» »

Matična plošča - procesor - BEEP BEEP BEEP

Matična plošča - procesor - BEEP BEEP BEEP

lukhail ::

Zadeva je približno taka: svoj računalnik sem razstavil (procesorja nisem jemal iz slota), očistil prah, si prvič pobliže ogledal kako izgleda drobovje in preštudiral manual za K7S5A mainboard. Disk, DVD, CD-RW, 512 DDR ram in grafično kartico Radeon8500 sem montiral na novo matično ploščo z novim Athlonom 2200 in vse skupaj dela tako kot mora.
Na staro ploščo (K7S5A) sem montiral 2 čipa SDR rama (128 in 256) - plošča ima 2 slota za DDR in 2 za SDR, 13Gb disk, starejšo matroxovo grafično kartico in CD-RW. Reč sem prikjučil in vse kar se je zgodilo je bilo značilno šumenje zaganjanja potem pa 8 piskov, nekaj pavze, 2 piska, pavza in še poslednji pisk preden se je zadeva umirila in je bilo slišati samo še brenčanje ventilatorja na procesorju. Monitor je ves čas trdil, da ni priklopljenega signala.
Na matični plošči sem potem zbrisal CMOS nastavitve (s premikom enega jumperja za par sekund) pa nič, potem sem ven vzel baterijo z istim namenom pa nič, ven sem vzel SDR ram in ga zamenjal z DDR-om, ki je bil prej na plošči pa nič, zamenjal sem grafično kartico pa nič, reč se je zmerom obnašala isto...
Kakršen koli nasvet bi bil zelo cenjen, kaj pomeni piskanje matične plošče (ali je to znak, da je kaj narobe s procesorjem) in kako se le ta obnaša, če jo priključiš pa nima vsavljenega procesorja?

Hvala za vse odgovore!

frenk ::

poglej na proizvajalčev url ali pa v manual kaj pomenijo te piski...more pisat:)

Azrael ::

Procesor je že v redu, brez njega ni piskov. Brez RAMa, bi se morali piski spremeniti. Ti piski kot si napisal, pa bi morali pomeniti, da je nekaj v zvezi z grafiko, ali je grafika sigurno pravilno in dovolj porinjena v AGP slot?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

MaX ::

A ni za grafiko BEEEEP BIP BIP BIP?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MaX ()

SavoS ::

Če boš menjal rame iz ddr na sdr boš mogo še napetost spremenit in verjetno še kake jamperje prestajit......ali pa se motim....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

joze ::

Grafično potisni do konca v agp slot pa bo delalo.

WiseBear ::

Po mojem je kriv ram. Videl sem že veliko plošč, kjer se z jumperjem nastavlja ali uporabljaš sdr ali ddr. So, check it.


LP

Dead_Eye ::

skoraj 100% sem da je grafična, to je tudi meni delalo, čeprav je bila dokaj dobro v slotu...... poglej če imaš še kje kako pci in provaj...., če ne pa kako drugo, lahko da se boljše "vsede"....

btw elitka nima praktično nobenih uporabnih jumperjev, vse se štela v bios-u
The one and only

lukhail ::

Hvala za vse nasvete! Izkazalo se je, da je bila res grafična kartica in AGP slot. Zadevo sem nakajkrat vzel ven in not in jo potem le uspel spraviti v položaj, ki ji je ustrezal :D Brez vašega vnetega zatrjevanja, da zajec skoraj zagotovo tiči v tem grmu, bi kompjuter verjetno že čepel na kakšnem servisu in se prašil, moja denarnica pa praznila...
Reč torej deluje, naložil sem Windowse XP, ki pa jih ne morem update-at (na drugi mašini imam iste windowse in update deluje normalno) ampak to je že druga zgodba...

Hvala še enkrat!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica - AGP ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13412711 (11083) ThomasSGS
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354948 (3076) Riff
»

racunalnik ne dela (pisk)

Oddelek: Pomoč in nasveti
102175 (2060) Azrael
»

Bios beep

Oddelek: Strojna oprema
6840 (767) JustVi
»

Kje dobiti poceni trgovino?

Oddelek: Kaj kupiti
91090 (895) jest10

Več podobnih tem