» »

Papirnati kmeti in njihova predkupna pravica

Papirnati kmeti in njihova predkupna pravica

1
...
3 4
5
»

Unchancy ::

Daniel je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Imam občutek, da imaš ti zadaj neke druge interese, ki jih seveda ne boš napisal.


Nimam. Na živce mi gre, ko si ena skupina ljudi uzurpira monopolni položaj in zato hočejo še davkoplačevalski denar.


Sem ti lepo napisal kako lahko tudi ti prideš do kmetijske zemlje. To, da ti rešitev ni všeč in, da boš za to krepko plačal ni monopol.
Drugače pa teh zakonov niso pisali kmetje ampak se temu reče nacionalna strategija o prehranski varnosti. Najbrž ne veš kaj je to.

Izvoz kmetijskih pridelkov v tujino in uvoz smeti za prehrano v Slovenijo?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

ytodf ::

O čem je zdaj tu špetir? O nakupu (po možnosti, zaraščenega) zemljišča in prekvalifikaciji v zazidalno? Ali kmetijskih subvencijah? Ali odkupnemu oportunizmu kmetovalcev znotraj zakonskih okvirjev?

fikus_ ::

Nekateri ste trdi v razmišljanju in ne poznate osnov ekonomije!
Subvencije so v celotni EU in se delijo po praktično enakem ključu! In npr. jaz se bi jim moral odpovedat, da bo nekdo lažje spal!?! Nisem toliko neumen, da ne bi vzel, kar mi sistem ponuja.
Če gre cela EU na sistem brez subvencij, ni problema, bom tudi jaz brez.

Potem to okrog predkupnih pravic. Sistem je bil postavljen pred leti, vmes nekaj popravkov, ampak kljub temu se pojavljajo "zlorabe", ko je nekdo bolj "pameten" od sistema, ko ima več denarja od drugega. Potem pa zaslediš nekaj užaljenih osebkov, ki jamrajo na forumu. Takšen je sistem, 1990 smo glasovali za kapitalizem, s tem da večina ni vedela, kaj prinaša.

Težava nastane, ko se dva dogovorita za prodajo/nakup zemljišča in po reglcih, mora biti prodaja javno objavljena, pa se najde tretji, ki je po reglcih višje rangiran za nakup.
Nekateri to rešujejo z vpisom služnosti na zemljišču v korist dogovorjenega kupca in s tem odvračajo druge kupce.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

Daniel je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Imam občutek, da imaš ti zadaj neke druge interese, ki jih seveda ne boš napisal.


Nimam. Na živce mi gre, ko si ena skupina ljudi uzurpira monopolni položaj in zato hočejo še davkoplačevalski denar.


Sem ti lepo napisal kako lahko tudi ti prideš do kmetijske zemlje. To, da ti rešitev ni všeč in, da boš za to krepko plačal ni monopol.
Drugače pa teh zakonov niso pisali kmetje ampak se temu reče nacionalna strategija o prehranski varnosti. Najbrž ne veš kaj je to.

Izvoz kmetijskih pridelkov v tujino in uvoz smeti za prehrano v Slovenijo?


Izvažajo odkupovalci, ki se prilagajajo potrebam na trgu. Če direktor Celjskih mesnin raje uvozi 100 ton obreznin namesto, da bi kupil meso na slovenskem trgu, ker tako več zasluži pač za to niso krivo kmetje ampak tisti, ki želijo hiter zaslužek na račun kvalitete. Cena na bi polici je enaka.

ytodf ::

fikus_ je izjavil:

Nekateri to rešujejo z vpisom služnosti na zemljišču v korist dogovorjenega kupca in s tem odvračajo druge kupce.

Mogoče, vendar ta preverljiva pol-rešitev je zelo prozorno namenska.

