» »

Računalnik je zbolel???

Računalnik je zbolel???

noogy2noogy ::

Torej zgodilo se je naslednje: V petek je računalnik delal brezhibno in je bil ugasnjen kot ponavadi. Danes pa se je ob vklopu ustavil pri "branju" BIOS-a. Našel je oba diska in CD-rom, ko pa bi se moral začeti nalagati winsi, pa se ni zgodilo nič več.....
Aja, javil je tudi CMOS error, kot da bi ga zbrisal. Pred časom mi je crknila baterija, ki sem jo zamenjal....tako da ne vem, kaj ga je zmedlo.
Celo kišto sem pregledal, odklopil vse komponente in jih nazaj priklopil, pa vedno isto.....
Ne pride niti tako daleč, da bi se lahko bootal z diskete...
Vsaka pomoč je dobrodošla...

hvala
lp noogy

ERGY ::

Pa da nisi morda poli kej updateu bios in po moznosti z napacnim???:\
Drgac pa si morda baterijo napacno obrnu, sam potem nevem ce bi uzgala kista.
Pa povej kako plato mas!
LP

noogy2noogy ::

Baterije je bila zamenjana že pred kakima dvema mesecima, BIOS je bil updejtan tudi že pred časom....Pravim, da je do petka delal kot urica - včeraj pa se ni hotel več zagnati, oziroma se ne začne nalagat OS....
Ob bootanju najde vse komponente, diske, diskete, CD-rom, pravilno prebere RAM, izpiše ime procesorja, skratka začne se čisto normalno bootat pol se pa ustavi....

Konfiguracija je sledeča:
Abit VA6
Pentium II 350 MMX
128 Mb RAM
9,1 GB IBM
850 Mb WD
32x TEAC 532
plus mrežna in dodatna zvočna kartica
Naloženi Win98, na računalniku se igrajo igre in surfa po internetu in nič drugega.
lp noogy

ERGY ::

Verjetno je boot sektor pokvarjen in ga bos moral obnoviti, da ti bo delovalo, dostikrat se zgodi, da se register obesi in ne najde izhoda, tako da probaj pa bos videl.:D
Ce ne pa mas morda lih na na boot sektorju bad sektor in disk ne zna prebrat dolocenih podatkow.:) V tem primeru ti ne ostane prav dosti moznosti, kot nakup novega diska, drugace bos pa imeu vedno probleme z njim. Mozno pa je tud, da si staknu virus CIH, ceprav je to zelo majhna moznost.:\
LP

Azrael ::

Preizkusi ali dela tipka Del, da vstopiš v BIOS. Če gre poglej, če imaš nastavljeno da se boot izvede z diskete, ker imaš verjetno pokvarjen boot sektor na disku (virus ali bad sector), Poskusi odklopiti diske in štartati brez njih, vsaj zagonska disketa bi morala v tem primeru delati. Če dela je plata v redu in moraš ugotoviti kaj se je zgodilo z diski ali njihovimi kabli.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

noogy2noogy ::

V BIOS normalno pridem in vse imam tako nastavljeno da bi bootal z diskete pa potem probal z ghost image-om obnoviti delujoče stanje ali pa vsaj pregledati disk in ga mogoče popraviti z lowlevel formatom....ampak ne pride tako daleč da bi začel z diskete brat.

Ob vklopu se dogaja vse normalno, izpiše se vse po vrsti tako kot treba (procesor, količina RAM-a, prisotni diski in CD), ko pa bi naj našel boot sektor pa se ne zgodi nič - še lučka za disk ne posveti, niti za disketo....

Bom poskusil vse odklopiti in zagnati z disketo, disk pa vstaviti v drug računalnik in ga pregledati z IBM-ovim programom... bom javil če bo delovalo.
lp noogy

noogy2noogy ::

Ekola. Mašinca spet dela!!!

Ne boste verjeli, ampak kriva je bila zvočna kartica!!!
Razdrl sem celo kišto in jo sestavljal po komponentah nazaj in sproti testiral - in zalomilo se je pri zvočni kartici. Kartico sem vrgel ven in vklopil uno na matični plošči in problem je rešen!

Hvala vsem za trud.
lp noogy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402294 (1657) PIII850
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122702 (2579) jELKO
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443041 (2279) xpozed
»

Racunalnik ne vidi vec particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
91371 (1217) Kunte
»

Virus v boot sektorju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81077 (923) alyF

Več podobnih tem