel ::

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

Sicer zanimivo, od kje nam 84% samooskrba z mesom, če vse prodamo v tujino? Ob silažo, ki se zmeče v biolinarne se pa ne bi nič obregnil? Torej tvoja rešitev je,... gojite kaj drugega :))


No torej ti ne bo hudega, subvencij torej ne rabimo, so kmetavzarski nacin izkoriscanja druzbe. Tudi tu se bova zlahka strinjala.

Sem se pa ravno spomnil, za zraven, pa naprtimo gojiteljem mesa kompleten zdravstveni strosek posledic krvnozilnih bolezni. Samo, tako, da ne bomo obremenejevali drzave po nepotrebnem zaradi dilerjev drog.


Pravzaprav so način, da cene v trgovinah ne pobezljajo še bolj kot so že ampak vem, da tega ne razumeš. Kot pravim, lahko jih ukineš jutri ampak rezultat bo spet trpela tvoja denarnica.

Seveda jim bomo naprtili, tako kot hribolazcem računamo reševanje, kadilce tobačni industriji, alkoholike gostilnam itd... Še kakšna brihtna?

Izvoli, zagovornica tvojih stališč:


In opozicija:


Prosim za komentar obeh videov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

aken ::

Daniel je izjavil:

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

Sicer zanimivo, od kje nam 84% samooskrba z mesom, če vse prodamo v tujino? Ob silažo, ki se zmeče v biolinarne se pa ne bi nič obregnil? Torej tvoja rešitev je,... gojite kaj drugega :))


No torej ti ne bo hudega, subvencij torej ne rabimo, so kmetavzarski nacin izkoriscanja druzbe. Tudi tu se bova zlahka strinjala.

Sem se pa ravno spomnil, za zraven, pa naprtimo gojiteljem mesa kompleten zdravstveni strosek posledic krvnozilnih bolezni. Samo, tako, da ne bomo obremenejevali drzave po nepotrebnem zaradi dilerjev drog.


Pravzaprav so način, da cene v trgovinah ne pobezljajo še bolj kot so že ampak vem, da tega ne razumeš. Kot pravim, lahko jih ukineš jutri ampak rezultat bo spet trpela tvoja denarnica.

Seveda jim bomo naprtili, tako kot hribolazcem računamo reševanje, kadilce tobačni industriji, alkoholike gostilnam itd... Še kakšna brihtna?

Izvoli, zagovornica tvojih stališč:


In opozicija:


Cry me a river. Slovenija pridela, po tvojih lastnih besedah, za samo 85% mesa za lastne potrebe (kar je sicer bullshit ampak, pojdiva se tvojo igro), glede na izvoz, pomeni, da ga ne pridela dovolj in mora uvazati italianske piscance, poljsko crkovino in gnilo meso za kebab iz nemcije (ki je verjetno spet poljsko), s katero se mora potem ukvarjati zdravstveni sistem.

Hkrati pa ti (ali povezana podjetja) se vedno izvazas meso.

Ce ze placujemo iz svojih davkov subvencije tvojega pridelovanja mesa, je edino posteno, da ga prodas v Sloveniji, dokler ni 100% pokrita (brez uvoza pomij), presezke pa izvoli prodajati v tujino. Dokler temu ni tako, se vse subvenicije ustavi ker niso v interesu Slovenije ampak zelo ocitno nekoga drugega.

Kaj tukaj ne razumes, pohlepnez?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Daniel ::

To niso moji podatki ampak podatki Statističnega urada, pojdi njim razlagat, da so bedaki.

Še enkrat, ne uvaža Slovenija ampak industrija, ker tako več zasluži. Glede na to, da sem to napisal že kar nekajkrat je očitno jasno, da stvari, ki ti niso všeč ali razumljive enostavno preskočiš.

Torej, jaz bi svoje pridelke prodal v Sloveniji ampak mi jih industrija noče plačati po pridelovalni ceni, ker dobi ceneje na Poljskem. V Sloveniji pa za tako ceno kot je na Poljskem pač ne moreš pridelati.

Sedaj pa to preberi večkrat, morda boš nekoč razumel kaj piše.

Imaš pa kontra situacijo pri mleku. Samooskrbni smo 120% zato je pri nas odkupna cena mleka med 36 in 37 centi, v tujini pa med 40 in 45 centov. Mleka pa ne moreš voziti čez celo EU, zato smo spet v tistem, ko industrija in trgovina določata ceno in odkup. Boš moral svoj žolč kar kam drugam zlivati. Pohlepni smo ja, to bo to, ti pa si samo skrben gospodar, ko gledaš na zadnji cent davkov, kam bo šel.

https://ec.europa.eu/info/sites/default...

A posnetke si že pogledal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

aken ::

Daniel je izjavil:

To niso moji podatki ampak podatki Statističnega urada, pojdi njim razlagat, da so bedaki.

Ne, to so tvoji podatki. Ki si jih podal kot argument, ce si pri tem lagal, je tvoj problem, ce ti jih je razneslo v glavo.

Daniel je izjavil:

Še enkrat, ne uvaža Slovenija ampak industrija, ker tako več zasluži. Glede na to, da sem to napisal že kar nekajkrat je očitno jasno, da stvari, ki ti niso všeč ali razumljive enostavno preskočiš.

Torej, jaz bi svoje pridelke prodal v Sloveniji ampak mi jih industrija noče plačati po pridelovalni ceni, ker dobi ceneje na Poljskem. V Sloveniji pa za tako ceno kot je na Poljskem pač ne moreš pridelati.

Sedaj pa to preberi večkrat, morda boš nekoč razumel kaj piše.

Imaš pa kontra situacijo pri mleku. Samooskrbni smo 120% zato je pri nas odkupna cena mleka med 36 in 37 centi, v tujini pa med 40 in 45 centov. Mleka pa ne moreš voziti čez celo EU, zato smo spet v tistem, ko industrija in trgovina določata ceno in odkup. Boš moral svoj žolč kar kam drugam zlivati.

https://ec.europa.eu/info/sites/default...


Bla bla bla, meni je vseeno. Ce se ti nisi sposoben zmenit za ceno, ki bi ti ustrezala, prav. Samo ne bom te pa jaz sponziriral za to. Ker tvoje meso se vedno konca pri nekom, ki ti je pa pripravljen placati to ceno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Daniel ::

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

To niso moji podatki ampak podatki Statističnega urada, pojdi njim razlagat, da so bedaki.

Ne, to so tvoji podatki. Ki si jih podal kot argument, ce si pri tem lagal, je tvoj problem, ce ti jih je razneslo v glavo.

Daniel je izjavil:

Še enkrat, ne uvaža Slovenija ampak industrija, ker tako več zasluži. Glede na to, da sem to napisal že kar nekajkrat je očitno jasno, da stvari, ki ti niso všeč ali razumljive enostavno preskočiš.

Torej, jaz bi svoje pridelke prodal v Sloveniji ampak mi jih industrija noče plačati po pridelovalni ceni, ker dobi ceneje na Poljskem. V Sloveniji pa za tako ceno kot je na Poljskem pač ne moreš pridelati.

Sedaj pa to preberi večkrat, morda boš nekoč razumel kaj piše.

Imaš pa kontra situacijo pri mleku. Samooskrbni smo 120% zato je pri nas odkupna cena mleka med 36 in 37 centi, v tujini pa med 40 in 45 centov. Mleka pa ne moreš voziti čez celo EU, zato smo spet v tistem, ko industrija in trgovina določata ceno in odkup. Boš moral svoj žolč kar kam drugam zlivati.

https://ec.europa.eu/info/sites/default...


Bla bla bla, meni je vseeno. Ce se ti nisi sposoben zmenit za ceno, ki bi ti ustrezala, prav. Samo ne bom te pa jaz sponziriral za to. Ker tvoje meso se vedno konca pri nekom, ki ti je pa pripravljen placati to ceno.