Unchancy ::

fikus_ je izjavil:

Nekateri ste trdi v razmišljanju in ne poznate osnov ekonomije!
Subvencije so v celotni EU in se delijo po praktično enakem ključu! In npr. jaz se bi jim moral odpovedat, da bo nekdo lažje spal!?! Nisem toliko neumen, da ne bi vzel, kar mi sistem ponuja.
Če gre cela EU na sistem brez subvencij, ni problema, bom tudi jaz brez.

Potem to okrog predkupnih pravic. Sistem je bil postavljen pred leti, vmes nekaj popravkov, ampak kljub temu se pojavljajo "zlorabe", ko je nekdo bolj "pameten" od sistema, ko ima več denarja od drugega. Potem pa zaslediš nekaj užaljenih osebkov, ki jamrajo na forumu. Takšen je sistem, 1990 smo glasovali za kapitalizem, s tem da večina ni vedela, kaj prinaša.

Težava nastane, ko se dva dogovorita za prodajo/nakup zemljišča in po reglcih, mora biti prodaja javno objavljena, pa se najde tretji, ki je po reglcih višje rangiran za nakup.
Nekateri to rešujejo z vpisom služnosti na zemljišču v korist dogovorjenega kupca in s tem odvračajo druge kupce.

No lej, če je tako, potem pa upam, da se najde čimveč špekulantov in izkoristi luknje v sistemu in ti zazidajo vso zemljo.

Daniel je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Daniel je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Imam občutek, da imaš ti zadaj neke druge interese, ki jih seveda ne boš napisal.


Nimam. Na živce mi gre, ko si ena skupina ljudi uzurpira monopolni položaj in zato hočejo še davkoplačevalski denar.


Sem ti lepo napisal kako lahko tudi ti prideš do kmetijske zemlje. To, da ti rešitev ni všeč in, da boš za to krepko plačal ni monopol.
Drugače pa teh zakonov niso pisali kmetje ampak se temu reče nacionalna strategija o prehranski varnosti. Najbrž ne veš kaj je to.

Izvoz kmetijskih pridelkov v tujino in uvoz smeti za prehrano v Slovenijo?


Izvažajo odkupovalci, ki se prilagajajo potrebam na trgu. Če direktor Celjskih mesnin raje uvozi 100 ton obreznin namesto, da bi kupil meso na slovenskem trgu, ker tako več zasluži pač za to niso krivo kmetje ampak tisti, ki želijo hiter zaslužek na račun kvalitete. Cena na bi polici je enaka.

Če bi se kmetje znali pobrigat, bi znali obvozit takšne. Ampak ne, se jim ni treba trudit, dobijo subvencije. In prostor je zaprt za ljudi s svežim pogledom.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

aken ::

stara mama je izjavil:


PS: mora met pa hude kapacitete tista poljska klavnica, da ji uspe nahranit celo slovenijo :)

A ne ves? To je bila afera po celotni EU, to ni bila ena klavnica ampak je bil celoten poslovni model, tega mesa je bilo na tone in imas zelo veliko verjetnost, da si ga jedel.

https://abcnews.go.com/Health/wireStory...

stara mama je izjavil:


PPS: Poskusi kdaj odpret youtube v private mode, pa na socialna omrežja se prijavi kot nov uporabnik - saj veš, da malo preluknjaš svoj mehurček.
Znaš bit presenečen, da na tem svetu obstaja še kaj drugega kot zlobni zlobni poljski mesarji.


Glede na to, da take pomembne dogodke, ki vplivajo na kakovost tvojega zivljenja bolj, kot kaksno rit imajo kardashinje, bi se predvsem ti lahko malo odjavil iz socialnih omrezij, ker ocitno poznas ves rumeni tisk, kaj se pa dogaja v realnem zivljenju pa nimas blage.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Nekateri ste trdi v razmišljanju in ne poznate osnov ekonomije!
Subvencije so v celotni EU in se delijo po praktično enakem ključu! In npr. jaz se bi jim moral odpovedat, da bo nekdo lažje spal!?! Nisem toliko neumen, da ne bi vzel, kar mi sistem ponuja.
Če gre cela EU na sistem brez subvencij, ni problema, bom tudi jaz brez.