No, potem so pa moji. Se pač ne strinjaš z njimi, ker ti ne govorijo v prid. Povsem razumljivo glede na vse tvoje izjave.
Zmanjkalo argumentov, da smo že pri Bla bla bla? Meso bi prav lepo lahko končalo v Sloveniji z enako ceno kot je v tujini, ampak bi nekdo zaslužil manj. Na njegove poslovne odličitve pa nimam vpliva jaz ampak ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

aken ::

Daniel je izjavil:

...


Bla bla bla, meni je vseeno. Ce se ti nisi sposoben zmenit za ceno, ki bi ti ustrezala, prav. Samo ne bom te pa jaz sponziriral za to. Ker tvoje meso se vedno konca pri nekom, ki ti je pa pripravljen placati to ceno.

Za koji k* bi te moral jaz (iz svojih davkov - to, da sploh ne jem mesa je samo se pika na i) sponzorirati za to, da ti prodajas v tujino, posledica cesar je, da obremenjujejes nas zdravstveni sistem z pokvarjenim mesom iz poljske, ker noces spustititi cene? Saj ok, prodajaj komurkoli hoces, samo subvencij iz mojih davkov - naaa-A. Hebi se. Ce bi se rad sel trzno gospodarstvo, ne pa lump-socializem, kjer bos kasiral bonuse iz izkoriscanja drzave (kar sem jaz in vseh ostalih 2 miljona prebivalcev), hkrati pa bos obdrzal vse rezulate zase.

Saj ni nobene tezave, odpovej se vsem subvencijam, potem pa pocni karkoli ze zelis. Do takrat si pa pac izkoriscevalska pizda.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Daniel ::

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

...


Bla bla bla, meni je vseeno. Ce se ti nisi sposoben zmenit za ceno, ki bi ti ustrezala, prav. Samo ne bom te pa jaz sponziriral za to. Ker tvoje meso se vedno konca pri nekom, ki ti je pa pripravljen placati to ceno.

Za koji k* bi te moral jaz sponzorirati za to, da ti prodajas v tujino, posledica cesar je, da obremenjujejes nas zdravstveni sistem z pokvarjenim mesom iz poljske, ker noces spustititi cene? Saj ok, prodajaj komurkoli hoces, samo subvencij iz mojih davkov - naaa-A. Hebi se. Ce bi se rad sel trzno gospodarstvo, ne pa lump-socializem, kjer bos kasiral bonuse iz izkoriscanja drzave (kar sem jaz in vseh ostalih 2 miljona prebivalcev), hkrati pa bos obdrzal vse rezulate zase.

Saj ni nobene tezave, odpovej se vsem subvencijam, potem pa pocni karkoli ze zelis. Do takrat si pa pac izkoriscevalska pizda.


Poglej zdaj to logiko:

Jaz kot kmet obremenjujem zdravstveni sistem s pokvarjenim mesom iz Poljske, ki ga je uvozil predelovalec, ker je tako zaslužil več, kot, če bi meni pošteno plačal to isto meso. Končna cena na polici je enaka. Po tvoji logiki moram torej jaz delati minus in počasi propadati, da bo tvoje veličanstvo srečno, obenem pa bom kriv še za vse srčnožilne bolezni Slovencev, ki večinoma iščejo najnižjo ceno. Predelovalec in trgovina torej nimata tukaj nič, jaz sem kriv?

Pa kje se ti skrivaš, da te sredi belega dne ne ukradejo, kertakih debilizmov ni ravno vsak sposoben spisati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

aken ::

Daniel je izjavil:

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

...


Bla bla bla, meni je vseeno. Ce se ti nisi sposoben zmenit za ceno, ki bi ti ustrezala, prav. Samo ne bom te pa jaz sponziriral za to. Ker tvoje meso se vedno konca pri nekom, ki ti je pa pripravljen placati to ceno.

Za koji k* bi te moral jaz sponzorirati za to, da ti prodajas v tujino, posledica cesar je, da obremenjujejes nas zdravstveni sistem z pokvarjenim mesom iz poljske, ker noces spustititi cene? Saj ok, prodajaj komurkoli hoces, samo subvencij iz mojih davkov - naaa-A. Hebi se. Ce bi se rad sel trzno gospodarstvo, ne pa lump-socializem, kjer bos kasiral bonuse iz izkoriscanja drzave (kar sem jaz in vseh ostalih 2 miljona prebivalcev), hkrati pa bos obdrzal vse rezulate zase.

Saj ni nobene tezave, odpovej se vsem subvencijam, potem pa pocni karkoli ze zelis. Do takrat si pa pac izkoriscevalska pizda.


Poglej zdaj to logiko:

Jaz kot kmet obremenjujem zdravstveni sistem s pokvarjenim mesom iz Poljske, ki ga je uvozil predelovalec, ker je tako zaslužil več, kot, če bi meni pošteno plačal to isto meso. Končna cena na polici je enaka. Po tvoji logiki moram torej jaz delati minus in počasi propadati, da bo tvoje veličanstvo srečno, obenem pa bom kriv še za vse srčnožilne bolezni Slovencev, ki večinoma iščejo najnižjo ceno. Predelovalec in trgovina torej nimata tukaj nič, jaz sem kriv?

Pa kje se ti skrivaš, da te sredi belega dne ne ukradejo?


Se vedno ne razumes - JAZ ti placujem za to meso od njega pa nimam nic. Placal sem ti zanj v obliki subvencij (ki se niso pojavile iz zraka, gre za moje vplacane davke), vrnil pa mi nisi nicesar,. Kaj ti ni jasno?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Daniel ::

Torej, glede na to, da ti je država pobrala iz denarnice euro za neposredna plačila ti sedaj pričakuješ, da te bom jaz s tem celo leto brezplačno hranil? Pa kosil okrog vogalov, da ne boš imel zaraščeno? Ti pridem še rit obrisat, da boš imel nekaj od mene? Morda niti davkov ne plačujem, da še meni država kaj ne vzame in da sosedovemu Francu bon za toplice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

aken ::

Daniel je izjavil:

Torej, glede na to, da ti je država pobrala iz denarnice euro za neposredna plačila ti sedaj pričakuješ, da te bom jaz s tem celo leto brezplačno hranil? Pa kosil okrog vogalov, da ne boš imel zaraščeno? Ti pridem še rit obrisat, da boš imel nekaj od mene?


DA!!!! Vzel si moj denar, vrnit pa ga noces v nobeni obliki. Zakaj bi ti torej se kdo dajal subvencije?!

Dajva drugace, daj nakazi mi 5000 eurov. Za foro. Aja, ne bos? Zakaj bi morala torej drzava "za foro" nakazovati tebi?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Daniel ::

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

Torej, glede na to, da ti je država pobrala iz denarnice euro za neposredna plačila ti sedaj pričakuješ, da te bom jaz s tem celo leto brezplačno hranil? Pa kosil okrog vogalov, da ne boš imel zaraščeno? Ti pridem še rit obrisat, da boš imel nekaj od mene?


DA!!!! Vzel si moj denar, vrnit pa ga noces v nobeni obliki. Zakaj bi ti torej se kdo dajal subvencije?!

Dajva drugace, daj nakazi mi 5000 eurov. Za foro.


A na socialce se tudi spravljaš s tako taktiko? Samo toliko da vem, če ti morda brezplačno čistijo stanovanje, ker so ti vzeli denar. Pa na firme, ki vlečejo subvencije za zaposlitve? Pa na...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

aken ::

Daniel je izjavil:

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

Torej, glede na to, da ti je država pobrala iz denarnice euro za neposredna plačila ti sedaj pričakuješ, da te bom jaz s tem celo leto brezplačno hranil? Pa kosil okrog vogalov, da ne boš imel zaraščeno? Ti pridem še rit obrisat, da boš imel nekaj od mene?


DA!!!! Vzel si moj denar, vrnit pa ga noces v nobeni obliki. Zakaj bi ti torej se kdo dajal subvencije?!

Dajva drugace, daj nakazi mi 5000 eurov. Za foro.


A na socialce se tudi spravljaš s tako taktiko? Samo toliko da vem, če ti morda brezplačno čistijo stanovanje, ker so ti vzeli denar.

Ne, ker je velika razlika. Ti nisi socialec in ne bodi tak smrad, da se sploh primerjas z njimi, to so ljudje, ki ne samo, da nimajo nic ampak nimajo nikakrsne moznosti, da bi sploh kadarkoli imeli kaj.

Ce ne verjames, izvoli enemu socialcu predati svoj grunt. Bos videl v cem je razlika, ko bos v njihovi vlogi.

Po drugi strani, pa ti nekaj imas. Ampak ti to ni dovolj, ti bi rad izkoriscal ostale sodrzavljane (od mene do svojih starsev, vseh so-forumasev tule,... da skrajsam, vse davkoplacevalce), da ti placujejo za tvoj profit, hkrati pa nisi pripravljen sam narediti nic za njih in se ti zdi cisto ok, da ti vplacujemo za tvoje fucking subvencije, kljub temu, da rezultate svojega dela nisi pripravljen deliti z nami, oz. se huje, navkljub nasemu vlozku v tvoj "biznis", nas bos sel nategnit in prodajal rezulate nasega dela, kot, da so tvoji.

Pokvarjen do obisti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Unchancy ::

Res, kakšen status točno?


Predkupna pravica kmetijskih zemljišč. Bistvo teme, mimogrede.

Torej ti trdiš, da v kmetijstvu zakon ponudbe in povpraševanja ne velja


Vsekakor ne velja, ker drugače meni ne bi bilo treba plačevati tvojih subvencij, ampak bi te prepustil trgu in kupoval kmetijske pridelke po svojih željah.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Unchancy ::

A na socialce se tudi spravljaš s tako taktiko? Samo toliko da vem, če ti morda brezplačno čistijo stanovanje, ker so ti vzeli denar. Pa na firme, ki vlečejo subvencije za zaposlitve? Pa na...


A kmetijstvo je sociala? Zanimivo. A prekupčevanje s kmetijskimi zemljišči, ki jih lahko kupijo samo kmetje, je tudi del te sociale?

Torej, jaz bi svoje pridelke prodal v Sloveniji ampak mi jih industrija noče plačati po pridelovalni ceni, ker dobi ceneje na Poljskem. V Sloveniji pa za tako ceno kot je na Poljskem pač ne moreš pridelati.


In smo pri standardnem kmetu, ki šiba koruzo in meso na veliko. Ker se zraven ne pusti novih ljudi, se vrtite v začaranem krogu. Kdo ti je kriv, če ne vidiš dlje kot do konca nosu ali pregovorne koruze in mesa na tone v bulku.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Daniel ::

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

Torej, glede na to, da ti je država pobrala iz denarnice euro za neposredna plačila ti sedaj pričakuješ, da te bom jaz s tem celo leto brezplačno hranil? Pa kosil okrog vogalov, da ne boš imel zaraščeno? Ti pridem še rit obrisat, da boš imel nekaj od mene?


DA!!!! Vzel si moj denar, vrnit pa ga noces v nobeni obliki. Zakaj bi ti torej se kdo dajal subvencije?!

Dajva drugace, daj nakazi mi 5000 eurov. Za foro.


A na socialce se tudi spravljaš s tako taktiko? Samo toliko da vem, če ti morda brezplačno čistijo stanovanje, ker so ti vzeli denar.

Ne, ker je velika razlika. Ti nisi socialec in ne bodi tak smrad, da se sploh primerjas z njimi, to so ljudje, ki ne samo, da nimajo nic ampak nimajo nikakrsne moznosti, da bi sploh kadarkoli imeli kaj.

Ce ne verjames, izvoli enemu socialcu predati svoj grunt. Bos videl v cem je razlika, ko bos v njihovi vlogi.

Po drugi strani, pa ti nekaj imas. Ampak ti to ni dovolj, ti bi rad izkoriscal ostale sodrzavljane (od mene do svojih starsev, vseh so-forumasev tule,...), da ti placujejo za tvoj profit, hkrati pa nisi pripravljen sam narediti nic za njih in se ti zdi cisto ok, da ti vplacujemo za tvoje fucking subvencije, kljub temu, da rezultate svojega dela nisi pripravljen deliti z nami, oz. se huje, navkljub nasemu vlozku v tvoj "biznis", nas bos sel nategnit in prodajal rezulate nasega dela, kot, da so tvoji.

Pokvarjen do obisti.


A res, velika razlika je. Zanimivo, a to je tvoje mnenje ali splošno? Kmet je zajedalec, ostali so samo reveži? Zanimivo, res, prisežem. Verjamem, da tudi ti rad primakneš kak EUR zraven k hrani, da ima pridelovalec čičerike in kvinoje na drugem koncu sveta novo bano v kopalnici.

In kako ti veš, da imam profit? Na podlagi česa? Aja, kar tako malo nabijaš.

A si ti slučajno študiral na filozofski? Ker dvomim, da take "masterpiece" moraliziranja ve vsak spraviti skupaj.

Unchancy je izjavil:

Res, kakšen status točno?


Predkupna pravica kmetijskih zemljišč. Bistvo teme, mimogrede.

Torej ti trdiš, da v kmetijstvu zakon ponudbe in povpraševanja ne velja


Vsekakor ne velja, ker drugače meni ne bi bilo treba plačevati tvojih subvencij, ampak bi te prepustil trgu in kupoval kmetijske pridelke po svojih željah.


Torej tudi ti iščeš njivo, ko bo postala zazidljiva?

A sedaj jih ne kupuješ po željah, zanimivo. Nisem jaz kriv, da si EU tako kupuje ekonomski mir pred besnimi državljani zaradi visokih cen v trgovinah. Izvoli svoje breme izliti v EU parlament, morda boš uspešen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

aken ::

Unchancy je izjavil:

A na socialce se tudi spravljaš s tako taktiko? Samo toliko da vem, če ti morda brezplačno čistijo stanovanje, ker so ti vzeli denar. Pa na firme, ki vlečejo subvencije za zaposlitve? Pa na...


A kmetijstvo je sociala? Zanimivo. A prekupčevanje s kmetijskimi zemljišči, ki jih lahko kupijo samo kmetje, je tudi del te sociale?


Ma ne, to je pac novodobno sranje, bolj se mi zdi pomembno, da se zacnejo vsi, vkljucno z kmeti, zavedati, da denar ki prileti od drzave ni prisel z meteoritom, ampak je bil prisluzen od drugih ljudi v sistemu pomaganja en drugemu. In, da s tem, ko sprejmes denar kot je subvencija nisi tega denarja dobil na lepe oci ampak je dolocen del davkoplacevalcev investiralo vate - dostikrat zal, samo na lepe oci.

Ekstremen primer je recimo PipiStrel, ki je leta vlekel drzavne subvencije, ko pa se mu je posrecilo, je preselil tovarno v Italijo, da mu ne bo treba placevati davkov - tocno teh davkov, ki so mu omogocili, da je uspel in bi lahko omogocili se komu drugemu, da bi uspel tudi on.

Daniel je izjavil:

A res, velika razlika je. Zanimivo, a to je tvoje mnenje ali splošno? Kmet je zajedalec, ostali so samo reveži? Zanimivo, res, prisežem. Verjamem, da tudi ti rad primakneš kak EUR zraven k hrani, da ima pridelovalec čičerike in kvinoje na drugem koncu sveta novo bano v kopalnici.

In kako ti veš, da imam profit? Na podlagi česa? Aja, kar tako malo nabijaš.

A si ti slučajno študiral na filozofski? Ker dvomim, da take "masterpiece" moraliziranja ve vsak spraviti skupaj.