Potem to okrog predkupnih pravic. Sistem je bil postavljen pred leti, vmes nekaj popravkov, ampak kljub temu se pojavljajo "zlorabe", ko je nekdo bolj "pameten" od sistema, ko ima več denarja od drugega. Potem pa zaslediš nekaj užaljenih osebkov, ki jamrajo na forumu. Takšen je sistem, 1990 smo glasovali za kapitalizem, s tem da večina ni vedela, kaj prinaša.

Težava nastane, ko se dva dogovorita za prodajo/nakup zemljišča in po reglcih, mora biti prodaja javno objavljena, pa se najde tretji, ki je po reglcih višje rangiran za nakup.
Nekateri to rešujejo z vpisom služnosti na zemljišču v korist dogovorjenega kupca in s tem odvračajo druge kupce.

No lej, če je tako, potem pa upam, da se najde čimveč špekulantov in izkoristi luknje v sistemu in ti zazidajo vso zemljo.

Daniel je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Daniel je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Imam občutek, da imaš ti zadaj neke druge interese, ki jih seveda ne boš napisal.


Nimam. Na živce mi gre, ko si ena skupina ljudi uzurpira monopolni položaj in zato hočejo še davkoplačevalski denar.


Sem ti lepo napisal kako lahko tudi ti prideš do kmetijske zemlje. To, da ti rešitev ni všeč in, da boš za to krepko plačal ni monopol.
Drugače pa teh zakonov niso pisali kmetje ampak se temu reče nacionalna strategija o prehranski varnosti. Najbrž ne veš kaj je to.

Izvoz kmetijskih pridelkov v tujino in uvoz smeti za prehrano v Slovenijo?


Izvažajo odkupovalci, ki se prilagajajo potrebam na trgu. Če direktor Celjskih mesnin raje uvozi 100 ton obreznin namesto, da bi kupil meso na slovenskem trgu, ker tako več zasluži pač za to niso krivo kmetje ampak tisti, ki želijo hiter zaslužek na račun kvalitete. Cena na bi polici je enaka.

Če bi se kmetje znali pobrigat, bi znali obvozit takšne. Ampak ne, se jim ni treba trudit, dobijo subvencije. In prostor je zaprt za ljudi s svežim pogledom.


Nimajo kmetje tukaj nič zraven, mi v vsakem primeru prodamo. Kupci bi se morali vprašati kaj kupijo.
Ampak vemo kako je to pri nas.
Zakaj bi moral jaz njemu diktirat kakšno meso naj da na trg? Kaznuje ga lahko le kupec, ki mu bo robo pustil na polici.

Ampak vidim, da na koncu kaj dosti drugega ne veš napisati kot hej, on ima subvencije, subvencije, subvencije in kako se ti v življenju godi grozna krivica, ti pa tako poln svežih idej...

Unchancy ::

A ti pa nisi sposoben poiskati poti do kupca mimo trgovca in Mesnin? Tega na tečaju pridelave koruze niste jemali?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

A ti pa nisi sposoben poiskati poti do kupca mimo trgovca in Mesnin? Tega na tečaju pridelave koruze niste jemali?


In zakaj točno bi? A mene motijo subvencije ali tebe? Kupec ki ve kaj išče že sedaj pride iskat.

Unchancy ::

Daniel je izjavil:

Unchancy je izjavil:

A ti pa nisi sposoben poiskati poti do kupca mimo trgovca in Mesnin? Tega na tečaju pridelave koruze niste jemali?


In zakaj točno bi? A mene motijo subvencije ali tebe? Kupec ki ve kaj išče že sedaj pride iskat.