Sorry, res si kmet. Drzi se mukanja krav. Preneumen si, da bi razumel, kljub temu, da sem ti imho zelo dobro razlozil. Ni kmet zajedalec, tvoj nacin razmisljanja je, in bi bil enako parazitski ne glede ali je lastnost kmeta, mescana, podjetnika... pac ne razumes ustroja druzbe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Unchancy ::

Torej tudi ti iščeš njivo, ko bo postala zazidljiva?


Ne.

A sedaj jih ne kupuješ po željah, zanimivo. Nisem jaz kriv, da si EU tako kupuje ekonomski mir pred besnimi državljani zaradi visokih cen v trgovinah. Izvoli svoje breme izliti v EU parlament, morda boš uspešen.


Ne vem zakaj moraš pri tem ti pobirat subvencije, ki jih jaz plačujem, če je na policah meso iz tujine?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Daniel ::

aken je izjavil:

Unchancy je izjavil:

A na socialce se tudi spravljaš s tako taktiko? Samo toliko da vem, če ti morda brezplačno čistijo stanovanje, ker so ti vzeli denar. Pa na firme, ki vlečejo subvencije za zaposlitve? Pa na...


A kmetijstvo je sociala? Zanimivo. A prekupčevanje s kmetijskimi zemljišči, ki jih lahko kupijo samo kmetje, je tudi del te sociale?


Ma ne, to je pac novodobno sranje, bolj se mi zdi pomembno, da se zacnejo vsi, vkljucno z kmeti, zavedati, da denar ki prileti od drzave ni prisel z meteoritom, ampak je bil prisluzen od drugih ljudi v sistemu pomaganja en drugemu. In, da s tem, ko sprejmes denar kot je subvencija nisi tega denarja dobil na lepe oci ampak je dolocen del davkoplacevalcev investiralo vate - dostikrat zal, samo na lepe oci.

Ekstremen primer je recimo PipiStrel, ki je leta vlekel drzavne subvencije, ko pa se mu je posrecilo, je preselil tovarno v Italijo, da mu ne bo treba placevati davkov - tocno teh davkov, ki so mu omogocili, da je uspel in bi lahko omogocili se komu drugemu, da bi uspel tudi on.


Ti res verjameš temu kar si napisal? Da imajo kmetijsko zemljo samo kmetje? Tudi Angleška kraljeva družina je leta vlekla ene največjih subvencij v Eu, pa si kdaj videl Elizabeto na traktorju?

Kdo se pa sedaj zateka k Ad Hominem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Unchancy ::

Potem si za ukinitev te diskriminacije državljanov, ki niso kmetje, pri nakupu kmetijskih zemljišč?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

aken ::

Daniel je izjavil:

aken je izjavil:

Unchancy je izjavil:

A na socialce se tudi spravljaš s tako taktiko? Samo toliko da vem, če ti morda brezplačno čistijo stanovanje, ker so ti vzeli denar. Pa na firme, ki vlečejo subvencije za zaposlitve? Pa na...


A kmetijstvo je sociala? Zanimivo. A prekupčevanje s kmetijskimi zemljišči, ki jih lahko kupijo samo kmetje, je tudi del te sociale?


Ma ne, to je pac novodobno sranje, bolj se mi zdi pomembno, da se zacnejo vsi, vkljucno z kmeti, zavedati, da denar ki prileti od drzave ni prisel z meteoritom, ampak je bil prisluzen od drugih ljudi v sistemu pomaganja en drugemu. In, da s tem, ko sprejmes denar kot je subvencija nisi tega denarja dobil na lepe oci ampak je dolocen del davkoplacevalcev investiralo vate - dostikrat zal, samo na lepe oci.

Ekstremen primer je recimo PipiStrel, ki je leta vlekel drzavne subvencije, ko pa se mu je posrecilo, je preselil tovarno v Italijo, da mu ne bo treba placevati davkov - tocno teh davkov, ki so mu omogocili, da je uspel in bi lahko omogocili se komu drugemu, da bi uspel tudi on.


Ti res verjameš temu kar si napisal? Da imajo kmetijsko zemljo samo kmetje? Tudi Angleška kraljeva družina je leta vlekla ene največjih subvencij v Eu, pa si kdaj videl Elizabeto na traktorju?


Vdihni. Probaj se distancirati od svojih primitvnih gonov ali od tega kaj si (oz. za kaj se imas). Preberi se enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

Torej tudi ti iščeš njivo, ko bo postala zazidljiva?


Ne.

A sedaj jih ne kupuješ po željah, zanimivo. Nisem jaz kriv, da si EU tako kupuje ekonomski mir pred besnimi državljani zaradi visokih cen v trgovinah. Izvoli svoje breme izliti v EU parlament, morda boš uspešen.


Ne vem zakaj moraš pri tem ti pobirat subvencije, ki jih jaz plačujem, če je na policah meso iz tujine?


Ker jih tudi tujci plačujejo, da imajo Slovensko meso. Vreča je pa skupna. Oz. realno je delež Eu precej večji od Slovenskega tako da...

Unchancy je izjavil:

Potem si za ukinitev te diskriminacije državljanov, ki niso kmetje, pri nakupu kmetijskih zemljišč?

Zakaj točno? Če rabiš za kmetijstvo si boš že uredil. Ali bi rad samo na hitro zaslužil?

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

aken je izjavil:

Unchancy je izjavil:

A na socialce se tudi spravljaš s tako taktiko? Samo toliko da vem, če ti morda brezplačno čistijo stanovanje, ker so ti vzeli denar. Pa na firme, ki vlečejo subvencije za zaposlitve? Pa na...


A kmetijstvo je sociala? Zanimivo. A prekupčevanje s kmetijskimi zemljišči, ki jih lahko kupijo samo kmetje, je tudi del te sociale?


Ma ne, to je pac novodobno sranje, bolj se mi zdi pomembno, da se zacnejo vsi, vkljucno z kmeti, zavedati, da denar ki prileti od drzave ni prisel z meteoritom, ampak je bil prisluzen od drugih ljudi v sistemu pomaganja en drugemu. In, da s tem, ko sprejmes denar kot je subvencija nisi tega denarja dobil na lepe oci ampak je dolocen del davkoplacevalcev investiralo vate - dostikrat zal, samo na lepe oci.

Ekstremen primer je recimo PipiStrel, ki je leta vlekel drzavne subvencije, ko pa se mu je posrecilo, je preselil tovarno v Italijo, da mu ne bo treba placevati davkov - tocno teh davkov, ki so mu omogocili, da je uspel in bi lahko omogocili se komu drugemu, da bi uspel tudi on.


Ti res verjameš temu kar si napisal? Da imajo kmetijsko zemljo samo kmetje? Tudi Angleška kraljeva družina je leta vlekla ene največjih subvencij v Eu, pa si kdaj videl Elizabeto na traktorju?


Vdihni. Probaj se distancirati od svojih primitvnih gonov ali od tega kaj si (oz. za kaj se imas). Preberi se enkrat.


Primitivni gon? A to je ko se krava goni? Prosim razloži :D

Sicer pa ja, saj si lepo napisal, potem pa dal Pipistrela, ki nima nič s kmetijstvom kot prejemnika subvencij za primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

aken ::

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

aken je izjavil:

Unchancy je izjavil:

A na socialce se tudi spravljaš s tako taktiko? Samo toliko da vem, če ti morda brezplačno čistijo stanovanje, ker so ti vzeli denar. Pa na firme, ki vlečejo subvencije za zaposlitve? Pa na...


A kmetijstvo je sociala? Zanimivo. A prekupčevanje s kmetijskimi zemljišči, ki jih lahko kupijo samo kmetje, je tudi del te sociale?


Ma ne, to je pac novodobno sranje, bolj se mi zdi pomembno, da se zacnejo vsi, vkljucno z kmeti, zavedati, da denar ki prileti od drzave ni prisel z meteoritom, ampak je bil prisluzen od drugih ljudi v sistemu pomaganja en drugemu. In, da s tem, ko sprejmes denar kot je subvencija nisi tega denarja dobil na lepe oci ampak je dolocen del davkoplacevalcev investiralo vate - dostikrat zal, samo na lepe oci.

Ekstremen primer je recimo PipiStrel, ki je leta vlekel drzavne subvencije, ko pa se mu je posrecilo, je preselil tovarno v Italijo, da mu ne bo treba placevati davkov - tocno teh davkov, ki so mu omogocili, da je uspel in bi lahko omogocili se komu drugemu, da bi uspel tudi on.


Ti res verjameš temu kar si napisal? Da imajo kmetijsko zemljo samo kmetje? Tudi Angleška kraljeva družina je leta vlekla ene največjih subvencij v Eu, pa si kdaj videl Elizabeto na traktorju?


Vdihni. Probaj se distancirati od svojih primitvnih gonov ali od tega kaj si (oz. za kaj se imas). Preberi se enkrat.


Btw, to se tice tudi tebe, tako, kot ti nategujes celotno drzavo, je takih primitivcev se na tone na vseh ostalij podrocjih in zazirajo tebe.

Upal bo si celo trditi, da si navkljub subvencijam dejansko na slabsem in ti tocno tak nacin razmisljanja drugih krade denar direktno iz denarnice.

Daniel je izjavil:

Sicer pa ja, saj si lepo napisal, potem pa dal Pipistrela, ki nima nič s kmetijstvom kot prejemnika subvencij za primer.


Se globoko opravicujem, samo sem se sposoben pogovarjati z ljudmi samo na doloceni ravni. Pod to ne morem, ker se mi zdi, da so prevec zabiti, da bi razumeli. Se enkrat preberi kaj sem ti napisal, osebno menim, da sem zadevo zelo dobro razlozil (zacni na zacetku), zal pa rabis dolocen intelekt, da bi razumel.

Tega ti pa ne morem nadoknadit, ko bos razumel kaj sem ti govoril, ti bo tudi povezanost primera PipiStrela postala jasna.

Pa ne zato ker si kmet (kar je pogost izgovor). Ampak ker si zabit (preseneti me, prosim).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Daniel ::

aken je izjavil:

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

aken je izjavil:

Unchancy je izjavil:

A na socialce se tudi spravljaš s tako taktiko? Samo toliko da vem, če ti morda brezplačno čistijo stanovanje, ker so ti vzeli denar. Pa na firme, ki vlečejo subvencije za zaposlitve? Pa na...


A kmetijstvo je sociala? Zanimivo. A prekupčevanje s kmetijskimi zemljišči, ki jih lahko kupijo samo kmetje, je tudi del te sociale?


Ma ne, to je pac novodobno sranje, bolj se mi zdi pomembno, da se zacnejo vsi, vkljucno z kmeti, zavedati, da denar ki prileti od drzave ni prisel z meteoritom, ampak je bil prisluzen od drugih ljudi v sistemu pomaganja en drugemu. In, da s tem, ko sprejmes denar kot je subvencija nisi tega denarja dobil na lepe oci ampak je dolocen del davkoplacevalcev investiralo vate - dostikrat zal, samo na lepe oci.

Ekstremen primer je recimo PipiStrel, ki je leta vlekel drzavne subvencije, ko pa se mu je posrecilo, je preselil tovarno v Italijo, da mu ne bo treba placevati davkov - tocno teh davkov, ki so mu omogocili, da je uspel in bi lahko omogocili se komu drugemu, da bi uspel tudi on.


Ti res verjameš temu kar si napisal? Da imajo kmetijsko zemljo samo kmetje? Tudi Angleška kraljeva družina je leta vlekla ene največjih subvencij v Eu, pa si kdaj videl Elizabeto na traktorju?


Vdihni. Probaj se distancirati od svojih primitvnih gonov ali od tega kaj si (oz. za kaj se imas). Preberi se enkrat.


Btw, to se tice tudi tebe, tako, kot ti nategujes celotno drzavo, je takih primitivcev se na tone na vseh ostalij podrocjih in zazirajo tebe.

Upal bo si celo trditi, da si navkljub subvencijam dejansko na slabsem in ti tocno tak nacin razmisljanja drugih krade denar direktno iz denarnice.

Daniel je izjavil:

Sicer pa ja, saj si lepo napisal, potem pa dal Pipistrela, ki nima nič s kmetijstvom kot prejemnika subvencij za primer.


Se globoko opravicujem, samo sem se sposoben pogovarjati z ljudmi samo na doloceni ravni. Pod to ne morem, ker se mi zdi, da so prevec zabiti, da bi razumeli. Se enkrat preberi kaj sem ti napisal, osebno menim, da sem zadevo zelo dobro razlozil, zal pa rabis dolocen intelekt, da bi razumel. Tega ti pa ne morem nadoknadit.


To, da si se sposoben pogovarjati samo z ljudmi na določeni ravni se je videlo takoj, ko si po enem samem mesecu uspel pridobiti persona non grata. S tem se vsekakor strinjam, za to je potreben določen intelekt.

Očitno tudi ne bereš kaj dosti tega kar napišem. Kot sem omenil lahko zaradi mene subvencije jutri ukinejo. Hrana v trgovini se bo v vsakem primeru podražila in edina razlika, ki bo, bo to, da bo pač mleko pri kmetu potem 50 centov, meso pa 5 Eur/kg (sicer glede na podražitve goriva, semena in gnojil (300%) se mi zdi, da je že tole bolj malo). In teh cen ne bo postavil kmet, kot jih že sedaj ne ampak trg. To se bo zgodilo avtomatsko, drugače bo EU lačna, ker pač nihče več ne bo prideloval hrane. Meni ni noben problem jutri prodati vsega, kar bi naneslo vsaj za poplačilo kredita in še en kupček za rezervo ter nato iti za trak. Delal bom lepo normalen delavnik, prispevke mi bo plačal delodajalec, 700 - 800 EUR pa bo krepko več, kot imam sedaj čistega na mesec, in od tega živimo štirje. Ampak ker si pridelamo kaj še doma to gre.

In če bo tako naredilo še ene par kmetov, če bojo ugotovili, da pač delajo v minus vsako leto jih bo pa enkrat tudi zmanjkalo, že tako imamo vsaj 20.000 fiktivnih kmetov, dostikrat upokojencev, ki so obenem lastniki in vlečejo subvencijo pa že par let niso na njivo stopili. Kombinati ti pa ne bojo delali vsake mini njivice in ti gojili solatke na malih parcelicah prislonjenih v hrib.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

aken ::

Daniel je izjavil:

bla bla bla


Povedal sem ti zakaj bo sla celotna druzba v kurac in vsi bomo ziveli veliko slabse. Zaradi tvojega razmisljanja, ki je svojstveno raznim primitivcem, od politikov, do kripovalutarjev. In tudi kmetje.

Pac, vse sem ti razlozil, ce nisi na intelektualnem nivoju, da bi razumel, se mi res ne da ukvarjati s tabo. Imam dovolj nasparanega (ker sem cuden, v zlatu), da se lahko zaradi mene celotna druzba sesuje, bom pa tvojo kmetijo kupil. Dejansko mi dol visi. Tebi pa ne bi smelo ampak z splosno idiokracijo se pa ne bom vec ukvarjal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

A na socialce se tudi spravljaš s tako taktiko? Samo toliko da vem, če ti morda brezplačno čistijo stanovanje, ker so ti vzeli denar. Pa na firme, ki vlečejo subvencije za zaposlitve? Pa na...


A kmetijstvo je sociala? Zanimivo. A prekupčevanje s kmetijskimi zemljišči, ki jih lahko kupijo samo kmetje, je tudi del te sociale?

Torej, jaz bi svoje pridelke prodal v Sloveniji ampak mi jih industrija noče plačati po pridelovalni ceni, ker dobi ceneje na Poljskem. V Sloveniji pa za tako ceno kot je na Poljskem pač ne moreš pridelati.


In smo pri standardnem kmetu, ki šiba koruzo in meso na veliko. Ker se zraven ne pusti novih ljudi, se vrtite v začaranem krogu. Kdo ti je kriv, če ne vidiš dlje kot do konca nosu ali pregovorne koruze in mesa na tone v bulku.