Tebe baje motijo nizke odkupne cene. Rajši jamraš o tem, kot da bi prodajal po ceni isti kot prodaja Mercator? Jbg, šibaj ti koruzo in cele prašiče.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Daniel ::

Oh, kaka skrb za mojo dobrobit. Naj te nikar ne skrbi, jaz bom preživel tako ali drugače, opcij je več. Če bo treba prodajati na domu bomo pač prodajali na domu. Če bo treba vse skupaj opustiti, ker ne bo smiselno bomo pač pustili. Lačni v nobenem primeru na bomo.

Unchancy ::

Daniel je izjavil:

Oh, kaka skrb za mojo dobrobit. Naj te nikar ne skrbi, jaz bom preživel tako ali drugače, opcij je več. Če bo treba prodajati na domu bomo pač prodajali na domu. Če bo treba vse skupaj opustiti, ker ne bo smiselno bomo pač pustili. Lačni v nobenem primeru na bomo.


Ne, skrb za mojo dobrobit. Jaz bi raje kupil pri kmetu kot v Mercatorju. Ampak ne znaš prodat, ker drugače ne bi pustil, da te lupijo z nizkimi odkupnimi cenami v zameno za drobtinice v obliki subvencij in predkupne pravice.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

Daniel je izjavil:

Oh, kaka skrb za mojo dobrobit. Naj te nikar ne skrbi, jaz bom preživel tako ali drugače, opcij je več. Če bo treba prodajati na domu bomo pač prodajali na domu. Če bo treba vse skupaj opustiti, ker ne bo smiselno bomo pač pustili. Lačni v nobenem primeru na bomo.


Ne, skrb za mojo dobrobit. Jaz bi raje kupil pri kmetu kot v Mercatorju. Ampak ne znaš prodat, ker drugače ne bi pustil, da te lupijo z nizkimi odkupnimi cenami v zameno za drobtinice v obliki subvencij in predkupne pravice.


Torej predlagaš, da vzamem vile in grem v lokalni Merkator grozit trgovcem?

Verjamem, da mlajša generacija prav dobro ve zakaj je tako kot je, a se starejša generacija, ki si je zlobirala take monopolne položaje krčevito oklepa svojih položajev z vsemi štirimi. Tukaj je predvsem govora o Zadružni zvezi in KGZS, ki imata moč kaj spremeniti ampak za to spremembo bi morali 70% kadra odpustiti in to je ogromno zaposlenih. Ampak to je debata za kakšno drugo temo.

fikus_ ::

Unchancy je izjavil:

A ti pa nisi sposoben poiskati poti do kupca mimo trgovca in Mesnin? Tega na tečaju pridelave koruze niste jemali?


Še en pametnjakovič, ki ne ve, da direktna prodaja kmet-potrošnik zahteva infrastrukturo in ljudi, ki to izvajajo. Tako se mora kmet poleg pridelave/predelave ukvarjat še s prodajo. Ko je pa na koncu ista cena, kot v trgovino, pa spet jokanje, da te kmetje nategujejo in bi morali biti cenejši.
Človek, ekonomija te tepe.

Podobno je pri prodaji/nakupu zemljišč. Na koncu kupi tisti, ki ima interes in več denarja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Unchancy ::

Torej predlagaš, da vzamem vile in grem v lokalni Merkator grozit trgovcem?

Ne.
Verjamem, da mlajša generacija prav dobro ve zakaj je tako kot je, a se starejša generacija, ki si je zlobirala take monopolne položaje krčevito oklepa svojih položajev z vsemi štirimi. Tukaj je predvsem govora o Zadružni zvezi in KGZS, ki imata moč kaj spremeniti ampak za to spremembo bi morali 70% kadra odpustiti in to je ogromno zaposlenih.

Vidiš, da veš, da nekaj ni v redu.

fikus_ je izjavil:

Unchancy je izjavil:

A ti pa nisi sposoben poiskati poti do kupca mimo trgovca in Mesnin? Tega na tečaju pridelave koruze niste jemali?