Kako se ne pusti zraven novih ljudi. Zapuščenih kmetij je kolikor hočeš. Kupi si eno in uresniči svoje sanje. Ali morda pričakuješ, da ti jo bo kdo podaril?

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:

bla bla bla


Povedal sem ti zakaj bo sla celotna druzba v kurac in vsi bomo ziveli veliko slabse. Zaradi tvojega razmisljanja, ki je svojstveno raznim primitivcem, od politikov, do kripovalutarjev.


In zakaj jemlješ moje izjave iz konteksta? Lepo sem ti povedal kako bo, pa če se ti na trepalnice postaviš. Prav zares lahko subvencije ukinemo že jutri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Unchancy ::

Ker jih tudi tujci plačujejo, da imajo Slovensko meso. Vreča je pa skupna. Oz. realno je delež Eu precej večji od Slovenskega tako da...


Sem pa mislil, da si za principe ponudbe in povpraševanje. V bistvu pa želiš socialo od Slovencev, da prodajaš v tujino.

Zakaj točno? Če rabiš za kmetijstvo si boš že uredil. Ali bi rad samo na hitro zaslužil?


Ker gre za diskriminacijo.

Kako se ne pusti zraven novih ljudi. Zapuščenih kmetij je kolikor hočeš. Kupi si eno in uresniči svoje sanje. Ali morda pričakuješ, da ti jo bo kdo podaril?


Glede na zapise v tej temi, sistem omogoča kmetom, da pri tem postavljajo visoke ovire. Kar pa se elegantno lahko zaobide s tem, da se ta diskriminacija ukine. Ampak ti si proti, a služiš s temi variantami?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

aken ::

Daniel je izjavil:


In zakaj jemlješ moje izjave iz konteksta? Lepo sem ti povedal kako bo, pa če se ti na trepalnice postaviš. Prav zares lahko subvencije ukinemo že jutri.

Ker si preneumen, da bi vsaj to razumel.

Unchancy je izjavil:

Sem pa mislil, da si za principe ponudbe in povpraševanje. V bistvu pa želiš socialo od Slovencev, da prodajaš v tujino.


Pusti, prezabit je. Pac nekateri so se rodili z intelektom, ki seze do gnoja, dlje pa pac ne gre. Srbi imajo rek "nije zvaka za seljaka" in vedno bolj mi je jasno, da ni nastal za brez veze.

Treba je zaceti politicno propagando, da se subvencije za meso ukine, z malo srece se take spravi na kant in se jim ne bo uspelo razmnoziti. To je vse kar lahko homo sapiens ukrene. Mogoce res ne smemo preziveti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

Ker jih tudi tujci plačujejo, da imajo Slovensko meso. Vreča je pa skupna. Oz. realno je delež Eu precej večji od Slovenskega tako da...


Sem pa mislil, da si za principe ponudbe in povpraševanje. V bistvu pa želiš socialo od Slovencev, da prodajaš v tujino.

Zakaj točno? Če rabiš za kmetijstvo si boš že uredil. Ali bi rad samo na hitro zaslužil?


Ker gre za diskriminacijo.


Samo odgovarjam na vprašanje. Kot sem že napisal je meni za to socialo vseeno, ker bo EU v vsakem primeru morala poskrbeti za prehransko varnost in bo rabila kmete. Ali pa zelo dobre tiskalnike za 3d zrezke.

Glede na to, da na Nizozemskem, ki je največja izvoznica mesa (o tem kako daleč so pretiravali z industrializacijo bi se tudi dalo kaj reči) pričakujejo, da bi v naslednjih 15 letih ugasnilo med 40% in 50% kmetij, ker nimajo naslednikov (ker se nihče mlad pri zdravi pameti ne bo več ukvarjal s tako intenzivnim in napornim delom) za tak drobiž kot ostane. Obenem pa na koncu še nikamor ne more, ker je zmeraj kaj za narediti. Kvečjemu je za pričakovati, da bo hrane zmeraj manj in ne zmeraj več, kot doslej.

Torej je treba po tvoje pozidati še tistih 800 kvadratov kolikor jih še imamo na prebivalca za pridelavo hrane? Kakšne ovire bi sploh lahko kmet postavil? Ne, se pa čudim cenam. Meni je 25.000 za HA znesek, ki ga še naslednja generacija ( če sploh bo ) ne bo odplačala. Izvoli še kmetijo: https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Daniel ::

aken je izjavil:

Daniel je izjavil:


In zakaj jemlješ moje izjave iz konteksta? Lepo sem ti povedal kako bo, pa če se ti na trepalnice postaviš. Prav zares lahko subvencije ukinemo že jutri.

Ker si preneumen, da bi vsaj to razumel.

Unchancy je izjavil:

Sem pa mislil, da si za principe ponudbe in povpraševanje. V bistvu pa želiš socialo od Slovencev, da prodajaš v tujino.


Pusti, prezabit je. Pac nekateri so se rodili z intelektom, ki seze do gnoja, dlje pa pac ne gre. Srbi imajo rek "nije zvaka za seljaka" in vedno bolj mi je jasno, da ni nastal za brez veze.

Treba je zaceti politicno propagando, da se subvencije za meso ukine, z malo srece se take spravi na kant in se jim ne bo uspelo razmnoziti. To je vse kar lahko homo sapiens ukrene. Mogoce res ne smemo preziveti.


Izjemen argument, bravo. Smo spet na Ad Hominem, zanimivo.

Se lepo vidi, kako zelo skušaš uveljavljati svoja veganska prepričanja s tem, da bi škodil drugim, kar ni ravno nekaj kar bi pri veganih videl prvič. Ampak kaj čemo, takšen pač si. Ko ne veš več kaj bi pa pač stresaš žaljivke po tekočem traku in upaš, da koga zadanejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Unchancy ::

Torej je treba po tvoje pozidati še tistih 800 kvadratov kolikor jih še imamo na prebivalca za pridelavo hrane?


Ne. Ampak a morda "papirnati" kmetje počnejo kaj drugega od tega? In to na veliko? Medtem ko lahko nek kmet s statusom in preveč časa zajebava nekoga, ki ni kmet in bi rad kupil kmetijsko zemljišče zase. Za to, da bo na njem zagotavljal prehransko varnost sebi in svoji družini. Ali začel kakšen posel povezan s kmetijstvom. Ampak ne, to je domena zgolj dedičev logike "koruza plus prašiči = prodaja svinjskih polovic", logike, ki je pripeljala do tega, da se v razvitem svetu s kmetijstvom ne splača ukvarjati brez subvencij. Great idea, sherlock.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

Torej je treba po tvoje pozidati še tistih 800 kvadratov kolikor jih še imamo na prebivalca za pridelavo hrane?


Ne. Ampak a morda "papirnati" kmetje počnejo kaj drugega od tega? In to na veliko? Medtem ko lahko nek kmet s statusom in preveč časa zajebava nekoga, ki ni kmet in bi rad kupil kmetijsko zemljišče zase. Za to, da bo na njem zagotavljal prehransko varnost sebi in svoji družini. Ali začel kakšen posel povezan s kmetijstvom. Ampak ne, to je domena zgolj dedičev logike "koruza plus prašiči = prodaja svinjskih polovic", logike, ki je pripeljala do tega, da se v razvitem svetu s kmetijstvom ne splača ukvarjati brez subvencij. Great idea, sherlock.


Nikjer v zgornjem oglasu ne piše, da rabiš status kmeta. In tega je cel kup. Ker se kmetija prodaja v celoti se v celoti tudi kupi, ne glede na sosede. Torej možnosti so ampak ti niso všeč.