Še en pametnjakovič, ki ne ve, da direktna prodaja kmet-potrošnik zahteva infrastrukturo in ljudi, ki to izvajajo. Tako se mora kmet poleg pridelave/predelave ukvarjat še s prodajo. Ko je pa na koncu ista cena, kot v trgovino, pa spet jokanje, da te kmetje nategujejo in bi morali biti cenejši.
Človek, ekonomija te tepe.

Podobno je pri prodaji/nakupu zemljišč. Na koncu kupi tisti, ki ima interes in več denarja.

Ne, jaz od kmeta, ki mu zaupam, kupim po višji ceni kot od Merdkakatorja. Kaj pa zdaj?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

fikus_ ::

Potem pa ne razumem, zakaj se razburjaš tukaj?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Unchancy ::

fikus_ je izjavil:

Potem pa ne razumem, zakaj se razburjaš tukaj?

Ker se mi zdi predkupna pravica neumna in primitivna diskriminacija.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

fikus_ ::

Ideja predkupne pravice je, da bi kmetje sosedje, ki se želijo širiti, lahko kupili sosedovo zemljo. Ampak kot že toliko stvari, ideja dobra, izvedba pač ne.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Unchancy ::

Jbg, potem pa ni treba tega zagovarjat in mi ponujat celih farm za pol milijona.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Daniel ::

Očitno boš moral prekopati zelenico, da boš samooskrben.

Unchancy ::

Daniel je izjavil:

Očitno boš moral prekopati zelenico, da boš samooskrben.

Po pameti mi zadostuje dovolj velika klet in dva zmrzovalnika in dva hladilnika. Pa 200 m2 vrta v funkciji. Ti pa teraj koruzo in svinjske polovice dalje.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Daniel ::

Unchancy je izjavil:

Daniel je izjavil:

Očitno boš moral prekopati zelenico, da boš samooskrben.

Po pameti mi zadostuje dovolj velika klet in dva zmrzovalnika in dva hladilnika. Pa 200 m2 vrta v funkciji. Ti pa teraj koruzo in svinjske polovice dalje.

Svinjske polovice imam samo za lastno porabo, drugače pa je ob koruzi še Krmni Grah, Ječmen, Pšenica, Oljna ogrščica, Travno Deteljna mešanica in Lucerna. Se kar nabere robe.

Daniel ::

Glede na trenutno situacijo se mi zdi, da bom že jutri naredil še zalogo dizel goriva kakih 1500 litrov in pričal iskati agregat, ki ga še nimam. Potem bomo pa videli kam nas bo trenutna situacija pripeljala (glede na ostale novice). Vsem bi sicer priporočal, da imate doma vsaj nekaj malega samooskrbe ali zaloge hrane, ki se ne pokvari takoj, ko ugasne skrinja. Glede na obnašanje svetovnih voditeljev zna vse tole kdaj celo priti prav.

fikus_ ::

Jaz čez vikend pripravim sode in v pon na črpalko po letno zalogo nafte. Podobno sem naredil s korona regulirano nafto po 1€.
Agregat pa je že doma, traktorski, precej stara zadeva, 3f.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

enemon ::

Groot je izjavil:

Tidule je izjavil:

Podariš 10% in potem prodaš preostalo čez čas.


To bo šlo zgolj če ta druga oseba izpolnjuje pogoje po 17.a členu ZKZ (če je nosilec kmetijske dejanvosti, ker sklepam da sorodnik ni ne). Če jih izpolnjuje, lahko potrdim da gre to bp čez.


Samo to mora biti nosilec kmetije, ki se podarja, če si prav razlagam zakon?
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj narediti s kmetijsko parcelo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13415177 (10386) kuall
»

Nakup njive

Oddelek: Loža
224979 (4145) bf4ed
»

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9220439 (11374) noraguta
»

Nesmiselna regulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5310367 (9459) Daniel
»

Kako do kontakta lastnika nepremičnine

Oddelek: Loža
166964 (6241) BeremPišem

Več podobnih tem