Daniel ::

Obenem bi bilo morda v tvojem primeru, če res rabiš zemljo za samooskrbo, bolje, da se s kakšnim starejšim lastnikom zemlje tam okrog dogovoriš za neuradni najem. To sicer ni trajna rešitev, je pa bolje kot nič. Če jo rabiš za preprodajo pa vidiš zakaj je zakon napisan tako kot je (pa še se najdejo ljudje, ki ga vedo obvoziti).

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro... (kredit do smrti)

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro... (kredit do penzije)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Unchancy ::

Nikjer v zgornjem oglasu ne piše, da rabiš status kmeta. In tega je cel kup. Ker se kmetija prodaja v celoti se v celoti tudi kupi, ne glede na sosede. Torej možnosti so ampak ti niso všeč.



Zakaj bi nekdo kupil celo kmetijo v vukojebini, če rabi zgolj recimo 5000 m2 zemljišča blizu lokacije, kjer že živi? A če se hočeš kakorkoli ukvarjat z nečim, kar ima zvezo s kmetijstvom, se je treba preselit sredi gozda v vukojebino, se zavezat v celibat in prešaltat nazaj na petrolejke?
Odjebi s takšnimi. Zakaj pa ti ne kupiš te kmetije, ziher bi ti prav prišla dodatna zemlja?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

Nikjer v zgornjem oglasu ne piše, da rabiš status kmeta. In tega je cel kup. Ker se kmetija prodaja v celoti se v celoti tudi kupi, ne glede na sosede. Torej možnosti so ampak ti niso všeč.



Zakaj bi nekdo kupil celo kmetijo v vukojebini, če rabi zgolj recimo 5000 m2 zemljišča blizu lokacije, kjer že živi? A če se hočeš kakorkoli ukvarjat z nečim, kar ima zvezo s kmetijstvom, se je treba preselit sredi gozda v vukojebino, se zavezat v celibat in prešaltat nazaj na petrolejke?
Odjebi s takšnimi. Zakaj pa ti ne kupiš te kmetije, ziher bi ti prav prišla dodatna zemlja?


Vidim, da nekateri res veste kazati hvaležnost, ko vam kdo skuša pomagati.

Na to bi pač moral misliti preden si naredil hišo ali se preselil kam nekje, kjer ni za dobiti nobenega m2 zemlje.

Kot sem že napisal je meni 25.000 EUR pač preveč, bi se pa ob tem smejali gorenjci, tam je hektar 45.000 in gor. Se vsakih nekaj let da dobiti kakšen hektar zraven za najem, raztrgati pa se ne nameravam, da bi kopičil zemljo medtem, ko sploh ne vem ali jo bo za mano še kdo obdeloval.

Tako da glej, počakaj še enih 30 let, da večina kmetov, ki so sedaj v 50tih in dostikrat brez naslednikov pomre, pa se bo tudi zate našel kakšen kvadrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Unchancy ::

Drugače pa lahko predkupna pravica ostane, ampak se morajo kmetje obvezat, da ne bojo kupovali nič iz uvoza. Samo Made in Slovenija robo. Ker ni prav, da so sami zaščiteni s subvencijami in predkupno pravico kmetijskih zemljišč, ljudje iz mest pa so v svojih službah izpostavljeni globalni konkurenci.

Glede na tvoja dodatna linka pa dodaten pogoj: Če imaš status kmeta, se lahko voziš zgolj z javnim prevozom ali pa moraš kupiti orenk avto, vsaj za 300 jurjev, cenejšega pa samo če se na razpis za prodajo na oglasni deski ne javi kakšen meščan in ponudi isto ceno, za katero si se ti že dogovoril z lastnikom.

Vidim, da nekateri res veste kazati hvaležnost, ko vam kdo skuša pomagati.


Temu ti praviš pomoč? A se zajebavaš? Hočeš razcvet nekega področja? Spusti več ljudi zraven. Ampak obstoječim rentnikom bi se potem življenje zakompliciralo.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

Drugače pa lahko predkupna pravica ostane, ampak se morajo kmetje obvezat, da ne bojo kupovali nič iz uvoza. Samo Made in Slovenija robo. Ker ni prav, da so sami zaščiteni s subvencijami in predkupno pravico kmetijskih zemljišč, ljudje iz mest pa so v svojih službah izpostavljeni globalni konkurenci.

Glede na tvoja dodatna linka pa dodaten pogoj: Če imaš status kmeta, se lahko voziš zgolj z javnim prevozom ali pa moraš kupiti orenk avto, vsaj za 300 jurjev, cenejšega pa samo če se na razpis za prodajo na oglasni deski ne javi kakšen meščan in ponudi isto ceno, za katero si se ti že dogovoril z lastnikom.


Kaj si zdaj to spesnil? Pol pa ti kupi zemljo iz uvoza, če že delaš takšne trapaste primerjave. Evo prvi problem. Poišči mi Slovenski traktor. Ali se moramo vrniti na vole, krave in konje?
Obenem me zanima tvoja logika kako kmet ni izpostavljen globalni konkurenci? Si že kdaj bil v trgovini? Mogoče spremljal kako Avstrijci kupujejo njive na Apaškem polju?... itd., itd.

Imam KIO, rano zaradi takih primerjav,... da lahko izpostavim kakšne bedarije so to.

Razcvet nekega področja se ne dela tako, da zemljo prodaš prekupčevalcem... Smo imeli svoj čas tudi pri nas famoznega korent in korent. Povsod je bil zraven, dokler ni propadel, ker se je zakalkuliral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Unchancy ::

Se še spomnim časov (dosti pred EU), ko je slovenska tekstilna industrija propadala, firme v stečaje, ljudje na cesto, slovenski zaščiteni kmetje (ko so bile še uvozne zaščite) pa veselo organizirano z avtobusi v šoping čez mejo po tekstilne izdelke.
In še kaj bi se našlo poleg tekstilne industrije. In zato zdaj marsičesa več ne proizvajamo v Sloveniji. Se ni splačalo ob vsej konkurenci. In nihče se ne sekira.
Seveda nisi izpostavljen globalni konkurenci, če ti dajejo subvencije zato, da ti kmetje iz revnejših držav ne morejo konkurirati s svojimi izdelki.
Kako Avstrijci kupujejo njive v Sloveniji, ne vem. Hočeš reči, da predkupna pravica ne deluje? No, razen za manj premožne Slovence? Aja, ne, oni naj se zakreditirajo do konca življenja in kupijo kmetijo sredi ničesar in prešaltajo na petrolejke.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

Se še spomnim časov (dosti pred EU), ko je slovenska tekstilna industrija propadala, firme v stečaje, ljudje na cesto, slovenski zaščiteni kmetje (ko so bile še uvozne zaščite) pa veselo organizirano z avtobusi v šoping čez mejo po tekstilne izdelke.
In še kaj bi se našlo poleg tekstilne industrije. In zato zdaj marsičesa več ne proizvajamo v Sloveniji. Se ni splačalo ob vsej konkurenci. In nihče se ne sekira.
Seveda nisi izpostavljen globalni konkurenci, če ti dajejo subvencije zato, da ti kmetje iz revnejših držav ne morejo konkurirati s svojimi izdelki.
Kako Avstrijci kupujejo njive v Sloveniji, ne vem. Hočeš reči, da predkupna pravica ne deluje? No, razen za manj premožne Slovence? Aja, ne, oni naj se zakreditirajo do konca življenja in kupijo kmetijo sredi ničesar in prešaltajo na petrolejke.


Res? Pa ravno zaščiteni kmetje so se z avtobusi vozili v šoping in nihče drug? Res fascinantno. Še sreča, da niso bili krivi še za propade vseh firm.

Sicer pa cena takrat in danes ni ravno neke velike razlike, spomnim se, da je bilo mleko dokler še nismo bili v EU po 72 tolarjev, torej nekih 30 centov. Praktično enako, kot je bilo mleko nekje 2 leti nazaj, občasno pa še dosti manj.

Zakaj ti misliš, da kmetje v "revnejših" državah nimajo subvencij? Mimogrede, mislim, da nas bo tudi Poljska počasi prehitela, Češka in Slovaška sta nas že zdavnaj. Obenem mi prosim pojasni zakaj imajo potem v revni Poljski mleko plačano 40 centov, na razvitem zahodu v Sloveniji pa je po 35? Kdo zdaj komu konkurira?

Predkupna pravica deluje sorazmerno z velikostjo denarnice. Če pride Hans in reče, da bo v Apaški dolini kupil 3 ha za 100.000 se mu noben kmet tam ne bo prijavil gor, pa če je ne vem kak sosed. Isto velja zate, zmeni se, ponudi več in je zadeva rešena. To pa najbrž ne bi kajne... Zakaj bi prodajalcu dajal več kot je treba, če se lahko jamra čez zakon.

Po moje res najbolje, da se to varovalko umakne, vsa zemlja se proda špekulantom in za pozidavo in je to to. Ker kruh se itak v Merkatorju dobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Unchancy ::

Po moje res najbolje, da se to varovalko umakne, vsa zemlja se proda špekulantom in za pozidavo in je to to. Ker kruh se itak v Merkatorju dobi.


Itak, večina pridelovalne zemlje je itak v neposredni bližini mest, kjer je interes špekulantov največji. Haha, pa daj še omeni kruh in pšenico.

PS: Ko se je lastnica zemljišča v Pekrah odločila, da bo na svojem kmetijskem zemljišču gojila pujske, je pa cela štala. Pa meščanom ni prav. Zakaj ne? A namembnost spremeniti ji pa niso pustili? Le zakaj in kako se je to odvijalo...?
A je to ta kmetijska zemlja, za katero se tako bojiš? Nekako iz medijev nisem pšenice gor videl.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Daniel ::

In kako bi ti določil, kje kmetje imajo predkupno pravico in kje jo imajo vsi? Na podlagi zračne razdalje občinske stavbe iz najbližje mestne občine? Zemlja, ki je enkrat pozidana je izgubljena, fertik. Tam nikoli več ne bo nič raslo.

O kateri kmetijski zemlji ti govoriš, da bi se bal zanjo? Nekako nerazumljivo pišeš?

Unchancy ::

Daniel je izjavil:

In kako bi ti določil, kje kmetje imajo predkupno pravico in kje jo imajo vsi? Na podlagi zračne razdalje občinske stavbe iz najbližje mestne občine? Zemlja, ki je enkrat pozidana je izgubljena, fertik. Tam nikoli več ne bo nič raslo.

O kateri kmetijski zemlji ti govoriš, da bi se bal zanjo? Nekako nerazumljivo pišeš?

Nikjer. Preprosto. Samo to bi pomenilo še višje cene zemlje, ki jih ti nočeš plačati, ane?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

Daniel je izjavil:

In kako bi ti določil, kje kmetje imajo predkupno pravico in kje jo imajo vsi? Na podlagi zračne razdalje občinske stavbe iz najbližje mestne občine? Zemlja, ki je enkrat pozidana je izgubljena, fertik. Tam nikoli več ne bo nič raslo.

O kateri kmetijski zemlji ti govoriš, da bi se bal zanjo? Nekako nerazumljivo pišeš?

Nikjer. Preprosto. Samo to bi pomenilo še višje cene zemlje, ki jih ti nočeš plačati, ane?


Narobe. Pomenilo bi, da bi se z zemljo razširile še večje špekulacije kot se že, kar je nabrž tudi eden tvojih ciljev. Zato tudi država ščiti kmetijsko zemljo, kolikor jo pač lahko, ker vseeno je hrana osnovna dobrina in tudi če pride do vojne in kakih hujših stvari si z lačno vojsko nimaš kaj pomagat.

Imam občutek, da imaš ti zadaj neke druge interese, ki jih seveda ne boš napisal.
Jaz sicer niti sedaj ne plačam za zemljo toliko kot ima ceno, ker enostavno ne kupim, torej name te podražitve ne bi imele vpliva. Se pa pač najde kdo drug, ki bo kupil, pa še status kmeta ima. Tough luck.

stara mama ::

aken je izjavil:

Daj poduci se malo kaksno meso dobiva slovenija v trgovine, po drugi strani pa kmetje vlecejo subvencije (iz davkov, ki jih TI placujes), za meso, ki ga izvazajo v druge drzave, trgovine pa nazaj uvazajo crkovino.

Glede na to, da vidiš trgovino kot edini (monopolni) dobavitelj tvoje in naše hrane, te lahko kamot uvrstimo v tisto skupino bebcev, ki se je predlani tepla za moko in WC papir v lidlih in hoferjih.

PS: mora met pa hude kapacitete tista poljska klavnica, da ji uspe nahranit celo slovenijo :)
PPS: Poskusi kdaj odpret youtube v private mode, pa na socialna omrežja se prijavi kot nov uporabnik - saj veš, da malo preluknjaš svoj mehurček.
Znaš bit presenečen, da na tem svetu obstaja še kaj drugega kot zlobni zlobni poljski mesarji.

GupeM ::

Jaz pa zahtevam, da se od mojih davkov ne plačuje šolstva. Ker več kot očitno zadeva ne deluje. Dober primer nedelovanja šolstva je aken. Naučili so ga pisat, sedaj pa piše neumnosti in teži po slo-techu.

Od mojih plačanih davkov hočem, da se izobrazi le takšne profile ljudi, ki bodo koristili Sloveniji. Veganski spletni troli, ala aken, zagotovo delajo več škode kot koristi.

Unchancy ::

stara mama je izjavil:

aken je izjavil:

Daj poduci se malo kaksno meso dobiva slovenija v trgovine, po drugi strani pa kmetje vlecejo subvencije (iz davkov, ki jih TI placujes), za meso, ki ga izvazajo v druge drzave, trgovine pa nazaj uvazajo crkovino.

Glede na to, da vidiš trgovino kot edini (monopolni) dobavitelj tvoje in naše hrane, te lahko kamot uvrstimo v tisto skupino bebcev, ki se je predlani tepla za moko in WC papir v lidlih in hoferjih.

PS: mora met pa hude kapacitete tista poljska klavnica, da ji uspe nahranit celo slovenijo :)
PPS: Poskusi kdaj odpret youtube v private mode, pa na socialna omrežja se prijavi kot nov uporabnik - saj veš, da malo preluknjaš svoj mehurček.
Znaš bit presenečen, da na tem svetu obstaja še kaj drugega kot zlobni zlobni poljski mesarji.


Itak, 200 milijonski slovenski trg…:))
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Utk ::

PS: mora met pa hude kapacitete tista poljska klavnica, da ji uspe nahranit celo slovenijo :)

Za slovensko meso ne rabiš klavnice, samo crkovino po pašnikih pobiraš, na poti v Slovenijo pobereš pa še road kille za pašteto.

Unchancy ::

Imam občutek, da imaš ti zadaj neke druge interese, ki jih seveda ne boš napisal.


Nimam. Na živce mi gre, ko si ena skupina ljudi uzurpira monopolni položaj in zato hočejo še davkoplačevalski denar.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

Imam občutek, da imaš ti zadaj neke druge interese, ki jih seveda ne boš napisal.


Nimam. Na živce mi gre, ko si ena skupina ljudi uzurpira monopolni položaj in zato hočejo še davkoplačevalski denar.


Sem ti lepo napisal kako lahko tudi ti prideš do kmetijske zemlje. To, da ti rešitev ni všeč in, da boš za to krepko plačal ni monopol.
Drugače pa teh zakonov niso pisali kmetje ampak se temu reče nacionalna strategija o prehranski varnosti. Najbrž ne veš kaj je to.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj narediti s kmetijsko parcelo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13415177 (10386) kuall
»

Nakup njive

Oddelek: Loža
224979 (4145) bf4ed
»

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9220439 (11374) noraguta
»

Nesmiselna regulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5310367 (9459) Daniel
»

Kako do kontakta lastnika nepremičnine

Oddelek: Loža
166964 (6241) BeremPišem

Več podobnih tem